Siyah Dantelli Elbise Nasıl Kombinlenir?

0

Siyah dantelli elbise nasıl kombinlenir? Siyah dantelli elbiseler gireceğiniz her ortamın ağırlığını kaldırabilecek potansiyele sahip kıyafetlerdir. İşlemeleri nostaljik bir görünümle ortaya çıkmasını sağlarken; birlikte kombinlediğiniz diğer parçalarla girilecek mekana uygunluğu çok rahat şekilde değiştirilebilir. Uygun ayakkabı ile hem bir baloya, hem de bir gece kulübüne gidebilecek rahatlığı size yaratır.

Kombinlemek istediğimiz parçaları tercih etmeden önce elbiseyi nerede kullanacağımıza karar vermemiz gerekir. İş yerindeki tanışma partisine katılacak iseniz elbisenin klasik havasını yumuşatacak parçalar tercih edebiliriz. Nikah veya düğünde kullanılacaksa da nostaljik hava olabildiğince korunmaya çalışılır. Siyah dantelli elbise kombinleri gündeme geldiği zaman karşımıza göz alıcı öneriler çıkıyor.

Siyah Dantelli Elbise Nasıl Kombinlenir
Siyah Dantelli Elbise Nasıl Kombinlenir

Elbisenin kaderini belirleyen en önemli parça ayakkabılardır. Arkadaşlarınızla olan buluşmalarınıza giderken mat renklerde düz taban botlar, spor ayakkabılar tercih edebilirsiniz. Özel bir toplandı veya davet üzerine olan katılımlarınızda ise daha parlak, ince topuklu ayakkabılarla elbisenin klasik havasını koruyup daha zarif bir görünümde tutabilirsiniz.

Yine aynı şekilde tercih edeceğiniz çantayı günlük hayatınızdaki buluşmalarınızda rahat tercihlerde bulunarak kendi tarzınızı dilediğiniz gibi yansıtabilirsiniz. Fakat kombininizin daha net bir karakteri olsun isterseniz ise de parlak, küçük çantalar tercih etmeniz en doğrusu olacaktır. Siyah dantelli elbise nasıl kombinlenir? Bu tür kombin seçeneklerini oluştururken mutlaka farklı renk uyumlarını dikkate almalısınız.

Siyah Dantelli Elbise Altına Hangi Renk Ayakkabı Giyilir?
Siyah Dantelli Elbise Altına Hangi Renk Ayakkabı Giyilir?

Takılarda ise olabildiğince sade olmaya çalışılmalıdır. Dantel detaylarını hafifletebilmek adına inci kolyeler, gümüş rengi saatler veya gümüş yüzükler tercih edilebilir. Tabii ki pırlanta her şeye uyum sağladığı gibi siyah dantelli elbiselerinize de oldukça rahat bir şekilde kombinlenecektir. Peki, Siyah dantelli elbise nasıl kombinlenir? Böyle bir işe başlarken ayakkabıları her zaman ön planda tutmalısınız!

Siyah Dantelli Elbise Altına Hangi Renk Ayakkabı Giyilir?

Siyah çoğu renkle kolay şekilde uyum sağlayabilir. Buradan yola çıkarak siyah dantelli elbiselerinizi günlük hayatınızda da çok rahat kombinleyip kullanabilirsiniz. Ayakkabı tercihiniz buradaki en önemli etkenlerden birisidir. Elbisenin giyileceği ortama uyumu en kolay şekilde ayakkabı ile değiştirilebilir.

Ayakkabıdaki renk seçiminizin mat veya parlak oluşu katılım göstereceğiniz mekana göre seçilebilir. Daha rahat ortamlarda mat sarı, bordo ayakkabılar, botlar veya spor ayakkabılar tercih edebilirken, özel davetlerinizde parlak stilettoları tercih edebilirsiniz.

Siyah Dantelli Elbise
Siyah Dantelli Elbise Altına Hangi Renk Ayakkabı Giyilir?

Siyahla en uyumlu renkler;

  • Bej, Metalik Gold, Kırmızı, Bordo, Sarı, Zümrüt Yeşil gibi oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir.

Ayakkabı seçimlerinde en dikkat edilmesi gereken nokta ise bir çanta tercihinde bulunacak iseniz onunla olan uyumudur. Burada renk uyumunun yanı sıra modellerin de uyumu önemlidir. Siyah dantelli elbiseleri kombin yaparken; siyahla beyaz rengin uyumunu mutlaka göz önünde bulundurmanız gerekir. Ancak bu sayede harika bir şıklığa ev sahipliği yaparsınız.

Siyah Dantelli Elbiselerle Hangi Saç Gider?

Siyah dantelli elbiseler birçok saç modeliyle uyum sağlarlar. Saç tercihini de tıpkı ayakkabı tercihinde olduğu gibi katılacağınız ortamlara göre seçebilirsiniz. Günlük buluşmalarınızda rahat saç modellerini tercih ederken, özel buluşma veya toplantılarda daha keskin görünen saç modellerini seçebilirsiniz.

Siyah Dantelli Elbiselerle Hangi Saç Gider?
Siyah Dantelli Elbiselerle Hangi Saç Gider?

Her türlü saç kesim modeline uyum sağlayabilecek olan bu elbiseler, farklı renk tonlarını da rahatlıkla kaldırabilecektir. Asimetrik saç kesimleri, kıvırcık saç modelleriyle birlikte neon renklerle de uyumu diğer elbiselere nazaran güçlüdür.

Saç modellerini rahat veya keskin olarak örneklendirecek olursak;

  • Hafif dalgalı, dağınık topuz, çift örgü, balıksırtı örgü modelleri günlük programlarınızda
  • At kuyruğu, topuz gibi saç modellerini ise özel programlarınızda tercih edebilirsiniz.

Böylece Siyah dantelli elbise nasıl kombinlenir? Sorusuna detaylarıyla yanıtlar vermiş olduk!

Siyah Dantelli Elbise Kombinlerinde Aksesuarlar Neler?

Siyah dantelli elbisenizi tamamlayacak birkaç farklı uzunlukta kolye seçeneği düşünebilirsiniz. V yakalı bir elbise giyiyorsanız, daha uzun bir kolye tercih ederek boynunuzu daha uzun gösterebilirsiniz. Yuvarlak yakalı bir elbise ile ise ince ve zarif bir kolye tercih ederek zarif bir denge yakalayabilirsiniz.

Elbiseniz kollardan dantelli veya ince askılı ise, bileğinizde zarif bir bilezik veya bileklikle hoş bir denge sağlayabilirsiniz. Altın veya gümüş tonlarında seçenekler, siyah elbisenizle harika bir uyum sağlar. Saç stilinize bağlı olarak, küpe seçimi önemlidir.

Topuz veya örgü saç modelleri için daha uzun ve asimetrik küpeler tercih edebilirsiniz. Açık bırakılmış saçlarla daha sade ve zarif küpeler tercih edebilirsiniz. Siyah dantelli elbiseyi belinize takacağınız ince bir kemerle tamamlayarak, vücut hatlarınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Altın veya gümüş tokalı kemerler şıklığı tamamlamak için idealdir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.