Yaşam – E-Tarz https://etarz.net Moda'nın adresi! Tue, 27 Dec 2022 19:46:59 +0000 tr hourly 1 https://etarz.net/wp-content/uploads/2022/10/cropped-Screenshot_17-32x32.png Yaşam – E-Tarz https://etarz.net 32 32 Hardal Sarısı ile Uyumlu Renkler Erkek https://etarz.net/hardal-sarisi-ile-uyumlu-renkler-erkek/ https://etarz.net/hardal-sarisi-ile-uyumlu-renkler-erkek/#respond Tue, 27 Dec 2022 18:09:34 +0000 https://etarz.net/?p=6240 Hardal sarısı ile uyumlu renkler erkek trendlerinde geniş bir renk seçeneğinden söz edebiliyoruz. Hardal sarısı kombinleri açısından erkeklere özel ürünlerin harika bir konsepti içeriğinde barındırdığını biliyoruz. Böylece tam da aradığınız özelliklere sahip bir şekilde farklı tasarımlardan söz edebiliyoruz. Hardal sarısı, erkeklerin giyebileceği parlak ve cesur bir renktir. Ancak diğer renklerle eşleştirmek zor olabilir. Hardal sarısı […]]]>

Hardal sarısı ile uyumlu renkler erkek trendlerinde geniş bir renk seçeneğinden söz edebiliyoruz. Hardal sarısı kombinleri açısından erkeklere özel ürünlerin harika bir konsepti içeriğinde barındırdığını biliyoruz. Böylece tam da aradığınız özelliklere sahip bir şekilde farklı tasarımlardan söz edebiliyoruz. Hardal sarısı, erkeklerin giyebileceği parlak ve cesur bir renktir. Ancak diğer renklerle eşleştirmek zor olabilir. Hardal sarısı ile uyumlu renkler erkek modasını takip ederken farklı renk seçeneklerini de göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Hardal Sarısı ile Uyumlu Renkler Erkek
Hardal Sarısı ile Uyumlu Renkler Erkek

Hardal sarısı, erkeklerin giyebileceği parlak ve cesur bir renktir. Ancak diğer renklerle eşleştirmek zor olabilir. Bunun nedeni, hardal sarısının sıcak bir renk olmasıdır, yani turuncu alt tonludur. Bu, parlaklığıyla birleştiğinde, hardal sarısını çok yüksek kontrast yapar. Bu, doygunluk seviyesinin yüksek olduğu ve diğer birçok renkle güçlü bir kontrast oluşturduğu anlamına gelir. Bu, siyah ve beyazın yanı sıra mavi veya yeşilin belirli tonlarıyla eşleştirmeyi zorlaştırır. İşinizi kolaylaştırmak için, erkekler için hardal sarısı ile eşleştirilebilecek en iyi renklerden sizin için seçtiğimiz seçenekler aşağıdaki gibidir;

 • Bej ve krem
 • Zeytin yeşili
 • Gri ile gümüş gri
 • Lacivertle siyah

Hardal Sarısı, sarı-turuncu bir tondur. Olgunlaşan hardal meyvelerinin rengidir ve gökkuşağının renklerinden biridir. “Parlak ve güneşli” olarak nitelendirilen bir renktir ve sıcak, samimi bir atmosfer yaratmak için kullanılabilir. Cilt tonunuzu tamamlayacak bir renk arıyorsanız, hardal sarısı harika bir seçimdir. Kırmızı ya da turuncu tonlarını kullanmadan gardırobuna biraz sıcaklık katmak isteyenler için de uygundur.

Erkekler İçin Hardal Sarısı ile Uyumlu Renkler
Erkekler İçin Hardal Sarısı ile Uyumlu Renkler

Erkekler İçin Hardal Sarısı ile Uyumlu Renkler

Hardal sarısı, portakalın alt tonlarına sahip olduğu için turkuaz ve akuamarin gibi tonlarla uyumludur. Palyaço gibi görünmeden görünümünüze biraz parlaklık katmak istiyorsanız hardal sarısının koyu tonları yerine daha açık tonlarını tercih edin. Ayrıca mavinin farklı tonlarını da deneyebilirsiniz çünkü bunlar birbirini iyi tamamlar. Maviyle hardal sarısını tam olarak birbirine uyumlu bir şekilde kullanırsanız hiç şüphesiz harika bir tasarıma da imza atarsınız!

Hardal sarısını beyaz dışında hemen hemen her tonda kullanabilirsiniz çünkü bu kombinasyon sizi fotoğraflarda veya videolarda solgun gösterir. Bir kıyafet seçerken, diğer renklerin birbiriyle rekabet etmemesi için kıyafetlerinizin birbiriyle ne kadar kontrast oluşturduğunu göz önünde bulundurmalısınız. Hardal sarısı ile uyumlu renkler erkek trendi her zaman gözde seçenekler arasında yer almakla birlikte bu renk kombinlerinin özgün tasarım konusunda da iddialı oldukları biliniyor.

Mor ve hardal sarısı kombinleri
Mor ve hardal sarısı kombinleri

Hardal Sarısı, spektrumun sıcak tarafında yer alan bir renktir. Bir vurgu veya ana renk olarak kullanılabilir. Hardal Sarısı ile uyumlu bir renk arıyorsanız size özel oluşturduğumu bazı renk önerileri aşağıdaki gibidir;

 • Mor
 • mavi
 • Turuncu
 • Kahverengi

Mor ve hardal sarısı kombinleri

Mor kombini hardal sarısıyla güzel durur! Çünkü mor tonları hardal sarısının altında tonlanır ve bu da onu daha az agresif ve daha zarif gösterir.

Mavi ile hardal sarısı kombinleri

Kahverengiyle hardal sarısı kombinleri
Kahverengiyle hardal sarısı kombinleri

Mavi, Hardal Sarısı ile iyi gider, çünkü her iki renk de spektrumun sıcak tarafındadır ve onları uyumlu kılan benzer alt tonları paylaşır! Mavi takım elbise ya da gömlekleri Hardal Sarısı kravatlar ya da cep mendilleri ile kombinleyerek şık bir görünüm elde edebilirsiniz!

Kahverengiyle hardal sarısı kombinleri

Kahverenginin en iyi yanı, neredeyse her renkle iyi gitmeleridir! Hardal sarısı giymek istiyorsanız, onu bir kahverengi ile eşleştirin ve nasıl göründüğüne bakın. Kahverenginin farklı tonlarında hardal sarısı gömlek ve pantolonlar da giyebilirsiniz.

Turuncu ve hardal sarısı kombinleri

Biraz kontrast eklemek istiyorsanız, aradığınız kombinasyon bu olabilir! Turuncu, hardal sarısındaki parlaklığı ortaya çıkarırken, hardal sarısı, turuncuya biraz derinlik ve sıcaklık vererek birlikte harika görünmelerini sağlar!  Hardal sarısı ile uyumlu renkler erkek modası konusuna ayrıntılarıyla yer verdik.

]]>
https://etarz.net/hardal-sarisi-ile-uyumlu-renkler-erkek/feed/ 0
Hardal Sarısına Hangi Renk Şal Uyar? https://etarz.net/hardal-sarisina-hangi-renk-sal-uyar/ https://etarz.net/hardal-sarisina-hangi-renk-sal-uyar/#respond Mon, 26 Dec 2022 14:57:21 +0000 https://etarz.net/?p=6158 Hardal Sarısına Hangi Renk Şal Uyar?Hardal sarısına hangi renk şal uyar? Hardal sarısı son yıllarda günümüzde en çok tercih edilen renklerden biri olmuştur. Hem dikkat çekici yapısıyla hem de canlılığıyla hayatımızın birçok yerinde kullanılmıştır. Hardal sarısı ile beraber en çok tercih edilen renklerin başında gri ve siyah gelmektedir. Bu renklerden sonra ise kıyafetler arasında beyaz ile uyumlu bir görüntü elde […]]]> Hardal Sarısına Hangi Renk Şal Uyar?

Hardal sarısına hangi renk şal uyar? Hardal sarısı son yıllarda günümüzde en çok tercih edilen renklerden biri olmuştur. Hem dikkat çekici yapısıyla hem de canlılığıyla hayatımızın birçok yerinde kullanılmıştır. Hardal sarısı ile beraber en çok tercih edilen renklerin başında gri ve siyah gelmektedir. Bu renklerden sonra ise kıyafetler arasında beyaz ile uyumlu bir görüntü elde ettiğini söyleyebiliriz.

Şal ile hardal sarısını beraber kullanmak istersek en uyumlu renk haki yeşilidir. Hardal sarısının canlılığı ile haki yeşilinin koyuluğu arasında zıtlıklardan doğan bir uyum elde etmiş oluruz. Bunun yanında hardal sarısı ile aynı kökten gelen açık kahverengi tonlarıyla yakıştığını görebiliriz. Hardal sarısı renk kombinleri her zaman favori konumda yer alıyor. Bundan dolayı pek çok kıyafetin detaylarında artık bu modelleri görüyoruz.

Hardal Sarısına Hangi Renk Şal Uyar?
Hardal Sarısına Hangi Renk Şal Uyar?

