Saç Modelleri – E-Tarz https://etarz.net Moda'nın adresi! Thu, 24 Aug 2023 14:30:50 +0000 tr hourly 1 https://etarz.net/wp-content/uploads/2022/10/cropped-Screenshot_17-32x32.png Saç Modelleri – E-Tarz https://etarz.net 32 32 Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Kısa Saç Modelleri https://etarz.net/uzun-yuzlu-kadinlar-icin-kisa-sac-modelleri/ https://etarz.net/uzun-yuzlu-kadinlar-icin-kisa-sac-modelleri/#respond Thu, 24 Aug 2023 08:56:50 +0000 https://etarz.net/?p=9245 Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Kısa Saç ModelleriUzun yüzlü kadınlar için kısa saç modelleri popüler kesimlerden oluşuyor.  Harika bir şıklık yakalamayı isteyenler açısından uzun yüzlü kadınlar saç modelleri her zaman favori konumda yer alıyor. Uzun yüzlü bayanlar için kısa saç modelleri, özgün bir tarzı yansıtmak durumundadır. Uzun bir yüzünüz varsa, dezavantajlı durumdasınız çünkü yüzünüzü olduğundan daha uzun gösteriyor. Yüzünüzü daha kısa gösterecek […]]]> Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Kısa Saç Modelleri

Uzun yüzlü kadınlar için kısa saç modelleri popüler kesimlerden oluşuyor.  Harika bir şıklık yakalamayı isteyenler açısından uzun yüzlü kadınlar saç modelleri her zaman favori konumda yer alıyor. Uzun yüzlü bayanlar için kısa saç modelleri, özgün bir tarzı yansıtmak durumundadır. Uzun bir yüzünüz varsa, dezavantajlı durumdasınız çünkü yüzünüzü olduğundan daha uzun gösteriyor. Yüzünüzü daha kısa gösterecek bir saç modeli arıyorsanız bu sorun olabilir. Ancak, yüzünüzü daha ince ve daha çekici göstermeye yardımcı olabilecek bazı kısa saç modelleri vardır.

2023 Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Kısa Saç Modelleri
2023 Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Kısa Saç Modelleri Nelerdir

Uzun yüzlü kadınlar için kısa saç modellerinin en iyi yanı, herhangi bir duruma veya kıyafet kuralına uyacak şekilde şekillendirilebilmeleridir. Onları işe ya da bir akşam dışarı çıkarken giyebilirsin ve her zaman harika görünürler. Ayrıca bakımı kolaydır ve sizin açınızdan çok az çaba gerektirir. Daha önce hiç kısa saç stili denemediyseniz, kişiliğinize ve yaşam tarzınıza uygun olanı almayı düşünmelisiniz. Aşağıda sıraladığımız kesimler her zaman Uzun yüzlü kadınlar için kısa saç modelleri konusunda ön plana çıkar;

 • Dalgalı
 • Long bob
 • Katlı saçlar
 • kaküllü Pixie kesimini
Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Kısa Saç Modelleri
Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Kısa Saç Modelleri

2023 Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Kısa Saç Modelleri

Her gün giymek kolay ve basit bir şey istiyorsanız, kısa saç modelleri mükemmeldir. Diğerlerinin yanı sıra yuvarlak, oval, kare ve kalp şeklindeki yüzler de dahil olmak üzere her türlü yüz şekline uyacak birçok farklı kısa saç modeli vardır. Uzun yüzlü kadınlar için kısa saç modelleri tam da bu noktada mükemmel seçeneklerden oluşuyor!

Yuvarlak veya oval yüzlü kadınlara kısa saç modelleri önerilmez. Çünkü bu şekiller genellikle geniş bir alına sahiptir. Kısa saç kesimi daha geniş görünmesini sağlar. Bir istisna, herhangi bir yüz şekline uygun kısa bob saç kesimidir. Ayrıca oval yüzlü kadınlar küt kesimlerden ve keskin kakül açılarından kaçınmalıdır. Uzun yüzlü kadınlar için kısa saç modelleri yumuşak ve feminen olmalıdır.

Örneğin, oval bir yüzünüz varsa ve en geniş noktasını gizlemek istiyorsanız, alnınıza düşen kakülleri kullanabilir ve daha dar bir alın yanılsaması yaratabilirsiniz. Yüz şekliniz yuvarlaksa, yüzünüzü olduğundan daha da yuvarlak gösterecekleri için ağır kaküllerden kaçınmalısınız. Bunun yerine, bir tarafı ağır göstermeden saçınıza hacim kazandıracak yandan süpürülmüş kâkülleri tercih etmeniz gerekiyor.

2023 Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Kısa Saç Modelleri
2023 Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Kısa Saç Modelleri

Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Kısa Saç Modellerinin Özellikleri

Uzun yüzlü kadınlar için kısa saç modelleri, uzun yüzlü kadınlara en çok yakışan saç modelidir. Sizi daha şaşırtıcı ve güzel gösterebilirler. Uzun yüzlü kadınlar için pixie kesim, bob kesim, kısa dalgalı saç modeli, kısa kıvırcık saç modeli vb. dahil olmak üzere seçebileceğiniz çok sayıda kısa saç modeli vardır.

Pixie kesimi

Pixie kesimi, bakımı ve şekil vermesi çok kolay olduğu için genç kızlar arasında oldukça popüler bir saç kesimidir. Saç stilinizi gündüzden geceye değiştirmek için farklı saç ürünleri kullanabilirsiniz. Ek olarak, peri kesimi çoğu yüz şekli için de çok uygundur. Çünkü yüz hatlarınızı tamamen gizlemez, sadece saçınızın uzunluğunu değiştirir. Kare bir yüz şekline sahipseniz bu saç kesimi sizin için en doğru seçim olabilir çünkü elmacık kemiklerinizi vurgulamaya yardımcı olur ve yüzünüzün fazla yuvarlak ya da fazla kare görünmesini engeller.

2023 Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Kısa Saç Modelleri
2023 Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Kısa Saç Modelleri

Bob kesimi

Ünlüler arasında popüler olan bir diğer model ise bob kesimdir. Bu, çok fazla çaba veya zaman gerektirmeyen ancak yine de çoğu kadında güzel görünen başka bir kolay saç kesimi! Ortadan ayırma veya yandan süpürme kakülleri gibi pek çok farklı şekilde şekillendirebilirsiniz.

Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Kısa Saç Modellerinde Öneriler

Uzun yüz şekline sahipseniz, saç modeli seçimi yüz hatlarını dengelemek ve en iyi özelliklerinizi ön plana çıkarmak için oldukça önemlidir. Hem kısa saç modelleri hem de uzun saç modelleri konusunda bazı önerilere göz atabilirsiniz. Çene hizasında veya biraz daha uzun bob kesim saç modelleri, yüz hatlarını yumuşatmaya yardımcı olabilir.

Katmanlı bir bob, hacmi artırırken yüz hatlarını dengeleyebilir. Ön tarafta daha uzun, arka tarafta daha kısa olan asimetrik kesimler, yüzü çerçeveleyerek daha geniş görünmesini engelleyebilir. Hafif dalgalı veya plaj dalgaları ile şekillendirilmiş kısa saçlar, yüz hatlarına yumuşaklık ve hareket katarak dengeleyebilir.

]]>
https://etarz.net/uzun-yuzlu-kadinlar-icin-kisa-sac-modelleri/feed/ 0
Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Uzun Saç Modelleri https://etarz.net/uzun-yuzlu-kadinlar-icin-uzun-sac-modelleri/ https://etarz.net/uzun-yuzlu-kadinlar-icin-uzun-sac-modelleri/#respond Thu, 24 Aug 2023 08:17:23 +0000 https://etarz.net/?p=9274 Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Uzun Saç ModelleriUzun yüzlü kadınlar için uzun saç modelleri gündeme geldiği zaman farklı tasarımlar karşımıza çıkar. Burada bir karar verirken; uzun yüzlü kadınlar saç modelleri söz konusu olduğu zaman mükemmel seçeneklerden söz edebiliriz. Bu aşamada isabetli bir karar vermeniz, harika görsellik elde etmenizi de mümkün kılar. Elbette ki özellikle son zamanlarda bu tarz modellerin çok daha farklı […]]]> Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Uzun Saç Modelleri

Uzun yüzlü kadınlar için uzun saç modelleri gündeme geldiği zaman farklı tasarımlar karşımıza çıkar. Burada bir karar verirken; uzun yüzlü kadınlar saç modelleri söz konusu olduğu zaman mükemmel seçeneklerden söz edebiliriz. Bu aşamada isabetli bir karar vermeniz, harika görsellik elde etmenizi de mümkün kılar. Elbette ki özellikle son zamanlarda bu tarz modellerin çok daha farklı görselliklerle desteklendiklerini ifade edebiliriz.

Uzun yüzlü kadınlar için uzun saç modelleri, kendine özgü özgün tasarımlardan oluşuyor. Öncelikle belirtmek gerekir ki yüzünüzün uzun olması saçlarınızın da uzun olması gerektiği anlamına gelmez. Aksine kendinize yukarıdan baktığınızda yüzünüz kısalır ve daha orantılı görünür. Bu nedenle daha uyumlu görünmek istiyorsanız uzun yüzlü bayanlar için kısa saç modellerini deneyebilirsiniz.

Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Uzun Saç Modelleri
Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Uzun Saç Modelleri

Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Uzun Saç Modelleri İçin İpuçları

Uzun yüzlü kadınlar için uzun saç modellerinin hangi özelliklere sahip olduğuna gelince, o zaman birkaç seçenek var:

 • Yuvarlak bir siluet oluşturmak
 • Örgülerin kullanımıyla tasarım oluşturmak
 • Büyük miktarda hacim vererek, saçı gölgelemek
 • Başın farklı kısımlarında saçı ayırarak, dağınık bir model oluşturmak

Uzun yüzlü kadınlar için uzun saç modelleri konusunda ilk yapmanız gereken yüz şeklinize uygun bir saç modeli seçmektir. Yuvarlak bir yüze sahipseniz uzun saçlardan kaçınmalı ve kısa saç modellerini tercih etmelisiniz çünkü bu daha ince görünmenize yardımcı olacaktır. Öte yandan, saçınızı uzatmak istiyorsanız, uzun düz saç stillerini veya çeneye doğru açılan katlı kesimleri seçmenizi öneriyoruz.

Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Uzun Saç Modelleri İçin İpuçları
Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Uzun Saç Modelleri İçin İpuçları

Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Uzun Saç Modellerinin Özellikleri

Uzun yüzlü kadınlar için uzun saç modelleri özellikleri gündeme geldiği zaman karşımıza farklı tasarım özellikleri çıkar. Yüzünüzün uzunluğunu en aza indirmek için saçınızı kabarık veya yarı yukarı – yarı aşağı stillerde kullanmayı da deneyebilirsiniz. Ancak, atkuyruğu veya diğer türde topuzlar giymekten kaçınmak en iyisidir çünkü bunlar yüzünüzü olduğundan daha uzun gösterecektir.

Ayrıca benim gibi kare bir yüze sahipseniz yandan kaküllü uzun saç modellerini veya yandan kaküllü katlı modelleri tercih etmelisiniz. Çünkü bu yüzünüzün açılarını yumuşatmaya ve yerine daha oval görünmeye yardımcı olacaktır. Uzun yüzlü kadınlar için uzun saç modelleri konusunda bir karar verirken, yüz hatlarıyla birlikte renk tonunu da dikkate almanızı öneriyoruz.

Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Uzun Saç Modellerinin Özellikleri
Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Uzun Saç Modellerinin Özellikleri

Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Uzun Saçların Kesimi Nasıl Olmalıdır?

Uzun saç modelleri, özellikle uzun yüze sahip olan bayanlar arasında oldukça popülerdir. Uzun yüzler bazen itici kabul edilir ve bu nedenle birçok kadın uzun saç giymekten çekinir. Bununla birlikte, yüz hatlarınızı geliştirmek ve sizi her zamankinden daha çekici göstermek için uzun saç stillerini kullanmanın birçok yolu vardır. Uzun yüzlü kadınlar için uzun saç modelleri harika bir görselliğin ortaya konulmasında iddialı tasarımlardan oluşuyorlar!

