Siyah Dantelli Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

0

Siyah dantelli elbise altına ne renk ayakkabı giyilir? Genel olarak bir elbiseyi öne çıkaran kullanılan aksesuarlardır. Kullanılan çoraplar, çantalar ve takılar, makyaj, saç şekli, ayakkabılar büyük önem arz eder. Bir elbisenin kombini ve birlikte kullanıldığı parçalar yeterli olmadığı takdirde potansiyelini gösteremez. Bu yüzden sepetimize bir elbise ekledikten sonra hemen onunla uygun kombin parçalarını da aramaya girişmemiz gerekir.

Siyah Dantelli Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Siyah Dantelli Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Özellikle ayakkabı tercihleri kombini daha da üst seviyeye taşıyabilir. Ayakkabı tercihiniz ya elbiseye uygun klasik bir tercih olmalı, ya da elbisenin ağırlığını hafifletecek rahat bir tercih olmalıdır. Fakat ayakkabı burada gireceğiniz ortama elbiseyi uyarlamanın en net seçeneği olacaktır.  Siyah dantelli elbise altına ne renk ayakkabı giyilir? Bize göre siyah dantelli elbiselerle kombin edebileceğiniz ayakkabı renkleri şunlardır;

 • Siyah ayakkabılar klasik görünüm için güzel bir tercih olacaktır.
 • Kırmızı tabanlı ayakkabılar ise klasik görünüme spor hava katabilecek bir seçenektir.
 • Siyah düz tabanlı, beyaz botlar ise alışılagelmişin dışında fakat ilgi çekici bir tercih olabilir.

Siyah dantelli elbise kombinleri hakkında bir karar verirken mutlaka siyah renkle uyumlu olan tasarımları tercih etmeniz gerekir. Böylece kendinize özgü harika bir görselliğe imzanızı atabilirsiniz. Ancak bu sayede kendinize özel bir tasarım ortaya koyabilirsiniz.

Siyah Dantelli Elbise Kombini Nasıl Yapılır?

Zamanla elbiseler önem verdiğimiz günlerde hayati seçeneklerimiz haline gelmiştir. Tabii ki bunlar arasında vazgeçilmez ve en güvenli renk olan siyah elbiseler bulunmaktadır. Bunların üzerine dantellerin eklenmesiyle nostaljik bir havaya bürünür. Bu aşamada yine renk uyumuna dikkat ediyor olmanız gerekir.

Siyah Dantelli Elbise Kombini Nasıl Yapılır?
Siyah Dantelli Elbise Kombini Nasıl Yapılır?

Takı olarak inci veya gümüş, sade takılar tercih edilebilir. Özellikle elde ve kolda kullanılan aksesuarlar dantelli elbiselere daha da zarif bir hava katmaktadır. Gümüş veya metalik gold rengindeki küçük saatler, gümüş yüzükler veya İtalyan gümüş bileklikler bunlara birer örnektir. Böylece tam olarak mükemmel bir görselliğe imzanızı atarsınız.

Dantelli siyah elbiselerin altına, eğer cildimiz görünecek bir alan kalacak ise ten rengi çorap tercihi en iyisi olacaktır. Ayakkabı tercihinde ise klasik havayı bozmayacak, stiletto tarzında ayakkabılar seçilebilir. Yumuşak tonlarda, ayakkabı veya takılarla aynı renkte küçük bir çantayla kombin rahatlatılabilir.

Genel olarak bu tercihler mekan tercihine göre siyah dantelli elbiselerle kombinlendiğinde çoğu gözü üzerinizde hissetmenize sebep olacaktır. Bunları eşleyerek örnekleyecek olursak;

 • Kırmızı tabanlı rugan stiletto, inci kolye, ten rengi çorap ve kırmızı baget çanta
 • Beyaz bot, gümüş yüzük, beyaz tote çanta
 • Siyah stiletto, pırlanta yüzük ve kolye, ten rengi çorap ve yeşil dikişli çanta
 • Bej stiletto, metalik gold saat, kolye ve küpeler, bej baget çanta

  Siyah Dantelli Elbise Kombini Nasıl Yapılır?
  Siyah Dantelli Elbise Kombini

Siyah Dantelli Elbise Kombinlerinde Dikkat Edilecekler

Siyah dantelli elbiseler kombinlenirken dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden birisi renk uyumudur. Her ne kadar siyah her renkle uyum gösterse dahi açık renklerle kombinlenmesi daha güvenilir olacaktır. Bej, metalik gold, beyaz, aleda renkleri uygun tercihler olabilir.

Bunun yanı sıra kombinlediğimiz diğer aksesuarlara dikkat etmek gerekir. Nostaljik görünüme sahip olan bu elbiseyle birlikte kullanacağımız parçalar klasikten çok uzak olmamalıdır. Örneğin sırt çantası bu elbise modeli için riskli bir seçimdir.

Siyah Dantelli Elbise Kombinlerinde Dikkat Edilecekler
Siyah Dantelli Elbise Kombinlerinde Dikkat Edilecekler

Kullanacağımız takılarda koyu ve göz yorucu seçimden ziyade, sadece ve daha açık renkler tercih edilmelidir. Özellikle yüzük, bileklik, saat gibi takılar dantelli kıyafetlerle çok güzel bir uyum yakalayabilir. Bütün bu bilgiler ışığında siyah dantelli elbise altına ne renk ayakkabı giyilir? Konusunda oluşturduğumuz fotoğraf galerisinden tam da size özel tasarımları inceleyebilirsiniz.

Siyah Dantelli Elbise Altına Ayakkabı Modelleri Nasıl Olur?

Siyah dantelli elbisenizi tamamlayacak en klasik seçeneklerden biri zarif stiletto ayakkabılar olacaktır. Siyah veya nude tonlarında stiletto ayakkabılar, uzun bacak görünümü sağlayarak elbisenizin şıklığını vurgular. Parlak veya mat seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz.

Elbisenizin dantel detaylarına uyum sağlamak için dantelli sandaletler harika bir tercih olabilir. İnce bilek kayışları veya bağcıklarla detaylandırılmış modeller, hem şık hem de romantik bir görünüm sunar. Siyah veya metalik renk seçenekleri ile elbisenizi tamamlarken zarif bir denge yakalayabilirsiniz.

Daha rahat ve modern bir tarzı tercih ediyorsanız, platform tabanlı ayakkabılar düşünebilirsiniz. Siyah dantelli elbisenin altına renkli tabanlı veya kontrast renk detaylı platform ayakkabılar ile enerjik bir hava katabilirsiniz.

Eğer etkinlik daha rahat bir ortamda gerçekleşecekse, düz tabanlı babetler veya zarif düz sandaletler ile kombin yapabilirsiniz. Siyah elbisenin şıklığını, rahatlığı ve minimalizmiyle birleştiren bu seçenekler, özellikle yaz aylarında ideal olabilir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.