Yazılı Dövmeler Ve Anlamları

0

Yazılı dövmeler ve anlamları, harika tasarımlardan oluşmakla birlikte kişiye özel seçenekler halinde karşımıza çıkan farklı modellerden de söz edebiliyoruz. İnsan derisinin üst katmanına özel boyalarla yapılan işleme dövme denir. Her türle simge, desen ve işaret için kullanılan genel bir isimdir. Hintliler, Yerli Amerikalılar, Japonlar ile Afrika’da yaşayan kabileler dövmeleri kişinin süsü olarak görmüşlerdir. Geçmişte bazı toplumlar ise yaptırılan dövmenin hastalık ve kötü ruhlar için bir tılsım olduğunu düşünmüştür.

Yazılı Dövmeler Ve Anlamları
Yazılı Dövmeler Ve Anlamları

Geçmişte kişinin toplumdaki sosyal statüsünün belli olması için de dövmelere sıklıkla başvurulmuştur. Yani tarihi çok gerilere uzanmaktadır. Antik Mısır’da dahi dövmelerin yaptırıldığın dair bilgiler ortaya konmaktadır. Günümüzde dövme daha çok estetik amaçlı ve insanların kendilerini dış dünyaya anlatma çabası olarak görülebilir. Çok güzel semboller, görseller ve yazılar yazdırmak mümkündür. Dövme yazıları ve anlamları konusu gündeme geldiği zaman farklı seçeneklerin varlığından rahatlıkla söz edebiliyoruz.

İlginizi Çekebilir; İngilizce Dövme Sözleri

Yazıların tercih edilmesi kişinin önem verdiklerine vurgu yapmaktadır. Kişinin hayat mottosunu yansıtan ya da onunda derin hisler uyandıran sözlerin yazdırılması yaygındır. Anlamı büyük bir sözün dövme yaptırılması başkalarına dövmelerin anlamını açıklama noktasında da olumlu olacaktır. Sevilen bir sözü kendi dilinizde ya da sevilen başka bir dilde yazdırmak mümkündür. Yabancı dilde yazılan sözlerin daha çok dikkat çektiği biliniyor. Bu aşamada Yazılı dövmeler ve anlamları konusunda karar verecekseniz; kendi tarzınızı yansıtıyor olmasına dikkat etmelisiniz.

Yazılı Dövmeler Ve Anlamları Nelerdir?
Yazılı Dövmeler Ve Anlamları Nelerdir?

Yazılı Dövmeler Ve Anlamları Nelerdir?

Sözler insanların ruhuna dokunabilen en önemli araçlardır. Sizin için önemli ve yaptırdığınızda hiç pişmanlık yaşamayacağınız bir dövme olması gerekir. Derin anlamı olan ve sevilen dövmelerden bazıları şu şekildedir:

 • Beni ben olduğum için sev.
 • Hayat aldığımız nefeslerle değil nefesi kesen anların sayısıyla ölçülür.
 • Hayatsız insan yeni şeyler denemeyen insandır.
 • Korkmam çünkü bunu yapmak için doğmuşum.
 • Kurt olmak kaderimken köpek gibi yaşayamam.
 • Karanlık var olmasıydı yıldızları hiç göremezdik.
 • Cennet sevildiğin yerdir.
 • Tanrının sanatı doğadır.
 • Yaşamayı hayal etme hayallerini yaşa.
 • Bazen uçmak için önce düşmek gerekir.
 • Acı çekmek için doğmadım.
 • Anılarınla hayata veda et hayallerinle değil.
 • Zorlukların seni güzel yerlere götüreceğine inan.
Yazılı Dövme Örnekleri Nelerdir?
Yazılı Dövme Örnekleri Nelerdir?

Yazılı Dövme Örnekleri Nelerdir?

Dövmelerin yapımında geçmişte farklı metotlar bulunmaktaydı günümüzde ise çok daha az can acıtan ve sağlığa da en az zararlı olan boyalar ve yöntemler tercih edilmektedir. Teknolojik gelişmelerin ışığında kullanılan aletlerle hassas çalışmalar yapmak mümkün olmakta bu da hatayı minimuma indirmektedir. Pratikliği, şıklığı ve içerdiği anlam bakımından pek çok kişi dövmelere sempatiyle bakmaktadır. Dövme yazıları ve anlamları farklı örnekler halinde karşımıza çıkmaktadır.

Yazılı Dövme Örnekleri Nelerdir?
Yazılı Dövme Örnekleri

İnsanların daha özel ve güzel hissetmelerini sağlayan pek çok model bulunmaktadır. Yazılar genel olarak tercih edilen dövme türlerindendir. Kişinin karakterini yansıtan sözler seçmesi havalı ve çekici bir görünüm elde edilmesinde de etkilidir. Dövmelerin unutulmak istenmeyen şeyleri bedenlere kazımak gibi bir işlevi de vardır. Kişide derin bir iz bırakmış sözler baktıkça insana huzur verecektir. En seviyen ve yaygın bir biçimde dövme olarak yaptırılan bazı sözler şu şekildedir:

 • Kendini sevmeyi öğren.
 • Yaşamın her anı karar zamanıdır.
 • Varoluş sevilesidir.
 • Beni yargılayacak sadece tanrıdır.
 • Benden nefret edenler beni ünlü yapar.
 • Yenilikten korkma. Her güzel hikaye bir yeniyle başlar.
 • Hayat pişmanlık duymak için fazla kısa.

Yazılı dövmeler ve anlamları hakkında farklı fikirleri dikkate almayı istiyorsanız hemen size özel hazırladığımız galerimizi incelemeye başlayabilirsiniz! Böylece göz alıcı bir yazılı dövmeyi yaptırma fırsatına sahip olabilirsiniz.

Yazılı Dövmeler Nasıldır?

Dövmeler, binlerce yıldır insanların bedenlerini süslediği ve kişisel ifadelerini yansıttığı bir sanat formu olmuştur. Bu sanatın birçok farklı türü ve tarzı bulunsa da, yazılı dövmeler özellikle son yıllarda popülerliğini artırmıştır. Birçok kişi için anlamlı sözler, tarihler, isimler veya alıntılar içeren bu tür dövmeler, hem estetik hem de duygusal bir anlam taşırlar.

Yazılı dövmeler, bireylerin duygusal dünyalarını ve hayat görüşlerini ifade etmek için mükemmel bir yoldur. Bir anlamı veya hatırlatıcı bir mesajı temsil eden bir dövme, kişinin kendini ifade etme biçimi haline gelir. Bu yazılı ifadeler, kişinin yaşam felsefesini, sevdiği alıntıları veya bir anıyı yansıtabilir. Örneğin, kaybedilen bir sevdikten alıntı yapılmış bir dövme, duygusal bir bağlamı yansıtırken, ilham verici bir sözden oluşan bir dövme, kişinin motivasyon kaynağını temsil edebilir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.