Su Dalgası Perma Modelleri, İri Perma Modelleri Nelerdir?

0

Su dalgası perma modelleri harika görselliğin ev sahibi konumunda yer almaktadır. Bu durum iri perma modelleri için de geçerliliğini korumaktadır. Su dalga perma; hem kısa hem de uzun saçların giyebileceği uzun, dökümlü ve dalgalı bir saç modelidir. Bu modelde saç bir yandan ayrılır ve arkada dalgalar halinde toplanır. Dalgalar ayrıca daha fazla hacim vermek için kıvrılabilir. Sonrasında oldukça etkileyici bir görsellik karşımıza çıkar.

Su dalgalı modeller, ombre saç rengi olarak da bilinen kalıcı saç renginin en son ve en gelişmiş halidir. Bu yeni nesil perma modeli için, bir renkten diğerine yumuşak bir geçiş oluşturmak için özel bir cihaz kullanır. Burada uygulanan işlem, saçınızda farklı dalgalar ve desenler oluşturmak için tarağın her iki tarafında farklı açılarda döndürülebilen iki diş bulunan özel bir cihaz kullanılarak yapılmaktadır.

Su Dalgası Perma Modelleri, İri Perma Modelleri Nelerdir?
Su Dalgası Perma Modelleri, İri Perma Modelleri Nelerdir?

Su dalgası modellerle etkili bir düzeyde uygulanan iri perma modeli, daha önce kalıcı boya ile boyanmış uzun veya orta uzunlukta saçlarda en iyi sonucu vermektedir. Bu modelin en iyi yanı, doğal veya gevşemiş ve hatta ağartılmış saçlar dahil her türlü saçta kullanılabilmesidir. Bu modelin tek dezavantajıysa kısa saçlarda pek işe yaramamasıdır. Çünkü saçınıza bu saç tasarımının uygulanması için saç tellerinizin uzun olması gerekmektedir.

İri Perma Modelleri

İri dalga perma modeli, 25 yılı aşkın bir süredir vardır. Zaman içinde, spiral dalgalar; spiral kıvrımlar ve gevşek döngüler gibi farklı isimlerle birçok farklı dalga türüne dönüşmüş durumdadır. İri perma modelleri; saçınızda dalgalar oluşturan bir perma türüdür.

Su Dalgası Perma Modelleri
İri Perma Modelleri

İri dalga perma modellerinde; diğer permalarla aynı kimyasalları kullanır. Hatta bu tarz saç tasarımları aynı şekilde uygulanmaktadır. Su dalgasıyla iri perma modelinin arasındaki en temel fark; bukleleri ayarlamak için çubuklar kullanmak yerine, bunları ayarlamak için ısıtıcılar kullanmalarıdır. Bu işlem, kısa veya ince saçları kıvırmayı kolaylaştırmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Şarap Kızılı Saç Rengi

Yeni Trend Su Dalgası Perma Modelleri

Su dalgası perma modelleri, farklı yaşlardaki kadınlar arasında oldukça popülerdir. Uzun ve kıvırcık saçlar oluşturmak için de bu saçlar harika sonuçlar ortaya koymaktadır. Su dalgası saç tasarımları farklı tip, boyut ve renklerde karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle tam da size uygun olan bir modeli bulmakta pek de zorlanmazsınız.

Su Dalgası Perma Modelleri
Yeni Trend Su Dalgası Perma Modelleri

Su dalgası modelleri; çeşitli ebat ve renklerde uygulanabilmektedir. Böylece İhtiyacınıza göre birini seçebilir ve tam da size göre en uygun etkiye sahip olan bir modeli tercih edebilirsiniz. Şayet uzun süreli bir etki elde etmek istiyorsanız, diğer markalardan daha uzun süre dayanacakları için markalı ürünleri tercih ederken, perma yaparken bu ürünleri kullanmak her zaman önerilmektedir.

Su dalgası modellerinde oluşturulan dalgalar, her zaman hoş bir görünüme neden olurlar. Bu nedenle çok ince veya ince saçlarınız varsa bu tarz modelleri iyi bir seçimdir. Üstelik su dalgası modelleri kısa saçlarda da kullanılabilir. Ancak bu tarz saç modelleri uzun saçlarda olduğu kadar kısa saçlarda bir etki ortaya koyamayacaktır.

Su Dalgası Perma Modelleri
Şelale Su Dalgası Perma Modelleri

Şelale Su Dalgası Perma Modelleri

Son zamanlarda gündeme gelen şelale su dalgası perma modelleri; normal su dalgası perma modelinde olduğu gibi buklelerin dışa doğru değil içe doğru yapıldığı su dalgası permasının bir türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu model hem kısa hem de uzun saçlar tarafından kullanılabilmektedir. Bununla birlikte her bir saç telini ayrı ayrı istenen şekle getirmek için daha fazla zaman gerektirdiğinden kalın saçlılarda en iyi sonucu vermektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.