Hardal sarısı bir kıyafet giydiğinizde üstüne takacağınız açık gri bir şal da sizi modern bir görünüme kavuşturabilir. Yapacağınız açık kahve tonlarındaki bir makyaj ile kombininizi desteklemiş olursunuz. Hardal rengini giydiğiniz hırkada kullanarak, beyaz bir bluz ve beyaz bir şal ile en trend kombin renklerini yakalayabilirsiniz. Peki, Hardal sarısına hangi renk şal uyar? İşte bu soruya dair merak edilen ayrıntıların tamamı!

Koyu Hardal Sarısına Hangi Renk Şal Uyar?

Koyu hardal sarısı tercih ettiğinizde bu rengi daha açık bir ton ile kombinlemeniz gerekir. Örneğin açık antrasit rengi buna güzel bir örnek olacaktır. Bunu biraz daha riskli bulanlar için kahvenin ten rengi aşamasındaki en açık tonları seçilebilir.  Koyu hardal sarısı daha keskin geçişli bir renk olduğu için taktığınız şal ile bunu dengelemeniz gerekir.

Koyu Hardal Sarısına Hangi Renk Şal Uyar?
Koyu Hardal Sarısına Hangi Renk Şal Uyar?

Eğer bu dengeyi sağlayamazsanız kıyafetlerinizden dolayı daha sert bir duruşta gözükebilirsiniz. Koyu hardal sarısı kullandığınız bir elbisenin üstüne takabileceğiniz bir diğer şal rengi ise laciverttir. Bu rengi tercih ederken alabildiğiniz en açık tonu yakalamanız sizin için daha avantajlıdır. Üstüne koyu kahverengi bir kol çantası takabilirsiniz.

En son dönüp baktığınızda bu üç rengin ne kadar uyumlu durduğuna inanamayacaksınız. Çantanızın tonlarına yakın tercih edeceğiniz bir ayakkabı ile şal renginiz daha fazla ortaya çıkacaktır. Burada hardal sarısının yaz dönemi için beyaz renklerde güzel durduğunu ifade edebiliriz.

Kıyafetlerde Hardal Sarısına Hangi Renk Uyumludur?
Kıyafetlerde Hardal Sarısına Hangi Renk Uyumludur?

Kıyafetlerde Hardal Sarısına Hangi Renk Uyumludur?

Hardal sarısını kıyafetlerinizde kullandığınızda yeşilin tonları ile desteklemelisiniz. Aynı şekilde hardal sarınız daha çık bir tonda ise kiremit turuncusu ona en çok uyan renklerden biridir. Hardal sarısını bir gömlek giydiğinizde klasik bir görüntüden uzaklaşarak kahverengi pantolon giymek istemeyebilirsiniz. Bu durumlarda tercih edeceğiniz en güzel parça ise taş rengi kotlardır.

Hardal sarısı olan bir eteğinizle giydiğiniz beyaz, saten bir gömlek sizi çok şık gösterecektir. Aynı şekilde hardal sarısını kullandığınız bir gününüzde onu siyah ve taşlı takılarla destelemek çok daha hoş duracaktır. Hardal sarısı kombinleri hakkında bir karar verirken; grinin tonlarını ve kahverengini farklı tonlarını da göz önünde bulundurmalısınız. Bu aşamada mutlaka renk uyumuna dikkat etmeniz gerekiyor.

Kıyafetlerde Hardal Sarısına Hangi Renk gider
Kıyafetlerde Hardal Sarısına Hangi Renk gider

Kıyafetlerimizde hardal sarısını kullandığımızda diğer parça için daha açık tonlara gidilmesine gerek yoktur. Bunların yanı sıra koyu kırmızı ve bordo tonları da hardal sarısı ile beraber çok uyumlu olabilmektedir. Hardal sarısı rengi sonbaharda daha çok tercih edilmektedir. Buradan da yola çıkabileceğimiz üzere turuncu ile farklı bir uyumları vardır. Sonbahar tonlarından en güzeli olan koyu kiremit ile de beraber kullanıldığında çok şık durmaktadır. Böylece Hardal sarısına hangi renk şal uyar? Sorusuna detaylarıyla yanıtlar verdik!

]]>
https://etarz.net/hardal-sarisina-hangi-renk-sal-uyar/feed/ 0
Hardal Sarısı ile Uyumlu Renkler https://etarz.net/hardal-sarisi-ile-uyumlu-renkler/ https://etarz.net/hardal-sarisi-ile-uyumlu-renkler/#respond Mon, 26 Dec 2022 09:11:08 +0000 https://etarz.net/?p=6133 Hardal Sarısı ile Uyumlu RenklerHardal sarısı ile uyumlu renkler harika bir ambiyansın oluşmasını mümkün kılıyor! Özellikle hardal sarısı ile uyumlu renklere bakıldığında en başta aklımıza toprak tonları gelir. Hardal asalet ve güven hissettiren bir renk olduğundan, yanına asil bir renk hardalı öne çıkarır. Hardal bir yandan asil bir renkken bir yandan naiflik hissettirir insana. Tek yapmanız gereken hardalı doğru […]]]> Hardal Sarısı ile Uyumlu Renkler

Hardal sarısı ile uyumlu renkler harika bir ambiyansın oluşmasını mümkün kılıyor! Özellikle hardal sarısı ile uyumlu renklere bakıldığında en başta aklımıza toprak tonları gelir. Hardal asalet ve güven hissettiren bir renk olduğundan, yanına asil bir renk hardalı öne çıkarır. Hardal bir yandan asil bir renkken bir yandan naiflik hissettirir insana. Tek yapmanız gereken hardalı doğru ve güzel kullanmak. Harika bir lacivert elbisenin aralarında hardal renk tonu veya hardal bir aksesuar laciverte bir hareketlilik ve ilgi çekicilik katabilir. Hardal sarısı kombinleri gündeme geldiği zaman karşımıza özgün tasarımlar çıkar!

İlginizi Çekebilir; Hardal Sarısına Hangi Renk Şal Uyar?

Herkesin hardala en çok yakıştırdığı renk ise tabi ki de koyu yeşildir. Koyu yeşil hardalı öne çıkartarak ilgi çekici bir renk olarak dikkatleri üstüne çeker. Hardal ile uyumlu renkleri sıralarsak da kahverengi, lacivert, koyu yeşil, krem rengi, gülkurusu, sütlü kahve, mürdüm, siyah diye devam eder. Hardal sarısı ile uyumlu renkler arasından bir tercihte bulunurken birbirini tamamlayan renkler olmasına özen göstermenize gerekiyor. Ancak bu sayede tam olarak beklediğiniz bir şıklığı yakalayabilirsiniz.

Hardal Sarısı ile Uyumlu Renkler
Hardal Sarısı ile Uyumlu Renkler

Kadınlar için Hardal Sarısı ile Uyumlu Renkler

Kadınların en sevdiği hardal sarısı kombinlerdi vazgeçilmez olan tabi ki mavi bir pantolon üstüne hardal bir bluz veya kazak tercihidir. Hardal sarısı pantolon üstüne lacivert gömlek de ayrı bir tarz, cesur kombinelerdendir. Etek ile kombin yapmak istersek de siyah etek ve siyah bluzun üstüne hardal bir hırka tüm gözleri üzerinize çekmeyi sağlar.  Böylece hardal sarısı ile uyumlu renkler konusunda daha rahat bir kombin oluşturabiliriz.

Koyu hardal etek ile krem bir gömlek, hardal gömlek altına buz mavisi pantolon ayakkabı olarak da toprak tonları, hardal elbiseye mürdüm bir çanta, kahverengi bir pantolon ile hardal gömlek gibi kombinler herkese yakışan ve tercih edilen kombinelerdendir. Hardal kombinler herkesin bir tarz yakalayacağı renk değildir. Çok özel bir renk olarak zor kombinlenen ama her ortamda kendini belli eden bir tarzdır. Hardal sarısı ile uyumlu renkler günde geldiği zaman siyah etekle tamamlanan kombin seçeneklerinden söz edebiliyoruz.

Kadınlar için Hardal Sarısı ile Uyumlu Renkler
Kadınlar için Hardal Sarısı ile Uyumlu Renkler

Hardal Sarısı Üzerine Hangi Renk Şal Yakışıyor?

Hardal sarısı elbise üzerine hangi renk şal tercih etmeliyiz? Kahverenginden başlayalım. Toprak renkleri hardalı daha yumuşak göstererek şal da tercih edilebilir. Hardal bir elbiseye lacivert renk de göz kamaştırır ve gözler sizin üstünüzde olur. Hardal bir elbiseye yakışan diğer bir renk de siyah. Siyahı ise şal olarak kullanırız ama hardalı çok tırmalayacağı için elbiseye siyah bir kemer ile tamamlayabiliriz.

Hardal sarısı ile uyumlu renkler arasında mürdüm harika bir etkiye sahiptir. Mürdüm detaylı hardal bir elbiseye ise mürdüm şal da kaçırılmaması gereken bir kombindir. Koyu yeşil şal ise hardalı o kadar güzel gösterir ki bir yandan hafif bir hava katarken asil görünmek isteyenlerin tercihi olmalıdır. Uçuk renk hardal ile de yumuşak bir krem rengi şal yanında toprak tonları çanta ve aksesuarlar size girdiğiniz ortamda samimiyet hissettirir.

