Yüz Şekline Göre Bayan Kısa Saç Modelleri

0

Yüz şekline göre bayan kısa saç modelleri özgün trendlerle desteklendikleri ölçüde başarılı olmaktadır. Saçlar bayanları çekici kılan ve en önem verdikleri şeylerden biridir. Kimine göre uzun saçlar daha güzeldir. Kimine göre ise kısa saçlar. Önemli olan ise saçın yüze uygun olması, bakımlı olması, kesiminin düzgün olmasıdır. Yüz şekline göre bayan kısa saç modelleri gündeme geldiği zaman aşağıda sıraladığımız saç kesimleri karşımıza çıkmaktadır;

 • Pixie saç model
 • Punk saç modelleri
 • Küt kısa saç kesimi
 • Kısa bob saç modelleri
 • Katlı kısa saç modeli
 • Kâküllü kısa saç modeli
 • Önü uzun arkası kısa küt saç modeli

Yüz şekline göre bayan kısa saç modelleri 2023 yılı itibariyle farklı tasarımlarla desteklendiklerinden her zaman popüler bir konumda yer almaktadır. 2023 yılındaki saç tasarımlarının harika bir görselliğin yanı sıra konforlu bir kullanım özelliğine sahip olduğu bilinmektedir. Bu durum esasında karşımıza geniş bir saç modeli yelpazesinin çıkmasını da mümkün kılmaktadır.

Yüz şekline göre bayan kısa saç modelleri
Yüz şekline göre bayan kısa saç modelleri

Bob Saç Modelleri 2023

Bob saç modelini başlıca tercih etme sebebiniz kırıklarınızdan kurtulmak olabilir. Saçınız biraz olsun hava alsın isteyebilirsiniz. Detaylarına girmeden bob saç modelini biraz açıklayalım. Genellikle kısa bir saç modelidir Omuz hizasında sona eriyor. Toplanabilir olması da kullanışlılığını biraz daha artırıyor. 2023 yılı Bob tasarımları, kendine özgü orijinal tasarımlarıyla da dikkat çekici bir etkiye sahiptir!

Bob seçmenizin başlıca sebebi saçlarınızı hafifletmek ya da daha dolgun göstermek olabilir. Seçtiğiniz bob modelinden daha önemli bir şey varsa o da saçınızın bob saç modeline uygun olup olmamasıdır. Yüz şekline göre bayan kısa saç modelleri arasından bir tercihte bulunacaksanız; kendi saç tipinize ve genel tarzınıza dikkat etmeniz gerekmektedir. Bob saç modelleri 2023 tasarımları ince bir şıklığın yanı sıra konforlu bir kullanım da adresi konumda yer alıyor.

Saçınızın kalınlığı, inceliği, kıvırcık ya da düz olması bob saç kesimini doğrudan ilgilendiren etkenlerdir. Siz anlayamıyorsanız bile bilen bir kuaförden akıl almanızı şiddetle tavsiye ederim. Yüz şekline göre bayan kısa saç modelleri arasında tercihte bulunacağımız zaman aşağıdaki seçeneklerden söz edebiliyoruz;

 • Küt bob saç kesimleri
 • Dalgalı bob saç modelleri
 • Asi bob saç kesimi modelleri
 • Kısa asimetrik bob saç kesimleri

Saç stilinizi değiştirecek kadar cesursunuz demek ki. Yakışacağından da eminsiniz. O takdirde bu modeller arasından seçim yapma sırası gelmiştir. Mesela V saç kesim modelleri tam da size göre fırsatları sunmak konusunda iddialı bir konumda yer almayı başarmaktadır. Çünkü bu modeller, şık oldukları kadar, farklı kıyafet seçenekleriyle de harika bir etkiye sahiptirler!

Bob Saç Modelleri 2023
Bob Saç Modelleri 2023

V Saç Kesim Modelleri

V saç kesimi geçtiğimiz yıllarda daha popüler bir model olsa da hala sevenleri çoktur. Saçlarınızın daha dolgun durmasını istiyorsanız bu model tam size göredir. Dediğimiz gibi eskiden daha moda olsa da aslında hiçbir zaman demode olmayacak görenlerin fazlaca ilgi göstereceği ve yakışacak bir modeldir.

Adından da anlaşıldığı gibi arkadan bakıldığında saçlarınız v şeklinde durmaktadır. Genel olarak ön kısımlar daha kısa, arkalar uzundur. Oldukça havalı duran bu model sayesinde ince telli saçlar daha dolgun duruyor. Yüz şekline göre bayan kısa saç modelleri harika bir ambiyans oluşturmanın yanı sıra konforlu kullanım olanağına da sahip!

V saç kesiminde daha doğrusu tüm saç modellerinde yüz tipinize uygun olması oldukça önemlidir. Bu konu hakkında makalemizin ilerleyen satırlarında daha detaylı bilgi olacaktır. V saç modelinin çeşitli seçenekleri mevcuttur. Dilerseniz bu seçeneklere göz atalım;

 • Kısa V saç kesimi modelleri
 • Uzun dalgalı V saç modelleri
 • Küllü V şeklinde saç modelleri
 • Hafif V kesimi Ombreli V saç modelleri

En çok bilinenler bunlar olsa da elbet daha farklı modeller de vardır. Unutmayın ki v saç modeli yüzü oval ve yuvarlak gibi olanlara daha çok yakışmaktadır. Bunun detaylarına yüz tipine göre saç kısmında daha detaylıca değineceğiz. Böylece Yüz şekline göre bayan kısa saç modelleri konusuna daha kapsamlı değinmiş olacağız.

