Çocuk Abiye Modelleri

0

Çocuklar için tasarlanan abiye modelleri çok özel ve eşsiz modeller olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu elbise modelleri çok büyük bir özenle ve tüm detaylara dikkat edilerek hazırlanmaktadır. Bu nedenle kız çocukları için hazırlanmış olan bu abiyeler güzel ve zarif görünmektedir. Çocuk abiye modelleri düğün, mezuniyet balosu, partiler veya resmi kıyafet gerektiren diğer birçok özel programda giyilebilir.

Abiye kıyafetler tasarım olarak göz alıcı modeller olarak sunulmaktadır. Çocuk abiye modelleri denilince akla ilk gelen güzel ve zarif olmalarıdır. Ebeveynler, herhangi bir özel güne katıldıklarında çocuklarının her zaman prenses veya prens gibi görünmesini isterler. Bunu mümkün kılmak adına onlar için doğru elbiseyi satın almaları gerekmektedir. Bunun için ebeveynlerin katılacakları programa uygun olacak şekilde bir abiye almak için detaylı bir araştırma yapmaları uygun olacaktır.

Çocuk abiye modellerine bakıldığında çok sayıda çocuk abiye modelinin karşımıza çıkacağı görülmektedir. En popüler modeller arasında prenses elbisesi ve balo elbisesi modelleri bulunmaktadır. Prenses elbisesi genellikle ipek veya saten malzemeden yapılır ve alt kenar çizgisi çevresi genellikle dantel ile süslenir. Balo elbisesi stili, prenses stilinden daha ayrıntılıdır çünkü ayaklara kadar inen tam bir eteğe sahiptir. Bu özelliği alt kenar bölgesinde yalnızca küçük bir kuyruk bulunan diğer stillere kıyasla ona daha fazla hacim verir ve çok daha gösterişli durur.

Çocuk Abiye Modelleri
Çocuk Abiye Modelleri

En Güzel Çocuk Abiye Modelleri

Özellikle kız çocukları tarafından abiye modellerinin çok sevildiği bilinmektedir. Ailelerin de çocuklarını katıldıkları düğünlerde, yemeklerde, mezuniyetlerde mutlu görmek istedikleri bir gerçektir. Bunu sağlamak için çocuğunuz için doğru kıyafeti seçmek biraz zor olabilir. Bir karar vermeden önce birçok faktörü göz önünde bulundurmanız uygun olacaktır. Örneğin, çocuğunuzun belirli bir giysi türü içinde rahat olup olmadığını bilmeniz seçeceğiniz elbiselerin kumaşını ve modelini seçmeniz adına çok önemlidir. Çocuğunuzun herhangi bir rahatsızlık duymadan düğünün, partinin tadını çıkarabilmesi için kıyafetiyle rahat etmesi gerektiğini de unutmamalısınız.

Çocuk abiye modelleri için katılacağınız programın konseptine uygun ve çocuğunuz için rahat bir kıyafet belirleyebilirsiniz. Çocuklarınız için alacağınız abiye kıyafetleri farklı birçok programda kullanabilirsiniz. Çünkü bu kıyafetler belli günlerde ve törenlerde bir kez kullanılıp kaldırılmaktadır. Bu sebeple satın alacağınız kıyafetin farklı programlarda kullanılmak üzere satın alınması uygun olacaktır. Çocuğunuz için şık bir şey arıyorsanız saten elbise ya da şifon malzemeden yapılmış elbise tercih edebilirsiniz. Sade ve rahat bir şey istiyorsanız, ipek veya pamuklu elbiseleri tercih edebilirsiniz.

