Renkli Balyaj- İşte Pratik 2 Yöntem!

0

Renkli balyaj, saçın bir boyama çubuğu veya folyo kullanmak yerine bir fırça kullanılarak boyandığı bir tekniktir. Bu saç tasarımı geleneksel kök rötuşlarından daha az belirgin yeniden büyüme ile daha yumuşak bir görünüm katmaktadır. Renkli balyaj modelleri, tamamen ağartıcı sarıya gitmeden saçlarına biraz renk katmak isteyenler için mükemmeldir. Pastel renkler ve parlak renkler gibi daha dramatik saç renkleri için temel renk olarak da kullanılabilir.

Renkli Balyaj- İşte Pratik 2 Yöntem!
Renkli Balyaj- İşte Pratik 2 Yöntem!

Renklerle desteklenen balyaj, saçın bölümlerini değişen renk tonlarıyla boyamak için yarı kalıcı boya kullanır. Bu teknik, geleneksel vurgulamalardan daha uzun sürer. Çünkü her bölümün ayrı ayrı boyanması gerekir. Ancak aynı zamanda vurgularınızın nasıl görüneceği konusunda size daha fazla kontrol sağlar. Ve boya saç gövdesine o kadar derinlemesine nüfuz etmediğinden, çıkarmak geleneksel vurgulardan daha kolaydır. Bu durumun doğal sonucu olarak son zamanlarda karşımıza farklı tasarımlar çıkmaktadır.

Renkli Balyaj Nasıl Yapılır?

Renklerle desteklenen balyaj yapmanın birçok farklı yolu olsa da, hangi yöntemi seçerseniz seçin temeller aynıdır. Tek fark, her işlemin aldığı zamandır. Saçınızın tamamında bir veya iki renk tonu kullanmayı içeren daha ince bir yaklaşımı tercih edebilir veya farklı tonlarda vurgular ve alçak ışıklar gibi daha cesur bir şey seçebilirsiniz. Renkli balyajlar yapmanın iki yolu vardır. Her bölümü ayrı ayrı boyayarak veya tüm kafayı bir kerede boyayarak ve daha sonra boyamak için bölümleri bölerek cesur ve dramatik bir şey arıyorsanız, tersini yapabilirsiniz!

Renkli Balyaj Nasıl Yapılır? 2 Etkili Yöntem

Balyaj saçınızı aydınlatmak için kullanabileceğiniz bir tekniktir. Çok fazla taahhütte bulunmadan görünümünüze biraz eğlence ve renk katmanın en mantıklı yolu olarak karşımıza çıkmaktadır. Renkli balyajlar, boyut ve derinlik yaratmak için elle boyanmış rengi kullanan bir tekniktir. Renk doğrudan saç teline boyanır ve doğal bir görünüm için katmanlar halinde uygulanır. Bu da harika bir görselliğin karşımıza çıkmasını mümkün kılar. Özellikle son zamanlarda balyaj modelleri söz konusu olduğu zaman karşımıza farklı renk alternatifleri çıkmaktadır.

Renkli Balyajları birçok şekilde yapılabilir. Ancak en yaygın yönteme boyama veya serbest boyama denir. Bu teknikteki ilk adım, saçı yıkamak ve renklendirmeye hazır hale getirmektir. Renklerinizi seçtikten ve iyice seyrelttiklerinden emin olduktan sonra, bir kalın kat yerine birkaç ince kat halinde uygulamalısınız. Bu, saçınızın çok koyu veya çamurlu görünmesini önlemeye yardımcı olacaktır.

Renkli Balyajlarda Dikkat Edilecekler Nelerdir?
Renkli Balyajlarda Dikkat Edilecekler Nelerdir?

Renkli balyajlarda; saç tellerine rengi uygularken, üzerinde çalışırken fazla dolaşmamaları için bölümleri küçük tuttuğunuzdan emin olmalısınız. Tüm bölümler boyandıktan sonra, saçınızın yüz şeklinize ve stilinize uyacak şekilde şekillendirmeyi unutmayın. Bir de fön ile saçınızı hemen kurutmayı unutmamalısınız. Ancak bu sayede tam olarak istediğiniz etkiye sahip olma fırsatını elde edersiniz.

Renkli Balyajlarda Dikkat Edilecekler Nelerdir?

Renkli bir balyaj, saçınıza renk katmanın benzersiz bir yoludur. Saçınızın geri kalanı sarı kalırken saçınızın kökleri renklidir. Vurgular, temel renge sorunsuz bir şekilde karışan dereceli bir efekt yaratır. Renkli balyaj uygulamasında ilk adım, müşteriniz için doğru rengi seçmektir. Bu aşamada tam da size uygun ve teninizle uyumlu bir renk tonunu tercih etmeye dikkat etmek durumundasınız.

Renkli Balyaj nedir
Renkli Balyaj nedir

Renkli bir balyaj yaparken akılda tutulması gereken bir diğer önemli şey, renkleri birbirine iyi karıştırdığınızdan emin olmaktır. Böylece her biri arasında keskin çizgiler yoktur. Küllü sarışın krep balyajı gibi kendin özgü tasarımları benimsemek mantıklı seçenekleri beraberinde getirecektir. Çünkü küllü sarışın balyajı mükemmel bir görünümü elde etmenin kolay bir yoludur. Bu teknik saça hafif bir kül tonu verir ve baştan sona vurgular.

Renkli Balyaj İçin Renk Kombinleri

Pastel tonlar, yumuşak ve zarif bir görünüm elde etmek isteyenler için idealdir. Açık pembe, lavanta, mavi veya yeşil tonlarıyla saçlarınıza pastel balyajlar ekleyerek romantik bir hava yaratabilirsiniz. Koyu saç renkleriyle kontrast yaratmak için özellikle etkileyici olabilirler.

Sıcak tonlar, saçlarınıza enerji ve canlılık katacak harika seçenekler sunar. Altın sarısı, turuncu ve ateş kırmızısı gibi renkleri kullanarak, adeta güneşin sıcaklığını saçlarınızda hissedebilirsiniz. Deniz mavisi ve turkuaz tonlarıyla saçlarınıza okyanusun ferahlatıcı ve büyülü havasını taşıyabilirsiniz. Bu renkler, saçınıza derinlik ve hareketlilik kazandırarak dikkat çekici bir görünüm elde etmenizi sağlar.

Gece mavisi, mor ve siyah tonlar, gizemli ve çarpıcı bir tarz yaratmak isteyenler için uygundur. Bu renkleri saç uçlarına ekleyerek veya dip boya olarak kullanarak saçlarınıza dramatik bir hava katabilirsiniz. Eğer renkli balyajı daha doğal bir şekilde tercih ediyorsanız, kahverengi veya çikolata tonlarıyla saçlarınıza hafif renk dokunuşları ekleyebilirsiniz. Bu sayede saçlarınıza sıcaklık ve derinlik kazandırabilirsiniz.

Özellikle renkli balyaj saçınıza kişisel tarzınızı ve yaratıcılığınızı yansıtmanın harika bir yoludur. Seçtiğiniz renk kombinasyonlarıyla farklı ve çarpıcı görünümler elde edebilirsiniz. Unutmayın ki renkli balyaj işlemi saçınıza zarar verebileceğinden, uzman bir kuaförden yardım almak en iyisidir. Artık cesur ve etkileyici bir görünüm için renkli balyajın kapılarını aralayabilirsiniz!


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.