Takım Elbisenin Altına Giyilecek Ayakkabılar

0

Takım elbisenin altına giyilecek ayakkabılar her zaman ilgi odağı olmuştur. Takım elbise altına giyilen ayakkabı seçenekleri günümüzde oldukça geniş kataloğa sahiptir. Takım elbise stilini tamamlamak için takıma uyacak ayakkabı seçmek son derece önemlidir.

Geçmişte takım elbise ayakkabıları hep aynı modellerden oluşuyor olsa da günümüzde çok farklı tarzlarda ayakkabılar tercih edilebilmektedir. Erkek moda sektörünün son yıllarda gelişmiş olması sayesinde ayakkabı seçenekleri de çoğalmıştır.

 • Takım elbisenize uyacak birbirinden farklı renk ve modele sahip ayakkabılar tercih edebilirsiniz.
 • Klasik modellerden spor ayakkabılara kadar tarzınızı en iyi yansıtacak takım elbise altı ayakkabıları seçebilirsiniz.
 • Özellikle bordo ve ekose desenli takım elbise altına giyilen ayakkabılar, son dönemlerde ayakkabı modasına hâkim trendler arasındadır.

Takım elbisenize uygun gömleği ve kravatı seçtiyseniz geriye sadece ayakkabı modeliniz kalmış olabilir. Takım elbisenize uygun ne tarz ayakkabı seçeceğinizi netleştirmediyseniz içeriğimize göz atarak fikir sahibi olabilirsiniz. İşte son dönemin en trend takım elbise altına giyilen ayakkabı modelleri!

Takım Elbisenin Altına Giyilecek Ayakkabılar
Takım Elbisenin Altına Giyilecek Ayakkabılar

Takım elbise altına giyilen klasik ayakkabılar

Takım elbiselerin altına giyilen en kurtarıcı ve eskimeyen ayakkabı modeli klasik modellerdir. Şık bir davette klasik modellere sahip ayakkabılar seçebilirsiniz. Klasik ayakkabı modelleri takım elbiseler altına tercih edilen en doğru seçeneklerdendir. Bağcıklı klasik ayakkabı modellerini takı elbisenizin rengine uyacak şekilde tercih edebilirsiniz.

 • Oxford tarzına sahip bağcıklı ayakkabılar klasik takım elbise altında oldukça şık tercihler arasında yer almaktadır.
 • Bağcığı olmayan tokalı rugan klasik ayakkabılar ile takım elbiseniz altında sportif bir tercihte bulunabilirsiniz.
 • Klasik ayakkabılarda zamanla kullanıma bağlı kırılmalar oluşabildiği için semi brogue tarzlı klasik ayakkabılar seçerek kırılmaları minimum düzeye indirebilirsiniz.

Klasik tarza sahip erkek ayakkabı modelleri takım elbise altına en çok tercih edilen ayakkabılardır. Klasik modeller her daim kullanılan modası eskimeyen ayakkabı modelleri arasında yer almaktadır. Dolabınızda klasik ayakkabılara yer vererek önemli günlerde kullanabilirsiniz.

Takım elbisenin altına giyilecek ayakkabılar kendine özgü tasarımlara desteklendikleri ölçüde harika bir şıklığın adresi konumunda yer almaktadır. Burada mutlaka hem renk uyumuna hem de tarz uyumuna dikkat etmeniz gerekmektedir.

Takım elbise altına giyilen klasik ayakkabılar
Takım elbise altına giyilen klasik ayakkabılar

Ayakkabı hangi renk olmalı?

Takım elbise altına ayakkabı alacak ama hangi renk olması konusunda emin değilseniz sizin için tavsiyelerimiz olacak. Ayakkabı rengi seçerken takım elbisenizin rengine göre hareket etmenizi tavsiye ederiz. Şık bir görünüm elde edebilmek için takım elbiseniz ve ayakkabınızın uyum içinde olması gerekmektedir. Her takım elbisenin altına uyacak ayakkabı renkleri olamayabilmektedir.

 • Siyah bir takım elbise giyecekseniz altına en klasik ve risksiz siyah ayakkabı modellerinden tercihte bulunabilirsiniz.
 • Takım elbiseniz lacivert ya da koyu mavi tonlarındaysa siyah ya da kahverengi ayakkabı modellerinden seçim yapabilirsiniz.
 • Gri takım elbiseler de ise ayakkabı rengi seçiminizi daha cesur yapabilir, kahverengi veya koyu tonlarda ayakkabı seçebilirsiniz.

Beyaz veya açık renk takım elbiselerde daha sportif tarzda kahverenginin bütün tonları içinden ayakkabı seçimi yapabilirsiniz. Aynı zamanda beyaz veya krem takım elbiselerde lacivert ya da haki tonlardaki ayakkabılar da çok şık olacaktır. Takım elbisenin altına giyilecek ayakkabılar arasında bir tercihte bulunurken; konforlu bir kullanım özelliğine de dikkat etmeniz gerekmektedir.

