V Saç Kesim Modelleri ve Öne Çıkan 5 Tasarım!

0

V saç kesim modelleri son zamanlarda sıklıkla karşımıza çıkıyor! Görünüşümüze doğrudan etkisi olan saçlar güzellik noktası olarak önemli bir yerde durmaktadır. Kişinin kendi yüzüne uyacak ve onu iyi gösterecek saç kesimine sahip olması estetik algıyı büyük ölçüde değiştirmektedir. Saçların dolgun ve fazla göstermekte etkili olan saç modellerinden biri de V kesimlerdir. Modası asla bitmeyen saç şekilleri arasında yer alan bu kesimi katlı kesimlerle desteklemek de mümkündür.

Model adını saçların arkadaki duruşundan almaktadır. Bu açıdan saçların uçları en uzun olacak şekildedir ve bir V harfi çizer. Önlerin daha kısa ve arkaların uzun olması modelin özelliklerindendir. Ayrıca bu saç şekline yaprak saç kesimi ismi de verilebiliyor. Saç, kullanan kişileri daha havalı göstermektedir. V saç kesim modelleri, tam olarak harika bir estetik görsellik noktasında başarılı oldu için sıklıkla tercih edilmektedir. Yüz şekline göre bayan kısa saç modelleri arasında V kesimler her zaman favori konumda yer almaktadır.

V saç kesim modelleri
V saç kesim modelleri

V Saç Kesim Modelleri Hangileridir?

Şayet konforlu bir kullanım özelliğine sahip olan saçları istiyorsanız; V kesim saç modelleri tam da beklediğiniz etkiye sahip olan saç tasarımları olarak dikkatleri üzerine çekecektir! Genel olarak uzun saçlı insanların kullandığı bir model olarak V kesim esasında her saç uzunluğu için tercih edilebilir. Burada önemli olan husus kesim yaptırmadan önce nasıl bir model yaptırılacağına karar vermektir. V kesim modeller şunlardır:

  • Perçemli V kesim
  • Dalgalı saçlarda V model
  • Kısa saçlarda tıraşlı V kesim
  • Uçları bükümlü olan V saç modeli
  • Kat kat V saç kesimi
V Saç Kesim Modelleri Hangileridir?
V Saç Kesim Modelleri Hangileridir?

Simetri oluşturan bu saç modeli daha çok 2000 yılı ile popüler olmaya başlamıştır. Ortaya çıkmasından sonra da büyük ilgi görmüş ve sıklıkla yapılan modellerden olmaya başlamıştır. Yoğun bir görünüm sunması ve havalı tarzıyla dikkatleri çekmektedir. Hoş izlenim oluşturmak isteyenler için idealdir. Farklı saç renkleri ve ombrelerle de iyi biçimde bütünleşir. V saç kesim modelleri tercihlerine dikkat etmek; tam olarak beklentinizi karşılayacağınız modellerin de karşınıza çıkmasını mümkün kılacaktır.

V Saç Kesim Modellerinde Dikkat Edilecekler

İnce yapılı saçların daha hacimli görünmesini sağlaması dolayısıyla yoğun biçimde tercih edilen kesimlerdendir. Bu modelleri daha çok yuvarlak ve oval yüz şekline sahip olan kadınlar tercih etmektedir. Yuvarlak yüzlü kişiler katlı kesimler kullanarak dengeli ve köşeli görünüm elde edebilir. Yüz şekli dikdörtgen ya da kare olanlar için bu saç kesimi ideal olmayacaktır. Zira köşeli olan hatların daha da keskinleşmesine ve dikkat çekmesine neden olabilir.

V Saç Kesim Modellerinde Dikkat Edilecekler
V Saç Kesim Modellerinde Dikkat Edilecekler

Saç modelinin en önemli hususu üçgen görünün uçlarıdır. Bu nedenle bu saç modelini kullanan kişilerin uçlara özellikle gereken bakımı vermeleri önemlidir. Uçların sağlıklı olması kesimi ortaya çıkarır ve daha estetik bir görünüm elde edilmesine olanak verir. V saç kesim modelleri tam da bu noktada geniş bir tasarım seçeneklerinden oluştuğundan sıklıkla tercih edilmektedir. V saç kesim modelleri en popüler ve çok yönlü saç modellerinden birisidir. V saç kesimi yüz şeklinize bağlı olarak birçok farklı şekilde kullanılabilir.

V Saç Kesim Modellerinde Dikkat Edilecekler
V Saç Kesim Modelleri Kesimi

Örneğin yuvarlak bir yüze sahipseniz, kısa kahküllü saçları tercih etmelisiniz. Bu seçenek yüzünüzü daha uzun ve daha ince gösterecektir. Oval bir yüz şekliniz varsa, saçınızı şekillendirmek için daha fazla seçeneğiniz vardır. Bu durumda herhangi bir uzunlukta veya dokuda V kesim saç modelleri kullanabilirsiniz. Elmacık kemiklerinizi vurgulamak ve güzel gözlerinizi sergilemek istiyorsanız, o zaman yandan kahküllü bir saç modeli tercih edebilirsiniz!

V Saç Kesim Modelleri İçin Tavsiyeler

V saç kesimi, yüz hatlarınızı vurgulayarak daha uzun ve ince bir görünüm sağlar. Yuvarlak yüzlüyseniz, V kesim sayesinde yüzünüz daha uzun görünebilir. Kare yüzlüyseniz, bu model yüz hatlarınızı yumuşatarak daha dengeli bir görünüm elde etmenizi sağlayabilir. Oval yüzlü olanlar ise neredeyse her türlü V kesim modelini rahatlıkla taşıyabilir.

Saç tipiniz ve yoğunluğu, hangi V saç kesimi modelinin sizin için en uygun olduğunu belirlemede önemli bir rol oynar. İnce telli saça sahipseniz, fazla katmanlı bir V kesim daha hacimli görünmenizi sağlayabilir. Kalın telli saçlarda ise daha az katmanlı bir kesim tercih ederek saçlarınızı kontrol altında tutabilirsiniz.

V saç kesimi, doğru bir bakım rutini gerektirebilir. Saç uçlarındaki kesim daha belirgin olduğu için düzenli olarak saç bakım ürünleri kullanarak nemlendirmek ve beslemek önemlidir. Aynı zamanda düzenli saç kesimleriyle şeklini korumasını sağlayabilirsiniz.

V saç kesimiyle birlikte saç rengi ve tonu da önemlidir. Uyumlu bir saç rengi seçimi, kesiminizi daha etkileyici hale getirebilir. Profesyonel bir kuaförle görüşerek saç renginizi belirlerken cilt tonunuzu da göz önünde bulundurmalısınız.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.