Hardal Sarısı Üzerine Hangi Renk Şal Yakışıyor?
Hardal Sarısı Üzerine Hangi Renk Şal Yakışıyor?

Sütlü kahve de hardal renk ile vazgeçilmez bir renk uyumudur. Koyu hardal bir elbiseye en çok yakışan sütlü kahve bir şal ile yine kahve tonları ile tamamlamak hardalın asil ve yumuşaklığını devam ettirir. Ve herkesin yapamayacağı bir kombin rengi ise açık gri ve hardaldır. Yumuşak bir hardal ile açık gri de fevkalade bir kombin. Ama renk uyumuna dikkat edilmelidir. Elbiseye gri bir broş ile gri şal ve hardal uyumunu tamamlayabilirsiniz.

Kıyafetlerde Hardal Sarısına Hangi Renk gider ]]>
https://etarz.net/hardal-sarisi-ile-uyumlu-renkler/feed/ 0
Yağmurlu Havada Etek Giyilir Mi? https://etarz.net/yagmurlu-havada-etek-giyilir-mi/ https://etarz.net/yagmurlu-havada-etek-giyilir-mi/#respond Sun, 25 Dec 2022 19:58:32 +0000 https://etarz.net/?p=6106 Yağmurlu havada etek giyilir miYağmurlu havada etek giyilir mi? Yağmurlu havalarda etek giymek iyi bir fikir değildir. Su geçirmez bir eteğiniz olsa bile yine de iyi bir fikir değil. Bacaklarınız üşüyeceği için bu rahatsız edici olabilir. Yağmurlu hava kombinleri konusunda bir karar verirken mutlaka etek yerine daha kapalı kıyafetleri tercih etmeye özen göstermelisiniz. İlle de yağmurda etek giymeniz gerekiyorsa […]]]> Yağmurlu havada etek giyilir mi

Yağmurlu havada etek giyilir mi? Yağmurlu havalarda etek giymek iyi bir fikir değildir. Su geçirmez bir eteğiniz olsa bile yine de iyi bir fikir değil. Bacaklarınız üşüyeceği için bu rahatsız edici olabilir. Yağmurlu hava kombinleri konusunda bir karar verirken mutlaka etek yerine daha kapalı kıyafetleri tercih etmeye özen göstermelisiniz. İlle de yağmurda etek giymeniz gerekiyorsa kalın malzemeden yapılmış bir etek bulmaya çalışmalısınız. İnce bir eteğiniz varsa eteğinizin altına tayt giymeyi düşünmelisiniz. Bu, hava kıyafet seçiminize uymasa bile bacaklarınızın sıcak ve kuru kalmasını sağlayacaktır. Peki, yağmurlu havalarda etek giyilir mi? Daha doğrusu nasıl etekler giyilebilir?

 • Bütün gün dışarıdaysanız pamuk veya kanvas gibi su geçirmez bir eteği tercih edin
 • birkaç saat dışarı çıkacaksanız, yün veya kot gibi bir şey mükemmel bir seçenek olacaktır
 • Topuklu ayakkabı giymeyi planlıyorsanız, mutlaka dengeli bir yapıya sahip olmasına dikkat edin

  Yağmurlu havada etek giyilir mi
  Yağmurlu havada etek giyilir mi

Yağmura şemsiyesiz veya yağmurluksuz yakalanmak kadar sinir bozucu çok az şey vardır. Orada öylece durup durmasını bekleyemezsin ve kıyafetlerini ıslatarak mahvetmek istemezsiniz. Peki, yağmurlu havada nasıl kuru kalırız. İşte yağmurlu havalarda nasıl giyineceğiniz ve hem kuru hem de şık kalmanız için birkaç ipucu;

 • Su geçirmez giysiler giyin
 • Su geçirmez ayakkabı veya bot giyin
 • Yeterince uzun ama yere değmeyen bir etek seçin

Yağmurlu havalarda her şeye hazırlıklı olmalısınız. Fırtınanın ne zaman vuracağını veya ne kadar süreceğini asla bilemezsiniz. Hazırlıksız yakalanırsanız ıslanıp üşüyebilirsiniz. Ancak yanınıza bir şemsiye ve yağmurluk alırsanız kuru ve rahat kalabilirsiniz.

Yağmurlu Havalarda Nasıl Giyinir?

Özellikle uzun saçlarınız varsa, vücudunuzu tamamen kaplayan su geçirmez giysiler seçmeniz faydalı olacaktır. İşe veya okula giderken başınızı kuru tutabilmeniz için yanınıza bir şemsiye almayı unutmayın. Mümkünse, işe veya okula geldiğinizde kuru bir şeyler giyebilmek için yanınızda yedek kıyafet getirebilirsiniz. Yağmur yağdığında iyi görünmemeniz için hiçbir sebep yoktur. Yağmurda dışarı çıkıyorsanız, tüm giysilerinizin su geçirmez olduğundan emin olmanız da gerekiyor. Bu, dış kaynaklardan gelen nemle temas ettiğinde suyla ıslanmayacağı anlamına gelir.

Yağmurlu Havalarda Nasıl Giyinir?
Yağmurlu Havalarda Nasıl Giyinir?

Yağmurlu havalarda su geçirmez giysiler giymek hayatınızı kolaylaştıracaktır. Giysilerinizin su geçirmez olmasını sağlamanın harika bir yolu, evden çıkarken yağmurluk giymek veya yanınızda şemsiye taşımaktır. Bu parçalar, giysilerinizi hava şartlarından korurken, fazla ıslanmadan iyi görünmenizi sağlar! Böylece yağmurlu havanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Yağmurlu Havalarda Giysi Tercihlerine Dikkat!

Genel olarak yağmurlu havalarda etek giymekte sakınca yoktur. Kişisel tercihinize bağlı, ancak yağmurda etek giymenin sizi üşütüp ıslanabileceğini bilmelisiniz. İşte size özel oluşturduğumuz birkaç ipucu;

 • Yağmurda kaymamak için çekişi iyi olan rahat ayakkabılar giyin
 • Kollarınızı ıslanmaktan korumak için uzun kollu üstler ve ceketler giyin
 • Sıcak ve kuru kalmak istiyorsanız su geçirmez pantolon veya kot pantolon giyin

  Yağmurlu Havalarda Nasıl Giyinir?
  Yağmurlu Havalarda Nasıl Giyinir?

Yağmurlu havalarda; giysilerinizi ıslatmamaya çalışın. Çünkü bu onları ağırlaştırır ve içinde hareket etmenizi zorlaştırır. Ayakkabılarınıza veya çoraplarınıza su kaçarsa da hastalanabilirsiniz! Yağmurlu günler herkesin favorisi değil ama hepimiz evden çıkıp işe ya da okula gitmek zorundayız. Bu gibi durumlarda birkaç dakika dışarıda yürüdükten sonra sırılsıklam sırılsıklam olmayacak şekilde giyinmek bizim için çok önemlidir.

Yağmurlu Havalarda Giysi Tercihlerine Dikkat!
Yağmurlu Havalarda Giysi Tercihlerine Dikkat!

Yağmurlu havalarda yapmanız gereken ilk şey, hava tahminini kontrol etmek ve o gün ne tür kıyafetler giymeniz gerektiğine karar vermektir. Su geçirmez bir şey giyinmek yağmurlu havalarda hayat kurtaracaktır. Yine kıyafetiniz su geçirmez değilse, bir şemsiye alın veya üzerine yağmurluk giyin. Şemsiyelerin en iyi yanı, saçlarınızı da koruyabilmeleridir! Bu yazımızda yağmurlu havada etek giyilir mi? Sorusuna detaylıca yanıtlar verdik!

]]>
https://etarz.net/yagmurlu-havada-etek-giyilir-mi/feed/ 0
Dövme Yazıları ve Anlamları Bayan https://etarz.net/dovme-yazilari-ve-anlamlari-bayan/ https://etarz.net/dovme-yazilari-ve-anlamlari-bayan/#respond Sat, 17 Dec 2022 11:39:58 +0000 https://etarz.net/?p=5401 Dövme Yazıları ve Anlamları BayanDövme yazıları ve anlamları bayan trendleri her zaman tercih edilmektedir. Bu sıralar trend haline gelen dövmeler herkesin uzun zaman düşünüp de bir türlü karar veremediği bir durum halindedir. Gençlik bilinci yerleştiğinde ilk akla gelen dövme yaptırma isteğidir. Ölümsüzleştirmek istenilen mottolar J halindeki farklı tasarımlar sıklıkla karşımıza çıkar. Peki, Dövme yazıları ve anlamları bayan trendleri nelerdir? […]]]> Dövme Yazıları ve Anlamları Bayan

Dövme yazıları ve anlamları bayan trendleri her zaman tercih edilmektedir. Bu sıralar trend haline gelen dövmeler herkesin uzun zaman düşünüp de bir türlü karar veremediği bir durum halindedir. Gençlik bilinci yerleştiğinde ilk akla gelen dövme yaptırma isteğidir. Ölümsüzleştirmek istenilen mottolar J halindeki farklı tasarımlar sıklıkla karşımıza çıkar. Peki, Dövme yazıları ve anlamları bayan trendleri nelerdir? İşte öne çıkan dövme ve anlamları;

 • Just breathe / Sadece nefes al demektir
 • Believe in yourself /  Kendine inan demektir.
 • Perfectly imperfect / Mükemmel kusurlu demektir
 • Patience / Sabır demektir
 • Believe because you have nothing else /  İnan, çünkü başka hiçbir şeyin yok anlamına gelir.
 • Forever in my heart / Sonsuza dek kalbimde demektir.
 • My Body, My Art / Benim bedenim, benim sanatım anlamına gelir.
 • I am because you ware / Ben varım çünkü biz varız demektir.
 • Labor amnia vincit / Emek her şeyi yener.
 • Hominem te memento / Sadece bir insan olduğunu unutma anlamına gelir.