Ayakkabı hangi renk olmalı?
Ayakkabı hangi renk olmalı?

Siyah takım elbise altına nasıl ayakkabı giyilmeli?

Her erkeğin gardırobunda siyah renkte klasik formlu takım elbise bulunabilmektedir. Özel günlerde kurtarıcı olan siyah takım elbiselerle birlikte kombin yaptığınız aksesuarlar da önemlidir. Siyah takımın altına seçeceğiniz ayakkabılar ise en önemli aksesuarlarınızdan bir tanesidir. Takımınız için gömlek ve kravat seçimi yaptıysanız ayakkabınıza da gereken özeni göstermenizi tavsiye ederiz.

 • Siyah takım elbiseler klasik modellerden olduğu için takım altına kösele tabanı olan ayakkabı modelleri arasından tercihte bulunmanızı öneririz.
 • Siyah takım elbisenizin siyah tonuyla ayakkabınızın siyah tonunun aynı olmasına özen göstermelisiniz.
 • Takım elbisenizin formu spor ise beyaz ya da siyah spor ayakkabılar seçebilirsiniz.

Takım elbisenizin altına daha renkli ayakkabı modellerinden tercihte bulunmak isteyebilirsiniz. Renkli ayakkabılar kullanmak istiyorsanız tercihinizi koyu renklerden yana yapmalısınız.

Siyah takım elbiseye uyumlu renkler bordo, taba ve koyu kahve renkleridir. Spor takım elbisenizin içine beyaz tişört ya da gömlek giydiyseniz beyaz renkli spor ayakkabılar kullanabilirsiniz. Takım elbisenin altına giyilecek ayakkabılar farklı renk kombinlerinden oluşabilirler.

Siyah takım elbise altına nasıl ayakkabı giyilmeli?
Siyah takım elbise altına nasıl ayakkabı giyilmeli?

Takım elbise ve spor ayakkabı

Takım elbiseler altına genellikle klasik forma sahip ayakkabılar tercih edilse de artık moda anlayışı zamanla değişebilmektedir. Eğer giyeceğiniz takım elbise sportif modeldeyse altına ayakkabı seçimi yaparken daha özgür olabilirsiniz. Spor ayakkabınızı klasik modeller arasından seçerseniz rahatlıkla takım elbise altına spor ayakkabı giyebilir ve spor şıklığını yakalayabilirsiniz.

 • Takım elbisenizin kumaş yapısının pamuklu ve keten olması spor ayakkabıyla kombin etmenizi sağlayacaktır.
 • Spor ayakkabı ve takım elbise kombinlerinizi yaz ve ilkbahar mevsiminde kullanmayı tercih etmelisiniz.
 • Açık renkli takım elbiselere spor ayakkabı modelleri oldukça yakışmaktadır.

Takım elbisenizin altına spor ayakkabı giymeyi düşünüyorsanız, takımınızın içine tişört giyebilirsiniz. Desenli veya pötikareli takım elbiselerin altına beyaz klasik spor ayakkabılar tercih edebilirsiniz. Mendil ve saat gibi aksesuarlara da kombininizde yer vermeyi unutmayın. Bir de Takım elbisenin altına giyilecek ayakkabılar hakkında bir karar verirken konforu da dikkate almanız gerekir.

Takım Elbisenin Altına Giyilecek Ayakkabılar Nasıl Olmalıdır?

Takım elbise giymenin şıklığına ayak uyduracak doğru ayakkabı seçimi, görünümünüzü tamamlayan en önemli detaylardan biridir. İster iş toplantıları için olsun, ister özel davetlerde; takım elbisenin altına seçeceğiniz ayakkabılar, tarzınızı ve şıklığınızı yansıtmada büyük bir rol oynar.

Siyah veya kahverengi deri ayakkabılar, her renk takım elbisenin altına mükemmel bir şekilde uyum sağlar. Klasik ve şık bir görünüm elde etmek istiyorsanız, deri ayakkabılar ilk tercihiniz olmalıdır. Takım elbisenizin rengine uygun ayakkabılar seçmeye özen gösterin. Siyah takım elbiseye siyah, kahverengi takım elbiseye kahverengi ayakkabılar tercih ederek uyumlu bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Slim fit bir takım elbise giyiyorsanız, daha ince ve modern bir ayakkabı tercih edebilirsiniz. Klasik kesim bir takım elbise ise daha geleneksel tarzda bir ayakkabı ile tamamlanmalıdır. Şıklığın yanı sıra ayakkabıların rahatlığı da önemlidir. Uzun saatler boyunca ayakta olacağınız etkinliklerde rahat bir ayakkabı seçimi yaparak konforunuzu sağlayabilirsiniz.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.