V Saç Kesim Modelleri
V Saç Kesim Modelleri

Yuvarlak Yüze Perçem

Hem uzun saçlarımdan vazgeçmeyim hem de saçlarımda bir değişiklik yapayım dediğinizi duyar gibiyim. O zaman toplanın. Kâküllü saçlar her zamanki moda lığını korumaya devam ediyor. Tabii kâkül seçiminde de en önemli şey yüzünüze uygun olması. Aksi olursa sonucu beğenmeyebilirsiniz. Kısa saç severleri de unutmadık. Aşağıdaki maddelerde herkesin zevkine uygun kâküllü saç modellerini görebilirsiniz;

 • Kore kakül modeli
 • Perçem kakül saç modeli
 • Yan, ince ve kısa kakül modelleri
 • Takma ve kıvırcık kakül modelleri
 • Katlı perçem, uzun ve üçgen kakül modeli

Yüz şekline göre bayan kısa saç modelleri, arasında yuvarlak yüze perçem modelleri her zaman popüler bir konumda yer aldığından sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Bu aşamada yüzü zayıf gösteren saç modellerinin de son zamanlarda sıklıkla tercih edildiklerini rahatlıkla ifade edebiliriz.

Yüzü Zayıf Gösteren Saç Modelleri

Saç modeli kiloyu etkiler mi demeyin. Bazı saç modelleri vardır ki yüzünüzü toplu gösterir. Bu durum birçok kadının hoşuna gitmeyebilir. Bunun tersi bazı saç modelleri de yüzünüzü ince gösterir. Çoğunluğun da istediği budur zaten. O zaman gelin maddeler halinde bu saç modellerine göz atalım;

 • Asimetrik bob tasarımlar
 • Tepeden küçük topuz saçlar
 • Önü katlı saç tasarımları
 • Yandan ayrılmış saç modelleri
 • Önü uzun perçemli saç modelleri

Yüz şekline göre bayan kısa saç modelleri hakkında detaylı bir araştırma yaptığımız zaman; yüzü zayıf gösteren saçlar harika bir etkiye sahiptir. Yine yüzü zayıf gösteren saç modelleri; farklı tasarımlarla da desteklenmektedir.

Yuvarlak Yüze Perçem
Yuvarlak Yüze Perçem

Yuvarlak Yüzler için Saç Modelleri

Saç kesiminde yüzünüze uygun olması çok önemlidir. Dışarıdan elbet duymuşsunuzdur; bu saç sana hiç gitmemiş gibi sözleri. Bunun başlıca sebebi yüz hatlarına uygun olmayan saç seçimidir. Yüzü daha uzun olan bir insan, yuvarlak yüze uygun bir model yaptırırsa beğenmemesi muhtemeldir.

Yüz şekline göre bayan kısa saç modelleri, balerin topuz tasarımından başlayarak; yan perçemli saç modeline kadar farklı tasarımlarla desteklenmektedir. Özellikle yuvarlak yüzler için saç modelleri gündeme geldiği zaman geniş bir tasarım yelpazesinden de söz edebiliriz. Aşağıda sizin için sıraladığımız tasarımlarsa her zaman göz alıcı ve popüler olan saç tasarımları arasında yer almaktadır;

 • Kabarık bob kesimi
 • Balerin topuzu modeli
 • Retro esintili saç modeli
 • Pixie ve Uzun bob modeli
 • Uzun katmanlı saç modeli
 • Yan perçemli saç modelleri

Yüz şekline göre bayan kısa saç modelleri arasından bir tercihte bulunacağınız zaman mutlaka kapsamlı bir araştırma sürecini takip etmeniz tavsiye edilmektedir. Böylece tam olarak beklentinizi karşılayacak bir şekilde saç modellerini uygulayabilirsiniz. Şayet siz de size en çok yakışan saç modellerini arıyorsanız; sizler için oluşturmuş olduğunuz fotoğraf galerimize bakabilirsiniz. İsterseniz; yorumlarınızı da bizimle paylaşabilirsiniz.

Yüz Şekline Göre Saç Modelleri Kadınlarda Nasıldır?

Yuvarlak yüz şekline sahipseniz, yüzünüzün genişliğini dengelemek ve daha uzun bir görünüm elde etmek için yükseklik ve hacim eklemek önemlidir. Orta uzunluktaki katlı saç modelleri, yanakları inceltmek ve yüzü çerçevelemek için idealdir. Uzun katlı saçlar da yüzünüzü dengelemeye yardımcı olabilir. Yanlara düşen perçemler ve saçlar yüzünüzü daha uzun gösterebilir.

Oval yüz şekli, neredeyse her türlü saç stiliyle uyum sağlar. Kısa, uzun, düz veya kıvırcık saçlar gibi farklı stilleri deneyebilirsiniz. Yüzünüzün güzelliğini vurgulamak için yana kayan perçemler veya yüz hatlarını çerçeveleyen saç kesimleri tercih edebilirsiniz.

Kare yüz şeklinde, çene hattını yumuşatmak ve yüzünüzü daha oval göstermek için saç kesimlerinde yuvarlak hatlar tercih edebilirsiniz. Katlı uzun saçlar veya omuz hizasında dalgalı saçlar, çenenizi ve elmacık kemiklerinizi dengelemeye yardımcı olabilir. Yüz hatlarınıza uygun olarak düşen perçemler de tercih edebilirsiniz.

Uzun yüz şekline sahipseniz, genellikle saçlarınızı yüzünüzü daha geniş gösterecek şekillerde stilize etmek isteyebilirsiniz. Orta uzunluktaki saçlar ve katlı kesimler, yüzünüzü dengelemeye yardımcı olabilir. Yanlara doğru hacim eklemek ve genişletmek için dalgalı veya kıvırcık saç stilleri tercih edebilirsiniz.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.