Yuvarlak Yüzler İçin Saç Modelleri 2023 Modası!

0

Yuvarlak yüzler için saç modelleri 2023 yılının favorisi olacak tasarımlardan birisidir. Yuvarlak bir yüz şekline sahip kişiler daha tombul olarak algılanabilmektedir. Yuvarlaklığın daha az belirgin olması ve köşelerin vurgulanması için farklı saç modelleri kullanılabilir. Tercih edilen modellerle yüzün daha uzun bir görünüme kavuşması mümkün olmaktadır. Yüz şeklinin doğru bir şekilde belirlenmesi ve buna göre tercihler yapılması önemlidir.

Yuvarlak Yüzler İçin Saç Modelleri Nelerdir?
Yuvarlak Yüzler İçin Saç Modelleri Nelerdir?

Özellikle Yuvarlak yüzler için saç modelleri kısa kesimlerle desteklenmektedir. Kısa kesim yaptırmak isteyen pek çok kişi yüzüne hangi tarzın gideceği konusunda şüpheye düşmektedir. Yuvarlak yüz hattı olan kişilerin saç kullanımında dikkat etmesi gereken hususlar şöyledir:

·         Tepede toplanan saçlar ve topuz

·         Kıvırcık saçlarda buklelerin yanakları kamufle edecek şekilde inmesi

·         Uzun saç kullananlar kabarık modellere yönelim gösterilmesi

·         Yumuşak dalgaların yüze inmesi de etkilidir.

Yuvarlak yüzler için saç modelleri
Yuvarlak yüzler için saç modelleri

Yüz şekline göre bayan kısa saç modelleri konusu söz konusu olduğu zaman hem topuzlu hem de perçem saçlar karşımıza çıkmaktadır. Bu aşamada yumuşak geçiş etkisine sahip olan tasarımlardan da rahatlıkla söz edebiliyoruz. Yine Yuvarlak yüzler için saç modelleri kendine özgü dokusuyla da dikkat çekici bir etkiye sahip olmayı başarmaktadır!

Yuvarlak Yüzler İçin Saç Modelleri Nelerdir?

Günlük kullanımlarda basit ve etkili modellerden biri olan balerin topuzları yuvarlak yüzlüler için idealdir. Fazla zaman harcamadan yapılabilecek ve suratın daha uzun gösterilmesine yarayacak bu model işinize yarayabilir. Yan kahküller tercihi de elmacık kemiklerin belirginleştirilmesinde ve yüzün ovalliğinin törpülenmesinde etkili olabilmektedir. Gözlerin kenarlarına düşen kabarık bob kesim de kullanımı elverişli modeller arasında yer alır.

Yuvarlak Yüzler İçin Saç Modellerini Nasıl Tercih Uygulamalıyız?
Yuvarlak Yüzler İçin Saç Modellerini Nasıl Tercih Uygulamalıyız?

Yakın zamanda popüler olarak etrafımızda yaygın olarak görmeye başladığımız modellerden bir tanesi de pixie kesimdir. Yuvarlak yüze sahip kişiler için oldukça iyi bir seçenek olacaktır. Modifiye edilen pixie kesimiyle uyumlu bir görünüm elde edebilirsiniz. Uzun katların olduğu modeller de yuvarlak yüzün genişliğini kırmada öne çıkan modellerdendir. Uzun bob kesim de iyi bir alternatif olur. Yuvarlak yüzler için saç modelleri farkı konseptlere uyarlanabilen bir tasarım olduğundan popülerdir.

Yuvarlak Yüzler İçin Saç Modellerini Nasıl Tercih Uygulamalıyız?

Yuvarlak yüze sahip olan kişilerin sıklıkla tercih ettiği modellerden bir tanesi de pompadour olup dağınık bir hali vardır. Yüzü uzun gösteren şık bir modeldir. Saçların ortadan ayrılmış olması ve şekillendirilerek kullanılması da yüzü olduğundan uzun göstermeye yarayan bir uygulama olacaktır. Parizyen tarz da yuvarlak yüzle uyum göstermektedir.

Yuvarlak Yüzler İçin Saç Modelleri Nasıldır
Yuvarlak Yüzler İçin Saç Modelleri Nasıldır

Tek yanı örgülü olan modeller yüzün açısına vurgu yapmakta ve daha hoş bur görüntü elde edilmesine imkan vermektedir. Yandan ayrılmış permalı saçlar da kabarık ve yuvarlak yüzlüler için doğru seçim olacak modeller arasında yerini alıyor. Göz çevresinde bulunan saçların azaltılması ve istenen etkinin sağlanmasında bu model iyi iş görür. Yuvarlak yüzler için saç modelleri özgün tarz geliştirmeyi isteyenlerin imdadına yetişiyor! Böylece tam da aradığınız özelliklere sahip tasarımlara sahip olabiliyorsunuz!

Yuvarlak yüzler için saç modelleri artık çok popülerdir. Bunları yapmak kolaydır ve herhangi bir fırsat için onları giyebilirsiniz. Üstelik bu tarz modeller; kısa, orta veya uzun olabilir. Tüm yüz şekilleri ve saç tipleri için uygundurlar. Yani düz, kıvırcık, kalın veya ince yüz hatlarına sahip olanlarda bu tasarımlar harika bir etkiye sahiptirler. Bu tasarımlar, alt kenarda kademeli bir saç uzunluğuna sahip bir saç kesimi türüdür. Arkada önden daha uzundur. Tipik olarak omuzların hemen üstünde, çene hizasında veya bazen biraz daha uzun olarak kesilir.

Yuvarlak Yüzler İçin Saç Kesimi Nasıl Olmalı?

Yuvarlak yüzlü biriyseniz, katmanlı saç kesimleri sizin için harika bir tercih olabilir. Katmanlı kesimler saçınıza hacim ve hareketlilik kazandırırken, yüz hatlarını da yumuşatarak daha uzun bir görünüm yaratır. Özellikle çene hizasından başlayan ve aşağı doğru uzanan katmanlar yüzünüzü daha uzun göstermeye yardımcı olabilir.

Orta bölünme, yüzü daha simetrik gösterir ve yuvarlak yüzleri daha belirgin hale getirebilir. Ancak doğru orta bölüm noktasını seçmek önemlidir. Saçınızı hafifçe yana eğerek orta bölümü yerleştirmeyi deneyin. Bu, yüzünüzü uzunlamasına böler ve daha ince bir görünüm sağlar.

Yuvarlak yüzü daha oval göstermenin etkili bir yolu, uzun yan saçlarla oynamaktır. Yanlarda uzun tutulan saçlar, yüzünüzü çerçeveleyerek ve dikkati yukarı doğru çekerek yüz hatlarını dengelemeye yardımcı olabilir. Yanlarda hafif dalgalı veya kıvırcık saçlar da ekstra hacim sağlayabilir.

Asimetrik saç kesimleri yuvarlak yüz hatlarını kırabilir ve daha keskin bir görünüm yaratabilir. Özellikle bir tarafın daha uzun olduğu kesimler, yüzü daha çekici ve ilgi çekici hale getirebilir. Bu tür kesimlerle cesur bir tarz oluşturabilirsiniz.

Bob kesimleri, yuvarlak yüzler için de uygun olabilir. Ancak, çene hizasında biten bir bob kesim tercih ederek yüz hatlarını dengeleyebilirsiniz. Ön tarafta hafif katmanlar ekleyerek yüzü çerçevelemek de iyi bir seçenek olabilir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.