Uzun yüzlü kadınlar, yüzlerinin açılarını yumuşatmaya ve daha kısa görünmelerine yardımcı olacağından, saçlarını toplamayı düşünmelidir. Ayrıca saçlarını toplamaktan da kaçınmalıdırlar çünkü bu, boylarını daha da belirginleştirecektir. Uzun bir yüzünüz varsa, bunun sizi saçlarınızı toplamaktan alıkoymasına izin vermeyin! Çünkü kendinizi dev gibi göstermeden yüzünüzü eskitebileceğiniz birçok yol var!

Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Uzun Saçların Kesimi Nasıl Olmalıdır?
Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Uzun Saçların Kesimi Nasıl Olmalıdır?

Saçlarınızı yıpratmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey, saçınızı buna göre kestirmektir. Saçınızı çok kısa keserseniz, bu pek de istediğiniz bir sonuç olmaz! Kuaförünüz, hangi uzunluğun kullanılacağı konusunda tavsiyede bulunabilecektir. Ancak genel olarak konuşursak, omuz uzunluğundan daha uzun herhangi bir şey iyi olmalıdır. Uzun yüzlü kadınlar için uzun saç modelleri tam da bu kapsamda mükemmel bir görselliği sunabiliyor!

Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Uzun Saç Modellerinde Popüler Seçenekler

Uzun katmanlar, yüz hatlarını kırarak daha geniş bir görünüm yaratmaya yardımcı olabilir. Özellikle çene seviyesinden başlayan katmanlar bu etkiyi dengeleyebilir. Uzun yüz hatlarına sahipseniz, saçınızı ortadan ayırmak yüzü çerçevelere bölebilir ve daha geniş bir görünüm sağlayabilir. Uzun saçlarınıza hafif ve büyük dalgalar eklemek, yüz hatlarınızı daha yuvarlak ve dengeli bir görünüme taşıyabilir.

Yüksek topuz veya dağınık bir at kuyruğu gibi modeller, yüz hatlarını yukarı doğru çeker ve yüzü daha uzun göstermeye yardımcı olabilir. Unutmayın ki en önemli şey kendi tarzınızı yansıtan bir saç modeli seçmektir. Bu öneriler size ilham verebilir ancak son karar sizindir. Profesyonel bir kuaförden de danışmanlık alarak en iyi seçimi yapabilirsiniz.

]]>
https://etarz.net/uzun-yuzlu-kadinlar-icin-uzun-sac-modelleri/feed/ 0
Afrika Örgüsü Saç Modelleri https://etarz.net/afrika-orgusu-sac-modelleri/ https://etarz.net/afrika-orgusu-sac-modelleri/#respond Wed, 23 Aug 2023 16:52:43 +0000 https://etarz.net/?p=8837 Afrika Örgüsü Saç ModelleriAfrika örgüsü saç modelleri günümüz koşullarında en çok talep gören özgün tasarımlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor! Bu durumun doğal sonucu olarak bu tarz modeller her zaman dikkatleri üzerine çekiyor! Bu yazımızda Afrika örgüsü saç modelleri konusuna yer vererek; sizlere tam olarak özgün tarz oluşturmanızda destek olmayı istedik! Son yıllarda birbirinden farklı saç trendi popüler hale […]]]> Afrika Örgüsü Saç Modelleri

Afrika örgüsü saç modelleri günümüz koşullarında en çok talep gören özgün tasarımlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor! Bu durumun doğal sonucu olarak bu tarz modeller her zaman dikkatleri üzerine çekiyor! Bu yazımızda Afrika örgüsü saç modelleri konusuna yer vererek; sizlere tam olarak özgün tarz oluşturmanızda destek olmayı istedik!

Son yıllarda birbirinden farklı saç trendi popüler hale gelmiştir. Popülerleşen saç modellerinden bir tanesi de Afrika örgüsüdür. Kadınlar arasında sıklıkla tercih edilen bu örgüler etnik görüntüsü sayesinde oldukça göz alıcı görünmektedir. Saçlarınız orta ya da uzun boya sahipse örgüyü saçlarınızda kullanabilme şansına sahip olabilirsiniz. Öyle ki örgü modeli için illaki profesyonellerden destek almanıza gerek yoktur. Evde dahi kendi kendinize örebilirsiniz.

Afrika Örgüsü Saç Modelleri
Afrika Örgüsü Saç Modelleri

Kullanan kişilere sağladığı rahatlık nedeniyle birçok insan tarafından tercih edilmektedir. Güzel görünüşü, saçları şekillendirme zorunluluğunun olmaması gibi nedenler sıklıkla kullanılmasının nedenlerindendir. Birçok insanın ilgisini çeken modeller arasında olsa da çoğunluk tarafından bilinmeyen noktaları bulunmaktadır. Her kişinin kullanmak için farklı sebepleri olsa da nasıl örüldüğü hakkında bilgileri eksik olabilmektedir.

Önümüzdeki aylarda sıklıkla karşılaşacağımız Afrika örgüsü hakkında araştırma gerçekleştirdik. Nasıl örüldüğü, ne kadar kullanılabildiği, bakımının nasıl olduğuna dair detaylı araştırma gerçekleştirdik. Yakın zamanda ördürmeyi düşünüyorsanız içeriğimize göz atarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Afrika örgüsü saç modelleri konusunda bir karar verirken mutlaka öncesinde kendi saç tipinizle uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekiyor!

Afrika Örgüsü Nedir?

Saçlar her iki cinsiyetteki insanlar için özen gösterilmesi gereken, görünüşü tamamlayan aksesuarlar arasında yer almaktadır. Bu nedenle birçok insan kısa dönemler içinde saçlarını farklı renklere boyayabilmekte, farklı modellerde kestirebilmektedir. Saçların görünümünü değiştirebilecek yollardan bir tanesi de örgülerdir. Özellikle Afrika örgüsü belirli süre boyunca kullanılabildiğinden dolayı görünümünü değiştirmek isteyenler tarafından tercih edilmektedir.

Afrika Örgüsü Nedir?
Afrika Örgüsü Nedir?

Afrika örgüsünü genellikle Afrikalı kişiler kullandığı için bu adı almıştır. Saçını sürekli şekillendirmekten sıkılan kişilerin tercih ettiği modeller arasında yer almaktadır. Hem kadın hem de erkeklerin kullanabileceği modellerdendir. Saça örgü yapılırken aralarda sentetik saç eklemesi de yapılmaktadır. Yapımı oldukça zor ve uğraş gerektirmektedir. Profesyoneller tarafından yapıldığı taktirde sıkı, dipten yapılmaktadır. Evde kişiler kendileri yaptığı taktirde gevşek yapabilirler.

Afrika Örgüsü Nasıl Yapılır?

Afrika örgüsünün nasıl yapıldığına dair sizin için araştırma gerçekleştirdik. Bu aşamalar hakkında bilgi sahibi olarak kendi saçlarınızda deneyebilirsiniz. Zaman içinde el alışkanlığını kazandığınız taktirde profesyonelleşebilirsiniz. Halihazırda örgüler hakkında bilgi sahibiyseniz Afrika örgüsünü de öğrenmeniz zor olmayacaktır. Afrika örgüsü saç modelleri söz konusu olduğu zaman aşağıdaki özellikler karşımıza çıkıyor;

 • Şekillendirme yapılırken ek saç kullanılmaktadır bu nedenle ek saç, sentetik saç temin etmeniz gerekecektir.
 • Saçlarınızın temiz olması gerekmektedir.
 • İnce tarak yardımıyla saçlarınızın parçalara ayrılması gerekmektedir.
 • Saçlarınız ayrıldıktan sonra dipten başlayarak ek saç ekleyerek örmeye başlanmaktadır.
 • İnce örgüler yapıldığından dolayı uzun saatler süren işlemlerden bir tanesidir.
 • Bu nedenle kişilerin vaktinden almamak adına enseden örmeye başlanır ertesi gün ise tekrar devam edilmektedir.
 • Tutamlar ne kadar ince alınırsa işlem bittiğinde saçlarınız o kadar gösterişli görüntüye sahip olacaktır.
Afrika Örgüsü Nasıl Yapılır?
Afrika Örgüsü Nasıl Yapılır?

Afrika Örgüsü Ne Kadar Kullanılır?

Afrika örgüsünü yaptıran kişilerin merak ettiği konular arasında ne kadar süre kullanabilecekleri yer almaktadır. Araştırmalarımıza göre bu tip örgüler 3 veya 4 aya kadar rahatlıkla kullanmaya imkân sağlamaktadır. Saçlarınız eğer hızlı uzuyorsa kullanma süreniz biraz daha düşebilmektedir. Dipten saçlarınız uzadığından dolayı örgülerin açılması söz konusu olabilmektedir.

Örgü yapılırken yapay saçlar da kullanıldığından dolayı gerçek saçın zarar görmesinde bariyer görevi üstlenmektedir. Ek saçlar kullanıldığından dolayı Afrika örgüsü uzun haftalar boyunca kullanılabilmektedir. Bu işlemi yaptırabilmek adına saçınızın en az 8 cm uzunluğunda olması gerekmektedir. Örgünün en rahat uygulanabildiği saçlar ise uzun saçlardır.

Saçlarınızı ördürdükten sonra dilerseniz sadece açık şekilde kullanabilirsiniz. Dilerseniz ise at kuyruğu, topuz, yarı at kuyruğu ya da yarı topuz olarak kullanabilirsiniz. Dilediğiniz farklı modellerde örgülü saçlarınızı kullanabilirsiniz. Afrika örgüsü saç modelleri son zamanların gözde saç tasarımı olarak dikkatleri üzerine çekmekle birlikte bu tarz modeller tam da aradığınız özelliklere sahiptir.

Afrika Örgüsü Ne Kadar Kullanılır?
Afrika Örgüsü Ne Kadar Kullanılır?

Afrika Örgüsü Bakımı

Afrika örgüsü minimum bakım isteyen saç modellerinden bir tanesidir. Her ne kadar saçların kolay yıkanamadığı düşünülse de bu durum tam tersidir. Kendi saçlarınız yapay saçların altında koruma altında olduğundan dolayı zarar görmemektedir.

 • Haftada 2 ya da 3 kez saçlarınızı yıkayarak temiz kalmasını sağlayabilirsiniz.
 • Özellikle yıkamanız gereken su sıcaklığı bulunmamaktadır.
 • Kullanılan saçlar yapay özellikte olduğundan dolayı kendi saçınıza nazaran su tutmayacak ve daha kısa sürede kuruyacaktır.
 • Şampuanı saçınıza uygularken sulandırarak uygulamanız tavsiye edilmektedir.
 • Şampuanınızda krem özelliği bulunmamasına dikkat etmelisiniz.
 • Saçlarınızın şampuandan arınması, diplerin özellikle iyice durulanmış olması gereklidir.
 • Saçlarınızı kurutmak için fön makinesi yerine havlu kullanmanız uzmanlar tarafından önerilmektedir.
 • 10 veya 15 dakika saçlarınızın havluyla nemini alarak kurumasına yardımcı olabilirsiniz.
 • Saçlarınızı ne kadar az yıkarsanız o kadar sağlıklı olacaktır şöyle ki saçınız az yıkandığı zaman kendi yağıyla beslenme imkânı elde etmektedir.

Afrika örgüsü saç modelleri söz konusu olduğu zaman karşımıza tam olarak orijinal bir saç kesim modeli çıkıyor. Siz de Afrika örgüsü saç modelleri hakkında oluşturduğumuz fotoğraf galerisini inceleyerek tam da size göre olanlarını tercih edebilirsiniz.

Afrika Örgüsü Saç Modellerinde Farklı Kesimler

Afrika örgüsü saç modelleri son yıllarda popülerliğini koruyan ve farklı kesimlerle değiştirilebilen çok yönlü bir saç stili haline geldi. Hem şıklığı hem de pratikliği bir araya getiren bu örgü modelleri, çeşitli kesimlerle kişiselleştirilebilir ve tarzınızı yansıtabilirsiniz. Afrika örgüleri uzunsa, saçlarınıza katlı kesim vererek daha dinamik bir görünüm elde edebilirsiniz. Katlar saçlarınıza hareket kazandırır ve örgüleriniz daha canlı görünür.

