Göğüs Dövmesi Modelleri Kadın

0

Göğüs dövmesi modelleri kadın modası her zaman popüler bir konumda yer aldığından bu tarz modeller hep merak ediliyorlar! Dövmeler neredeyse insanlık tarihi kadar eski geçmişe sahip sanat eserleridir. Ömür boyu üzerimizde taşımak istediğimiz şekilleri dövme olarak vücudumuza taşıyabiliriz.

Genellikle kol ve el bilekleri dövmelerin ilk tercih edildikleri yerler olsa da göğüs bölgesi de sıklıkla tercih edilen bölgeler arasındadır. Özellikle kadınlar göğsünün yakınında dövmeler olmasını tercih ederler.  2023 yılında popüler olan göğüs dövmesi modelleri kadın trendlerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;

 • Daha minimal etkili dövme modelleri
 • Farklı renklerin bir arada kullanıldığı dövmeler
 • Daha çok gücü sembolize eden şekillerden oluşan dövmeler
 • Aşk ve romantizmin yanında sevgiyi de işleyen dövme modelleri

Dilerseniz zarif dövme modellerinden dilerseniz de gösterişli ve detaylı tasarımlardan tercihte bulunabilirsiniz. Kadınlar genelde göğüslerinin yanlarını veya alt kısımlarını tercih ederler. Minimal tasarımlarda oldukça tercih edilen modeller arasında yer almaktadır.

Yakın zamanda dövme yaptırmayı planlıyorsanız fakat hangi bölgenize yaptırmak istediğinizi netleştiremediyseniz göğüslerinizin altını ya da yanlarını değerlendirebilirsiniz. Kadınlar arasında oldukça popüler olan bu bölge dövmeler ile birlikte oldukça ilgi çekici görünmektedir.

Göğüs Dövmesi Modelleri Kadın
Göğüs Dövmesi Modelleri Kadın

Vücudun merkezinde olması sayesinde ilgi çekici dövmelere sahip olabilirsiniz. İddialı dövmelere sahip olmak istiyorsanız tercih edebileceğiniz bölgelerdendir. Göğüs dövmesi modelleri kadın trendlerine dair detaylı bir araştırma yapıyor olmak, bu tarz tasarımlara tam da aradığınız özelliklere sahip bir şekilde uygulamak anlamına gelecektir.

Göğüs Dövmeleri Anlamları

Dövmelerin kendi içlerinde çok farklı anlamlara sahip tasarımları mevcuttur. Erkekler genelde güç ve statü ile alakalı tasarımları vücutlarında taşırken kadınlar daha çok zarif tasarımları tercih ederler. Cinsiyetten bağımsız hem kadınların hem de erkeklerin anlam yükledikleri tüm sembolleri dövme olarak kullanabilirler. Bazı tasarımlar sıklıkla tercih edildiği için anlamları sabittir. Sizler için kadınların sıklıkla tercih ettikleri dövmeler ve anlamlarına yer verdik:

Kelebek: Zarifliğin, narinliğin sembolü olan kelebek birçok kadın tarafından tercih edilmektedir. Yeniden doğuşunda simgelere arasında bulunmasından kaynaklık anlamlı tasarımlardan bir tanesidir. Kelebek motifli dövmeler çok uzun süreden bu yana tercih edilen tasarımlar arasında yer alırlar.

Çiçekler: Göğüslerin altında oldukça göz alıcı gözüken tasarımlardan bir tanesi de çiçeklerdir. Çiçek güzelliği, narinliği sembolize eden bitkilerdir. Bu tasarımları göğüslerinizin üst kısmında ya da altında rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Göğüs dövmesi modelleri kadın tasarımları her zaman popüler seçenekler arasında yer alır.

Yusufçuk: Uğur ve şans getirdiğine inanılan yusufçuklar kadınların sıklıkla tercih ettikleri tasarımlar arasında bulunmaktadır. Aynı zamanda ölümsüz aşkı da hatırlattığı için kadınların beğendiği dövmelerdendir. Burada farklı renk tonlarıyla uyumu yakalarsanız dövme konusunda da isabetli bir tercihte bulunursunuz!

Göğüs Dövmesi Modelleri Kadın
Göğüs Dövmesi Modelleri Kadın

Göğüs Dövmesi Acıtır Mı?

Kadınlar göğüs bölgesinde dövme yaptırmaya karar verdiklerinde merak ettikleri konular arasında dövmelerini yaptırırken acı çekip çekmeyeceklerine dairdir. Bu bölgede çeşitli sinir uçları bulunduğu için dövme yaptırmak acılı süreçlerden olabilir. Hassas kısımlar barındırması nedeniyle eğer acıya dayanıklılığınız düşükse sancılı geçebilir. Bu yüzden detaylı düşündükten sonra karar vermenizi tavsiye ederiz.

