Koyu Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır?

0

Koyu kumral saç rengi kimlere yakışır? Koyu kumral tonları, iddialı saç renklerinden farklı olarak genelde doğal görünümden hoşlananlar için doğru tercih olmuştur. Çikolata kahve tonu kestane saç rengine benzerliği de gözden kaçmamakta. Özellikle sıcak alt tonlara sahip bir cildiniz bulunmaktaysa koyu kumral saç renkleri size hoş bir hava katacaktır. Peki, Koyu kumral saç rengi kimlere yakışır? İşte detaylar!

Bu tonlar genellikle;

 • Esmer tenli ve buğday tenlilere daha aydınlık bir yüz ve canlı bir görünüm kazandıracaktır.
 • Nötr alt tona sahip olanlar koyu kumral tonunun her hangi bir rengini kullanabilirler.
 • Beyaz tene sahip kişiler koyu kumral tonunda sıcak kahve renklerinden birisini tercih edebilirler

İster esmer ister açık tenli olsun kişinin zevkine ve isteğine göre koyu kumral saç rengi tercih edilebilir. Ancak genel olarak esmer ve buğday tenli kişilerin daha sıklıkla tercih ettiği bir ton olmuştur. Koyu kumral saç rengi söz konusu olduğu zaman yaşam alanlarına harika bir dokunuş etkisi katan tasarımlardan söz edebiliyoruz.

Koyu Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır?
Koyu Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Koyu kumral saç rengi her mevsimde rahatlıkla kullanılabilir. İçerisine soğuk yansımalar eklendiği takdirde kış ve sonbahar aylarında içerisine altın yansımalar atıldığında ise yaz ve ilkbahar aylarına çok yakışan bir renktir. Peki, Koyu k Koyu kumral saç rengi kimlere yakışır, dahası; kumral saç rengi nasıl tamamlanır? İşte ayrıntılar!

Koyu Kumral Saç Rengi Nasıl Tamamlanır?

Kumral saç renkleri bazen sıkıcı ve basit tonlar olarak görülebiliyor. Ama aslında inkar edilemeyecek kadar zarif ve doğal bir görünüme sahip olmanızı sağlıyor. Özellikle de teninize yakışan kumral tonunu keşfettiğinizde bu tonlar göz alıcı sarı tonları gibi bir etkiye sahip olabiliyor.

Özellikle Koyu kumral saç renginin kendine özgü bir görselliğe sahip olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla bu tarz bir tasarımı hayata geçirirken mutlaka ayrıntılı bir araştırma yaparak karar vermelisiniz. Koyu kumral rengi sıklıkla kahve rengi ile karıştırılsa da arasında farklılıklar vardır. Koyu kumral rengi sarı ve küllü tonların birleşiminden oluşmaktadır. Yani ne açık ne de koyu bir renktir.

Bu renge ışıltı ve farklılık katarak tamamlamak istiyor iseniz birkaç önerimiz bulunmaktadır.

 • Ombre tamamlama;

Kumral saç tonuna, dilerseniz küllü sarı veya gri tonlarda ombreler yaparak zarif görünebilirsiniz. Koyu kumral tonuna daha açık tonlarda geçişler yaparak bu rengi tamamlayabilirsiniz.

Koyu Kumral Saç Rengi Nasıl Tamamlanır?
Koyu Kumral Saç Rengi Nasıl Tamamlanır?
 • Saç kesimi ile tamamlama;

Koyu kumral tonu genelde keskin bir yüz ifadesi kullanmak için kısa saçlar ile tamamlanabilir. Ancak uzun saç modelleri ile de istediğiniz görünüme ulaşabilirsiniz. Uzun katlı bir saç kesimi yapılarak ya da kısa ve kakül kesimi ile birleştirilerek hoş görünüme tamamlayabilirsiniz.

 • Saç şekillendirme ile tamamlama;

Koyu kumral doğal bir görünüm sağladığı için genelde dalgalı ve kıvırcık saç modelleri ile tamamlanmaktadır. Uzun ya da kısa olması fark etmez koyu kumral rengine sahip saçlarınızda dalgalandırmalar yaparak daha da doğal bir görünüme sahip olabilirsiniz. Koyu kumral saç rengi hakkında bir karar verecekseniz, kendi saç dokunuzu tam olarak tanıyor olmalısınız.

Koyu Kumral Saç Rengine Hangi Renk Elbise Gider?