Cesur ve modern bir görünüm için örgülerinizin uzunluğunu farklı farklı ayarlayarak asimetrik bir kesim oluşturabilirsiniz. Örgülerinizi omzunuzun bir tarafında daha uzun bırakarak ilgi çekici bir tarz yakalayabilirsiniz. Düzgün hatlı bir bob kesim, Afrika örgülerinizi kısa bir saç modeliyle buluşturabilir. Bu tarz bir kesim hem şık hem de kolay bakım sağlar. İnce örgülerinizi tepede toplayarak bir ponpon şekli oluşturabilirsiniz. Bu oyuncu ve sevimli tarz, günlük kullanım için idealdir.

]]>
https://etarz.net/afrika-orgusu-sac-modelleri/feed/ 0
Dalgalı Saç Kesim Modelleri https://etarz.net/dalgali-sac-kesim-modelleri/ https://etarz.net/dalgali-sac-kesim-modelleri/#respond Wed, 23 Aug 2023 12:49:49 +0000 https://etarz.net/?p=8781 Dalgalı Saç Kesim ModelleriDalgalı saç kesim modelleri son zamanların popüler seçenekleri arasında yer alıyorlar. Kadınlar saçlarını kestirmeden önce hangi tarz modelde kesim yapacağına dair karar verme aşamasında modelleri değerlendirir. Saç tipine uygun olacak kesim modelleri hakkında araştırma içine girerler. Özellikle dalgalı ya da kıvırcık saçlara sahip kadınlar model araştırma esnasında fazla vakit harcayabilmektedir. Saçlarınız düz formdaysa dalgalı ya […]]]> Dalgalı Saç Kesim Modelleri

Dalgalı saç kesim modelleri son zamanların popüler seçenekleri arasında yer alıyorlar. Kadınlar saçlarını kestirmeden önce hangi tarz modelde kesim yapacağına dair karar verme aşamasında modelleri değerlendirir. Saç tipine uygun olacak kesim modelleri hakkında araştırma içine girerler. Özellikle dalgalı ya da kıvırcık saçlara sahip kadınlar model araştırma esnasında fazla vakit harcayabilmektedir. Saçlarınız düz formdaysa dalgalı ya da kıvırcık saçlara yönelik kesim modelleri size uygun olmayacaktır.

Saçlarınız eğer dalgalıysa, dalgalı saçlara uygun olacak kesim modellerini tercih etmeniz faydalı olacaktır. Bu sayede saçlarınızı şekillendirdiğiniz de dayanıklılık süresi daha uzun olacaktır. Doğru kesim modellerinden seçim yaptığınızda saçlarınız ince telli olsa dahi hacimli, gür görünüme kavuşacaktır. Kesim aşamasında karar verdiğiniz modelin yüz tipinize, teninize uygun olup olmayacağı da değerlendirilmelidir.

Dalgalı Saç Kesim Modelleri
Dalgalı Saç Kesim Modelleri

Dalgalı saçlara sahipseniz hangi kesim modellerinden faydalanabileceğinizi merak ediyorsanız sizin için araştırma gerçekleştirdik. Dalgalı saçlara en çok yakışan modelleri inceleyerek yer verdik. Kuaförünüzle görüşerek dilediğiniz modelin kesimi hakkında destek alabilirsiniz. Dalgalı saç kesim modelleri söz konusu olduğu zaman farklı tasarımlardan rahatlıkla söz edebiliriz. Bu tarz saç kesimleri aynı zamanda kendi tarzınızı oluşturmanızı da sağlamaktadır.

Dalgalı Saçlar Nedir?

Dalgalı saç, kıvırcık saçlara göre bukleli olmasa da kendi içinde iri dalgalara sahip saç tiplerinden bir tanesidir. Saçları kontrol edebilmek çoğu zaman kadınlar için zorlu olabilmektedir. Kıvırcık ve düz saçların ortak kombinasyonu olan dalgalar güzel görünmek adına bakıma ihtiyaç duymaktadır. Özenli bakım sağlanmadığı taktirde saçların doğal ışıltısı, hacmi kaybolmaktadır. Dalgalı saç kesim modelleri kendine özel tasarımıyla dikkatleri üzerine fazlasıyla çekiyorlar. Bundan dolayıdır ki her zaman tercih ediliyorlar.

Saçlarınızın göz alıcı görünebilmesi için uygun bakım ürünlerini kullanmanız gerekecektir. Bakım ürünleri dışında saçınızın yapısına uygun kesimler yaptırmanız da oldukça önemlidir. İçeriğimizde yer verdiğimiz kesim modellerini inceleyerek saçlarınızın doğru forma kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Saçınız kısaysa kısa saçlara yönelik kesimleri, uzunsa da uzun saçlara yönelik kesim modellerini inceleyebilirsiniz. Dalgalı saç kesim modelleri sayesinde kendinize özgü orijinal bir tasarım ortamı sağlayabilirsiniz.

Dalgalı Saçlar Nedir?
Dalgalı Saçlar Nedir?

Dalgalı Kısa Saç Modelleri

Kısa ama dalgalı saçlara sahip olan kadınlar saçlarında değişiklik yapmak istediklerinde genellikle tekrar kesim yaptırır ya da boyatırlar. Özellikle kısa saçlara yönelik geliştirilen kesim modelleri birbirinden farklı çeşitlere sahiptir. Başlıca modeller ise şunlardır:

Son yılların kadınsı modellerinden olan pixie ince yüz hatlarına sahip kadınlara oldukça yakışmaktadır. Şekillendirmeye ihtiyaç duymadığından dolayı birçok kadının tercihleri arasında yer bulmaktadır. Dalgalı saç kesim modelleri arasından bir tercihte bulunurken kendi saç tarzınızı ve kesiminizi dikkate alıyor olmanız gerekiyor

Asimetrik kesimler de dalgaya sahip saçlar için doğru seçimler arasındadır. Uzun ve kısa tutamların birlikte kullanıldığı bu model kare yüz şekline sahip kadınların vazgeçilmez modellerindendir.

Buklelerinizi belirginleştirmek için çerçeve kesimi yaptırabilirsiniz. Modelde saçlarınız yüzünüzü çerçeveleyecektir, yüz hatlarınızın güzelliği ön plana taşınacaktır. Kulak hizasında kesilen bob stili saçlarda kısa saçlara sahip kadınlara oldukça yakışmaktadır. Hacimli saçlarınızla bu modelle göz alıcı görünebilirsiniz.

Ense bölgesini uzun bırakmak istiyorsanız katlı modellerden yana tercihte bulunabilirsiniz. Buklelerinizin belirginleşmesi adına tercih edebilirsiniz. Dalgalı saç kesim modelleri tam da bu noktada hem günlük kullanıma hem de özel gün ve gecelere uygu bir şekilde kullanabileceğiniz bir özelliğe sahip olduğundan popülerdirler.

Dalgalı Kısa Saç Modelleri
Dalgalı Kısa Saç Modelleri

Dalgalı Uzun Saç Modelleri

Saçlarınız uzunsa farklı kesimler denemek istiyorsanız dalgalı saçlara yönelik geliştirilen modelleri incelemek isteyebilirsiniz. Onlarca model arasından kendinize yakıştırabileceğiniz bir model bulabileceğinizden eminiz.

Uzun bırakılan bob kesimi saçınızdaki dalgaları ön plana çıkaracaktır. Saçlarınızı farklı yönlere yatırarak görünümünüzü farklılaştırabilirsiniz. Hacimli saçlara sahip olabilmek adına en çok tercih edilen kesimlerdendir.

Saçlarınıza gizli katlar attırarak hacmini arttırabilirsiniz. Saçlarınızı maşayla şekillendirerek günlük hayatınızda, özel günlerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Dalgalı saç kesim modelleri sayesinde harika bir görselliğe kavuşabilirsiniz!

Saçlarınızda dramatik görünüm elde etmek isterseniz yoğun katlı kesimi seçebilirsiniz. Hem saçlarınız sağlıklı olacaktır hem de şekillendirdiğinizde oldukça havalı görünecektir.

Dalgalı saçlara sahip kadınların değerlendirebilecekleri modeller arasında V kesim de yer almaktadır. Saçlarınızın ön kısmından arkaya doğru v şeklinde kesim yapılmaktadır. Saçlarınızı uzun bırakmak istiyorsanız doğru seçimler arasındadır.

Saçlarınızın ön kısımlarına verdiğiniz katlarla yüzünüzün güzelliğini ön plana çıkarabilirsiniz. Verdiğiniz katların boyunu yüz tipinize uygun olarak değerlendirebilirsiniz.

Dalgalı Saçların Bakımı Nasıl Olmalıdır?
Dalgalı Saçların Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Dalgalı Saçların Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Günlük yaşantımızda saçlarımıza ayırdığımız vakit oldukça az olabilmektedir. Bakımsızlığa maruz kalan saçlar ise daha cansız, soluk görünmeye başlamaktadır. Özellikle şehir hayatının kötü havası, beslenme şekilleri gibi nedenlere bağlı olarak saçlar sağlığını yitirmektedir. Saçlarınızın sağlıklı ışıldamasına yardımcı olacak bakım tüyolarına yer verdik:

 • Saçlarınızı sık aralıklarla yıkamanız nem dengesini bozabilmektedir bu nedenle haftada maksimum 3-4 kez yıkamanız önerilmektedir.
 • Saçlarınızı kuruturken normal havlular yerine mikrofiber özelliğe sahip havluları kullanmanızı öneririz.
 • Hindistan cevizi ya da zeytinyağından oluşan saç maskelerini haftalık bakım rutininize ekleyebilirsiniz.
 • Saçlarınızı ısıtıcılı şekillendiricilerle şekillendirmek yerine gece yatmadan önce örerek şekillendirebilirsiniz.
 • Saçlarınızı yıkadıktan sonra düzenli olarak saç kremi kullanmanız kırık oluşmasını engelleyecektir.

Saçlarınızda kırık oluşmasını engellemek adına uçlarına düzenli olarak jojoba yağı uygulayabilirsiniz. Gece yatmadan önce saçlarınızın uçlarına uyguladıktan sonra sararak uyuyabilirsiniz. Dalgalı saç kesim modelleri konusunda isabetli bir karar vermek; şık bir dokunuş anlamına gelir!

Dalgalı Saç Kesim Modellerinde Yapılacaklar

Dalgalı saçlar, hem şık hem de rahat bir görünüm sağlar. Eğer dalgalı saçlarınızı daha çekici hale getirmek isterseniz, doğru kesim ve bakım çok önemlidir. Dalgalı saçlara hareket kazandırmak için katmanlı bir kesim tercih edebilirsiniz. Bu, saçlarınızın daha dolgun görünmesini sağlayacaktır.

Yüz şeklinize uygun bir kesim seçmek önemlidir. Yuvarlak yüzler için uzun yan perçemler, oval yüzler için orta uzunluktaki kesimler ve kare yüzler için yumuşak katmanlar önerilebilir. Dalgalı saçların güzelliğini ortaya çıkarmak için fazla yapay ürün kullanmaktan kaçının. Doğal dalgalarınızı belirginleştirmek için hafif bir deniz tuzu spreyi kullanabilirsiniz. Saçlarınızın sağlığını korumak ve dalgalı görünümünü sürdürmek için düzenli olarak saç maskeleri uygulayın ve nemlendirici ürünler kullanın.