YouTube video

Dövmeler kemiğe ne kadar yakınsa o kadar acı vermektedir. Göğüslerin olduğu bölge kaburga kemiklerine oldukça yakın konumda olduğu için acı verici yerlerdendir. Acı eşiğiniz düşükse dövmenizi yaptırmaya başlamadan önce farklı alternatif bölümlerinizi değerlendirebilirsiniz. Dövme acı eşiği tablosunu inceleyebilirsiniz. Riskleri aldıktan sonra kararınızdan eminseniz devam etmenizi tavsiye ederiz.

Kadın Göğüs Dövme Modelleri

Göğüs bölgesi oldukça dikkat çekici yerlerden olduğu için bu alana yapılacak dövmelerin de profesyonel kişilerin elinden çıkması gerekmektedir. Alanında yetenekli kişilerden hizmet almanız oldukça yerinde olacaktır. Yaptıracağınız bölgede ve dövmecide karar kıldıysanız sizin için birkaç tasarım fikrimiz olacak. Bu tasarımlardan ilham alarak kendi dövmeniz hakkında ilham sahibi olabilirsiniz.

Göğüs Dövmesi Modelleri Kadın
Göğüs Dövmesi Modelleri Kadın

Minimal tasarımlardan yana tercihte bulunarak özel anılarınızı hatırlatan sembollerden seçebilirsiniz. Örneğin el yazısı ile yazılmış kelimeler oldukça şık görünmektedir. Favori sözcüğünüzü bedeninizde taşıyabilirsiniz. Genelde kadınlar tercihlerini aşk, huzur, tutku konulu sözcüklerden yana kullanırlar.

İlginizi Çekebilir; Düğün Saç Modelleri Bayan

Uzayı anımsatan çizimler, ay, gökyüzü, güneş sistemi oldukça sevilen tasarımlar arasındadır. Sonsuzluğu, yaşamı, uçsuz bucaklığı temsil eden çizimlerdir. Güller yıllar geçse de popülaritesinden bir şey kaybetmeyen dövmeler arasında bulunmaktadır. Her ne kadar güller demode dövmeler olarak düşünülse de göğüs bölgesinde tercih edildiğinde modern bir havaya sahip olmaktadır.

Göğüs Dövmesi Modelleri Kadın Modelleri Nasıldır?

Dövme, binlerce yıldır insanların bedenlerini süslemek, anlamlı sembollerle ifade etmek veya kişisel tarzlarını yansıtmak için kullandıkları popüler bir sanat formudur. Göğüs dövmeleri de son yıllarda özellikle kadınlar arasında popülerlik kazanmış ve birçok farklı model ve anlamla tercih edilmeye başlanmıştır.

Göğüs bölgesi, bedenin en özel ve hassas alanlarından biridir. Bu nedenle, göğüs dövmeleri seçilirken anlam ve özgünlük önemli rol oynar. Bir kadın, göğüs dövmesini genellikle kendi özgün hikayesi, deneyimi veya değerlerini yansıtmak için seçer. Bu dövme, geçmişte yaşanmış bir olayı anlatabilir, gelecekle ilgili umutları temsil edebilir veya sadece kadının kişisel tarzını ifade eden bir sembol olabilir.

Kadın Göğüs Dövme Modelleri
Kadın Göğüs Dövme Modelleri

Göğüs Dövmesi Bakımı Nasıldır?

Dövmenizi yaptırırken küçük iğnelerle vücudunuzda yaralar meydana gelir. Bu nedenle bölgenizin bakıma ihtiyacı bulunur. Göğüs bölgenizde dövmeniz bulunuyorsa giyeceğiniz sütyenin sıkı olmamasına, yaranın üzerine gelmemesine dikkat etmelisiniz. Dövmenizin iyileşebilmesi için alanın kuru ve havadar bırakılması oldukça önemlidir. Göğüs dövmesi modelleri kadın modası önerilerimiz aşağıdaki gibidir;

 • Yaptırdığınız ilk 3 saat boyunca dövmenizin hava almaması gerekmektedir.
 • Dövmeciler genelde streçle koruma altına alırlar, 3 saat sonra streci çıkarmanızı tavsiye ederler.
 • Dövmeciler genelde antibakteriyel krem sürmenizi tavsiye ederler, streci çıkardıktan sonra kremi sürmeniz gerekmektedir.
 • Dövmenizin olduğu bölgeyi temiz ve nemli tutmanız gerekecektir.
 • Giydiğiniz kıyafetlerin bölgeyle temas etmemesi adına bol, dar olmayan parçalar tercih etmenizi tavsiye ederiz.
 • Doğrudan güneş ışığına maruz kalmasına neden olacak kıyafetlerden kaçınmanızı öneririz.
 • Dövmenizin boyutuna göre iyileşme sürecisiniz değişebilir. Bu nedenle sabırlı ve özenli olmanız yaranızın iyileşmesi açısından oldukça önemlidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.