Gibi hayatın içindeki ruh halinizin yansıma izlerini yaptırmak isterseniz fikir olacaktır. Özellikle dövme yazıları ve anlamları bayan trendleri gündeme geldiği zaman karşımıza göz alıcı görsellik sunan seçenekler de çıkmaktadır. Tam da bu noktada dövme yazılarının anlamlarını biliyor olmak; harika tasarımlara imza atmanızı da mümkün kılar.

Dövme yazıları ve anlamları bayan
Dövme yazıları ve anlamları bayan

Yeni Trend Bayan Dövme Yazıları Nelerdir?

Bayanların dövme yazıları olarak seçecekleri yazılar genelde azim, güç, başarıyı, özgürlük ve aileyi temsil ediyor. 2023 yeni trend dövme yazıları ve anlamları bayan trendi gündeme geldiği zaman aşağıdaki seçeneklerden rahatlıkla söz edebiliyoruz;

 • Self Love / Kendini sevmek anlamına gelir.
 • Solo se tu mismo / Sadece kendin ol anlamında kullanılır.
 • Vive y muere / yaşamak ve ölmek manasında kullanılmaktadır.
 • Mundo martal / Ölümlü dünya anlamına gelir.
 • Siempre hay esperanza / Her zaman umut vardır anlamındadır.
 • Redamancy / Seni çok seven birini karşılıklı olarak çok sevme anlamına gelmektedir.
İlginizi Çekebilir; İngilizce Dövme Sözleri
 • Cingulomania / Bir kişiye sarılmak için duyulan büyük arzuyu anlatıyor, anlamındadır.
 • Fernweh / Uzağı özlemek,  uzaklara gitmeyi istemek, daha önce gidilmeyen yerlere özlem duymak anlamına geliyor.
 • Rire dans sa barbe / Fransızca, geçmişte yaşanan bir şeyi düşünürken bıyık altından gülümsemek demektir.

  Yeni Trend Bayan Dövme Yazıları Nelerdir?
  Yeni Trend Bayan Dövme Yazıları Nelerdir?

Bayan Dövmeleri Nasıl Olmalıdır?

Dövme denildiğinde sonsuzlaştırılmak istenilen bir sembol veya yazıyı severek taşımak istemektir. Bayan dövme seçimlerini tercihe bağlı değişiklik gösterebilir.  Bayanların daha kibar ve zarif seçimler olarak yaparlar. Bayanlar her zaman temiz görüntüden haz alırlar. Bayanlarda olması gereken dövmeler,

 • Kirli görüntüden uzak durulmalıdır
 • Abartıdan kaçınılmalıdır
 • Sergilenmek istenilenin, net ortaya çıkması gerekir
 • İsteğe göre daha az görülebilecek yerde olması sıkılmamanızı sağlayacaktır

  Bayan Dövmeleri Nasıl Olmalıdır?
  Bayan Dövmeleri Nasıl Olmalıdır?

Motiflenebilecekler olarak;

Ayak bileğine, iç kola, arka kola, göğüs arasına, omuz ve köprücük kemiğine yaptırılabilecekler ;

 • İç kola minimal yazılar,
 • Lotus çiçeği enseye veya omuza,
 • Gögüs arasına zincir motifleri,
 • Köprücük kemiğine, çiçeklerle süslenmiş hilal
 • Küçük minimal yıldızları El parmaklarında kullanmak gibi

Ve daha bir sürü zarif sanatlar vücutlarında yer alabilir. Kaba ve hırçın dövme fikirleri çok fazla tercihleri arasında yer almıyor.

Bayan Dövmeleri Nasıl Olmalıdır?
Bayan Dövmeleri

Bayanlarda görüntünün her zaman önemli olduğu herkesçe bilinen bir denklem olduğu aşikardır. Nerede kullanılacağına karar verilmesi, vücudun üzerinde duruşu, kıyafetlerle uyumu,  her baktıklarında kendilerini güzel hissettirecek izler taşımak isterler. Özgürlük, azim, sevgi, kırılmışlığın motiflerler. Böylece dövme yazıları ve anlamları bayan tasarımlarına örnekler verdik!

]]>
https://etarz.net/dovme-yazilari-ve-anlamlari-bayan/feed/ 0
Yağmurlu Hava Kombini Erkek https://etarz.net/yagmurlu-hava-kombini-erkek/ https://etarz.net/yagmurlu-hava-kombini-erkek/#respond Wed, 14 Dec 2022 18:57:18 +0000 https://etarz.net/?p=5181 Yağmurlu Hava Kombini ErkekYağmurlu hava kombini erkek trendleri 2023 yılında da çok moda! Yağmurlu havalarda erkeklerin en çok kullandığı parçalardan biri kapüşonlu kıyafetlerdir. Hem sıcaklık açısından hem de ekstra şapkaya ihtiyaç bırakmadığı için vazgeçilmez olmuşlardır. Bu kombinlerin bir diğer parçası ise şişme montlardır. Yüzeylerindeki kumaş yapıları sayesinde çoğu su geçirmez olan şişme montlar tercih edilmektedir. Şişme montların bir […]]]> Yağmurlu Hava Kombini Erkek

Yağmurlu hava kombini erkek trendleri 2023 yılında da çok moda! Yağmurlu havalarda erkeklerin en çok kullandığı parçalardan biri kapüşonlu kıyafetlerdir. Hem sıcaklık açısından hem de ekstra şapkaya ihtiyaç bırakmadığı için vazgeçilmez olmuşlardır. Bu kombinlerin bir diğer parçası ise şişme montlardır. Yüzeylerindeki kumaş yapıları sayesinde çoğu su geçirmez olan şişme montlar tercih edilmektedir.

Şişme montların bir diğer alternatifi ise trençkotlardır. Trençkotlar genellikle uzun boylu erkekler tarafından kullanılmaktadır. Trençkotlar, sonbaharın ve yağmurun birleştiği günlerde insanların kendi tarzını yansıtmasına yardımcı olurlar. Yağmurlu hava kombinleri tam da bu noktada mükemmel seçeneklerden oluşuyor! Özellikle Yağmurlu hava kombini erkek tasarımlarının geniş bir ürün yelpazesinden oluştuğunu biliyoruz.

Yağmurlu havalarda şık olmak yerine daha spor bir görüntü yakalamak isteyen erkeklerin kullanıldığı parçalardan biri ise berelerdir. Bereler takan insan daha modern bir hava vermektedir. Bere ve şişme mont daha çok beraber kullanılan kıyafetler arasındadır.

Yağmurlu Hava Kombini Erkek
Yağmurlu Hava Kombini Erkek

Son yıllarda erkeklerde en çok tercih edilen kış ve sonbahar ayakkabısı ise bilekten, bağcıklı botlardır. Bu botların su geçirmez olması çok önemlidir. Son yıllarda içine tüy konularak daha kadifemsi bir doku elde edilmiştir. Bu sayede daha sıcak tutan bir versiyonuna erişilmiştir.

Yağmurlu Hava Kombini Erkek Modası

Son dönemlerde yağmurlu havalarda erkeklerin kullandığı en moda olan parça şişme yeleklerdir. İçlerine giyilmiş ince trikolar ile muhteşem bir uyum yakalamaktadırlar. Bu şekilde yapılmış kombinin bir diğer tamamlayıcısı parçası ise taş rengi kotlardır.

Yağmurlu Hava Kombini Erkek İçin Nasıl Olmalıdır?
Yağmurlu Hava Kombini Erkek İçin Nasıl Olmalı

Kotların paça kısımlarının biraz daha dar gelmesi boğazlı kullanılan botlar ile uyumlu olmalarını sağlamaktadır. Bu şekilde tercih edilmezse botun üstünde birikmiş şekilde duran paçalar özensiz bir görünüme sebep olmaktadır. Bir diğer farklı parça ise kullanılan fularlardır. Bot ve mont renkleriyle yakın kullanılan fularlar yağmurlu havaların vazgeçilmezidir.

Fular kullanılırken boyun etrafından çok fazla geçirmeden, tek tarafını sarkarak bırakmak daha havalı bir görüntü elde etmenizi sağlar. Eğer üstünüzdeki kıyafetler daha düz ise fularınızı çizgilerle bölünmüş desenlerden oluşabilir. Yağmurlu hava kombini erkek versiyonlarını değerlendirirken detaylı bir araştırma sürecini yakından takip etmelisiniz.