]]>
https://etarz.net/dalgali-sac-kesim-modelleri/feed/ 0
Esmerlere Platin Saç Rengi https://etarz.net/esmerlere-platin-sac-rengi/ https://etarz.net/esmerlere-platin-sac-rengi/#respond Wed, 23 Aug 2023 09:00:38 +0000 https://etarz.net/?p=8893 Esmerlere platin saç rengiEsmerlere platin saç rengi harika bir seçenek olarak karşımıza çıktığından her zaman ilgi görmektedir. Özellikle esmeler için tasarlanan saç renklerinin kendine özgü bir dokusunun bulunuyor olması gerekiyor. Esmer tene sahip kadınların sıklıkla tercih ettikleri saç renkleri; kahverengi, kestane ya da siyah tonlarından oluşmaktadır. Esmer tenlere oldukça yakışan bu renkleri yüzlerce alt tonu bulunmaktadır. Bu nedenle […]]]> Esmerlere platin saç rengi

Esmerlere platin saç rengi harika bir seçenek olarak karşımıza çıktığından her zaman ilgi görmektedir. Özellikle esmeler için tasarlanan saç renklerinin kendine özgü bir dokusunun bulunuyor olması gerekiyor. Esmer tene sahip kadınların sıklıkla tercih ettikleri saç renkleri; kahverengi, kestane ya da siyah tonlarından oluşmaktadır. Esmer tenlere oldukça yakışan bu renkleri yüzlerce alt tonu bulunmaktadır. Bu nedenle esmerlerin seçim kataloğu oldukça geniştir. Fakat bu renkleri kullanmak istemeyen kadınlar daha farklı, iddialı renklere yönelmek isterler. Bu renklerden bir tanesi de platindir.

Platin saç rengi esmerlerin ilk tercihleri arasında olmamakla beraber elde edilmesi en zor renkler arasında yer almaktadır. Ten renginizin alt tonlarına bağlı olarak platin renginin size yakışıp yakışmayacağı incelenmektedir. Koyu tene sahip olanlara yakışan renklerin genellikle koyu saç renkleri olduğu düşünülse de doğru tona sahip açık renklerde oldukça yakışmaktadır.

Esmerlere Platin Saç Rengi
Esmerlere Platin Saç Rengi

Saçlarınızda radikal bir değişikliğe gitmek istiyorsanız, sarının en açık tonlarından olan platini kullanmak istiyorsanız yazımızı okumak isteyebilirsiniz. Platin rengiyle alakalı merak edilen tüm detaylara içeriğimizde yer verdik. Esmerlere platin saç rengi konusunda merak ettiğiniz her şeyi bu yazımızda bulacaksınız. İşte ayrıntılar!

Platin Saç Kimlere Yakışır?

Göz alıcı renkler arasında bulunan platin sarısının doğru tonları her tendeki kadına yakışabilmektedir. Beyaz tenli kadınlar platini tercih ettikleri taktirde ciltlerinin soluk durduğundan şikâyet edebilmektedir. Bu nedenle sürekli makyaj yapma ihtiyacı duyabilirler. Fakat buğday ve esmer kadınlarda durum tam tersi olabilmektedir.

Esmer teniniz soğuk tonlara sahipse küllü platine yönelebilirsiniz. Sıcak tonlar barındıran bir tene sahipseniz ise sizin için en doğru seçenekler vanilya platin tonları olacaktır. Saçlarınızı komple platine boyamak istiyorsanız ve koyu saçlara sahipseniz birkaç kontrollü açma işleminden sonra platini elde edebileceğinizi biliyor olmanız gerekmektedir.

Kökten uca platine boyanmış saçlar esmerlerde her zaman güzel görünmeyebilmektedir. Bu nedenle esmerlerin balyaj ya da ombre uygulamalarında platini kullanmaları tavsiye edilmektedir. Saçlarınızın dibini koyu renkte bırakarak sadece uçlarında platin kullanabilirsiniz. Esmerlere platin saç rengi hakkında bir karar verirken platin saç rengiyle ten renginizin birbirini tamamlamasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Platin Saç Kimlere Yakışır?
Platin Saç Kimlere Yakışır?

Esmerlere Yakışan Saç Renkleri

Esmer teni güzelliğiyle ön plana çıkan ten renklerinden bir tanesidir. Bu nedenle bu tene uyacak birçok saç rengi bulunmaktadır. Saçlarınızın uçlarında açık ombre veya balyajlar kullanabileceğiniz gibi koyu renklere de yer verebilirsiniz. Esmerlere yakışan başlıca renkler ise şunlardır:

 • Gri

Esmerlere hiç şüphesiz yakışan renklerin arasında gri yer almaktadır. Özellikle son birkaç senedir grinin popüler hale geldiği bilinmektedir. Cildinizin güzelliğini ortaya çıkarmak adına griye şans verebilirsiniz.

 • Çikolata Tonları

Cildinizin sıcak tonlarını ortaya çıkarmak adına çikolata tonlarını seçmenizi tavsiye ederiz. Bu renk en çok esmerlere yakışmaktadır.

Esmerlere Yakışan Saç Renkleri
Esmerlere Yakışan Saç Renkleri
 • Kahve Tonları

Esmerlere en uyumlu tonlar kahve tonlarıdır. Kahverenginin açıktan koyuya birçok alt tonu bulunmaktadır. Zevkinize, teninize uyabilecek tonları inceleyerek saçlarınızda yer verebilirsiniz. Gözlerinizi ön plana çıkarmak adına kızıl kahveyi kullanmak isteyebilirsiniz.

 • Küllü Sarı

Esmerlerin saçlarını sarıya boyatmamaları düşüncesi yanlıştır. Küllü tonlar sıcak tonlar barındırmadığından dolayı sıcak tonlara sahip esmerlere yakışmaktadır. Esmerlere platin saç rengi tam da bu noktada mükemmel bir etkiye sahiptir.

Platin Renkli Ombreler

Esmerseniz saçlarınızın tamamında platine yer vermek pek önerilmemektedir. Halihazırda iddialı bir ten rengine sahip olduğunuzdan dolayı iddialı saç renklerinden kaçınmanız gerekmektedir. Fakat platini doğru şekillerde kullanmak istiyorsanız bu yollardan bir tanesi de ombrelerdir.

 • Ombre tercih ettiğiniz taktirde saç dipleriniz aynı koyulukta bırakılacak sadece uçlarına doğru açma işlemi yapılacaktır.
 • Böylece sadece saçlarınızın uçlarında iddialı bir görünüme sahip olabilirsiniz.
 • Bu sayede saçlarınızın diplerini açmakla uğraşmayacak, ekstra zarar görmesine yol açmayacaksınız.
 • Platin ombreler ten rengi ne olursa olsun tüm kadınlara oldukça yakışmaktadır.

Saçlarınızın göz alıcı görünmesini istiyorsanız dipten uca küllü kumrala boyatabilirsiniz. Bu sayede küllü renkten platine geçiş daha kusursuz olacaktır. Esmerlere platin saç rengi tercihini isabetli bir şekilde yapmanız demek, harika bir görselliği elde etmeniz anlamına gelir.

Platin Renkli Ombreler
Platin Renkli Ombreler

Platin Saç Modelleri

Saçlarınızın uçlarında ombre yöntemiyle sarı renk kullandıysanız şekillendirmeyi nasıl yapabileceğinize dair araştırmalara girişmiş olabilirsiniz. Ombrenin güzelliğinin ön plana çıkması için saçlarınızı açık kullanmanızda fayda vardır. Dilerseniz düzleştirerek dilerseniz de dalgalandırarak kullanabilirsiniz. Saçlarınız kendinden dalgalı formdaysa şekillendirmeyle uğraşmadan da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Saçlarınızın dalgalarının belirginleşmesi için düzenli saç bakım rutini oluşturmanız gerekebilmektedir.

Boyanın kısa sürede akmaması adına saçlarınızı sık sık yıkamanız tavsiye edilmemektedir. Platine boyarken saçlarınız zarar gördüğünden dolayı zararı minimuma indirgemek adına düzenli bakım kremi uygulamanız önerilmektedir. Bu sayede saçlarınızın kısa sürede sağlığına kavuşmasına destek olabilirsiniz. Yüksek ısıda saçlarınızı şekillendirmemelisiniz. Böylece Esmerlere platin saç rengi konusunda çok daha isabetli bir şekilde kararlar alabilirsiniz.

Saçlarınızı eğer kökten uca platine boyadıysanız yapabileceğiniz modellerde daha özgür olabilirsiniz. Dilerseniz at kuyruğu ya da topuz kullanarak saçlarınızı toplayabilirsiniz. Kökten uca aynı renge sahip olduğundan dolayı ombredeki gibi modeli belli etmekle uğraşmanıza gerek kalmayacaktır. Balıksırtı, mısır, kılçık gibi örgü tiplerini kullanabilir ve doğal güzellik elde edebilirsiniz. Esmerlere platin saç rengi tam da bu noktada mükemmel bir şıklığın oluşmasında oldukça etkilidir.

Esmerlere Platin Saç Rengi İçin Farklı Öneriler

Platin saç rengi, cesur ve dikkat çekici bir seçenektir, özellikle esmer tenli kişiler için vurgulu bir kontrast oluşturabilir. Platin saç rengi, saçlarınıza özel bir bakım gerektirir. Saçlarınızı sık sık nemlendirmeli, saç maskeleri kullanmalı ve düzenli olarak kesim yaptırmalısınız. Esmer tenliyseniz, soğuk alt tonlarına sahip bir platin rengi tercih edebilirsiniz. Bu, daha doğal bir görünüm elde etmenize yardımcı olabilir.

Platin saç rengine kademeli olarak alışmak isterseniz, balyaj veya ombre gibi yöntemlerle saç uçlarınızı açtırabilirsiniz. Bu, köklerinizin aniden platin olmasını engelleyerek daha yumuşak bir geçiş sağlar. Platin saç rengi yüzünüzdeki makyajın da etkisini değiştirebilir. Göz makyajınızı ve rujunuzu saç renginize uygun seçmeyi düşünebilirsiniz. Platin saç rengiyle tarzınızı güncellemeyi unutmayın. Kıyafet seçimleriniz ve aksesuarlarınızı saç renginize uygun olarak yeniden değerlendirebilirsiniz.

]]>
https://etarz.net/esmerlere-platin-sac-rengi/feed/ 0
Bal Köpüğü Saç Rengi Hangi Tene Gider? https://etarz.net/bal-kopugu-sac-rengi-hangi-tene-gider/ https://etarz.net/bal-kopugu-sac-rengi-hangi-tene-gider/#respond Wed, 23 Aug 2023 08:51:15 +0000 https://etarz.net/?p=8866 Bal Köpüğü Saç Rengi Hangi Tene GiderBal köpüğü saç rengi hangi tene gider? Son zamanlarda kadınlar arasına kumral saç tonları oldukça popüler hale gelmiştir. Işıltılı ve doğal görünüşe sahip saçlara sahip olmak istiyorsanız bal köpüğü rengine şans vermek isteyebilirsiniz. Kusursuz görünüşü, göze çarpan ışıltısı sayesinde birçok kadın saçlarında bu renge yer vermektedir. Kendi saçlarınız kumral tonlara sahipse bal köpüğü rengini kısa […]]]> Bal Köpüğü Saç Rengi Hangi Tene Gider

Bal köpüğü saç rengi hangi tene gider? Son zamanlarda kadınlar arasına kumral saç tonları oldukça popüler hale gelmiştir. Işıltılı ve doğal görünüşe sahip saçlara sahip olmak istiyorsanız bal köpüğü rengine şans vermek isteyebilirsiniz. Kusursuz görünüşü, göze çarpan ışıltısı sayesinde birçok kadın saçlarında bu renge yer vermektedir. Kendi saçlarınız kumral tonlara sahipse bal köpüğü rengini kısa sürede elde edebilirsiniz. Peki, Bal köpüğü saç rengi hangi tene gider? İşte bu soruya dair merak edilenlerin tamamı!

Evde kendiniz de elde edebileceğiniz gibi herhangi bir riske girmeden kuaförünüzden de destek alabilirsiniz. Yaz mevsimin sıcak havalarında saçlarınızla parıldayabilirsiniz. Saçlarınız halihazırda parlaklığını yitirmişse, canlı görünmüyorsa kumral tonlarına yönelmenizi tavsiye ederiz. Teninize uyabilecek tonunu öğrenerek bal renginin ışıltısını saçlarınızda elde edebilirsiniz. Böylece tam olarak size özel bir tasarıma imza atarak, harika bir görselliği elde edebilirsiniz.

Bal Köpüğü Saç Rengi Hangi Tene Gider?
Bal Köpüğü Saç Rengi Hangi Tene Gider?

