Saça Işıltı Katmak İçin 3 Etkili Yöntem!

0

Saça ışıltı katmak her zaman popüler olan tasarım fikirleri arasında yer alıyor. Saçlarını tamamen boyatmak istemeyen ama bir farklılık katmak isteyenlerin kadınların sıklıkla kullandıkları saç boyama yöntemi olarak karşımıza; saça ışıltı katmak çıkıyor. Bu tasarımın hem doğal bir görünümü vardır hem de saçı daha az yıpratır. Bilinenin aksine saçlarınıza ışıltı attırmak için illaki sarı veya kumral saçlı olmanıza gerek yoktur. Doğal saçınız ya da kullandığınız saç rengi ne olursa olsun ince tutamlar halinde saç renginizden bir ya da iki ton açık renge boyamak saçınıza ışıltı katacaktır.

Saça Işıltı Katmak İçin 3 Etkili Yöntem!
Saça Işıltı Katmak İçin 3 Etkili Yöntem!

Artık sarı saça yapılan ışıltılar gibi kumral ve siyah saçta da ışıltı çok moda. Yaz sıcağında güneşin etkisi ile açılmış gibi doğal duran ışıltılı saçlar. Kadınların bu yıl da ilgisini çok fazla çekiyor. Işıltılı saçlar yüze canlılık katarken olduğunuzdan da daha genç görünmenizi sağlıyor. Saça ışıltı katmak konusunda detaylı bir araştırma yaptığımız zaman özellikle kıvırcık saça ışıltı katmanın harika bir fikir olduğunu rahatlıkla ifade edebiliyoruz.

Kıvırcık Saça Işıltı

Saça ışıltı atma işlemi her ne kadar saçı çok fazla yıpratmayan bir boya işlemi olsa da kuaförler kuru saçlara yapmayı çok fazla tercih etmiyor. Kıvırcık saçlar zaten zor yapıları nedeniyle boya işlemlerinde biraz daha fazla sıkıntı çekebiliyor. Bu nedenle ışıltı gibi saçı çok fazla yıpratmayan boya işlemleri daha sık tercih edilmelidir. Işıltı atma işlemi yormadığı gibi kıvırcık saçların daha canlı ve buklelerin daha göz alıcı görünmesini sağlıyor. Saça ışıltı katmak söz konusu olduğu zaman kıvırcık saçların harika bir etkiye sahip olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Kıvırcık Saça Işıltı
Kıvırcık Saça Işıltı

Ama aman dikkat!  Eğer kuru ve kıvırcık saçlara sahipseniz ışıltı atma işlemi sonrasında saçlarınızın nemini kaybetmemesine dikkat etmelisiniz. Normalde olduğundan daha fazla bakım yaparak özen göstermelisiniz. Özellikle de saçınıza nemi hapsedecek ürünler kullanmak işinize daha çok yarayacaktır. Aksi halde kıvırcık saçlarınız daha çok dolanacaktır. Dolaşıklığı açmak isterken saçlarınızı daha çok yıpratıp kırılmasına neden olabilirsiniz.

Saça Işıltı Nasıl Atılır?
Saça Işıltı Nasıl Atılır?

Saça Işıltı Nasıl Atılır?

Saça ışıltı katmak titiz bir süreci beraberinde getirir. Bundan dolayıdır ki bu tarz işlemlerin mutlaka iyice bilgi sahibi olduktan sonra yapılması gerekir. Aşağıda sıraladığımız aşamalar; saça ışıltı katmak konusunda pratik seçenekleri beraberinde getirmektedir;

  • Öncelikle saçlarınızı ince bir tarak yardımı ile düzgünce ayırın.
  • Ayırdığınız saçınıza toka takın.
  • Saçınızı ince tutamlar halinde elinize alın.
  • İnce tutamlara krepe tarağı ile krepe işlemini yapın.
  • Bütün saçınıza bu şekilde krepe yaptıktan sonra kalan ince kısımdan ince bir tutam daha alın.
  • Aldığınız tutama önceden hazırladığınız boyayı uygulayın.
  • Boyayı uyguladıktan sonra folyo ile sarın.
  • Bu işlemi hızlı bir şekilde yaparsanız saçınızın her yeri eşit tonda olur.
  • Eşit tonda olması için mutlaka başka birisinden yardım alın.
  • Yıkama işleminde mor şampuan kullanırsanız saçta turunculaşma olmaz.
Saça Işıltı Nasıl Atılır?
Saça Işıltı Nasıl Atılır?

Parıldamanın etkisi, saç renginin metalik, ışıltılı bir etkiye sahip olmasıdır. Genellikle vurgulamalar ve vurgulamalar için kullanılır. Saç boyasına ince, renkli pigmentler eklenerek parıldama sağlanabilir. Sonuç, ışığı saça parıltı veya peri tozu serpilmiş gibi gösterecek şekilde yansıtan neredeyse şeffaf bir kaplamadır! Böylece tam olarak istediğiniz etkiyi ortaya çıkarmanız da mümkün olacaktır.

Saça ışıltı katmak, saçınızın yüzeyindeki ışık yansımasıdır. Bu güzel bir etki, ancak elde edilmesi zor olabilir. Saçlarınızın ışıl ışıl parlaması için doğru ürün ve tekniklere ihtiyacınız vardır. Burada ilk adım doğru rengi seçmektir. Bazı renklerin içinde ışıltı vardır: örneğin kül sarısı ve platin sarısı, neredeyse metalik bir parlaklığa sahiptir.

Saça Işıltı Nasıl Işıltı Katılacağına Dair İpuçları Nasıldır?

Işıltılı saçlar için düzenli olarak saçlarınızı temizleyin ve uygun şampuan ve saç bakım ürünleri kullanın. Saç derinizin ve saç tellerinizin sağlıklı olması ışıltıyı artırabilir. Saç sağlığı, vücut sağlığıyla doğrudan ilişkilidir. Yeterli su içmek ve dengeli bir beslenme alışkanlığı edinmek saçlarınızın parlak ve sağlıklı kalmasına yardımcı olabilir.

Saç tipinize uygun olan saç bakım ürünlerini seçmeye özen gösterin. Işıltıyı artırmak için özellikle saç maskeleri, serumlar veya yağlar gibi derinlemesine bakım ürünleri kullanabilirsiniz. Doğal yağlar, saçlara parlaklık ve ışıltı katabilir. Argan yağı, jojoba yağı veya hindistancevizi yağı gibi saç uçlarına uygulayabileceğiniz yağlar, saç tellerini besleyerek parlaklık sağlayabilir.

Fön, maşa veya düzleştirici gibi ısıya maruz kalınan işlemleri yapmadan önce mutlaka ısıya karşı koruyucu ürünler kullanın. Bu tür ürünler saçlarınızı koruyarak sağlıklı ve parlak kalmasını sağlayabilir. Saç uçlarındaki yıpranmış bölgeler saçların mat görünmesine neden olabilir. Düzenli saç kesimi ile uçları taze tutarak parlaklık elde edebilirsiniz.

Işıltıyı artırmak için saç spreyleri veya jöleler gibi parlaklık veren ürünler kullanabilirsiniz. Ancak bu ürünleri aşırıya kaçmadan kullanmaya özen gösterin. Düzenli olarak saç maskeleri veya besleyici tedaviler uygulamak saçların parlak ve sağlıklı kalmasına yardımcı olabilir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.