Saç Renklerine Göre Işıltı Katmak Nasıl Olur?

0

Saç renklerine göre ışıltı katmak; farklı renklerle harika bir uyumu yakalamak anlamına gelir. Işıltılı kestane saç rengi sarıya göre daha doğal görünüyor. Buğday ve esmer tenli kadınlar bu ışıltı modelini daha güzel taşıyorlar. Işıltı atma işlemi görmüş bu saçları canlı tutmak için bakıma da önem göstermek gerekiyor.

Işıltılı kahve saç ışıltı rengi de yine kestaneye benzer fakat daha açık bir tonu vardır. Altın ya da karamel ışıltılar bu saç rengi için daha güzel bir ışıltı modeli oluşturuyor. Saç renklerine göre ışıltı katmak istediğiniz zaman mutlaka detaylı bir araştırma sürecini yakından takip etmeniz gerekiyor.

Saç Renklerine Göre Işıltı Katmak Nasıl Olur?
Saç Renklerine Göre Işıltı Katmak Nasıl Olur?

Kumral saç rengi de bir başka ışıltı modeli örneğimiz. Benim de ışıltı modellerinde favorim. Bu ışıltı kumral saçlarda özellikle güneşin ışıklarının saç rengini açmış gibi durmasından dolayı daha doğal. Hiç boya yokmuş gibi görünen bu ışıltı modeli saçlarına fazla zarar vermeden canlılık katmak isteyen kadınların ilk tercihi olmalı.

Saç Renklerine Göre Işıltı Katmak Nasıl Yapılır?

Siyah saça ışıltı atarken doğal görünmesini mi yoksa trend görünmesini mi istiyorsunuz? Bu konuda karar vermelisiniz. Karar vermenize yardımcı olmak için biz iki türden de bahsedelim. Doğal bir görünüm istiyorsanız saçınızın tonundan 1 ya da 2 ton daha açık bir renkte örneğin siyah saçtan daha açık bir ton olan kestane rengi tonunda ışıltılar artırarak daha doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Siyah saçın boğucu havasından daha enerjik ve canlı bir havaya bürünürsünüz.

Siyah saçlarda, kızıl veya bakır tonlarıyla oynanabilir. Saçın altında belirgin ancak zarif bir ışıltı etkisi yaratmak için bu tonları kullanabilirsiniz. Koyu tonlardaki saçlarda hafif renk kontrastı, saçın derinliğini ve dokusunu ön plana çıkarır. Kızıl saçlar zaten dikkat çekicidir, bu nedenle ışıltı seçimi daha ince ayar gerektirebilir. Altın veya bakır tonlarında ışıltılar, saçın parlaklığını artırırken aynı zamanda kızılın sıcaklığını vurgular. Kızıl saçlarda pastel tonlardan kaçınılmalıdır çünkü renk uyumsuzluğu oluşabilir.

Saç Renklerine Göre Işıltı Katmak Nasıl Yapılır?
Saç Renklerine Göre Işıltı Katmak Nasıl Yapılır?

Diğer bir yandan, hem dikkat çekici hem de modaya uygun olan siyah saç içerisine renkli ışıltılar ile tarzınızı konuşturabilirsiniz. Özellikle mavi, gri, yeşil, mor ve pembe renklerdeki ışıltılar siyah saç içerisinde çok enerjik bir görüntü ortaya çıkarıyor. Parlak saç modelleri kadınlar arasında oldukça popüler bir trend. Her yaştan ve tarzdaki kadınlar bu saç modellerini giyebilir.

Kıvırcık saçlarınız varsa, artık endişelenmeyin! Düzleştirici veya saç maşası yardımıyla saçınızı düzleştirebilirsiniz. Ardından biraz şekillendirici krem uygulayın ve yuvarlak bir fırça ile kurutun. Parlak görünmesini istiyorsanız, saçı düzleştirmek için düzleştirici de kullanabilirsiniz. Saç renklerine göre ışıltı katmak tercihlerinde kendi tarzınızı her zaman göz önünde bulunmalısınız. Aşağıdakiler en popüler parlak saç stillerinden bazıları vardır;

  • Parlak at kuyruğu saç modelleri
  • Kurdeleli at kuyruğu saç modelleri
Saç Rengine Göre Işıltı Katmak Nasıl Olur?
Saç Rengine Göre Işıltı Katmak Nasıl Olur?

Saç Rengine Göre Işıltı Katmak Nasıl Olur?

Işıltı, ışık yansımasının bir malzemenin yüzeyindeki etkisini ifade eder. Yansımanın yoğunluğu, yüzey pürüzlülüğünün boyutuna ve ışığın ona çarpma açısına bağlıdır. Saçınızı ışıltılı hale getirmenin püf noktası, ten renginize ve göz renginize uygun bir renk tonu seçmektir. Saç renklerine göre ışıltı katmak için mutlaka farkı renklerin birbirini tamamlamasından yararlanmalısınız. Yine birbiriyle uyumlu olan renkleri tercih etmek durumundasınız.

Saç Rengine Göre Işıltı Katmak Nasıl Olur?
Saç Rengine Göre Işıltı Katmak Nedir

Koyu kahverengi gözleriniz varsa, onları güzel bir şekilde tamamlayacakları için altın sarısı veya sarışın vurguları seçmelisiniz. Örneğin, siyah göz kalemi ve rimel ile koyu kahverengi gözleriniz varsa, siyah makyajınızda görüneceğinden altın vurguları tercih etmelisiniz. Mavi göz farı ve rimel ile mavi gözleriniz varsa, bebek pembesi veya lavanta gibi pastel tonları tercih etmelisiniz. Saç renklerine göre ışıltı katmak konusunda bir karar vermeden önce kendi saç renginizin farklı tonlarını da değerlendirebilirsiniz.

Saç renklerine göre ışıltı katmak saçlara bambaşka bir görünüm katmak anlamına gelebilir. Yine bu tarz tasarımlar harika bir görselliği de ortaya koyabilir. Siz de tam olarak sizi yansıtan ve size özel bir şıklık sunan modelleri incelemeyi isterseniz; galerimizi inceleyebilirsiniz!


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.