Yağmurlu Havada Etek Giyilir Mi?

0

Yağmurlu havada etek giyilir mi? Yağmurlu havalarda etek giymek iyi bir fikir değildir. Su geçirmez bir eteğiniz olsa bile yine de iyi bir fikir değil. Bacaklarınız üşüyeceği için bu rahatsız edici olabilir. Yağmurlu hava kombinleri konusunda bir karar verirken mutlaka etek yerine daha kapalı kıyafetleri tercih etmeye özen göstermelisiniz. İlle de yağmurda etek giymeniz gerekiyorsa kalın malzemeden yapılmış bir etek bulmaya çalışmalısınız. İnce bir eteğiniz varsa eteğinizin altına tayt giymeyi düşünmelisiniz. Bu, hava kıyafet seçiminize uymasa bile bacaklarınızın sıcak ve kuru kalmasını sağlayacaktır. Peki, yağmurlu havalarda etek giyilir mi? Daha doğrusu nasıl etekler giyilebilir?

 • Bütün gün dışarıdaysanız pamuk veya kanvas gibi su geçirmez bir eteği tercih edin
 • birkaç saat dışarı çıkacaksanız, yün veya kot gibi bir şey mükemmel bir seçenek olacaktır
 • Topuklu ayakkabı giymeyi planlıyorsanız, mutlaka dengeli bir yapıya sahip olmasına dikkat edin

  Yağmurlu havada etek giyilir mi
  Yağmurlu havada etek giyilir mi

Yağmura şemsiyesiz veya yağmurluksuz yakalanmak kadar sinir bozucu çok az şey vardır. Orada öylece durup durmasını bekleyemezsin ve kıyafetlerini ıslatarak mahvetmek istemezsiniz. Peki, yağmurlu havada nasıl kuru kalırız. İşte yağmurlu havalarda nasıl giyineceğiniz ve hem kuru hem de şık kalmanız için birkaç ipucu;

 • Su geçirmez giysiler giyin
 • Su geçirmez ayakkabı veya bot giyin
 • Yeterince uzun ama yere değmeyen bir etek seçin

Yağmurlu havalarda her şeye hazırlıklı olmalısınız. Fırtınanın ne zaman vuracağını veya ne kadar süreceğini asla bilemezsiniz. Hazırlıksız yakalanırsanız ıslanıp üşüyebilirsiniz. Ancak yanınıza bir şemsiye ve yağmurluk alırsanız kuru ve rahat kalabilirsiniz.

Yağmurlu Havalarda Nasıl Giyinir?

Özellikle uzun saçlarınız varsa, vücudunuzu tamamen kaplayan su geçirmez giysiler seçmeniz faydalı olacaktır. İşe veya okula giderken başınızı kuru tutabilmeniz için yanınıza bir şemsiye almayı unutmayın. Mümkünse, işe veya okula geldiğinizde kuru bir şeyler giyebilmek için yanınızda yedek kıyafet getirebilirsiniz. Yağmur yağdığında iyi görünmemeniz için hiçbir sebep yoktur. Yağmurda dışarı çıkıyorsanız, tüm giysilerinizin su geçirmez olduğundan emin olmanız da gerekiyor. Bu, dış kaynaklardan gelen nemle temas ettiğinde suyla ıslanmayacağı anlamına gelir.

Yağmurlu Havalarda Nasıl Giyinir?
Yağmurlu Havalarda Nasıl Giyinir?

Yağmurlu havalarda su geçirmez giysiler giymek hayatınızı kolaylaştıracaktır. Giysilerinizin su geçirmez olmasını sağlamanın harika bir yolu, evden çıkarken yağmurluk giymek veya yanınızda şemsiye taşımaktır. Bu parçalar, giysilerinizi hava şartlarından korurken, fazla ıslanmadan iyi görünmenizi sağlar! Böylece yağmurlu havanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Yağmurlu Havalarda Giysi Tercihlerine Dikkat!

Genel olarak yağmurlu havalarda etek giymekte sakınca yoktur. Kişisel tercihinize bağlı, ancak yağmurda etek giymenin sizi üşütüp ıslanabileceğini bilmelisiniz. İşte size özel oluşturduğumuz birkaç ipucu;

 • Yağmurda kaymamak için çekişi iyi olan rahat ayakkabılar giyin
 • Kollarınızı ıslanmaktan korumak için uzun kollu üstler ve ceketler giyin
 • Sıcak ve kuru kalmak istiyorsanız su geçirmez pantolon veya kot pantolon giyin

  Yağmurlu Havalarda Nasıl Giyinir?
  Yağmurlu Havalarda Nasıl Giyinir?

Yağmurlu havalarda; giysilerinizi ıslatmamaya çalışın. Çünkü bu onları ağırlaştırır ve içinde hareket etmenizi zorlaştırır. Ayakkabılarınıza veya çoraplarınıza su kaçarsa da hastalanabilirsiniz! Yağmurlu günler herkesin favorisi değil ama hepimiz evden çıkıp işe ya da okula gitmek zorundayız. Bu gibi durumlarda birkaç dakika dışarıda yürüdükten sonra sırılsıklam sırılsıklam olmayacak şekilde giyinmek bizim için çok önemlidir.

Yağmurlu Havalarda Giysi Tercihlerine Dikkat!
Yağmurlu Havalarda Giysi Tercihlerine Dikkat!

Yağmurlu havalarda yapmanız gereken ilk şey, hava tahminini kontrol etmek ve o gün ne tür kıyafetler giymeniz gerektiğine karar vermektir. Su geçirmez bir şey giyinmek yağmurlu havalarda hayat kurtaracaktır. Yine kıyafetiniz su geçirmez değilse, bir şemsiye alın veya üzerine yağmurluk giyin. Şemsiyelerin en iyi yanı, saçlarınızı da koruyabilmeleridir! Bu yazımızda yağmurlu havada etek giyilir mi? Sorusuna detaylıca yanıtlar verdik!

Yağmurlu Havada Etek Önerileri Nelerdir?

Yağmurlu günlerde etek giyiyorsanız, su geçirmez veya suya dayanıklı kumaşlar tercih etmek önemlidir. Naylon, polyester veya kaplamalı kumaşlar, suyun eteğinizin altına sızmasını engeller ve kıyafetinizi korur. Böylece yağmura yakalandığınızda endişe etmeden dışarı çıkabilirsiniz.

Yağmurlu havalarda mini eteklerden kaçınmak daha iyi bir seçenek olabilir. Uzunlukta veya diz üstü etekler, hem daha rahat hem de daha koruyucu bir seçenektir. Bu tarz eteklerle hareket etmek daha kolay olur ve yağmurun eteğinize temas etme ihtimali azalır. Yağmurlu günlerde canlı renkleri ve açık desenleri tercih etmek, ruh halinizi yükseltebilir. Pastel tonlar veya hafif çiçek desenleri, gri ve yağmurlu günlerde enerji dolu bir görünüm oluşturabilir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.