Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Uzun Saç Modelleri

0

Uzun yüzlü kadınlar için uzun saç modelleri gündeme geldiği zaman farklı tasarımlar karşımıza çıkar. Burada bir karar verirken; uzun yüzlü kadınlar saç modelleri söz konusu olduğu zaman mükemmel seçeneklerden söz edebiliriz. Bu aşamada isabetli bir karar vermeniz, harika görsellik elde etmenizi de mümkün kılar. Elbette ki özellikle son zamanlarda bu tarz modellerin çok daha farklı görselliklerle desteklendiklerini ifade edebiliriz.

Uzun yüzlü kadınlar için uzun saç modelleri, kendine özgü özgün tasarımlardan oluşuyor. Öncelikle belirtmek gerekir ki yüzünüzün uzun olması saçlarınızın da uzun olması gerektiği anlamına gelmez. Aksine kendinize yukarıdan baktığınızda yüzünüz kısalır ve daha orantılı görünür. Bu nedenle daha uyumlu görünmek istiyorsanız uzun yüzlü bayanlar için kısa saç modellerini deneyebilirsiniz.

Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Uzun Saç Modelleri
Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Uzun Saç Modelleri

Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Uzun Saç Modelleri İçin İpuçları

Uzun yüzlü kadınlar için uzun saç modellerinin hangi özelliklere sahip olduğuna gelince, o zaman birkaç seçenek var:

  • Yuvarlak bir siluet oluşturmak
  • Örgülerin kullanımıyla tasarım oluşturmak
  • Büyük miktarda hacim vererek, saçı gölgelemek
  • Başın farklı kısımlarında saçı ayırarak, dağınık bir model oluşturmak

Uzun yüzlü kadınlar için uzun saç modelleri konusunda ilk yapmanız gereken yüz şeklinize uygun bir saç modeli seçmektir. Yuvarlak bir yüze sahipseniz uzun saçlardan kaçınmalı ve kısa saç modellerini tercih etmelisiniz çünkü bu daha ince görünmenize yardımcı olacaktır. Öte yandan, saçınızı uzatmak istiyorsanız, uzun düz saç stillerini veya çeneye doğru açılan katlı kesimleri seçmenizi öneriyoruz.

Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Uzun Saç Modelleri İçin İpuçları
Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Uzun Saç Modelleri İçin İpuçları

Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Uzun Saç Modellerinin Özellikleri

Uzun yüzlü kadınlar için uzun saç modelleri özellikleri gündeme geldiği zaman karşımıza farklı tasarım özellikleri çıkar. Yüzünüzün uzunluğunu en aza indirmek için saçınızı kabarık veya yarı yukarı – yarı aşağı stillerde kullanmayı da deneyebilirsiniz. Ancak, atkuyruğu veya diğer türde topuzlar giymekten kaçınmak en iyisidir çünkü bunlar yüzünüzü olduğundan daha uzun gösterecektir.

Ayrıca benim gibi kare bir yüze sahipseniz yandan kaküllü uzun saç modellerini veya yandan kaküllü katlı modelleri tercih etmelisiniz. Çünkü bu yüzünüzün açılarını yumuşatmaya ve yerine daha oval görünmeye yardımcı olacaktır. Uzun yüzlü kadınlar için uzun saç modelleri konusunda bir karar verirken, yüz hatlarıyla birlikte renk tonunu da dikkate almanızı öneriyoruz.

Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Uzun Saç Modellerinin Özellikleri
Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Uzun Saç Modellerinin Özellikleri

Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Uzun Saçların Kesimi Nasıl Olmalıdır?

Uzun saç modelleri, özellikle uzun yüze sahip olan bayanlar arasında oldukça popülerdir. Uzun yüzler bazen itici kabul edilir ve bu nedenle birçok kadın uzun saç giymekten çekinir. Bununla birlikte, yüz hatlarınızı geliştirmek ve sizi her zamankinden daha çekici göstermek için uzun saç stillerini kullanmanın birçok yolu vardır. Uzun yüzlü kadınlar için uzun saç modelleri harika bir görselliğin ortaya konulmasında iddialı tasarımlardan oluşuyorlar!

YouTube video

Uzun yüzlü kadınlar, yüzlerinin açılarını yumuşatmaya ve daha kısa görünmelerine yardımcı olacağından, saçlarını toplamayı düşünmelidir. Ayrıca saçlarını toplamaktan da kaçınmalıdırlar çünkü bu, boylarını daha da belirginleştirecektir. Uzun bir yüzünüz varsa, bunun sizi saçlarınızı toplamaktan alıkoymasına izin vermeyin! Çünkü kendinizi dev gibi göstermeden yüzünüzü eskitebileceğiniz birçok yol var!

Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Uzun Saçların Kesimi Nasıl Olmalıdır?
Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Uzun Saçların Kesimi Nasıl Olmalıdır?

Saçlarınızı yıpratmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey, saçınızı buna göre kestirmektir. Saçınızı çok kısa keserseniz, bu pek de istediğiniz bir sonuç olmaz! Kuaförünüz, hangi uzunluğun kullanılacağı konusunda tavsiyede bulunabilecektir. Ancak genel olarak konuşursak, omuz uzunluğundan daha uzun herhangi bir şey iyi olmalıdır. Uzun yüzlü kadınlar için uzun saç modelleri tam da bu kapsamda mükemmel bir görselliği sunabiliyor!

Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Uzun Saç Modellerinde Popüler Seçenekler

Uzun katmanlar, yüz hatlarını kırarak daha geniş bir görünüm yaratmaya yardımcı olabilir. Özellikle çene seviyesinden başlayan katmanlar bu etkiyi dengeleyebilir. Uzun yüz hatlarına sahipseniz, saçınızı ortadan ayırmak yüzü çerçevelere bölebilir ve daha geniş bir görünüm sağlayabilir. Uzun saçlarınıza hafif ve büyük dalgalar eklemek, yüz hatlarınızı daha yuvarlak ve dengeli bir görünüme taşıyabilir.

Yüksek topuz veya dağınık bir at kuyruğu gibi modeller, yüz hatlarını yukarı doğru çeker ve yüzü daha uzun göstermeye yardımcı olabilir. Unutmayın ki en önemli şey kendi tarzınızı yansıtan bir saç modeli seçmektir. Bu öneriler size ilham verebilir ancak son karar sizindir. Profesyonel bir kuaförden de danışmanlık alarak en iyi seçimi yapabilirsiniz.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.