Yağmurlu Hava Kombini Erkek Modası
Yağmurlu Hava Kombini Erkek Modası

Yağmurlu havalarda en çok tercih edilen renklerin kahverengi tonları olması sonbaharın gelişini yansıtır. Bu şekilde yaptığınız bir renk seçimi ile havaya uygun giyindiğinizin mesajını verebilirsiniz. Yağmurlu hava kombini erkek tasarımları hem konfor hem de görsellik konusunda ideal bir yapıya sahiptir. Bu aşamada kıyafet tercihlerine dikkat ediyor olmak harika bir konsepti oluşturmanızı mümkün kılar!

Yağmurlu Hava Kombini Erkek İçin Nasıl Olmalıdır?

Yağmurlu bir günde dışarıya çıkmaya hazırlanan bir erkeğin giyeceğin kazağın yakası açıksa içine tercih edeceği beyaz bir tişörtle modern bir görünüme kavuşabilir. Kumaş bir pantolon tercih etmek isterse bu kumaşın kadifemsi olması daha uygun olacaktır. Hem sıcak tutma açısından hem de kombinin genel hatlarındaki uyum açısından tamamlayıcı olmaktadır.

Yağmurlu Hava Kombini Erkek İçin Nasıl Olmalıdır?
Yağmurlu Hava Kombini Erkek İçin Nasıl Olmalıdır?

Genellikle kahverengi tonları tercih edilse de bundan hoşlanmayan biri için siyah ince bir kaşe kaban da kullanılabilir. Bu kabanın kısa olmaması ve taş rengi bir kotla tercih edilmesi daha uygun olacaktır. Bu kombinin altına yapabileceğiniz en iyi seçim siyah süet botlardır.

Bere sevmeyenler denizci tipi kaşe kasketler tercih edebilirler. Yanınızda götüreceğiniz koyu renk bir şemsiye sizi daha tarz gösterebilir. Bu kombini bitirirken ise yine kadifemsi yapıda, koyu renkli bir eldiven kullanmanız çok daha hoş duracaktır. Bütün bu bilgiler ışığında Yağmurlu hava kombini erkek trendleri konusunda bir karar vermenize yardımcı olacak fotoğraf galerimizi inceleyebilirsiniz.

]]>
https://etarz.net/yagmurlu-hava-kombini-erkek/feed/ 0
Yağmurlu Havada Elbise Giyilir mi? https://etarz.net/yagmurlu-havada-elbise-giyilir-mi/ https://etarz.net/yagmurlu-havada-elbise-giyilir-mi/#respond Wed, 14 Dec 2022 14:57:13 +0000 https://etarz.net/?p=5180 Yağmurlu Havada Elbise Giyilir mi?Yağmurlu havada elbise giyilir mi? Elbiseler genellikle kadınların vazgeçilmez giysi türüdür. Kısa, uzun, midi, mini, orta ve maxi olarak altı farklı boyu vardır elbiselerin. Uzun, kısa, orta ve sıfır olmak üzere dört tane kol uzunluk çeşidi vardır. Yağmurlu hava kombinleri göz alıcı bir konsept oluşturmak konusunda yeni nesil çözümleri beraberinde getirmektedir. Elbiseler kadınların vazgeçilmezi olduğundan […]]]> Yağmurlu Havada Elbise Giyilir mi?

Yağmurlu havada elbise giyilir mi? Elbiseler genellikle kadınların vazgeçilmez giysi türüdür. Kısa, uzun, midi, mini, orta ve maxi olarak altı farklı boyu vardır elbiselerin. Uzun, kısa, orta ve sıfır olmak üzere dört tane kol uzunluk çeşidi vardır. Yağmurlu hava kombinleri göz alıcı bir konsept oluşturmak konusunda yeni nesil çözümleri beraberinde getirmektedir.

Elbiseler kadınların vazgeçilmezi olduğundan özellikle sonbahar mevsiminin başlamasıyla en çok aradıkları şey yağmurlu havada elbise kombinleri oluyor. Elbiseler giymek için hava durumunu kontrol etmenize gerek yoktur. Peki, Yağmurlu havada elbise giyilir mi? İşte bu soruya dair merak edilen ayrıntıların tamamı!Yağmurlu Havada Elbise Giyilir mi?

Sağnak yağmurlu havada elbise giyilir mi?

Sağnak yağış bir çok insanın en çok korktuğu yağış türü olabilir. Çünkü sağnak yağış aniden başlayan ve aniden biten yağıştır. Siz havaya bakıp bugün yağmur yağmaz deyip hazırlıksız bir şekilde çıkarsınız ve bir anda yağmurla karşılaşırsınız. Sağnak yağmur ülkemizde her mevsim görülebiliyor. Çok şiddetlu bir yağmur türü olan sağnak yağmurlu günlerde elbise giymenizde sıkıntı olmaz. Fakat elbisenizin üzerine dış giyim ürünlerinden yağmurluk, palto, kaban,trençkot veya uzun ceketler kullanmanız gerekmektedir. Aksi durumda elbiseniz sizi sağnak yağıştan koruyamaz ve fazlasıyla ıslanırsınız.

Hava yağmurluyken nasıl giyinilmelidir?

 • Açık renkler seçmemeye özen gösterin

Yağmur ıslak bir hava olayıdır ve bu sebeple açık renkli giysileri yağmurlu bir günde tercih edilmemesi gereken ürünlerdir. Çünkü yağmur elbisenizi ıslatabilir ve ıslanan elbısenız iç gösterebilir bir hale gelebilir. Bu durumu yaşamamak istiyorsanız yağmurlu günlerde açık renkli elbiselerden uzak durmanızı tavsiye ederim. Fakat ben illaki açık renkli bir elbise giymek istiyorum, kombinimi açık renkli elbiseye göre ayarladım diyorsanız uzun ceket giymelisiniz. Özellikle ceketinizin boyu elbisenizin boyu ile aynı veyahut elbisenizin boyundan uzun olmasına dikkat etmelisiniz.

Sağnak yağmurlu havada elbise giyilir mi?
Sağnak yağmurlu havada elbise giyilir mi?
 • Fazla uzun elbiseler giymemeye özen gösterin

Çok uzun elbiseler tercih ederseniz hava yağmurlu olduğundan elbisenizin uç kısımları ıslanabilir. Bu durumu yaşamayı hiçbir kadının isteyeceğini düşünmüyorum. Bu durumu yaşamamak için de yağmurlu havalarda yere değecek kadar uzun elbiseler tercih etmemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

 • Su geçirmeyen ayakkabılar tercih etmeye özen gösterin

Elbisenizi giymeye kadar verdiniz ve kombinleyeceksiniz. İlk başta ayakkabılar ile başlayalım kombinlemeye. Yağmurlu havalarda su geçirmeyen ayakkabılar seçmeye dikkat edelim. Mini boy bir elbise tercih edecekseniz diz üstü çizmeleri, orta boy elbise seçecekseniz diz altı çizmeleri tercih etmenizi öneririm. Midi boy bir elbise seçiminizde de bootie botları seçmenizde fayda var.

Şemsiyeyi kullanmayı sevmiyorsanız şapka kullanabilirsiniz
Şemsiyeyi kullanmayı sevmiyorsanız şapka kullanabilirsiniz
İlginizi Çekebilir; Yağmurlu Hava Kombini Erkek
 • Şemsiyeyi kullanmayı sevmiyorsanız şapka kullanabilirsiniz

Kombinlemeyle devam edelim. Bana göre en güzel aksesuar şapkalar. Ben şapka insanıyım, yağmurlu havalarda da şapkaları hiçbir şeye değişmem diyorsanız şapka kullanarak kombininize şıklık katabilirsiniz. Hem bu sayede yağmurlu havalarda kullanacağınız şapkalar sayesinde şemsiyeye de ihtiyaç duymayacaksınız.

 • Yağmurluk kullanabilirsiniz

Yağmurlu günlerin vazgeçilmezi tek kullanımlık, kapüşonlu ve kapüşonsuz çeşitleri olan yağmurluk kullanabilirsiniz.

 • Elbisenizin üzerine giyebileceğiniz uzun dış giyim ürünleri seçmelisiniz

Oversize paltolar, kabanlar, uzun ceketler, trençkotlar seçerek yağışlı günlerde bedeninizi ve elbisenizi koruyabilirsiniz.

Sonbahar ve kışın vazgeçilmezi örme elbiselere göz atabilirsiniz
Sonbahar ve kışın vazgeçilmezi örme elbiselere göz atabilirsiniz
 • Sonbahar ve kışın vazgeçilmezi örme elbiselere göz atabilirsiniz

Örme elbiseler sonbahar ve kışın elbise giymek isteyen kadınların tercih listelerinde başı çekmektedir. Hem rahat hem şık hem de üşümemek istiyorsanız en iyi elbise tavsiyesi örme elbiseler olacaktır. Böylece Yağmurlu havada elbise giyilir mi? Sorusuna yanıt vermiş olduk! Siz de size özel oluşturduğumuz fotoğraf galerimizden yağmurlu havada kullanılabilecek olan kombinleri inceleyebilirsiniz.

