Yağlı Saçlar İçin Saç Modelleri

0

Yağlı saçlar için saç modelleri farklı seçeneklerden oluşur. Zira yağlı saçlar kendine özgü bir yapıya sahiptir. Elbette ki yağlı saçların farklı tasarımlarda başarılı bir şekilde kullanılması bazı kriterlere bağlıdır. Çünkü yağlı saçlar sanıldığının aksine kolay şekil alabilen saçlar değildir. Peki, Yağlı saçlar için saç modelleri nelerdir? Dahası bu tarz saçlar için hangi modelleri tercih etmeliyiz? İşte bu ve benzeri sorulara dair merak edilenlerin tamamı!

Yağlı saçlarınız olduğunda, saçınızı yağlı gösteren herhangi bir saç stilinden kaçınmak istersiniz. Bu yazımızda yağlı saçlar için saç modellerine bakacağız. Yağlı saçların yönetimi ve kontrolü zor olabilir. Genetik ve hormonlar da dahil olmak üzere yağlı saçlara katkıda bulunan çeşitli faktörler vardır. Yağlı saçlarınız varsa, diğer saç türlerine göre kırılmaya ve hasar görmeye daha yatkın olduğunu fark edebilirsiniz. Yağlı saç derisi ve kepek de yağlı saça sahip olmanın yaygın belirtileridir.

Yağlı Saçlar İçin Saç Modelleri
Yağlı Saçlar İçin Saç Modelleri

Yağlı Saçlar İçin Saç Modelleri Nasıldır?

Yağlı saçlar için saç modellerinin özellikleri her zaman farklıdır. Mesela doğal olarak düz ve kalın saçlara sahipseniz, saç derinizin çok fazla yağ üretmesi muhtemeldir. Bu, kilitlerinizi şekillendirmeyi zorlaştırır ve gün boyunca aşırı parlaklığa neden olabilir. Saç telleriniz gün boyu üzerlerinde biriken sebum nedeniyle kaba veya gevşek olabilir. Bu, artık içlerinde yeterli neme sahip olmadıkları için stilleri çok iyi tutamayacakları anlamına gelir. Bu nedenle, bu tür saçlara sahip pek çok insan elektriklenmeden şikayet eder.

Yağlı saçlar, doğru ürünler ve saç modelleri ile çözülebilen bir sorundur. Buradaki altın anahtar, saçınızı yüzünüzden uzak tutan bir saç stili bulmaktır. Böylece ona dokunmaktan kaçınabilirsiniz. Kabarık saçlar, topuzlar ve örgüler de dahil olmak üzere yağlı saçlar için iyi çalışan birçok saç modeli vardır. Yağlı saç tellerinizi kontrol altında tutmanıza yardımcı olacak ürünler kullanmak da önemlidir. Yağlı saçlar için saç modelleri tam da bu noktada geniş seçenekler halinde karşımıza çıkar. Burada birtakım ipuçlarını yakından takip ediyor olmak hemen her zaman tavsiye edilmektedir.

Yağlı Saçlar İçin Saç Modelleri Nasıldır?
Yağlı Saçlar İçin Saç Modelleri Nasıldır?

Yağlı Saçlar İçin Saçlar İçin İpuçları

Yağlı saçlarınız varsa, saçınızı taze ve temiz tutmaya çalışmanın hayal kırıklığını bilirsiniz. Yağlı saçlar herkes için bir sorun olabilir ama görünüşe göre kadınlardan çok erkekleri etkiliyor. Burada bazı ipuçlarını yakından takip ediyor olmak hemen her zaman tavsiye ediliyor. Çünkü bu sayede yağlı saçlardan istediğiniz etkiyi elde etmeniz de mümkün hale geliyor. İşte sizin için oluşturduğumuz yağlı saçlarınızla nasıl başa çıkacağınız ve harika görünmesini sağlayacak bazı ipuçları!