Önümüzdeki yıl boyunca en popüler saç renklerinden bir tanesi olması beklenen bal köpüğü birçok kadın tarafından merakla değerlendirme altına alınmaktadır. Gerçekleştirdiğimiz araştırmamızda renge dair tüm merak edilen noktaları aydınlığa kavuşturduk. İşte Bal köpüğü saç rengi hangi tene gider? Konusunda merak edilenlerin tamamı!

Bal Köpüğü Saç Rengi Nasıldır?

Bal köpüğü rengi bünyesinde kumral tonları ve altın yansımaları barındırmaktadır. Renk skalasında kumral, sarı tonları arasında yer almaktadır. İçindeki altın tonları sayesinde saçların ışıltılı görünmesi sağlanmaktadır. Bu rengin tonları ise genel itibariyle şunlardır:

 • Bal Sarısı

En çok tercih edilen tonlar arasında yer alan renk saçlarında doğal sarılara yer vermek isteyenlerin vazgeçemeyecekleri renkler arasındadır. Ten renginiz beyazsa sarıyı kullanarak güzel görünme şansı elde edebilirsiniz.

 • Kumral

Esmer tenli, buğday tenli ya da beyaz tenlilerin güvenle tercih edebilecekleri tonlardandır. Özellikle buğday tenli kadınlar kullandığında ten renklerinin güzelliği ön plana çıkmaktadır.

 • Karamel

Bal peteğini andıran bu renk tonu her cilt tonuyla yakaladığı uyumla ön plana çıkmaktadır. Saçlarınızda yaz güneşinin ışıltısını kullanmak isterseniz karamel tonlarını değerlendirebilirsiniz.

 • Açık-Koyu Tonlar

En açık tonlar beyaz tenlilere yakışan renklerdendir. Koyu ballı tonlar ise özellikle esmerlerin ten güzelliğini ön plana çıkarmaktadır. Her iki tonda da gözlerinizin güzelliği konuşulacaktır.

Bal Köpüğü Saç Rengi Nasıldır?
Bal Köpüğü Saç Rengi Nasıldır?

Bal Köpüğü Renginin Özellikleri

Bal köpüğü saç renginin özellikleri kadınlar tarafından merakla karşılanan detaylardandır. Eğer saçlarınızda bu rengi kullanmaya karar verdiyseniz sizlere sunacağımız özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Genel itibariyle köpük saç renginin başlıca özellikleri şunlardır:

 • Sönük, cansız görünüme sahip saçlarda renklendirme yapıldığı taktirde canlı görünmesi sağlanmaktadır.
 • Işıltılı yapısı sayesinde her mevsim kullanmaya imkân sağlamaktadır.
 • Doğal renkler arasında yer aldığından dolayı sadece saçların uçlarına uygulanabilir ya da balyaj çalışmasında kullanılabilmektedir.
 • Saçlarınızın sağlıklı hacimli görünmesini istiyorsanız bu renge şans vermek isteyebilirsiniz.
 • Ten renginizin güzelliğini ortaya çıkarmak adına güvenle bal köpüğünü kullanabilirsiniz.
 • Açık tonlar arasında bulunduğundan dolayı beyaz saçlı kadınların rahatlıkla kullanabileceği renklerdendir.

Bal köpüğü saçlar her zaman özgün bir şıklık ortaya koyma kabiliyetine sahiptir. Ayrıca kendi tarzınızı oluştururken mükemmel seçenekleri beraberinde getirecektir. Burada bir tasarıma karar verirken mutlaka ten renginizi ve saç tipinizi de dikkate alıyor olmak durumundasınız!

Bal Köpüğü Renginin Özellikleri
Bal Köpüğü Renginin Özellikleri

Bal Köpüğü Saçlar Kime Yakışır?

Bu renk saçlar en çok beyaz tenli kadınlara yakışmaktadır. Doğal sarışın görüntüsü sağlaması sayesinde renkli gözlü, açık tenli kadınlar güvenle seçimde bulunabilirler. Işıltılı görünüm elde edebilmek adına beyaz tenlilerin kumral-sarı tonları kullanması tavsiye edilmektedir.

Buğday tene sahip kadınlar da doğru tonu yakaladıkları taktirde bal rengini rahatlıkla kullanabilirler. Kumral ya da karamel ağırlıklı tonlar buğday tenliler için doğru seçenekler arasında bulunmaktadır. Ten renginizi ön plana taşımak isteyen buğday tenli birisiyseniz bal köpüğü saç rengi sizin için doğru seçenekler arasındadır.

Esmer tene sahip kadınlara yakışan renkler ise koyu tonlara yönelebilirler. Bal kahve tonlarında seçim yapabilirler. Bu sayede gözlerini ön plana çıkarma imkânı elde edebilirler. Daha açık tonlar kullanmak isteyenler ise saçlarının uçlarında tercih edebilirler.

Özetlemek gerekirse beyaz tene sahip kadınlar güvenle bal rengini saçlarında kullanabilirler. Doğru tonlama yapıldığı taktirde esmer ve buğday tene sahip kadınlar da kullanabilirler.  Özellikle kendinize özgü bir tasarım oluşturmayı isterseniz bal köpüğü saçlar tam da size göre seçenekleri sunacaktır.

Bal Köpüğü Saçlar Kime Yakışır?
Bal Köpüğü Saçlar Kime Yakışır?

Bal Köpüğü Saçların Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Saçlarınızın ilk günkü rengini kaybetmemesi ve uzun süreler boyunca koruması için bazı bakım kürlerini uygulamanız gerekmektedir. Özellikle ışıltılı tonlara sahip olması nedeniyle popüler renkler arasında bulunduğu için ışıltının korunması gerekmektedir.

 • Saçlarınızı boyadıktan sonra en az iki gün yıkamamanız kuaförler tarafından tavsiye edilmektedir.
 • Saçlarınızı boyattığınız ilk günlerde ne kadar az yıkarsanız boya saçlarınıza o derece işleyecektir.
 • Boyanın akmaması adına her şampuan sonrası saç bakım kremi kullanılması önerilmektedir.
 • Saçınızda turunculaşma olmasını engellemek adına haftada en az bir kez mor şampuan kullanmalısınız.
 • Düzenli aralıklarla kullanacağınız saç maskeleri saçınızın canlı görüntüsünü muhafaza etmeyi başarabilirsiniz.

Belirttiğimiz adımları takip ettiğiniz taktirde uzun haftalar boyunca saçlarınızın ışıltısını kaybetmeden kullanabilirsiniz. Saçlarınızın boyandığı ilk günlerden itibaren ışıltısını bakımlar sayesinde koruyabilirsiniz. Böylece Bal köpüğü saç rengi hangi tene gider? Sorusu hakkında merak edilenlere yanıtlar verdik!

Bal Köpüğü Saç Rengi Hangi Tene Daha Çok Yakışıyor?

Saç renkleri, kişisel tarzınızı ve görünümünüzü belirlemede önemli bir rol oynar. Bal köpüğü saç rengi, sıcak alt tonları ve yumuşak tonların mükemmel bir karışımını sunar. Açık ten rengine sahipseniz, bal köpüğü saç rengi cildinizle harika bir kontrast oluşturabilir. Bu renk, yüzünüzü aydınlatabilir ve sıcak bir parlaklık katabilir. Orta ten rengine sahip olanlar da bal köpüğü saç rengini rahatlıkla deneyebilir. Bu renk tonu, cildinizle uyumlu bir denge oluşturabilir.

Esmer tenli kişiler için bal köpüğü saç rengi, sıcak alt tonlarıyla harika bir uyum sağlayabilir. Cildinizle uyumlu tonlar seçerek doğal ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Bal köpüğü saç rengi, genel olarak sıcak ve yumuşak tonları içerdiği için birçok cilt tonuna hoş bir şekilde uyum sağlayabilir. Ancak, saç rengi seçiminde dikkate almanız gereken en önemli faktör, kendi kişisel tarzınız ve özgünlüğünüzdür.

]]>
https://etarz.net/bal-kopugu-sac-rengi-hangi-tene-gider/feed/ 0
Kahve Köpüğü Saç Rengi https://etarz.net/kahve-kopugu-sac-rengi/ https://etarz.net/kahve-kopugu-sac-rengi/#respond Wed, 23 Aug 2023 08:51:09 +0000 https://etarz.net/?p=8753 Kahve köpüğü saç rengiKahve köpüğü saç rengi tasarımları ideal bir etkiye sahip olmakla birlikte konforlu bir kullanım özelliğine de sahiptir. Bu tarz saç renklerinin doğal bir görsellik konusunda da etkili sonuçları ortaya koydukları biliniyor. Bu durumun doğal sonucu olarak son zamanlarda Kahve köpüğü saç rengi popüler seçeneklerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Kahve köpüğünün şık bir görselliğin yanı sıra […]]]> Kahve köpüğü saç rengi

Kahve köpüğü saç rengi tasarımları ideal bir etkiye sahip olmakla birlikte konforlu bir kullanım özelliğine de sahiptir. Bu tarz saç renklerinin doğal bir görsellik konusunda da etkili sonuçları ortaya koydukları biliniyor. Bu durumun doğal sonucu olarak son zamanlarda Kahve köpüğü saç rengi popüler seçeneklerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Kahve köpüğünün şık bir görselliğin yanı sıra pratik bir kullanım özelliğine sahip olması bu rengin popüler bir seçenek olarak karşımıza çıkmasını sağlamaktadır.

Mevsim geçişlerinde, hayatında farklılık katmak istediklerinde kadınlar saçlarının renklerinde değişiklik yapmak isterler. Kendilerine yakışacak tonlarda seçimler yaparak şık görünürler. Kış mevsimlerinde ise seçimler genellikle kahve veya kumral tonlar üzerinde yoğunlaşmaktadır. Kadınlar bu aşamada ten renklerine yakışacak renklerden yana seçimlerde bulunurlar. Son yıllarda birçok ünlünün saçlarında kahverengi tonları kullanması kahve köpüğü gibi renklerin popülerleşmesini sağlamıştır.

Kahve Köpüğü Saç Rengi
Kahve Köpüğü Saç Rengi

Saçlarınızın renginde değişikliğe gitmek istiyorsanız inceleyebileceğiniz binlerce renk tonu bulunmaktadır. Teninizin rengine göre yapacağınız seçimler en doğru seçenekler olacaktır. Cilt tonunuza uygun olmayan renk seçtiğiniz taktirde güzelliğiniz ön plana çıkmayacaktır. Soluk ya da gösterişsiz görünebilirsiniz. Bu nedenle saç rengi seçerken size yakışıp yakışmayacağına göre karar almanız sağlıklı olacaktır.

2023 yılının saç modasında kahverengi tonlar oldukça ön plandadır. Özellikle kahve sıcaklığını bünyesinde barındıran kahve köpüğü rengi yaygın seçeneklerden bir tanesidir. Bugünkü araştırmamızda sizin için kahve köpüğü renginin detaylarına yer verdik. İşte Kahve köpüğü saç rengi hakkında merak ettiğiniz tüm ayrıntıların tamamı!

Kahve Köpüğü Nasıl Bir Renktir?

Kahverengi tonlarının belki de en çok tercih edilen tonlarından bir tanesi kahve köpüğü rengidir. Saçlara sağlıklı görünüm kazandırması sayesinde birçok kadın tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Uyum sağladığı cilt tonlarında kullanıldığı taktirde oldukça canlı ve gösterişli görünmeye yardımcı olmaktadır. Saçlarınızda doğal sıcaklığa sahip renklere yer vermek istiyorsanız kahverenginin bahsettiğimiz alt tonunu değerlendirebilirsiniz.

Kahve köpüğü rengi içinde soğuk yansımalar ve aynı zamanda sıcak parıltılar bulunmaktadır. Saçlarda kullanıldığı taktirde doğal canlılığa yer verilmektedir. Saçlarınızda yapay renklere yer vermek istemiyorsanız bu rengi gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ten renginizle uyum gösterdiği taktirde yılın her döneminde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kahve Köpüğü Nasıl Bir Renktir?
Kahve Köpüğü Nasıl Bir Renktir?

