Saça Zeytinyağı Sürmek

0

Saça zeytinyağı sürmek nasıl bir sonucu ortaya koyar? Saça zeytinyağı sürmek yaygın bir uygulamadır. Ancak bu tarz uygulamaları hayata geçirirken dikkatli olmakta fayda vardır. Saça zeytinyağı sürmek iki şekilde yapılabilir. İlk yol, doğrudan kafa derinize birkaç damla zeytinyağı sürmek ve ardından saç derinize masaj yapmaktır. Bu masaj, saç derinizdeki kiri temizlemenin yanı sıra beslenmesini de sağlar. Zeytinyağını kuru saça da uygulayabilir ve 30 dakika kadar sonra yıkayabilirsiniz. Bu yöntem saç köklerinizi güçlendirmeye yardımcı olacaktır.

Saça zeytinyağı sürmek hemen her zaman önerilmekle birlikte bu tür bir uygulamayı denemeden önce mutlaka kendi saç tipinizi dikkate almanız gerekir. Hatta bu tarz bir adımı atmadan önce cilt yapınızı dahi dikkate alıyor olmanız her zaman tavsiye edilir. Çünkü kimi zaman çok yağlı cilt tipleri açısından saça zeytinyağı sürmenin olumsuz sonuçları ortaya koyma riski vardır. Tam da bu noktada zeytinyağını sürerken yeteri kadar kullanmaya ve aşırılılıktan kaçınmaya da dikkat etmeniz gerekir.

Saça Zeytinyağı Sürmek
Saça Zeytinyağı Sürmek

Saça Zeytinyağı Sürmek Nasıl Olmalı?

Zeytinyağı, cildimizin ve saç köklerimizin erken yaşlanmasına neden olabilen, vücudumuzdakiler ve saç kökleri de dahil olmak üzere hücrelere zarar veren serbest radikallere karşı korunmaya yardımcı olan bir antioksidan olan E vitamini içerir. Bu yağı doğrudan cildimize ve özellikle saç derisine uygulamak, gözeneklerdeki kiri temizlemeye yardımcı olur. Zeytinyağı; saçları sağlıklı büyüme için ihtiyaç duydukları temel vitamin ve besinlerle besler. Böylece saçlar çok daha canlı ve sağlıklı görünür.

Zeytinyağı pek çok şey için kullanılabilen doğal bir üründür. Zeytinyağı sadece yemek pişirmek için değil, aynı zamanda saç ve cilt bakımı için de iyidir. Saça zeytinyağı sürmek çeşitli şekillerde yapılabilir. Tümüyle bir tedavi olarak veya sadece belirli noktalarda kullanabilirsiniz. Bu aşamada saçınıza zeytinyağı sürerken dikkatli olmanızda fayda vardır. Ancak bu sayede söz konusu işlemden istediğiniz faydayı elde etmeniz de mümkün hale gelir. Burada bir karar verirken zeytinyağının miktarına dahi dikkat ediyor olmanız şarttır.

Saça zeytinyağı sürmek her zaman avantajlıdır. Bu avantajlardan yararlanmak için, birkaç damla soğuk preslenmiş sızma zeytinyağını ıslak veya kuru saça masaj yapın. 5 dakika bekletin, ardından ılık suyla durulayın. Bu tedaviyi normal saç bakım rutininizin bir parçası olarak haftada bir kez de kullanabilirsiniz. Zeytinyağı cilt, saç ve tırnaklar için çok iyidir. Sağlıklı saçlar için gerekli olan E vitamini, antioksidanlar ve diğer besinleri içerir. Zeytinyağı aynı zamanda onu kuru saçı nemlendirmek ve beslemek için mükemmel bir bileşen yapan yağ asitleri açısından da zengindir.

Saça Zeytinyağı Sürmek Nasıl Olmalı?
Saça Zeytinyağı Sürmek Nasıl Olmalı?

Saça Zeytinyağı Sürmek İyi Midir?

