Saçı Gür Gösteren Saç Modelleri

0

Saçı gür gösteren saç modelleri estetik görsellik konusunda etkili fırsatları sunuyor! Yazımızda size Saçı gür gösteren saç modelleri konusunda işe yarar bilgiler verdik. Böylece kendi tarzınızı isabetli bir şekilde oluşturmanız konusunda harika fikirlerimizi sizlerle paylaştık! İşte tam olarak beklentinizi karşılayacağını umduğumuz fikirlerimiz!

Saçlar insanların görünümünde oldukça önemli bir yere sahiptir. Estetik açıdan doğru etkiyi yaratabilmek için saçların güzel ve bakımlı olması özellikle kadınlar için oldukça önemlidir. Saç tipleri farklı farklıdır. İnce ve kalın telli, düz veya kıvırcık, dalgalı ya da sönük gibi şekillerle betimlenen saçlar vardır. Bunların kendine özgü görünüşleri ve avantajları ile dezavantajları bulunuyor.

Saçların yapısına göre bunları şekillendirmede kullanılan yöntem ve teknikler farklılaşmaktadır. İnce yapılı saçlarda en çok şikayet edilen nokta sönük ve yapışmış bir görünümdür. Bunun önüne geçebilmek için farklı uygulamalar yapılmaktadır. Saç tipi böyle olanların ayrıca saç kesimlerinin nasıl olduğu da çok etkilidir. Genel olarak lob ve bob kesimlerin tercih edildiği bu saç tipinde başka seçenekler de değerlendirilebilir. Yaygın kullanılan saç kesim modelleri şöyledir:

  • Katlı küt kesimler
  • Tek boyutlu bob modeller (Kısa veya uzun)
  • Pixie kesim
  • Hafif kat atılmış uzun lob model
  • Yüzü çevreleyecek katmanları olan uzun katlı kesim
  • Kahkül ve perçemler
  • Omuz hizasında katlı kesimler
Saçı gür gösteren saç modelleri
Saçı gür gösteren saç modelleri

Saçı Gür Göstermek İçin Yapılacaklar

Yüzünüze yakışan ve saçları gür gösteren bir kesim yapılmasa bile bazı durumlarda yine de istenilen görüntü elde edilmeyebilmektedir. Bunun en önemli sebebi şekillendirilirken yapılan hatalar olur. Saçlara ağır gelen yağlar ve kremler kullanmak bunların sebepleri arasında gösterilebiliyor. Saçı gür gösteren saç modelleri rahat bir kullanım özelliğinin yanı sıra şık bir görselliğe de ev sahipliği yapabilecek bir tasarım özelliğini başarılı bir şekilde yansıttığından sıklıkla tercih ediliyor.

Yanlış ürün kullanımı hem saça yağlı bir görünüm verir hem de onu ağırlaştırarak dolgun gösterme potansiyeline engel olur. Saçı gür gösteren saç modelleri tam olarak harika bir ambiyans oluşturmak konusunda çözümler sunabilen tasarımlardan oluştuğu için her zaman tercih ediliyorlar! Bu aşamada farklı ürünleri kullanırken dikkatli bir araştırma içerisinde yer almanız gerekiyor. Saçı gür gösteren saç modelleri genç göstermek konusunda da ideal bir özelliğe sahip olduğundan sıklıkla tercih ediliyor.

İlginizi Çekebilir; Vişne Çürüğü Saç Rengi

Gür saçlar çekicilik açısından da ön plandadır. Bu bakımdan yapılması gereken ilk şey doğru saç kesimini bulmak ve saçın yapısına uygun ürünler tercih etmektir. Küt kesimler pek çok ince telli saçı olan kadının tercihleri arasındadır. Bunun en büyük nedeni hacimli bir görünüm sağlamasıdır. Özellikle kısa saç kullanmayı seven ve ekstra keskin bir görüntü elde etmek isteyenler için bu kesim idealdir.

Omuzların altına düşen saç kesimiyle aralara atılan katlarla dolgun ve şık bir saç kesimine sahip olabilirsiniz. Saçlarını uzun kullanmayı sevenler için de daha yumuşak modellerden bahsetmek mümkündür. Bu noktada atılan katların boyutu ve durumu etkili olan unsurlar arasındadır.