İçinde yer alan bakır ışımalar sayesinde gösterişli doğal saçlarınız olacaktır. Koyu saçlarınızdan vazgeçemiyor ama ışıltılı bir görünüm de elde etmek istemiyorsanız sizin adınıza doğru seçeneklerden olacaktır. Ten renginize yakışıp yakışmayacağını merak ediyorsanız içeriğimizi okumaya devam edebilirsiniz. Kahve köpüğü saç rengi tercihlerini isabetli bir şekilde yaptığınız zaman harika bir şıklığa da imza atma şansını elde edersiniz!

Kahve Köpüğü En Çok Kime Yakışır?

Kahve köpüğü rengini kullanmak istiyor fakat size yakışıp yakışmayacağından endişe ediyorsanız sizin için araştırmamızı gerçekleştirdik. Bu renk en çok esmer ve koyu tenli kadınlara yakışmaktadır. Esmer tenli kadınlar saçlarında ışıltılı, canlı, sıcak görünen renk elde etmek renkleri araştırmaktadırlar. Kahve köpüğü ise tam esmer kadınlara yönelik seçeneklerdendir.

Kahve Köpüğü En Çok Kime Yakışır?
Kahve Köpüğü En Çok Kime Yakışır?

Saçlarınızda kahverengi tonlarına yer verdiyseniz, esmer tene sahipseniz hafif makyajlar size göredir. Kahverengi tonlarına uyum sağlamak adına abartılı makyajlardan kaçınmak doğru seçeneklerdendir. Ten renginiz eğer açıksa bakır yansımaları fazla olan kahve köpüğü tonları size oldukça yakışacaktır. Buğday tenliler ise isterlerse açık isterlerse de koyu tonlara sahip seçenekleri değerlendirebilirler.

Saçları beyazlayan orta yaşlı kadınların gönül rahatlığıyla seçebilecekleri renkler arasında kahve köpüğü tonları yer almaktadır. Yüksek kapatıcılık değerleri sayesinde beyaz saçlarda oldukça etkilidir. Özellikle açık tonlarda tercih edildiği taktirde ışıltılı, canlı saçlara sahip olabilirsiniz. Kahve köpüğü saç rengi konusunda bir karar verirken, mutlaka sizde doğal bir görsellik ortaya koyuyor olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Kahve Köpüğü Nasıl Elde Edilir?

Saç boyatmak için kadınlar genelde kuaförleri tercih etse de ev rahatlığı veya ekonomik nedenlerden dolayı evde boyamak isterler.  Günümüzde birçok saç boyası markası kadınların beğenebileceği tonlarda ürünlerini piyasaya sürmektedir. Eğer saçlarınızı kahve köpüğü rengine boyamak istiyorsanız şanslı sayılırsınız. Birçok boya markası istediğiniz tonların barındığı ürünlerini kozmetik marketlerde, eczanelerde, marketlerde satışa sunmaktadır.

Kahve Köpüğü Nasıl Elde Edilir?
Kahve Köpüğü Nasıl Elde Edilir?

Kendi saç renginiz çok koyuysa beklediğiniz etkiyi alabilmek adına öncelikle saçlarınızı birkaç ton açmanızı tavsiye ederiz. Halihazırda açık renkli saçlarınız varsa direkt boyama işlemini yapabilirsiniz. Koyu saçlar ise öncelikle açtıktan sonra boyama yaparsa bekledikleri sonucu elde edebilirler.

Boya markalarının isimleri ve renk tonlarına yer verdik:

 • NEVA COLOR Nevacolor Tüp Boya 9.07
 • Palette Deluxe Saç Boyası 8-65
 • Vital Colors Tüp Boya 8-4
 • Evoque Evoque Milk Therapy Saç Boyası:5.56
 • Maxx Deluxe Tüp Boya 8.33
 • Lilafix 8.33
 • L’Oréal Paris Excellence Creme 5.15 Efsanevi Türk Kahvesi
 • Garnier Çarpıcı Renkler Saç Boyası Parlak Açık Kahve 5

Kahve Köpüğü Saç Modelleri

Kahve köpüğü rengi doğal görünümlü renkler arasında yer aldığından dolayı saçlarınızı şekillendirmeden kullanmanıza imkân sağlayacaktır. Özel günlerinizde şekillendirmek istediğinizde saçlarınızı maşalayabilir, kıvırabilirsiniz. Dalgalı formda kullandığınız taktirde saçlarınız doğal hacimli görünecektir.

Günlük hayatınızda saçlarınızı düzleştirebilir, parlak ve ışıltılı görünmesini sağlayabilirsiniz. Saçlarınızın rengini uzun süre kullanmak istiyorsanız ısıtıcılı şekillendiricileri sık sık kullanmamanızı öneririz.  Saçlarınızı şekillendirmek istediğiniz zamanlarda örgü modellerini tercih edebilirsiniz. Mısır, balıksırtı, kılçık örgüleriyle saçlarınız hem güzel hem de oldukça doğal görünecektir.  Kahve köpüğü saç rengi sayesinde tam da aradığınız bir şıklığa sahip olma fırsatını elde edebilirsiniz!

Kahve Köpüğü Saç Rengi İçin Öneriler

Saç renkleri modası sürekli değişse de, doğal ve sıcak tonlar her zaman popülerliğini korur. Son dönemin favori saç rengi trendlerinden biri de “Kahve Köpüğü” saç rengi. Bu ton, yumuşak kahverengi ve sıcak altın tonlarının mükemmel bir karışımını sunar. Kahve köpüğü saç rengi sıcak alt tonları içerdiği için, bu ton size yakışmalıdır. Eğer ten renginiz açık ve sıcak alt tonlarına uygunsa, kahve köpüğü saç rengi harika görünecektir.

Saç rengini değiştirmek her zaman kolay olmayabilir, özellikle de evde yapmaya kalkışırsanız istenmeyen sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle, saç uzmanından yardım almak en iyisi olacaktır. Her saç rengi gibi, kahve köpüğü rengi de bakım gerektirir. Renk solmasını engellemek ve saçınızın sağlığını korumak için renk koruyucu şampuan ve saç maskeleri kullanmayı unutmayın.

]]>
https://etarz.net/kahve-kopugu-sac-rengi/feed/ 0
En Güzel Gelin Saç Modelleri https://etarz.net/en-guzel-gelin-sac-modelleri/ https://etarz.net/en-guzel-gelin-sac-modelleri/#respond Tue, 22 Aug 2023 12:33:52 +0000 https://etarz.net/?p=8668 En Güzel Gelin Saç ModelleriEn güzel gelin saç modelleri Evlilik planları kuran kadınların gelinlik seçiminden sonra en çok özen gösterdiği alanlardan bir tanesi de saçlarıdır. Gelinliğin ihtişamıyla uyum sağlayabilmesi adına duvakla kullanılan saç modelleri kadınlar tarafından araştırılmaktadır. Saçlar kısa veya uzun olsa da fark etmeksizin gelinler için düşünülmüş birçok model bulunmaktadır. Bu sayede hayatlarındaki en özel günlerinden bir tanesinde […]]]> En Güzel Gelin Saç Modelleri

En güzel gelin saç modelleri Evlilik planları kuran kadınların gelinlik seçiminden sonra en çok özen gösterdiği alanlardan bir tanesi de saçlarıdır. Gelinliğin ihtişamıyla uyum sağlayabilmesi adına duvakla kullanılan saç modelleri kadınlar tarafından araştırılmaktadır. Saçlar kısa veya uzun olsa da fark etmeksizin gelinler için düşünülmüş birçok model bulunmaktadır. Bu sayede hayatlarındaki en özel günlerinden bir tanesinde şık görünme imkânı sağlayabilirler.

Gelin saçınıza karar verirken düşünmeniz ve üzerine planlamanız gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Öncelikle her model her yüz tipine uygun olamayabilmektedir. Bu nedenle seçeceğiniz modelin yüz tipinize uyumlu olduğuna dikkat etmeniz gerekecektir. Diğer bir noktada düğünüzün gerçekleşeceği konsepttir. Örneğin açık havada yapılan düğünle kapalı salonlarda yapılan düğünlerde tercih edilen modeller farklılık gösterebilmektedir.

En Güzel Gelin Saç Modelleri
En Güzel Gelin Saç Modelleri

Yakın zamanda evlenme planı yapıyorsanız ve henüz nasıl saçlarla dünya evine girmeye karar veremediyseniz sizin için tavsiyelerimiz olacak. 2023 yılın en trend gelin saçları modellerine göz atarak kendi özel gününüz için ilham alabilirsiniz.  En güzel gelin saç modelleri 2023 yılı itibariyle daha çok konforlu bir kullanım özelliğine sahip olmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Burada saç modeline dair bir karar verirken; mutlaka kapsamlı bir araştırma içerisinde yer almak gerekiyor.

Topuz Gelin Saçı Modelleri

Gelinler özel günlerinde klasik seçimler yapmaktan kaçınmazlar. Doğal ve şık görünmek için tercih edilen modellerden bir tanesi de topuzlardır. Dağınık ya da sıkı seçeceğiniz modellerle özel gününüzde oldukça güzel saçlara sahip olabilirsiniz. Gelinlerin sıklıkla tercih ettiği topuz modellerine sizin için yer verdik:

 • Aksesuarlı Topuzlar

Topuzlar sıklıkla gelin saçlarında kullanılsa da özellikle aksesuarlı modeller ön plana çıkmaktadır. Çiçeklerle ya da boncuklu taçlarla süslenmiş topuzlar oldukça göz alıcı görünmektedir.

 • Örgülü Topuzlar

Özellikle açık havada gerçekleştirilen düğünlerde örgülü modeller güzel seçeneklerdendir. Çiçeklerle bezenmiş örgülü topuzlarla sade ama göz alıcı görünebilirsiniz. Kılçık örgüsü topuzlarda sık sık tercih edilen örgü tiplerindendir. Kır düğünlerinin vazgeçilmez saç modellerindendir.

Topuz Gelin Saçı Modelleri
Topuz Gelin Saçı Modelleri
 • Ense Topuzu

Düğünüzde zarafetinizden söz ettirmek istiyorsanız ense topuzunu kullanmak isteyebilirsiniz. Klasik tercihler arasında yer olan bu model neredeyse her yüz tipine uygun seçeneklerdendir. En güzel gelinlik saç modelleri en topuzlu tasarımların her zaman popüler olduğu seçeneklerden oluştuğu için daha farklı özgün tasarımlara imza atmak da mümkün hale geliyor!

Yüz Şekline Göre Gelin Saçı Modelleri

Gelin saçı modeli tercih ederken kadınların yüz hatlarına uygun modellerden yana seçimde bulunması daha doğru olacaktır. Özel günlerinde kusursuz şıklığa sahip olabilmek için saçların da yüz hatlarıyla uyum içinde olması tercih sebebidir. İşe öncelikle nasıl bir yüz tipine sahip olduğunuzu tespit etmekle başlayabilirsiniz.

Yüz tipiniz uzunsa yani oval hatlara sahipseniz yüzünüzün ön plana taşındığı modellerden seçim yapabilirsiniz Topuzlar, atkuyruğu modelleri, açık ya da yarı açık saçlar sizin için doğru seçenekler arasındadır. En güzel gelinlik saç modelleri hakkında bir karar verirken mutlaka düğünün genel konseptini dahi dikkate alıyor olmanız gerekiyor.

Yuvarlak hatlara sahip olan kadınlara yönelik modeller ise dağınık toplanmış saçlardır. Elmacık kemiklerini ortaya çıkarmak, yanakları gizlemek adına dağınık topuz yapılan saçlar gelinlere oldukça yakışmaktadır.

 • Kalp formunda yüze sahip olanların ise sıkıca toplanmış saçlarla şık ve güzel görünmektedir.
 • Kare yüz tipli kadınlar ise katlı saç kesimi yaptırıp, dalgalı saç modellerine yönelebilirler.
 • Dikdörtgen formunda hatlara sahip kadınlar ise kâkülü saç modellerini değerlendirebilirler.
Yüz Şekline Göre Gelin Saçı Modelleri
Yüz Şekline Göre Gelin Saçı Modelleri

Kısa Saçlılar için Gelin Saçları

Gelin saçları denince akla hep uzun saçlardan yapılan modeller gelmektedir. Fakat saçlar kısa da olsa birbirinden şık modellerle oldukça gösterişli saçlara sahip olunabilmektedir. Yüz hatları inceyse kısa saçlar gelinlere çok yakışmaktadır. Erkeksi hatlara sahip kadınlarda görünümü yumuşatmak adına kısa saçlar pek tercih edilmemektedir.

