Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

0

Kahverengi göz makyajı nasıl yapılır? Pratik bir şekilde uygulanma kabiliyetine sahip olan Kahverengi göz makyajı orijinal bir görselliğin ortaya çıkmasında etkilidir. Ancak bu tarz makyajlarda istenilen görselliğin ortaya çıkması için farklı kriterlere dikkat etmek gerekiyor. Peki, Kahverengi göz makyajı nasıl yapılır? Bu yazımızda Kahverengi göz makyajı konusuna detaylarıyla yer vererek, bu sorunun da yanıtını araştırdık! İşte merak edilen ayrıntıların tamamı!

Kahverengi göz makyajının püf noktaları konusunda bilgi sahibi olmanız mükemmel bir makyajı ortaya koymanızı mümkün kılar. Kahverengi göz makyajı yaparken akılda tutulması gereken en önemli şey, çok koyu veya çok açık görünmediğinden emin olmak istemenizdir. Gözlerinizi koyulaştırmak istiyorsanız, üst ve alt göz kapaklarına siyah bir göz kalemi kullanmayı deneyin. Ayrıca temel olarak kahverengi bir göz farı kullanabilir ve beyaz veya gümüş rengiyle bazı vurgular ekleyebilirsiniz.

Daha kalın kirpikler, genel görünümünüzü iyileştirmeye ve gözlerinize daha fazla hacim kazandırmaya yardımcı olur. Kahverengi göz makyajı en iyi siyah, kahverengi, kırmızı gibi koyu saç renkleri ve sarının daha koyu tonları ile eşleştirildiğinde görünür. Elbette ki Kahverengi göz makyajı konusunda bir karar verirken mutlaka farklı renk ambiyansını dikkate alarak bir karar vermenizi öneriyoruz. Böylece mükemmel bir makyaja imza atabilirsiniz.

Kahverengi göz makyajı nasıl yapılır
Kahverengi göz makyajı nasıl yapılır

Evde Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Kahverengi gözler harikadır! Çünkü pek çok farklı şekilde oluşturulabilirler! O kadar çok farklı kahverengi göz farı tonu var ki, herkesin kendisine uygun olanı bulmasını kolaylaştırıyor. Örneğin, daha açık bir cilt tonunuz varsa, cildinizi diğer renklerden daha iyi tamamlayacağından, turuncu alt tonlar yerine sarı alt tonlara sahip bir gölge seçmek isteyebilirsiniz. Daha koyu cilt tonlarına sahipseniz, yine de turuncu alt tonlar kullanabilirsiniz. Ancak bunlarla aşırıya kaçmamaya dikkat edin çünkü daha koyu renkte çok doğal görünmeyebilirler.

Kahverengi gözler nadir ve güzel bir şeydir. Sıcak, davetkar ve çarpıcıdırlar ve sizi kalabalığın içinde öne çıkarırlar. Kahverengi göz makyajı, özel dikkat gerektiren bir sanattır. Elbette ki bu tarz bir makyajı uygularken dikkatli olmalısınız. Bu aşamada kahverengi göz makyajı için aşağıdaki kriterleri dikkate almanızı her zaman öneriyoruz;

  • Göz kapaklarınızı temiz ve nemli tutun
  • Gözlerinizin altına az miktarda kapatıcı ekleyin
  • Fondöteni sünger veya fırça ile göz altları dahil tüm yüze uygulayın
  • Çeşitli kahverengi tonlarından oluşan bir göz farı paleti seçmeye özen gösterin

Göz kapaklarınızı temiz ve nemli tutun

Herhangi bir ürünü uygulamadan önce göz kapaklarınızın temiz ve nemli olduğundan emin olun. Göz çevresindeki cilt çok hassastır. Bu nedenle ona iyi bakmanız önemlidir.

Gözlerinizin altına az miktarda kapatıcı ekleyin

Alanı aydınlatmak ve koyu halkaları veya renk bozulmalarını kapatmak için gözlerin altına az miktarda kapatıcı kullanın. Göz çevresinde ekstra parlaklık için kapatıcının üzerine bir aydınlatıcı da kullanabilirsiniz.

