80’ler Erkek Modası Nasıldı?

0

80’ler erkek modası nasıldı gibi birçok soru  günümüz gençler tarafından da hala merak edilen ve en çok araştırılan konular arasında yerini almaya da devam ediyor. 1980 yılı içerisinde erkekler için modanın çok farklı bir hal alması ve zenginlik kazanması bu dönemde herkesin rahat etmesi için en önemli etkiler arasında yer aldı. Uzun zaman boyunca daha çok sade giyimler ile yüzleşmek zorunda kalan erkekler 70’ler modasının ardından 80’ler erkek modasına geçiş sürecinde geniş ürün yelpazeleri ile yan yana olmaları oldukça rahat etmeleri konusunda önemli bir adım oldu.

80'ler Erkek Modası Nasıldı?
80’ler Erkek Modası Nasıldı?

80’ler erkek modası nasıldı? Michael Jackson gibi önemli isimler 80’ler erkek modası trendleri arasında en çok öne çıkan isimler arasında yer alması, bu dönemlerde modanın daha farklı bir hale gelerek hem müziğin hem de giyim sektörünün çok farklı bir hal almasında etkili olan, damga vuran isimler arasında yer almasına neden oldu. Daha çok canlı ve parlak renklerin bir araya gelmesi ile oluşan 80’ler giyim modası bir yandan da neon renklerin bir araya gelmesi ile çok daha farklı bir hal aldı.

80'ler Erkek Modası Nasıldı?
80’ler Erkek Modası Nasıldır?

80’ler Giyim Modası Trendleri

80’ler erkek modası nasıldı? Genel olarak incelenecek olduğu zaman parlak ve canlı renklerin bu kadar ön planda olması herkes tarafından bir anda değişmesine neden oldu. Bu yıllara kadar erkekler daha çok sade ve düz giyimler ile yüz yüze olurken bir anda bu kadar canlı ve dikkat çekici renklerin bir araya gelmesi herkes için en etkili giyim ürünleri haline gelmesine neden oldu.

80'ler Erkek Modası Nasıldı?
80’lerde Erkek Modası

80’ler erkek giyim modası konusunda çok farklı ürünler öne çıkarken adeta renk cümbüşlerinin gözlenmesi büyük bir ilgi odağı haline gelinmesine yardımcı oldu. Bu kadar farklı etkilerin yer aldığı bir moda içerisinde birçok farklı seçeneğin neler olduğunu sizler de merak ediyorsanız gelin her bir giyim ürününe beraber bakalım.

80'ler Erkek Modası Nasıldı?
80’ler Erkek Modası Tasarımları

80’ler Giyim Modası

80’ler erkek modası nasıldı? Genel olarak incelenecek olduğu zaman biri birinden farklı detaylar öne çıkar. Bu detaylar arasında;

 1. Kot ceket ve pantolonların bir araya geldiği daha çok rahat edilen kombin ürünleri
 2. Geniş kalıplardan meydana gelen gömlek modelleri
 3. Bombacı tarzında üretilen ceketler
 4. Hip-hop kültürü için gelen etki ile giyilen bol kıyafetlerin yanı sıra spor ayakkabılardan bu görünümü tamamlaya etkili olan şapka modelleri
 5. Kısa kollardan meydana gelen gömlek ya da tişört modelleri
 6. Rock tarzından da gelen etki ile beraber deri ceketler ile pantolonlar ile yapılan kombinler
 7. Ceketler ile gömleklerin kollarının yukarı kıvrılarak kullanılması
 8. Vatkalı olan ceket modelleri
 9. Yırtık olan pantolonların da hayatımızda yer alması
 10. Converse modellerden üretilen ayakkabılar
 11. Taşlanmış olan denim ürünler
 12. Eşofman takım modelleri
 13. Kot pantolonlardan eşofmanlara ve süit takımlardan yapılan tişört kombin ürünleri
 14. Kadife pantolon ve gömleklerden oluşan modeller
 15. Polo tişörtler bu süreçlerde en sık tercih edilen ürünler arasında yer alır.
 16. Aksesuarların en çok kullanıldığı dönemler olurken örgü kolyelerin hayatımızda yer alması
 17. Kova modelden olan şapkalar
 18. Hala günümüzde de popüler olarak yer alan bel çanta modelleri
 19. Beyaz spor ayakkabılar ile botlar
 20. Saç bantları ile beraber spor kep modelleri
 21. Askı kemer modelleri
 22. Punk akımının da gelmesiyle beraber yeni bir tarz meydana gelmiş ve herkes tarafından hala günümüzde de sevilerek kullanılmaktadır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Yeni Sezon Adil Işık Abiye Modelleri

İtalyan kesim takım elbise ne demek?

İtalyan kesim takım elbiselerin öne çıkan en belirgin özelliklerinden biri, vücuda mükemmel bir şekilde oturan kesimleridir. Bu takım elbiseler, bedeni kucaklayan, hatları vurgulayan ve silueti zarifçe tanımlayan kesimleri ile bilinir. İnce belli bir ceket, hafif dar paçalar ve kusursuz bir yaka çizgisi, İtalyan kesim takım elbiselerin karakteristik öğelerindendir. Bu detaylar, takım elbiseyi giyen kişiye sofistike bir görünüm kazandırırken aynı zamanda rahat bir hareket özgürlüğü sağlar.

İtalyan modasının özünde yer alan zarif sadelik, İtalyan kesim takım elbiselerin tasarımında da belirgin bir şekilde görülür. Fazla detaydan kaçınılarak, temiz çizgiler ve minimalist tasarımlar tercih edilir. Bu yaklaşım, takım elbiselerin zamansız bir çekiciliğe sahip olmasını sağlar. Renk paleti genellikle nötr tonlardan oluşur ve bu da takım elbisenin farklı kombinasyonlarla kullanılabilmesini kolaylaştırır.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.