Saçlarınız küt kesimliyse vintage modelleri tercih edebilirsiniz. İri dalgalı ya da bukleli yapıdaki saçlar dönem konseptine uyum sağlamaktadır. En güzel gelinlik saç modelleri tam olarak hemen her yüz tipine uygun olan tasarımlardan oluştuğu için tam olarak beklediğiniz etkiye sahiptir. Burada bir karar verirken mutlaka saç tipinizi de dikkate alıyor olmanız gerekiyor.

Kısa saçlarla topuz yapılamadığı düşüncesi hâkim olsa da bu düşünce aslında yanlıştır. Boyu kısa olan saçlarla hem sıkı topuz hem de dağınık topuz yapılabilmektedir. Saçlarınız eğer toplanmayacak düzeyde kısalığa sahipse postiş kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede saçlarınız hem uzun hem de hacimli görünecektir.

Kısa Saçlılar için Gelin Saçları
Kısa Saçlılar için Gelin Saçları

Uzun Saçlılar için Gelin Saçları

Uzun saçlara sahip kadınların model alternatifleri oldukça çeşitlidir. Uzun saçlılar diledikleri aksesuarı ve modeli yaptırmakta kısa saçlılara nazaran özgürdür. Saçlarınızı açık kullanabileceğiniz gibi at kuyruğu, topuz gibi modellere de yönelebilirsiniz. Saçlarınızı açık bırakarak dalgalı ya da kıvırcık şekillendirme yaptırabilirsiniz. Yarım topuz, tam topuz, örgüler yaptırabileceğiniz diğer modellerdendir. Son zamanların en popüler modeli ise dağınık yapılan topuzlardır. Özellikle gelinliğin yakası açıksa, straplez ise bu model güzel görünecektir.

Açık havada düzenlenen düğünlerde tercih edilebilecek modellerden bir tanesi de örgülerdir. Kır düğünü konseptine sahip olanlar seçimlerinde örgüleri de değerlendirmeye alabilirler. Örgülerle bezenmiş topuzlar uzun saçlara sahip olanların rahatlıkla tercihte bulunabileceği modellerdendir. Kılçık veya mısır örgüsü de sıklıkla kullanılan modellerdendir. En güzel gelin saç modelleri konusunda bir karar verirken; fotoğraf galerimizden yararlanabilirsiniz.

En Güzel Gelin Saç Modellerinde İddialı Tasarımlar

Düğün günü, birçok gelin adayı için hayatlarının en özel anlarından biridir. Gelinin görünümü ise her detayıyla kusursuz olmalıdır. Saç modeli, gelinlerin zarafetini ve güzelliklerini ön plana çıkarmanın en önemli yollarından biridir. Görkemli topuzlar, klasik ve zarif bir tercih olmaya devam ediyor. Düşük veya yüksek topuzlar, inci ve taş aksesuarlarla zenginleştirilerek daha iddialı bir görünüm elde edilebilir. Bu model, gelinlik detaylarını ve yüz güzelliğini öne çıkarmak için idealdir.

Rahat ama etkileyici bir görünüm mü istiyorsunuz? Bohem tarzı dalgalar, çiçek tacı veya ince bir taç ile birleştiğinde büyüleyici bir hava yaratır. Bu model, açık hava düğünlerinde ve doğal temalı törenlerde harika bir seçenektir. Vintage tarzı saç modelleri, eski dünyanın zarafetini modern bir dokunuşla bir araya getirir. Retro dalgalar, saç tokaları ve inci aksesuarlarla desteklenerek romantik ve sofistike bir hava yaratılabilir. Rahat ve doğal bir görünüm mü arıyorsunuz? Dağınık örgüler, hafifçe gevşetilmiş ve dağınık bir şekilde örülerek romantik bir hava yaratır. Çiçek detayları veya tüylerle süslenerek bohem bir stil elde edebilirsiniz.

]]>
https://etarz.net/en-guzel-gelin-sac-modelleri/feed/ 0
Bebek Sarısı Saç Rengi Modelleri https://etarz.net/bebek-sarisi-sac-rengi-modelleri/ https://etarz.net/bebek-sarisi-sac-rengi-modelleri/#respond Tue, 22 Aug 2023 08:53:26 +0000 https://etarz.net/?p=8696 Bebek Sarısı Saç Rengi ModelleriBebek sarısı saç rengi modelleri harika bir şıklığın merkezinde yer alıyor. Özellikle kendi tarzını oluşturmayı isteyenlere özel bu saç tonunun harika bir etkiye sahip olduğunu ifade edebiliriz. Bu yazımızda Bebek sarısı saç rengi modelleri hakkında detaylı bilgilere yer vererek; size kendi tarzınızı oluşturmanız noktasında destek olmayı istedik! Sarı tonlu renkler doğru tonun çok zor yakalandığı […]]]> Bebek Sarısı Saç Rengi Modelleri

Bebek sarısı saç rengi modelleri harika bir şıklığın merkezinde yer alıyor. Özellikle kendi tarzını oluşturmayı isteyenlere özel bu saç tonunun harika bir etkiye sahip olduğunu ifade edebiliriz. Bu yazımızda Bebek sarısı saç rengi modelleri hakkında detaylı bilgilere yer vererek; size kendi tarzınızı oluşturmanız noktasında destek olmayı istedik!

Sarı tonlu renkler doğru tonun çok zor yakalandığı renklerdendir. Kadınlar kendilerine yakışacak sarının tonunu yakalamak için uzun uğraşlar içine girmektedir. Sonucunda başarıyı elde ettiklerinde ise oldukça göz alıcı saçlara sahip olurlar. Kadınlar sarışın olmak istediklerinde genellikle kuaförlerinden destek almayı planlasa da aslında bu tonlar evde de elde edilebilmektedir.

Bebek Sarısı Saç Rengi Modelleri
Bebek Sarısı Saç Rengi Modelleri

Son zamanların en popüler sarı rengi tonu ise bebeklerin sahip olduğu kumral saç tonlarıdır. Parlak renge sahip bu tonları elde etmek oldukça zordur. Narin görüntüsü sayesinde diğer tonlara nazaran elde edilmesinin zor olmasının yanında aynı zamanda ekstra bakıma da ihtiyaç duyan renklerdendir.

Sarışın olmaya karar verdiyseniz ve hangi tonları değerlendirebileceğinize dair araştırma içindeyseniz sizin için bebek sarısını inceledik. Tonun size yakışıp yakışmayacağı ile alakalı endişe sahibiyseniz içeriğimize göz atmaya devam edebilirsiniz. Bebek sarısı saç rengi modelleri uyumlu bir ton olmakla birlikte mükemmel detayları da içeriğinde barındırıyor.

Bebek Sarısı Saçlar Nasıldır?
Bebek Sarısı Saçlar Nasıldır?

Bebek Sarısı Saçlar Nasıldır?

Bebek sarısı, sarı saç renginin en göz alıcı tonlarından bir tanesidir. İddialı tonlardan olması nedeniyle kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen tonlardan bir tanesidir. Fakat her kadında aynı güzellikte olmayabilmektedir. Kadınların her biri farklı ten renklerine sahip olduklarından dolayı her tene uyacak saç rengi farklı olmaktadır. Bebek sarısı saç rengi modelleri tam olarak beyaz tenlilere özel saç gibi görünse de kimi zaman esmerlerde güzel duruyor!

Bebek Sarısı Saçlar Kime Yakışır?

Bebek sarısının birden fazla alt tonu bulunmaktadır. Açık tonlar özellikle beyaz tenlilere çok yakışmaktadır. Esmer tenliler içinse en doğru seçenek küllü bebek sarısı tonlarıdır. Her ten rengine sahip kadınlarda canlı görünmek adına bebek sarısı tercih edilebilmektedir. Fakat beyaz tenli kadınların soluk durmaması için bu rengi kullandıkları dönemde makyaj yapmaları gerekebilmektedir.

Birçok ünlü kadının tercih ettiği renkler arasında yer almaktadır. Sıcak tonlar arasında olması sayesinde kadınlara ekstra çekicilik katmaktadır. Bu renk genelde beyaz tenlilere yakışıyor olsa da doğru tonlamayla esmer tenlilerde de oldukça güzel görünmektedir. Göz alıcı renklerden olduğundan dolayı dikkat çekici olmanıza destek sağlayacaktır. Açık tonlar arasında bulunmasından dolayı da cilt kusurlarını ön plana taşıyabilmektedir.

Bebek Sarısı Saçlar Kime Yakışır?
Bebek Sarısı Saçlar Kime Yakışır?

Kısaca eğer doğru tonda tercih edilirse bebek sarısı hem beyaz tenli hem de esmer tenlilerde göz alıcı görünmektedir. Cilt kusurlarınız bulunmuyorsa bu saç rengini kullandığınız taktirde makyaja ihtiyaç duymazsınız. Bebek sarısı saç rengi modelleri sıra dışı tasarımları seven ve özgüven sahibi olan kadınlar için favori konumda yer alır.

Bebek Sarısı Saç Evde Nasıl Boyanır?

Kuaföre gitmeye gerek kalmadan bütün saç renkleri evde elde edilebilmektedir. Birkaç püf noktaya dikkat ettiğiniz taktirde başarıya ulaşabilirsiniz. Bebek sarısı rengi açık tonlar arasında olduğundan dolayı uygulama yapmadan önce kendi saç renginizin de açık tonlarda olması gerekmektedir. Eğer açık değilse öncelikle açma işlemi yapmanız gerekebilir. Bu aşamada farklı markaların açıcılarından destek alabilirsiniz.

 • Saçlarınız koyu tonlardaysa öncelikle saçınıza az miktarda açıcı uygulayarak kökten uca açılmasını sağlamalısınız.
 • Açtıktan sonra bir süre kullanmak adına hazır ombre seti kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede saçlarınızın uçları açık tonlarda olacaktır.
 • Bir ay düzenli olarak saçlarınıza bakım kürleri uygulamalı ve uçlarından kırıkları kestirmelisiniz.
 • Bir ayı tamamladıktan sonra saçınıza tekrar açma işlemi yapmalısınız.
 • Bir haftalık süre sonunda ise koyu küllü kumral, açık küllü sarı renklerini karıştırarak saçlarınızı boyamalısınız. Saçlarınızın ucuna açık rengi, diplerine ise koyu rengi uygulamanız gerekecektir.
 • Son aşamada kutu üzerinde yer alan süreye göre saçlarınızı yıkamalısınız.

Piyasada satılan başlıca boya markaları ve numaralarına yer verdik:

 • Sea Color Kadın Saç Boyası 0.2
 • Neva Kozmetik Exicolor10.31 Bebek Sarısı
 • Schwarzkopf Colour Specialist Saç Boyası Küllü Açık Sarı 10-1
 • Palette Göz Alıcı Renkler Saç Boyası 10-1 Küllü Açık Sarısı
 • L’Oréal Paris Excellence Cool Creme Saç Boyası – 6.11 Ekstra Küllü Koyu Kumral
 • L’Oréal Paris Excellence Creme Saç Boyası-L’oréal Paris Excellence Creme Saç Boyası 6.1 Küllü Açık Kahve
Bebek Sarısı Saç Evde Nasıl Boyanır?
Bebek Sarısı Saç Evde Nasıl Boyanır?

Sarı Saçların Bakımı Nasıl Olmalı?

Sarışın saçlar diğer renklere göre ekstra özen gerektiren renklerdendir. Saçlarınızın parlak, canlı görünmesini istiyorsanız her daim çeşitli bakım kürleri uygulamanız gerekmektedir. Saçlarınızı boyattıktan sonra zarar görmüş saçlarınıza maska uygulayarak ışıltılı görünmesine destek olabilirsiniz.