]]>
https://etarz.net/yagmurlu-havada-elbise-giyilir-mi/feed/ 0
Dövmeler ve Dövme Motiflerinin Anlamları https://etarz.net/dovmeler-ve-dovme-motiflerinin-anlamlari/ https://etarz.net/dovmeler-ve-dovme-motiflerinin-anlamlari/#respond Tue, 13 Dec 2022 14:46:22 +0000 https://etarz.net/?p=5099 Dövmeler ve Dövme Motiflerinin AnlamlarıDövmeler ve dövme motiflerinin anlamları hem merak edilmiştir. Dövmeler güç, gurur, dayanıklılık gibi simgelerin insan vücuduna çizilmesiyle ortaya çıkan bir uygulamadır. Dövmelerin tarihi binlerce yıl öncesine dayanmaktadır ve gelişen teknoloji sayesinde çizimler son derece kusursuz hale gelmektedir. İyi anlamlara sahip hayvan figürleri ve doğadan örnek alınan maddeler insan bedenine dövme olarak taşınmıştır. Herhangi bir anlam […]]]> Dövmeler ve Dövme Motiflerinin Anlamları

Dövmeler ve dövme motiflerinin anlamları hem merak edilmiştir. Dövmeler güç, gurur, dayanıklılık gibi simgelerin insan vücuduna çizilmesiyle ortaya çıkan bir uygulamadır. Dövmelerin tarihi binlerce yıl öncesine dayanmaktadır ve gelişen teknoloji sayesinde çizimler son derece kusursuz hale gelmektedir.

İyi anlamlara sahip hayvan figürleri ve doğadan örnek alınan maddeler insan bedenine dövme olarak taşınmıştır. Herhangi bir anlam yüklenen her türlü sembol dövme olarak yaptırılabilmektedir. Bu aşamada dövmelerin anlamlarına dair bilgi sahibi olmanız daha isabetli bir şekilde dövme ve dövme modelleri hakkında bilgi sahibi olmanızı mümkün kılacaktır.

Dövmeler ve Dövme Motiflerinin Anlamları
Dövmeler ve Dövme Motiflerinin Anlamları

Dövme bazı insanlar için bir hayat tarzıdır. Vücutlarını tuval olarak kullanan bu insanlar için yaptırdıkları her dövme özel bir anlam taşımaktadır. Yaptırılan bu dövmelerin bazı motifleri genel geçer anlamlara sahip olabilmektedir. Dövmelerin sadece kendisine özel anlamlar taşımasını isteyenler ise özel tasarıma sahip dövmeler yaptırmaktadır.

Dövmeler soyut anlamlar taşıyabileceği gibi somut anlamlara da sahip olmaktadır. Bu durum tamamen dövme sahibinin isteği etrafında şekillenmektedir. Dünya üzerinde kalıplaşmış dövme motifleri ve anlamları vardır. İlk kez dövme yaptıracak kişiler bu sembollerden anlamını en beğendiklerini vücutlarına dövme yaptırırlar. Sizler için hazırladığımız yazımızda en popüler ve en çok tercih edilen dövme motiflerini inceledik.

Dövmeler ve Dövme Motiflerinin Anlamları

Dövme motifleri ağırlıklı olarak gücü, dayanıklılığı, sevgiyi ve hayatı konu alan şekillere sahiptir. Dövme yaptıracak kişiler genellikle hayvan, bitki ve çeşitli soyut kavramlar seçerler. Doğada yer alan somut maddeler gibi hayal dünyasında yer bulan soyut kavramlar da dövme olarak işlenebilmektedir.

Dövmeler ve Dövme Motiflerinin Anlamları
Dövmeler ve Dövme Motiflerinin Anlamları

Her coğrafyada ve kültürde dövme motifleri çeşitlilik göstermektedir. Örneğin İskandinav kültüründe daha çok mitolojik motifler yer alırken Hint-Asya kültüründe Hinduizm’i ve Budizm’i çağrıştıran dini motifler yapılmaktadır. Dünya üzerinde son dönemlerde gittikçe popülerleşen bazı dövme motifleri vardır. Bu motifler ve anlamlarını sizler için araştırdık.

Dövme motifleri ağırlıklı olarak soyut kavramlardan seçilmektedir. Soyut motifler dövmeyi tercih eden her kişide farklı anlamlar çağrıştırmaktadır. Güç, cesaret, sevgi, ölüm, yaşam gibi soyut kavramlar, soyut ve somut motifler sayesinde dövme olarak tercih edilmektedir. Örnek vermek gerekirse güç kavramını taşımak isteyen bir kişi aslan ya da taç dövmesi tercih edebilmektedir.

Özgürlük hissi için uçan bir kuş motifli dövme tercih edilebilmektedir. Kısa yaşam süresine dikkat çekmek isteyen bir kişi kelebek dövmesi yaptırabilir. Ayı motifli bir dövme tercihinde bulunan kişi güç kavramını seçmiş olabilir.

Motifler herkesin aklında soyut bir kavramı ortaya çıkarmaktadır. Dövmenizin size özel olmasını ve gizli anlamlar içermesini isterseniz özel tasarım motiflerden yana tercihte bulunabilirsiniz. Size özel motif ve çizimleri dövme sanatçılarından destek alarak yaptırabilirsiniz.

Dövme Yazıları ve Anlamları Erkek

Erkeklerin tercih ettiği erkek dövmeleri ağırlıklı olarak güç ve savaşı anımsatan tarzlara sahiptir. Erkekler dövme tercihlerinde vahşi ve yırtıcı hayvanları tercih ederler. Dövme motiflerinde erkeksi sembolleri seçmektedir. Dövme yazılarında ise yine cesaret ve gücü simgeleyen yazılar tercihlerinde ilk sıralarda yer almaktadır. Dövme yazıları ve anlamları erkek trendi her zaman popüler olmuştur!

Dövme yazıları hem erkek hem de kadınlar için yakın tarzlarda tercih edilebilmektedir. Dövme yazıları tercih eden erkekler ağırlıklı olarak yabancı dillerde seçilen yazılardır. Yabancı dilde tercih edilen dövme yazılarını sizler için araştırdık. Erkekler dövme yazılarını ünlü kişiliklerin sözleri, ata sözleri ve deyimler arasından tercih etmektedirler.

 • Impossible: İmkânsız anlamına gelir.
 • Faith: İnanç manasındadır.
 • Save her first: Önce onu kutra demektir.
 • Maybe one day: Belki bir gün anlamına gelir.
 • God with us: Tanrı bizimle gibi bir anlam içermektedir.
 • Alea iacta est: Zarlar atılmıştır sözcükleri olarak dönüştürülür.
 • Et tu, Brute: Brütüs sen de mi? Anlamına gelen bir sözdür.
 • Life too short: Hayat çok kısa anlamına gelmektedir.
 • All we need is love: Tek ihtiyacımız olan şey sevgi anlamındadır.
 • Love and war: Aşk ve savaş anlamını yansıtır.
 • Remember to live: Yaşamayı hatırla anlamına dönüşmektedir.

Erkek ve kadınların dövme motiflerindeki değişiklik dövme yazıları yerine motiflerde görülmektedir. Erkekler vahşi ve yırtıcı hayvanları tercih ederken kadınlar daha zarif ve narin hayvanları tercih ederler. Erkekler dövme motif olarak, mitolojik unsurlar, hayvanlar, bitkileri tercih ederler. Her türlü soyut ve soyut kavram dövme motifi olarak tercih edilebilmektedir.

Dövme Yazıları ve Anlamları Erkek
Dövme Yazıları ve Anlamları Erkek

Erkekler dövme motifleri seçerken genellikle güçlü varlıklardan ilham almaktadırlar. Vahşi hayvanlardan aslan, kaplan, kartal, ayı, yılan gibi yırtıcıları tercih etmektedirler. Ejderha, mitolojide yer alan tanrı ve tanrıçalar da erkeklerin ağırlıklı olarak seçtikleri dövme motifleri arasındadır.

Erkekler dövme motiflerini büyük boyutlarda yaptırmayı tercih ederler. Kollarının bütün bir kısmında ya da sırtlarını kapatacak şekillerde dövme motiflerini seçmektedirler. Kadınlar daha zarif durması için küçük boyuttaki dövme motiflerini tercih ederler.

Erkekler dövme motiflerini genellikle kollarını yaptırmaktadır. Üst kol ve omuz bölgeleri erkeklerin en çok dövme yaptırdıkları bölgeleri arasında yer almaktadır. Gücü, cesareti, savaşı ve dayanıklılığı içeren motifler erkeklerin en çok tercih ettikleri dövmeler arasında yer almaktadır. Dövmeler ve dövme motiflerinin anlamları bayanlarda da farklılık göstermektedir.

Dövme Yazıları ve Anlamları Bayan

Kadınlar ve erkekler dövme yazılarında farklı tercihlerde bulunmaktadır. Erkekler dövme yazısı seçerken daha çok vahşi ve gücü çağrıştıran kavramlar seçmektedir. Kadınlar ise sevgiyi, aşkı ve huzuru içeren kavramlardan oluşmaktadır. Kadınlardan bazıları sevdikleri insanların ismini seçerken bazıları da kendilerine özel bir anı hatırlatan söz öbeklerini seçmektedir.

Kadınların zevkine ve hayat tarzına göre dövme motifleri ve yazıları çeşitlik göstermektedir. Kadınlar sadece kendilerine özel anlamlar çağrıştıracak dövme tasarımları tercih etmektedirler. Kadınlar dövme yazılarında genellikle İngilizce dilinde tercihte bulunurlar. Yazımızın bu kısmında sizler için kadınlar arasında en popüler dövme yazılarına yer verdik.