Fondöteni sünger veya fırça ile göz altları dahil tüm yüze uygulayın

Fondöten, cilt tonunuzu eşitlemenin yanı sıra kızarıklık veya renk solmasına karşı eşit koruma sağlar. Böylece makyaj yapmayı bitirdiğinizde yüzünüzde belirgin renk lekeleri kalmaz.

Çeşitli kahverengi tonlarından oluşan bir göz farı paleti seçmeye özen gösterin

Cilt tonunuza mümkün olduğunca yakın olan, çeşitli kahverengi ve boz tonlarından oluşan bir göz farı paleti seçmelisiniz. Böylece isabetli bir şekilde renk uyumunu sağlamış olursunuz.

Evde Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Yapılır?
Evde Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Kahverengi Göz Makyajında Dikkat Edilecekler

Lüks bir tonda: Kahverengi gözler, sahip olabileceğiniz en güzel göz renklerinden biridir. Sadece benzersiz oldukları için değil, aynı zamanda aklınıza gelebilecek her türlü makyaj ve kıyafetle uyumlu oldukları için. Bununla birlikte, kahverengi gözler de düzeltilmesi en zor göz renklerinden biridir. Kahverengi göz makyajı tamamen ayrıntılarla ilgilidir. Gözlerinizin olabildiğince parlak ve net görünmesini sağlarken aynı zamanda doğal görünmelerini sağlamak istiyorsanız doğal bir ton oluşturmaya dikkat etmeniz gerekir.

Kahverengi göz makyajını nasıl yapacağımızdan bahsetmeden önce, herhangi bir göz farı veya kalemi uygulamadan önce kahverengi gözleriniz için uygun bir tonu tercih etmeniz gerekir. Öncelikle, cildinizin çok soluk veya çok koyu olmadığından emin olmak istersiniz. Daha koyu ten tonlarına sahipseniz, bu hiç sorun olmamalıdır. Çünkü vücudumuzdaki melanin pigmenti nedeniyle cildiniz zaten ortalamadan biraz daha koyu olacaktır.

Kahverengi Göz Makyajında Dikkat Edilecekler
Kahverengi Göz Makyajında Dikkat Edilecekler

Kahverengi Göz Makyajının Özellikleri Nelerdir?

Kahverengi gözler en güzel göz renklerinden biridir. Bir insanın yüzünde olduğu kadar doğal dünyada da çarpıcı olan zengin, koyu kahverengi tonlarıdır. Kahverengi gözler de çok yönlüdür. Başka herhangi bir göz rengi veya cilt tonuyla eşleştirilebilirler ve yine de harika görünürler.

Özellikle daha açık ten rengine sahipseniz, fondöten veya kapatıcı rengi seçerken çok açık renk kullanmamanız önemlidir. Çünkü bu, gözlerinizi olduğundan daha küçük gösterecektir! Bu, daha koyu bir gölge kullanılarak önlenebilir.

Kahverengi Göz Makyajının Öne Çıkan Etkisi Nasıldır?
Kahverengi Göz Makyajının Öne Çıkan Etkisi Nasıldır?

Kahverengi Göz Makyajının Öne Çıkan Etkisi Nasıldır?

Kahverengi gözleriniz varsa şanslısınız. Çünkü onlarla yapabileceğiniz çok şey vardır.  Kahverengi gözler kesinlikle harikadır! Ancak bu, doğal göz renginize tam olarak uyan tonları kullanmanız gerektiği anlamına gelmez. Bunun yerine, size neyin iyi geldiğini düşünün ve ardından cilt tonunuzu ve diğer özelliklerinizi tamamlayan renkleri seçmenizi öneriyoruz.

YouTube video

Cildiniz açık tondaysa, sıcak kahverengi veya altın rengi kullanmayı deneyin. Cildiniz daha koyuysa saç gölgeleri veya daha açıksa veya siyah gibi nötr tonları da kullanabilirsiniz. Koyu renk saçlarınız varsa, mat olanlar yerine ışıltılı altınlar veya bakır rengi kullanmayı düşünmelisiniz. Böylece saç renginize uyum sağlarlar. Saçınız cilt tonunuzdan daha açıksa, çamurlu görünmelerini önlemek için daha mat tonlar kullanmalısınız.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.