Eğer koyu kumral bir renk saça sahip iseniz çok şanslısınız. Hemen hemen her renkle uyum sağlayabilen bir renktir. Ayrıca saçınızın şık bir renge sahip olmasından dolayı kıyafetleriniz de üzerinizde daha hoş görünecektir.

Koyu Kumral Saç Rengine Hangi Renk Elbise Gider?
Koyu Kumral Saç Rengine Hangi Renk Elbise Gider?
 • Koyu kumral renge yakışan renklerden ilk olarak siyahtan bahsedelim.

Eğer saçınız koyu kumral rengine sahip ise şıklığınızı siyahla tamamlayabilirsiniz. Siyahın asil rengi saç renginizle birleşerek asil bir görünüme sahip olabilirsiniz.

 • Gri rengi ile kombin yapıldığı zaman koyu kumral saç renginizi ortaya çıkartacak ve çok güzel görünmenizi sağlayacaktır. Özellikle kışın gri rengini füme rengi ile birleştirerek başka bir uyumda yakalayabilirsiniz.
 • Beyaz renk ile koyu kumral saçın uyumu da göz almaktadır. Özellikle saçınızı topuz yaparak altın rengi takılarla kombinleyerek kullanabilirsiniz.
 • Kırmızı ile koyu kumral saç renginin birleşimi sizi daha çekici gösterecektir. Saçlar açık bırakılarak kırmızı bir elbise ile saç renginizin daha ön planda görünmesini sağlayacaktır.
 • Pembe rengini de unutmayalım koyu kumral saç rengi ile birleştiği zaman şeker bir görünüme sahip olacaksınız.

  Koyu Kumral Saç Rengine Hangi Renk Elbise Gider?
  Koyu Kumral Saç Rengi

Modası hiçbir zaman geçmeyen renklerden biri olan koyu kumral saç rengi her dönemde rahatlıkla tercih ediliyor. Size yakışan elbise ve renklerde kombin yapıldığında hoş ve zarif bir görüntü ile bütün gözleri üzerinize çekiyor. Koyu kumral saç renginin hemen herkese yakıştığını ifade edebiliriz. Ancak bu tarz saç rengini tercih etmenden önce mutlaka kendi saç renginizle saçınızın genel yapısını da dikkate alıyor olmanız şarttır. Ancak bu sayede harika bir görselliğe imza atabilirsiniz.

Genelde en çok tercih edilen renklerin açık sıcak renkler olduğunu görmekteyiz. Zıt renkler uyumu sağlayacağı için koyu kumral saç rengi de açık renk elbise modelleri ile tarzını yakalamakta. Elbette ki kişiden kişiye her zevk ve model değişkenlik göstermektedir. Koyu kumral rengi koyu renklerle de zevk ve isteğe göre şık bir görünümde kullanılabilir. İster açık ister koyu ton olsun kendi şıklığınızı koyu kumral saç rengi ile yakalayabilirsiniz. Bu yazımızda Koyu kumral saç rengi kimlere yakışır hakkında merak edilenlere yanıtlar verdik!

Koyu Kumral Saç Rengine Uygun Renkler

Koyu kumral saç renginizle uyumlu olan altın kahve tonları, sıcak ve yumuşak bir görünüm sağlar. Bu tonlar, cilt tonunuzla da uyumlu olarak doğal bir parlaklık katmanıza yardımcı olur. Altın kahve tonları, saçlarınıza derinlik ve boyut kazandırarak saçlarınızın canlı görünmesini sağlar.

Koyu kumral saçlarınıza bal köpüğü tonları eklemek, hafif ve sofistike bir etki yaratabilir. Bu tonlar, saçlarınıza parlaklık ve ışıltı katarak yüzünüzü aydınlatır. Saç uçlarına veya vurgulara bal köpüğü renkleri eklemek, dinamik bir görünüm elde etmenizi sağlar.

Eğer cesur bir tercih arıyorsanız, koyu kumral saç renginizle uyumlu bakır tonlarına göz atabilirsiniz. Kızıl alt tonlu bakır renkleri, saçlarınıza canlılık ve enerji katar. Bu renkler, sıcak tonlu cilt renkleriyle harika bir denge sağlar.

Koyu kumral saçlarınıza karamel vurgular eklemek, saçlarınıza hareketlilik ve derinlik kazandırabilir. Karamel tonları, saçlarınızın güneş ışığında parlayan doğal bir etki yaratmasına yardımcı olur. Bu vurgular, özellikle dalgalı veya katlı saç kesimleriyle mükemmel bir uyum sağlar.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.