 • Enjoy life: Hayattan zevk al anlamında kullanılır.
 • Believe in yourself: Kendine güven anlamına gelmektedir.
 • Die with memories not dreams: Anılarınla öl hayallerle değil demektir.
 • Enough: Yeterli anlamına gelen bir dövmedir.
 • Nevermind: Boşver anlamına gelir.
 • Love yourself: Kendini sev anlamına yorumlanır.
 • You can: Sen yapabilirsin demektir.
 • Forever: Sonsuza kadar olarak çevrilebilir.
 • Enjoy the journey: Seyahatten zevk al anlamına gelmektedir.

Kadınların tercih ettiği dövme yazıları ağırlıklı olarak öğütlerden oluşmaktadır. Kadınlar daha minimal tarzda tasarlanmış dövme modellerini tercih etmektedirler. Genellikle bilek, kol arkası, köprücük kemiği kısımlarında dövmelerini tercih etmektedirler. Daha büyük boyutlu dövmeler tercih eden kadınlar olsa da ağırlıklı olarak küçük motifleri tercih ederler. Dövme yazı fontlarını el yazısı biçiminde seçmektedirler.

Dövme Yazıları ve Anlamları Bayan
Dövme Yazıları ve Anlamları Bayan

Kadınların tercih ettikleri hayvan motifleri ise daha zarif canlılardan oluşmaktadır. Kelebek, kuş, balina, kuğu gibi güzel ve narin hayvanlardan seçimde bulunurlar. Ay, güneş, uzay temalı astrolojik öğeler kadınlar tarafından çok tercih edilen dövme motifleri arasında yer almaktadır. Dövmeler ve dövme motiflerinin anlamları genel olarak derin anlamları içermektedir.

Balık, çapa, yonca gibi şans belirten motifler de kadınlar tarafından çok tercih edilen dövme motifleri arasında yer almaktadır. Çiçek, kelebek gibi zarif motifler bir diğer kadınların tercih ettiği dövme motifleri arasındadır. Kadınlar güç sembolünü yansıtacak bir motif taşımak isterlerse kraliçe tacı dövmesini yaptırmaktadırlar. Bu yazımızda Dövmeler ve dövme motiflerinin anlamları hakkında merak ettiğiniz tüm ayrıntılara değindik!

]]>
https://etarz.net/dovmeler-ve-dovme-motiflerinin-anlamlari/feed/ 0
Göbek Eriten Detoks Suyu Tarifi https://etarz.net/gobek-eriten-detoks-suyu-tarifi/ https://etarz.net/gobek-eriten-detoks-suyu-tarifi/#respond Sun, 11 Dec 2022 18:03:42 +0000 https://etarz.net/?p=4933 Göbek Eriten Detoks Suyu TarifiGöbek eriten detoks suyu tarifi hemen her mevsim popülerdir. Göbek bölgesindeki yağlar vücutta erimesi en zor olan bölgelerden bir tanesidir. Çok zayıf insanlarda bile göbek bölgesinde yağlanma sorunu olabilmektedir. Göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak için yapacağınız ilk adım sağlık kontrolü yaptırmanızdır. Eğer herhangi bir sağlık probleminiz yoksa sadece yağlanma durumu varsa detoks sularıyla yağlanmadan kurtulabilirsiniz. Günümüzde […]]]> Göbek Eriten Detoks Suyu Tarifi

Göbek eriten detoks suyu tarifi hemen her mevsim popülerdir. Göbek bölgesindeki yağlar vücutta erimesi en zor olan bölgelerden bir tanesidir. Çok zayıf insanlarda bile göbek bölgesinde yağlanma sorunu olabilmektedir. Göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak için yapacağınız ilk adım sağlık kontrolü yaptırmanızdır. Eğer herhangi bir sağlık probleminiz yoksa sadece yağlanma durumu varsa detoks sularıyla yağlanmadan kurtulabilirsiniz.

Günümüzde şekerli besinler ve aşırı karbonhidrat tüketimi insanlarda göbek bölgesinin yağlanmasına sebep olmaktadır. Kişiler diyet ve spor yapsa da göbek yağları inatçı olduğu için çözüme ulaşamayabilirler. Bu durumda en etkili çözümlerden bir tanesi de detoks sularıdır. Detoks suları sağlıklı bitkisel çözümler arasındadır. Düzenli tüketildiği taktirde göbek bölgenizdeki inatçı yağlardan kurtulabilirsiniz.

Hareketsizlik, bol şekerli ve yağlı gıda tüketimi, karbonhidrat tüketimi göbek bölgesinde yağlanmaya neden olur. Sizler için hazırladığımız yazımızda göbek bölgenizi eritecek detoks suları tariflerine göz atabilirsiniz. Detoks sularının çeşitli tarifleri sayesinde damak tadınıza en uyacak tarifi uygulayabilirsiniz. Göbek eriten detoks suyu tarifi uygulamasına karar verdiyseniz öncesinde tam olarak neye ihtiyacınız bulunduğunu belirlemelisiniz.

Göbek Eriten Detoks Suyu Tarifi
Göbek Eriten Detoks Suyu Tarifi

Pratik Göbek Eriten Detoks Suyu Tarifi

Pratik göbek eriten detoks su tarifini bir hafta boyunca kahvaltınızdan önce içmeniz tavsiye edilmektedir. Detoks suyu kullanırken sporla desteklerseniz sonuca daha hızlı ulaşabilirsiniz. Yemek alışkanlığınızı değiştirmeniz ve lifli gıdalara yönelmeniz tavsiye edilmektedir. İşte size özel hazırladığımız Göbek eriten detoks suyu tarifi;

Malzemeler: 1 salatalık, 1 limon, 10 dal maydanoz, 1 tatlı kaşığı bal, tarçın, 1 bardak su.

Malzemelerin hepsini rondo ya da varsa smoothie makinasından geçirmelisiniz. Kıvamına göre dilerseniz su miktarını arttırabilirsiniz. Pratik detoks suyu tarifini günlük olarak taze şekilde yapmanız tavsiye edilmektedir. Bu tarifi bir hafta boyunca aç karnına tüketmelisiniz. Eğer şeker ve tarçın sevmiyorsanız bal ve tarçını eklemeyebilirsiniz.

Göbek eriten detoks suyu tarifi Nasıl Olmalıdır?

Detoks sularını eğer diyet ve sporunuzla birlikte tüketirseniz göbek bölgenizdeki yağların eridiğini kısa sürede deneyimleyebilirsiniz. Detoks suları satılabiliyor olsa da düşük maliyetleri ve her evde olan ürünler olmaları sayesinde kolaylıkla evde yapabilirsiniz. Detoks suları sayesinde hem yağlarınızı eritebilir hem de karaciğer sağlığı için fayda sağlayabilirsiniz.

Pratik Göbek Eriten Detoks Suyu Tarifi
Pratik Göbek Eriten Detoks Suyu Tarifi

Vücutta yer alan toksinler ve ödemleri detoks sularıyla kolaylıkla atabilirsiniz. Diyet döneminde yaptığınız taktirde daha hızlı kilo verebilirsiniz. Sağlıklı besinlerle yapıldığı için vitamin ve mineral desteği alabilirsiniz. Detoks sularıyla su tüketiminizi arttırabilirsiniz. İçeriğindeki bileşimlerle göbek bölgenizin erimesine yardımcı olmaktadır.

Sizler için evinizdeki malzemelerle kolaylıkla yapabileceğiniz detoks tariflerini araştırdık. İşte dikkatinizi çekecek bir işinize çok yarayacak Göbek eriten detoks suyu tarifi!

Tarif 1

Malzemeler: 1 tane çubuk tarçın, 2 tane tane karanfil, 1 yeşil elma, yarım limon, 1 litre su

Hazırlanışı: Öncelikle elma ve limonu parçalara ayırın. Üzerine tarçın, karanfil ve suyu ekleyin. Bu karışımı oda sıcaklığında ortalama 5 saat dinlenmeye bırakın. Gün içerisinde kahvaltı, öğle ve akşam yemeğinden önce tüketin.

Tarif 2

Malzemeler: Yarım portakal, 2 kaşık nar, yarım greyfurtun suyu, 2 bardak su, taze nane

Hazırlanışı: Greyfurt suyuna doğradığınız portakalları ve naneyi atın. 3 saat kadar bekletin ve tüketin.

Tarif 3

Malzemeler: 1 tane dilimlenmiş limon, 3 tane ince dilim zencefil, 2 tane salatalık, taze nane, maydanoz, 1 litre su

Hazırlanışı: Suyun içerisine bütün malzemeleri ekleyin. 1 saat bekletin ve yemeklerden önce bir bardak içebilirsiniz. Böylece göbeğinizi eritmek konusunda pratik bir çözümle tanışabilirsiniz.

Göbek eriten detoks suyu tarifi Nasıl Olmalıdır?
Göbek eriten detoks suyu tarifi Nasıl Olmalıdır?

Evde Göbek Eriten Detoks Suyu Tarifleri Nelerdir?