Yağı doğrudan saç derinize uygulayabilir veya tüm saç uzunluğu boyunca çalıştırabilirsiniz. Çok uzun saçlarınız varsa, tek seferde çok fazla uygulama yapmamak için sadece saç tellerinizin uçlarından geçirmeniz en iyisi olabilir. Bu sayede hem saçınızı çok ağırlaştırmaz hem de uygulama sonrası çabuk yağlanmamasını sağlar. Saça zeytinyağı sürmek söz konusu olduğu zaman mutlaka bu tarz bir işlem öncesinde hem saç tipinize hem de saçınızın genel durumuna dikkat etmeniz gerekir. Özellikle zeytinyağı sürdükten sonraki sürece de dikkat etmeniz gerekir. Zeytinyağını sürdükten sonra kısa bir süre bekleyip sonrasında temizlemeniz gerekir.

YouTube video

Zeytinyağı, saç derinizi beslemek ve saçınızın genel sağlığını iyileştirmeye yardımcı olmak için harika olan E vitamini ve omega yağ asitleri gibi besinler açısından zengindir. Saçlarını sağlıklı ve güçlü tutmak söz konusu olduğunda kimyasal ürünler yerine doğal ürünleri tercih edenler için harika bir alternatiftir. Elbette ki bu tarz bir işlemden istenilen faydanın elde edilmesi için yeteri kadar sürmeye dikkat etmelisiniz. Bir de zeytinyağı sürdüğünüz zaman bundan ilk seferinden bir sonuç elde etmeyi beklemek hata olur. Bu aşamada zeytinyağından istenilen etkiyi elde etmeyi istiyorsanız en az 1 haftalık periyotlar halinde ayda 4 kez uygulamalısınız.

Saça Zeytinyağı Sürmek İyi Midir?
Saça Zeytinyağı Sürmek İyi Midir?

Saça Zeytinyağı Sürmenin Faydaları Nelerdir?

Saça zeytinyağı sürmek istiyorsanız geleneksel yöntemleri deneyebilirsiniz. Zeytinyağı yüzyıllardır güzellik bakımı olarak kullanılmıştır, ancak son zamanlarda kuru saçlar için etkili bir tedavi olduğu kabul edilmiştir. Saça zeytinyağı sürmenin faydaları oldukça fazladır. Bundan dolayıdır ki geçmişten günümüze kadar uzanan süreç içerisinde saça zeytinyağı sürmek önerilmektedir. Aşağıdaki özellikler saça zeytinyağı sürmenin faydaları arasında yer alır;

  • Saçı besler
  • Saçı nemlendirir
  • Saçları güçlendirir
  • Saçların hasara karşı korur
  • Kırık uçların önlenmesine yardımcı olur
  • Saçınızdaki esnekliği ve parlaklığı artırıcı bir etkisi vardır

Zeytinyağı yüzyıllardır güzellik ürünü olarak kullanılmaktadır. Kuru, yıpranmış ve kıvırcık saçlar için mükemmel bir çare çünkü saç derinizdeki nemi geri kazanmaya ve buklelerinize parlaklık katmaya yardımcı olan esansiyel yağ asitleri içerir. Bu da zeytinyağının saçlardaki olumlu etkisinin karşımıza çıkmasını mümkün kılar.

Saça Zeytinyağı Sürmenin Faydaları Nelerdir?
Saça Zeytinyağı Sürmenin Faydaları Nelerdir?

Saça Zeytinyağı Sürmenin Adımları

Aşağıdaki adımlar size zeytinyağını saçınıza nasıl uygulayacağınızı gösterecektir:

1.Adım; Üzerine zeytinyağı uygulamadan önce saçınızı hafif bir şampuanla yıkayın. Bu, saç derinizdeki herhangi bir ürün birikimini ortadan kaldıracak ve zeytinyağının saçınız üzerinde daha etkili olmasını sağlayacaktır.

2.Adım; Avucunuza veya küçük bir bez parçasına birkaç damla zeytinyağı koyun. Bir emülsiyon oluşturana kadar bunları birbirine sürtün, ardından bu karışımı kökten uca dairesel hareketlerle saç derinize sürün. Yağlı veya yağlı saçlarınız varsa saçınızın diplerinden kaçının. Çünkü bu, bu bölgelerde istenenden daha fazla yağlanmaya neden olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.