Saçı Gür Göstermek İçin Yapılacaklar
Saçı Gür Göstermek İçin Yapılacaklar

Saçı Gür Gösteren Diğer Kesimler

Tek boyutlu olan lob ya da bob kesimler de hacim isteyenlerin tercihleri arasındadır. Düz kesim kullanılması, boynu, çeneyi ve köprücük kemiğini vurgulayacağı için ideal görülmektedir. Böylece daha toplu bir saç görünümü elde edilirken dalgalı ve düz olarak kullanımı mümkün olur. Şık görünün bir tarz kavuşulur. Bu modelin yüzünüze yakışıp yakışmadığına kuaförünüzle tartışarak karar verebilirsiniz. Aynı şekilde saç uzunluğu için de buna başvurabilirsiniz.

Uzun saç pek çok kadının tutkusu olarak karşımıza çıkıyor. Uzun saç kullanmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken nokta doğru kesimi bulmaktır. İnce telli saçlara sahip insanların yaygın olarak düştüğü bir yanlış da çok fazla kat attırmaktır. Doğru oranda atılan katlar hacimli bir görünüm sağlarken fazla katlar aksine daha sönük ve az saç görüntüsüne neden olur.

Saçı Gür Gösteren Diğer Kesimler
Saçı Gür Gösteren Diğer Kesimler

Saçlarınız orta uzunlukta ya da kısa değilse yüzü çevreleyecek şeklide katmanlı uzun kesimler tercih edilmelidir. Böyle bir kesimin bir diğer avantajı da şekillendirme ve bakım ihtiyacının da çok az olmasıdır. Az çabayla dolgun bir görünüm elde edebilirsiniz.

Dolgun Saçlar İçin Lob ve Pixie Kesim

Düz saçlara sahip kadınların daha fazla yaşadığı bir sorun olarak ince tellerin daha dolgun görünmesini sağlayan yöntemler vardır. Pixie kesimin tercih edilmesi bunu sağlamakta etkili olacak bir seçimdir. Saçlara verilen hafif katmanlar sayesinde saçın yoğunluğu daha da artmış görünür. Ek olarak bakımı da kolay olan bu saç modelinin pek çok avantajı bulunuyor. Kesimi yaptırmadan önce kuaförden pixie kesimi en az katmanlı ya da yoğun kesim olacak şekilde yapmasını isteyin.

Yaygın olarak karşımıza çıkan hacimli gösteren kesimlerden bir diğeri ise lob kesimlerdir. Bu modeli dalgalı olarak kullanmak önerilmektedir. Orta uzunlukta olan saç kesimleri daha idealdir. Atılacak katları hafif tutmak yumuşak bir geçiş sağlayacağından tercih edilir. Bu modelden pek çok yüz şekline yakışıyor olması da bir diğer artılardandır.

Dolgun Saçlar İçin Lob ve Pixie Kesim
Dolgun Saçlar İçin Lob ve Pixie Kesim

Kendiniz için en iyi saç kesimini bulup yaptırdıktan sonra uygun şampuan ve bakım ürünlerini kullanmak gerekir. Gür bir görüntü için tüm uygulamalar birbiriyle uyumlu olmalıdır. Tarama şekli ve yaptığınız şekillendirmeler burada kendini gösterecektir. Saçı gür gösteren saç modelleri hakkında bir karar verecekseniz size özel hazırladığımız fotoğraf galerisini inceleyebilirsiniz.

Saçı Gür Gösteren Saç Modellerinin Uyumu

Saç, birçok insan için kişisel tarzın ve özgüvenin bir yansımasıdır. Saçın görünümü, hem saç kesimi ve modeli hem de renk seçimi ile belirlenebilir. Saçın gür ve canlı görünmesi, birçok kişinin istediği bir özelliktir.  Saçı gür gösteren saç modelleri genellikle hacmi ve dolgunluğu vurgular. Katlı kesimler, saça derinlik kazandırarak ince telli saçların daha kalın görünmesine yardımcı olabilir. Özellikle omuz hizasına gelen katlı kesimler, saçın hareketini artırarak hacim hissi yaratır.

Yanakları çerçeveleyen uzun bob kesimler de saçı gür gösterme konusunda etkili olabilir. Uzun bob, saçın alt kısmında biraz daha dolgunluk yaratırken üst kısım hafifçe düzleştirilerek denge sağlanabilir. Dalgalı veya kıvırcık saçlara sahipseniz, katlı kesimler yerine daha uzun kesimler tercih edebilirsiniz. Bu, saçın uzunluğu sayesinde doğal hacminin daha belirgin hale gelmesine yardımcı olabilir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.