Detoks suları sağlıksız beslenme, süt ve süt ürünleri, stres gibi nedenlerle oluşan şişkinlikleri azaltmada büyük fayda sağlamaktadır. Toksinlerin yok olmasına yardımcı olduğu gibi detoks suları aynı zamanda yağların erimesinde büyük fayda gösteren içeceklerden bir tanesidir. Göbek eriten detoks suları tamamen doğal ve her evde bulunan maddelerden yapılmaktadır.

İlginizi Çekebilir; Midi Boy Etek Kombinleri

Marketlerde ve eczanelerde yüksek fiyatlarla detoks suları satılmaktadır. Fakat sizler evde daha düşük maliyetlerle daha fazla miktarda detoks suları elde edebilirsiniz. Sizler için hazırladığımız yazımızda birbirinden sağlıklı ve etkili detoks suları tariflerini derledik. İşte Göbek eriten dekost suyu tarifi hakkında hem işinize yarayacak hem de pratik çözümler ortaya koyacak seçenekler!

Kilo problemi olmayan kişilerde bile göbek bölgesindeki yağlar sorun oluşturabilmektedir. Detoks suyu tarifleri için yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz. Gerekli olan bütün malzemeleri aktarlardan ve marketlerden kolaylıkla temin edebilirsiniz. Detoks sularını sabah kalktıktan sonra kahvaltı öncesi ya da gece uyumadan önce tüketebilirsiniz.

Evde Göbek Eriten Detoks Suyu Tarifleri Nelerdir?
Evde Göbek Eriten Detoks Suyu Tarifleri Nelerdir?

Gece içilen göbek eriten detoks suyu tarifi;

Malzemeler: 1 tane salatalık, 10 tane maydanoz sapı, 1 limon, 1 yemek kaşığı aloe vera, 1 yemek kaşığı zencefil, 1 bardak su.

Tüm malzemeleri rondodan geçirerek detoks suyunu kolaylıkla elde edebilirsiniz. Bu tarifi gece uyumadan önce tüketirseniz daha etkili olacaktır. Fakat buzdolabında muhafaza edip sabah aç karnına da içebilir ve faydasını görebilirsiniz.

Özetle Göbek eriten dekost suyu tarifi söz konusu olduğu zaman daha çok yaz mevsiminde hazırlanan tarifler karşımıza çıkıyor. Ancak esasında göbeğinizi eritmeyi istiyorsanız bu işe kışın başlamalısınız. Böylece yaz ayları gelinceye kadar göbeğinizi eritebilirsiniz. Bu yazımızda Göbek eriten detoks suyu tarifi konusunda merak edilenlere yanıtlar verdik!

]]>
https://etarz.net/gobek-eriten-detoks-suyu-tarifi/feed/ 0
İtalyanca Dövmeler ve Anlamları https://etarz.net/italyanca-dovmeler-ve-anlamlari/ https://etarz.net/italyanca-dovmeler-ve-anlamlari/#respond Sun, 11 Dec 2022 17:05:58 +0000 https://etarz.net/?p=4932 İtalyanca Dövmeler ve Anlamlarıİtalyanca dövmeler ve anlamları hakkında merak ettiğiniz ne varsa bu yazımızda var! İtalyanca dövmeler göze hoş gözükmesi ile bilinirler. Estetik görüntünün yanında tarihten ve edebiyattan beslenen bu dövmeler derin anlamlar taşıyabilir. İnsanlığın hikayelerini anlatmak için vücuduna kazıttığı bu dövmeler aynı zamanda hayat hikayesini anlatmanın farklı bir yolu olarak görülmüştür. Resimli dövmelerin yanında edebiyattan ve hayattan […]]]> İtalyanca Dövmeler ve Anlamları

İtalyanca dövmeler ve anlamları hakkında merak ettiğiniz ne varsa bu yazımızda var! İtalyanca dövmeler göze hoş gözükmesi ile bilinirler. Estetik görüntünün yanında tarihten ve edebiyattan beslenen bu dövmeler derin anlamlar taşıyabilir. İnsanlığın hikayelerini anlatmak için vücuduna kazıttığı bu dövmeler aynı zamanda hayat hikayesini anlatmanın farklı bir yolu olarak görülmüştür. Resimli dövmelerin yanında edebiyattan ve hayattan beslenen sözler olarak dövmelere rastlamak mümkündür.

İtalyanca Dövmeler ve Anlamları
İtalyanca Dövmeler ve Anlamları

Dövme yazıları ve anlamları konusunda detaylı bilgi sahibi olmayı isterseniz, yazımızı okumaya devam edin! Hayattan alıntılar olarak karşımıza çıkan söz öbekleri olarak işlenmiş dövmelere birkaç örnek vermek gerekirse:

Chipiùsa, menocrede. (Biri ne kadar çok bilirse, o kadar az inanır.)

Finchèc’èvitac’èsperanza. (Yaşamın olduğu yerde, umut vardır)

L’amore e cieco. (Aşk kördür.)

Meglio un giorno da leonechecento da pecora. (Aslan olarak yaşanmış bir gün, koyun olarak yaşayacağın yüz günden daha iyidir.)

Vivi e lasciavivere. (Yaşa ve yaşamasına izin ver.)

Tutto è permesso in guerraed in amore. (Aşk ve savaşta her şey adildir.)

Aynı zamanda İtalyan kültüründe dövmeler hapishanelerde kimlik belirlemek için kullanılmıştır. Elde olan dövmeler el ile işlenmiş günahları gösterirken boğaz ve çenede olan dövmeler ağzı sıkı olmamayı işaret etmiştir. İtalyanca dövmeler ve anlamları, kendine özgü anlamlarla desteklenmektedir.

İtalyanca Dövmeler ve Anlamları
İtalyanca Dövmeler ve Anlamları Nelerdir

Vücudun her yanında bulunabilen haç dövmeleri ise tanrıya olan bağlılığı, bağışlanmayı dilemeyi, dindarlığı, kişinin bütün günahlarına tövbe ettiğini göstermiş. Başka özel durumlarda ise günahkarlığı ve kovulmuş olmayı göstermiş. Dövmeyi taşıyan kişinin cennete asla gidemeyeceğini anlatmak için kullanılmıştır. Bu da İtalyanca dövmeleri ve anlamları doğrudan etkilemiştir.

İtalyanca Dövmeler ve Anlamları Nelerdir?

İtalyanca dövmeler çeşitli renkler ve stillerde yapılabilmesine karşın en çok tercih edilen türleri siyah-beyaz ve sanatsız el yazısı şeklinde yazılanlarıdır. Buradaki en önemli kısım sanatın görsel güzelliğinin yanında tarihi kişilerden ve olaylardan alıntılanmış sözlerin dövmeyi yaptıran kişinin geçmişinde ya da hayat görüşünde güzel bir anlam oluşturmasıdır.

Tarihten alıntı sözler olan dövmelerden biri ise herkesin büyük bir Fransız komutanı olan Napolyon Bonapart’a ait olduğunu sandığı ‘’Venni, Viddi, Vinsi!’’ sözüdür. ‘’Geldim, Gördüm, Yendim!’’ anlamına gelmektedir. Bu söz Roma döneminin büyük komutanı Jül Sezar’a ait olup çaba sarf etmeden ve hızlı bir şekilde kazandığı bir savaşını anlatmak için söylemiştir. Tarihe geçen bu söz günümüzde mücadeleciliği ve asla vazgeçmemeyi temsil ederek insanların vücuduna dövme yoluyla kazınmıştır.

Çok kullanılan başka bir tarihten alıntı İtalyanca dövme türü ise İtalyan Politikacı Makaveli tarafından söylenmiştir:

‘’Finegiustifica i mezzi.’’

İtalyanca Dövmeler ve Anlamları Nelerdir?
İtalyanca Dövmeler ve Anlamları Nelerdir?

Oldukça basit ve kesin bir dil kullanan bu sözün anlamı ‘’Başarıya giden her yol adildir.’’ olarak çevrilmektedir. Gözü karalığı betimlemesi açısından dövme olarak bu söz kendine sağlam bir yer edinmiştir. Gözü karalık ve başarmak için olan hırsı betimlemesi açısından güzel bir seçim olmaktadır.

İtalyanca Dövmeleri Nasıldır?

İtalyanca dövmeler hoş olmaları ve derin anlamlar içermeleri sebebiyle dövmeler arasında çok tercih edilen seçimlerden olmaktadır. Sadece hırs, hayat, savaş gibi konuların işlendiğini düşünmek yanlış olacaktır. Aşkı betimlemesi açısından birçok İtalyanca dövme bulunmaktadır. “L’amorchemove il sole e l’altrestelle.”(‘’Yıldızları ve güneşi oynatacak aşk.’’) En güzel örneklerden biridir.

İtalyanca Dövmeleri Nasıldır?
İtalyanca Dövmeleri Nasıldır?

Özetle İtalyanca dövmeler ve anlamları konusunda bilgi sahibi olmanız tam da size özel tasarımlara imza atmanızı mümkün kılacaktır. Bu aşamada yazı ve desen tercihine dikkat ediyor olmanız gerekiyor. Siz de size özel hazırladığımız fotoğraf galerisinden tam olarak istediğiniz etkiye sahip olan bir dövme modelini görebilirsiniz.

]]>
https://etarz.net/italyanca-dovmeler-ve-anlamlari/feed/ 0