 • Saçlarınızı şampuanlarken kullandığınız ürünün nemlendirici etkiye sahip olduğundan emin olmalısınız.
 • Saçları şekillendiren ısıtıcılı ürünlerden uzak durmanızı tavsiye ederiz.
 • Saçlar için üretilen bakım kremlerini düzenli olarak kullanmaya çalışmanızı öneririz.
 • Saçlarınızı yıkarken çok sıcak su kullanmak saçlarınıza zarar verecektir.
 • Ilık suyla yıkadığınız taktirde parlak, canlı görüntüsünü korumaya yardımcı olursunuz.
 • 1 tane muz ve bir çay kaşığı badem yağıyla saçlarınıza maske uygulaması yapabilirsiniz.
 • Yarım saat, haftada bir gün olacak şekilde uyguladığınız taktirde saçlarınızda değişimi kısa sürede görebilirsiniz.

Özetle Bebek sarısı saç rengi modelleri özellikle genç kızların favorisi konumda yer alırlar!

Bebek Sarısı Saç Rengi Modellerinin Etkisi

Saç renkleri, kişisel tarzımızı ve dış görünüşümüzü önemli ölçüde etkileyen unsurlardan biridir. Bebek sarısı saç rengi, son yıllarda popülerliği giderek artan ve çeşitli tonlarıyla dikkat çeken bir seçenektir.   Bebek sarısı saç rengi, doğal ve ışıltılı bir görünüm sunar. Hafif altın tonlarıyla harmanlanmış bu renk, güneşte parıldayan saçları andırır. Bu nedenle, doğal ve ılımlı bir görünüm elde etmek isteyenler için mükemmel bir tercihtir. Saçlara yumuşaklık ve canlılık katarken, ten rengiyle de uyumlu bir bütünlük sağlar.

Bebek sarısı saç rengi, genç ve dinamik bir hava yaratma konusunda da etkilidir. Işıltılı ve enerjik görünümüyle gençliği vurgular. Bu saç rengi, kendinizi genç ve taze hissetmenizi sağlayarak pozitif bir etki yaratabilir. Bebek sarısı saç rengi, kıyafet ve makyaj tercihlerinizle de uyum sağlar. Özellikle hafif tonlarda makyaj ve soft renkli kıyafetlerle mükemmel bir bütünlük oluşturabilirsiniz. Pastel tonlar, açık renkli denim ve beyazın farklı tonları, bebek sarısı saç rengiyle harika bir kombin oluşturabilir.

]]>
https://etarz.net/bebek-sarisi-sac-rengi-modelleri/feed/ 0
Saçı Gür Gösteren Saç Modelleri https://etarz.net/saci-gur-gosteren-sac-modelleri/ https://etarz.net/saci-gur-gosteren-sac-modelleri/#respond Mon, 21 Aug 2023 15:39:34 +0000 https://etarz.net/?p=8223 Saçı gür gösteren saç modelleriSaçı gür gösteren saç modelleri estetik görsellik konusunda etkili fırsatları sunuyor! Yazımızda size Saçı gür gösteren saç modelleri konusunda işe yarar bilgiler verdik. Böylece kendi tarzınızı isabetli bir şekilde oluşturmanız konusunda harika fikirlerimizi sizlerle paylaştık! İşte tam olarak beklentinizi karşılayacağını umduğumuz fikirlerimiz! Saçlar insanların görünümünde oldukça önemli bir yere sahiptir. Estetik açıdan doğru etkiyi yaratabilmek […]]]> Saçı gür gösteren saç modelleri

Saçı gür gösteren saç modelleri estetik görsellik konusunda etkili fırsatları sunuyor! Yazımızda size Saçı gür gösteren saç modelleri konusunda işe yarar bilgiler verdik. Böylece kendi tarzınızı isabetli bir şekilde oluşturmanız konusunda harika fikirlerimizi sizlerle paylaştık! İşte tam olarak beklentinizi karşılayacağını umduğumuz fikirlerimiz!

Saçlar insanların görünümünde oldukça önemli bir yere sahiptir. Estetik açıdan doğru etkiyi yaratabilmek için saçların güzel ve bakımlı olması özellikle kadınlar için oldukça önemlidir. Saç tipleri farklı farklıdır. İnce ve kalın telli, düz veya kıvırcık, dalgalı ya da sönük gibi şekillerle betimlenen saçlar vardır. Bunların kendine özgü görünüşleri ve avantajları ile dezavantajları bulunuyor.

Saçların yapısına göre bunları şekillendirmede kullanılan yöntem ve teknikler farklılaşmaktadır. İnce yapılı saçlarda en çok şikayet edilen nokta sönük ve yapışmış bir görünümdür. Bunun önüne geçebilmek için farklı uygulamalar yapılmaktadır. Saç tipi böyle olanların ayrıca saç kesimlerinin nasıl olduğu da çok etkilidir. Genel olarak lob ve bob kesimlerin tercih edildiği bu saç tipinde başka seçenekler de değerlendirilebilir. Yaygın kullanılan saç kesim modelleri şöyledir:

 • Katlı küt kesimler
 • Tek boyutlu bob modeller (Kısa veya uzun)
 • Pixie kesim
 • Hafif kat atılmış uzun lob model
 • Yüzü çevreleyecek katmanları olan uzun katlı kesim
 • Kahkül ve perçemler
 • Omuz hizasında katlı kesimler
Saçı gür gösteren saç modelleri
Saçı gür gösteren saç modelleri

Saçı Gür Göstermek İçin Yapılacaklar

Yüzünüze yakışan ve saçları gür gösteren bir kesim yapılmasa bile bazı durumlarda yine de istenilen görüntü elde edilmeyebilmektedir. Bunun en önemli sebebi şekillendirilirken yapılan hatalar olur. Saçlara ağır gelen yağlar ve kremler kullanmak bunların sebepleri arasında gösterilebiliyor. Saçı gür gösteren saç modelleri rahat bir kullanım özelliğinin yanı sıra şık bir görselliğe de ev sahipliği yapabilecek bir tasarım özelliğini başarılı bir şekilde yansıttığından sıklıkla tercih ediliyor.

Yanlış ürün kullanımı hem saça yağlı bir görünüm verir hem de onu ağırlaştırarak dolgun gösterme potansiyeline engel olur. Saçı gür gösteren saç modelleri tam olarak harika bir ambiyans oluşturmak konusunda çözümler sunabilen tasarımlardan oluştuğu için her zaman tercih ediliyorlar! Bu aşamada farklı ürünleri kullanırken dikkatli bir araştırma içerisinde yer almanız gerekiyor. Saçı gür gösteren saç modelleri genç göstermek konusunda da ideal bir özelliğe sahip olduğundan sıklıkla tercih ediliyor.

İlginizi Çekebilir; Vişne Çürüğü Saç Rengi

Gür saçlar çekicilik açısından da ön plandadır. Bu bakımdan yapılması gereken ilk şey doğru saç kesimini bulmak ve saçın yapısına uygun ürünler tercih etmektir. Küt kesimler pek çok ince telli saçı olan kadının tercihleri arasındadır. Bunun en büyük nedeni hacimli bir görünüm sağlamasıdır. Özellikle kısa saç kullanmayı seven ve ekstra keskin bir görüntü elde etmek isteyenler için bu kesim idealdir.

Omuzların altına düşen saç kesimiyle aralara atılan katlarla dolgun ve şık bir saç kesimine sahip olabilirsiniz. Saçlarını uzun kullanmayı sevenler için de daha yumuşak modellerden bahsetmek mümkündür. Bu noktada atılan katların boyutu ve durumu etkili olan unsurlar arasındadır.

Saçı Gür Göstermek İçin Yapılacaklar
Saçı Gür Göstermek İçin Yapılacaklar

Saçı Gür Gösteren Diğer Kesimler

Tek boyutlu olan lob ya da bob kesimler de hacim isteyenlerin tercihleri arasındadır. Düz kesim kullanılması, boynu, çeneyi ve köprücük kemiğini vurgulayacağı için ideal görülmektedir. Böylece daha toplu bir saç görünümü elde edilirken dalgalı ve düz olarak kullanımı mümkün olur. Şık görünün bir tarz kavuşulur. Bu modelin yüzünüze yakışıp yakışmadığına kuaförünüzle tartışarak karar verebilirsiniz. Aynı şekilde saç uzunluğu için de buna başvurabilirsiniz.

Uzun saç pek çok kadının tutkusu olarak karşımıza çıkıyor. Uzun saç kullanmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken nokta doğru kesimi bulmaktır. İnce telli saçlara sahip insanların yaygın olarak düştüğü bir yanlış da çok fazla kat attırmaktır. Doğru oranda atılan katlar hacimli bir görünüm sağlarken fazla katlar aksine daha sönük ve az saç görüntüsüne neden olur.

Saçı Gür Gösteren Diğer Kesimler
Saçı Gür Gösteren Diğer Kesimler

Saçlarınız orta uzunlukta ya da kısa değilse yüzü çevreleyecek şeklide katmanlı uzun kesimler tercih edilmelidir. Böyle bir kesimin bir diğer avantajı da şekillendirme ve bakım ihtiyacının da çok az olmasıdır. Az çabayla dolgun bir görünüm elde edebilirsiniz.

Dolgun Saçlar İçin Lob ve Pixie Kesim

Düz saçlara sahip kadınların daha fazla yaşadığı bir sorun olarak ince tellerin daha dolgun görünmesini sağlayan yöntemler vardır. Pixie kesimin tercih edilmesi bunu sağlamakta etkili olacak bir seçimdir. Saçlara verilen hafif katmanlar sayesinde saçın yoğunluğu daha da artmış görünür. Ek olarak bakımı da kolay olan bu saç modelinin pek çok avantajı bulunuyor. Kesimi yaptırmadan önce kuaförden pixie kesimi en az katmanlı ya da yoğun kesim olacak şekilde yapmasını isteyin.

Yaygın olarak karşımıza çıkan hacimli gösteren kesimlerden bir diğeri ise lob kesimlerdir. Bu modeli dalgalı olarak kullanmak önerilmektedir. Orta uzunlukta olan saç kesimleri daha idealdir. Atılacak katları hafif tutmak yumuşak bir geçiş sağlayacağından tercih edilir. Bu modelden pek çok yüz şekline yakışıyor olması da bir diğer artılardandır.

Dolgun Saçlar İçin Lob ve Pixie Kesim
Dolgun Saçlar İçin Lob ve Pixie Kesim

Kendiniz için en iyi saç kesimini bulup yaptırdıktan sonra uygun şampuan ve bakım ürünlerini kullanmak gerekir. Gür bir görüntü için tüm uygulamalar birbiriyle uyumlu olmalıdır. Tarama şekli ve yaptığınız şekillendirmeler burada kendini gösterecektir. Saçı gür gösteren saç modelleri hakkında bir karar verecekseniz size özel hazırladığımız fotoğraf galerisini inceleyebilirsiniz.

Saçı Gür Gösteren Saç Modellerinin Uyumu

Saç, birçok insan için kişisel tarzın ve özgüvenin bir yansımasıdır. Saçın görünümü, hem saç kesimi ve modeli hem de renk seçimi ile belirlenebilir. Saçın gür ve canlı görünmesi, birçok kişinin istediği bir özelliktir.  Saçı gür gösteren saç modelleri genellikle hacmi ve dolgunluğu vurgular. Katlı kesimler, saça derinlik kazandırarak ince telli saçların daha kalın görünmesine yardımcı olabilir. Özellikle omuz hizasına gelen katlı kesimler, saçın hareketini artırarak hacim hissi yaratır.

Yanakları çerçeveleyen uzun bob kesimler de saçı gür gösterme konusunda etkili olabilir. Uzun bob, saçın alt kısmında biraz daha dolgunluk yaratırken üst kısım hafifçe düzleştirilerek denge sağlanabilir. Dalgalı veya kıvırcık saçlara sahipseniz, katlı kesimler yerine daha uzun kesimler tercih edebilirsiniz. Bu, saçın uzunluğu sayesinde doğal hacminin daha belirgin hale gelmesine yardımcı olabilir.

]]>
https://etarz.net/saci-gur-gosteren-sac-modelleri/feed/ 0