Çocuk Abiye Modelleri Kullanımı
Çocuk Abiye Modelleri Kullanımı

Çocuk Abiye Modelleri Kullanımı

Çocuk abiye modelleri seçilirken çocuğunuzun bu elbise ile oyun oynayacağını düşünerek elbisenin özelliklerini belirlemelisiniz. Dışarıda arkadaşlarıyla oynamayı seven ama yine de gittikleri törende iyi görünmek isteyen çocuklar için tasarlanmış olan özel abiye kıyafetler seçebilirsiniz. Çok fazla aksesuar ve süslemeye sahip abiyelerin aksine, bu abiye elbiseler herhangi bir fantezi süslemeye sahip değildir. Bunun yerine çocukların herhangi bir sorun yaşamadan özgürce hareket edebilmeleri için detayları çok olmayan ama süslü elbiseleri seçebilirsiniz.

Bunun yanında gençliğe yeni adım atan kızlar için tasarlanan ve çok şık detaylara sahip olan abiye elbiseler de bulunmaktadır.  Her türlü süsleme ve aksesuara sahip olan bu elbiseler, ilk balosuna veya düğün törenine katılan her genç kız için ideal bir seçim olabilir. Bu kıyafetlerin en güzel yanı, çocukların ebeveynleri veya akrabaları tarafından misafir olarak davet edildikleri her türlü etkinlikte zarif bir tasarıma sahip olmalarıdır. Çocuk abiye modelleri konusunda aileler seçim yaparken işte bu kullanım özelliklerine dikkat ederek seçimlerini yapmalı.

Çocuk Abiye Kıyafet Modelleri 12 Yaş
Çocuk Abiye Kıyafet Modelleri 12 Yaş

Çocuk Abiye Kıyafet Modelleri 12 Yaş

Kız çocukları için seçilen kıyafetlerde yaş gruplarına göre detaylar karşımıza çıkmaktadır. Bu detaylar danteller, kabarık tüller, parlak pullar olabilir. Kız çocuklarının yaş gruplarına göre bu ışıltının oranı değişmektedir. Kız çocukları için tasarlanmış olan elbiselerde çocuk abiye kıyafet modelleri 12 yaş için çok daha parlak modeller karşımıza çıkmaktadır. 12 yaşa kadar tasarlanan çocuk abiye modellerinde parlak detaylar, kabarık tüller çok daha fazla kullanılmaktadır.  Bu yaş grubunun dikkatini çeken bu özelliklere sahip olan abiyeler onların çok daha mutlu olmasını sağlamaktadır.

12 yaşa kadar olan kız çocukları için seçilebilecek abiye kıyafet modellerinde çok daha renkli kumaşlardan kıyafetlerin hazırlanması söz konusu olmaktadır. Bu yaş grubundaki küçük kızların hoşuna giden elbise modelleri daha çok göze hitap eden ışıl ışıl modeller olmaktadır. Bu modelleri 12 yaşa kadar olan kız çocukları çokça tercih etmektedir.

Çocuk Abiye Kıyafet Modelleri 13-14 Yaş
Çocuk Abiye Kıyafet Modelleri 13-14 Yaş

Çocuk Abiye Kıyafet Modelleri 13-14 Yaş

Genç kız olarak nitelendirebileceğimiz 13-14 yaş grubu için özel törenlerde giyilmek üzere abiye modelleri çeşitli şekillerde tasarlanmaktadır. Bu abiyelerde küçük yaşlara göre kullanılan kumaştan renklere ve detaylara kadar her şey farklı şekilde sunulmaktadır. Çocuk abiye kıyafet modelleri 13-14 yaş kız çocukları için saten, güpür gibi kumaşların yanında daha pastel renkler seçilmektedir. Ayrıca bu yaş grubundaki kız çocuk abiye modellerinde kabarık tüllerin yerini dantel detayları almaktadır.

YouTube video

Kız çocuklarının abiye kıyafetlerinde kol kesimleri ve yaka kesimleri de farklı şekillerde hazırlanmaktadır. Küçük kız çocuklarında yaka kısmı çok daha kapalı şekilde sunulurken genç kızlarda askılı, v yaka kesim gibi farklı modeller şeklinde abiye kesimleri yapılmaktadır. Çocuk abiye modelleri için yapacağınız detaylı bir araştırma ile çocuğunuzun hem rahat etmesini sağlayıp hem de katıldığı törende mutlu olmasını sağlayabilirsiniz.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.