  • Kuru şampuan kullanın
  • Saçınızı daha az yıkanın
  • Hafif bir saç kremi kullanın
  • Genel olarak daha az ürün kullanın
  • Hafif bir şampuan ve saç kremi kullanın
  • Silikon içeren saç ürünlerini kullanmaktan kaçının
Yağlı Saçlar İçin Saçlar İçin İpuçları
Yağlı Saçlar İçin Saçlar İçin İpuçları

Kuru şampuan kullanın

Saçınızı çok sık yıkamak, doğal yağlarını kaybederek saç derinizden daha fazla yağ üretimine neden olabilir. Daha az şampuanlama, saç derisinin kendi başına daha az yağ üretmesini sağlar. Böylece Yağlı saçlar için saç modelleri uygulaması konusunda önemli bir kazanıma sahip olabilirsiniz.

Saçınızı daha az yıkanın

Gerektiğinde yıkamalar arasında kuru şampuan kullanmanız da hemen her zaman önerilmektedir. Kuru şampuan, kafa derinizdeki fazla yağı emmek için tasarlanmıştır, bu nedenle yıkamalar arasında da fazla yağı emmede iyi çalışır! Sadece çok fazla kullanmadığınızdan emin olun yoksa kafa derinizde ve köklerinizde beyaz kalıntılar kalır!

Hafif bir saç kremi kullanın

Saçınızı yıkarken şampuandan daha sık saç kremi kullanın. Saç kremleri, içinde bol miktarda doğal yağ bulunanlar da dahil olmak üzere her tür saç telini çözmede ve yumuşatmada harikadır! Burada saçınızı her yıkadığınızda saç kremi kullanmalısınız.

Yağlı Saçlar En Uygun İçin Saç Modelleri
Yağlı Saçlar En Uygun İçin Saç Modelleri

Yağlı Saçlar En Uygun İçin Saç Modelleri

Günümüz itibariyle yağlı saçlar için saç modelleri söz konusu olduğu zaman karşımıza çok sayıda farklı saç modelinin rahatlıkla çıktığını ifade edebiliriz. Çünkü bu tarz saçlar farklı saç modellerinde başarılı sonuçları ortaya koymak konusunda ideal bir etkiye sahiptir. Tam da bu kapsamda Yağlı saçlar için saç modelleri aşağıdaki gibi karşımıza çıkar.

  • Topuz saç modeli
  • Yarım örgü saç modeli
  • Yarım topuz saç modeli

Topuz saç modeli

Yağlı saçlar için en yaygın saç modeli yarım topuz saç modelidir. Bu saç modelinin saçınızı yağlandırmayacağını, ancak saçınızı yüzünüzden ve yağdan uzak tutmanıza yardımcı olacağını unutmamak önemlidir.

Yarım örgü saç modeli

Yağlı saçlar için bir başka harika seçenek de yandan görünen bir örgüdür. Bu, saçınızı yüzünüzden uzak tutmanın başka bir yoludur. Bu, parlaklığı azaltmak söz konusu olduğunda çok yardımcı olabilir. Saçınızı örmek, gerekirse hacim ve kalınlık kazandırmaya da yardımcı olur. Bu da saçınızın genel olarak daha dolgun görünmesini sağlamanın yanı sıra parlaklık kontrolüne de yardımcı olabilir.

YouTube video

Yarım topuz saç modeli

Yarım topuz saç modeli pek çok farklı şekilde yapılabilir. At kuyruğu ile kombin yapılabilir veya uçlarını dışarıda bırakabilirsiniz. Bu tarzla gitmek istiyorsanız, saçınızın uzunluğuna ve dokusuna uygun bir saç modeli seçmelisiniz. Böylece yağlı saçlar için saç modelleri konusunda daha isabetli kararlar verebilirsiniz.

Sonuç olarak çok kalın veya kıvırcık saçlarınız varsa, o zaman düz bir yan kısım sizin için en uygun olabilir. Çünkü insanların saça ekstra şekillendirici ürünler ekleme veya tekrar fön çekme endişesi duymadan gerçekte ne kadar hacme sahip olduğunuzu görmelerini sağlar.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.