Yuvarlak Yüze Perçem Yaparken Dikkat Edilecekler

0

Yuvarlak yüze perçem modelleri, özgün tasarımlarıyla dikkat çekici bir etkiye sahiptir! Her kadın hayatında bir kez de olsa perçem denemeleri yapmıştır. Yüze uygun perçem modeli bulmak kimi zaman zor olabilmektedir. Yüz tipine uyumlu perçemin seçilmesi yakışıp yakışmama sorununu da ortadan kaldırmaktadır. Yuvarlak yüzler daha küçük ve tombul bir görünüme sahiptir. Bu nedenle ona uygun perçemler kullanmaları gerekir. Bu yüz tipine sahip olan kişiler genellikle perçem kestirmede en fazla zorluk yaşayan kesimdir.

Yuvarlak yüze perçem
Yuvarlak yüze perçem

Yuvarlak yüzü olanlar perçem konusuna diğerlerine göre daha çok dikkat etmelidir. Yanlış yapılan kesimler yüzü olduğundan daha geniş ve yuvarlak gösterme riskini taşır. Kişi perçem seçiminde bazı noktalara dikkat ederse yüzünün oranını en iyi şekilde ortaya çıkaran bir kesime sahip olabilir. Yuvarlak yüz tipine perçemleri tasarımları harika bir görsellik konusunda oldukça başarılıdır. Bir de Yüz şekline göre bayan kısa saç modelleri arasında en çok dikkatleri üzerine çeken tasarımlar arasında yer almaktadır.

Yuvarlak Yüze Perçem Nasıl Yapılır?

Perçemin uzunluğu ve yüzü düşüşü gibi unsurlar büyük önem taşımaktadır. Çoğunlukla yüzü daha oval göstermek için tercih edilmektedir. Uzun yüze sahip olan kişilerin daha çok uyguladığı modellerdendir. Kısalı ve uzunlu perçemler dağınık ve şık bir hava yaratırken yüzdeki oranı da korumaktadır. Bu nedenle yuvarlak yüze sahip olanlar da rahatlıkla kullanabilir. Dağınık perçemler yüzü biraz daha uzun göstermede etkili olmuştur.

Yuvarlak Yüze Perçem Nasıl Yapılır?
Yuvarlak Yüze Perçem Nasıl Yapılır?

Saç stili görünüme en çok etki eden noktalardan bir tanesidir. Yüzle uyum gösteren bir perçem hoş ve tarz sahibi bir görünüm elde etmeye yardımcı olur. Bu bakımdan kesim yapılırken yüz şeklinin iyi analiz edilmiş olması gerekiyor. Yüz hattını tanıyarak kesim yaptırılması kişinin en rahat ve iyi şekilde perçem kullanmasına olanak tanır. Yuvarlak yüz için perçemler, konforlu bir kullanımın yanı sıra; karakter oluşturan bir saç tasarımıdır.

Yuvarlak Yüze Perçem Modelleri

Yana taranarak hazırlanmış perçemler yuvarlak yüzlü insanların en çok tercih ettiği modellerden biridir. Burada uzunluk önem kazanmaktadır. Kirpik noktasında başlayan ve daha aşağılara inen bu modeller çapraz etki yaparak uzunluk dengesini sağlar. Diğer sevilen modelleri ise şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Ortadan ayrılmış uzun perçemler
  • Yoğun düz kesim perçem
  • Dağınık perçemler
  • Uzunlu kısalı modeller
  • Yan inen perçemler
Yuvarlak Yüze Perçem Modelleri
Yuvarlak Yüze Perçem Modelleri

Ortadan ayrılmış olan perçem modellerine perde kahkül de denilmektedir. Bu kesimde bir tarafa daha çok saçı ayırmak uzunluk etkisi yaratmada daha iyi olacaktır. Alnı dar olan yuvarlak yüzüler için uzun perçemler başlangıç noktasına göre iyi bir seçim olabilir. Yuvarlak yüzlere uygun perçem tam da bu noktada göz alıcı bir şıklığa ev sahipliği yapan bir tasarım olarak da dikkatleri üzerine toplamayı başarmaktadır.

Yuvarlak yüzler için perçemler, yüzünüzü daha uzun ve daha ince göstermenin en iyi yoludur. Ayrıca başınızın her iki tarafında dengeli bir görünüm oluşturmaya yardımcı olabilirler. Bu tarz kesimler; herhangi bir yüz şekli ve saç tipi için uygundur. Ancak en iyi şekilde kalın ve düz saçlarda işe yarar. Bu da harika bir görselliği ortaya koyar!

Yuvarlak Yüze Perçemler Neden Tercih Ediliyor?
Yuvarlak Yüze Perçemler Neden Tercih Ediliyor?

Yuvarlak Yüze Perçemler Neden Tercih Ediliyor?

Yuvarlak yüzler için perçem tasarımları, stil ve bakımını kolaylaştıran birçok özelliğe sahiptir. Her şeyden önce, uzunlukları biraz kısadır. Bu da onları kesmeyi ve bakımını kolaylaştırır. Her gün onları şekillendirmek için saatler harcamanıza gerek yoktur. Çünkü sabah kalktığınızda zaten evde şekilleniyorlar. Yuvarlak yüzlüler perçemleri tercihinize göre hem düz hem de kıvırcık kullanılabilirsiniz. Bir de dilerseniz; düz olarak da bu saç tasarımlarını hayata geçirebilirsiniz!

Yuvarlak Yüze Perçem Modelleri Nasıl Olmalı?

Yuvarlak yüze sahipseniz, katmanlı yan perçem modelleri mükemmel bir tercih olabilir. Yan perçemler, yüzünüzü uzun göstermeye yardımcı olabilir ve yuvarlak hatları dengelemeye yardımcı olabilir. Saçlarınızı hafifçe katmanlayarak, perçemlerinizin hareketini artırabilir ve daha ince bir görünüm elde edebilirsiniz.

Asimetrik perçemler, yuvarlak yüz hatlarına kontrast yaratmak için harika bir seçenektir. Bu tarz perçemler, yüzünüzde simetri oluşturabilir ve dikkati yüzünüzün ortasından uzaklaştırarak yüzünüzü daha uzun göstermeye yardımcı olabilir. Düz kesilmiş veya hafifçe dalgalı asimetrik perçemler, tarzınıza modern bir hava katabilir.

Kısa saç sevenler için perçemli bob modelleri harika bir seçenektir. Çene hizasında kesilen saçlar, yüz hatlarını belirginleştirirken, perçem ise yüzünüzü dengelemeye yardımcı olabilir. Dalgalı veya hafif kıvırcık bir bob ile saçlarınıza hareket katarak daha canlı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz, yarım perçem de düşünebileceğiniz bir seçenektir. Yüzünüzün bir kısmını örtmek, yüksek alınınızı dengelemeye yardımcı olabilir ve yüzünüzü daha uzun göstermek için etkili olabilir. Saç renginizle kontrast oluşturarak yarım perçemi daha belirgin hale getirebilirsiniz.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.