Bakır Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

0

Bakır kahve saç rengi kimlere yakışır? Son dönemlerde sıkça gördüğümüz bakır kahve tonları birçok kadın tarafından tercih ediliyor. Bakır kahve saç rengi için cildimizin sıcak ve açık tonlara uygun olması gereklidir. Elbette bu noktada bakır kahve tonları yalnızca beyaz tenli insanların kullanımına uygundur demek yanlış olur. Koyu tenli kişilerin kullanımına da uygun bakır kahve tonu mevcuttur. Peki, Bakır kahve saç rengi kimlere yakışır? İşte detaylar!

Bakır kahve saç rengi, halihazırda koyu veya orta kahverengi saçları veya çok koyu veya çok açık olmayan siyah saçları olanlarda en iyi sonucu verir. Bu saç rengi için en iyi cilt tonları, cildinizdeki zeytin, ten rengi, altın ve kırmızı alt tonları içerir. Ayrıca, çok koyu olmayan ama içinde biraz sıcaklık olan, ayrıca güneşe maruz kalmaya ve yüzme havuzlarından ve okyanuslardan gelen klora karşı dayanabilen bir şey istiyorsanız, bu renkle iyi görünebilirsiniz.

Bakır kahve saç rengi kırmızının bir tonudur ama ortalama bir saç boyası kutusunda göreceğiniz kızıllar kadar sert değildir. Daha yumuşak, daha incelikli ve daha fazla derinliğe sahiptir. Bakır kahve saç rengi her cilt tonuna sahip herkes tarafından giyilebilir ancak bazı kişilere diğerlerinden daha çok yakışabilir. Sonuç olarak Bakır kahve saç rengi kimlere yakışır? Dediğimiz zaman daha koyu cilt tonuna sahip olanların karşımıza çıktığını rahatlıkla ifade edebiliriz.

Bakır Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?
Bakır Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Koyu Bakır Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Saç rengimizi belirlerken cilt alt tonumuza dikkat etmeliyiz. Daha koyu tonlarda bir cilt tonumuz var ise burada koyu bakır kahve tercih edilmelidir. Cilt tonu ne kadar koyu ise bakır kahvenin tonu da cilt tonumuza oranla daha koyu bir hal almalıdır. Beyaz ten için de bakır kahvenin tonu aynı oranda açılmalıdır. Bu renk, saçları koyu olan ve buklelerine biraz parlaklık katmak isteyenler için idealdir.

Koyu bakır kahve saç rengi ciltlerinde altın veya kırmızı alt tonları olan kişilerde özellikle iyi çalışır. Açık tenliyseniz, saç renginizin cilt tonunuza daha iyi uymasını istiyorsanız bakır kahveyi küllü sarı veya çikolata kahvesi gibi başka bir renkle karıştırmanız gerekebilir. Bu arada koyu bakır Kahve saç rengi, dünyadaki en popüler tonlardan biridir. Birçok farklı cilt tonunda harika görünebilen zengin ve sıcak bir renktir. Bundan dolayıdır ki son zamanlarda sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.

Koyu bakır kahvesi saç rengi, saçlarına biraz sıcaklık veya derinlik katmak isteyen çoğu kişiye uyacaktır. Sarı veya açık kahverengi saçlarınız varsa ve daha koyu bir şey istiyorsanız, bu sizin için mükemmel bir gölge olabilir. Saçınızı çok sert veya abartılı göstermeden boyut verecektir. Daha koyu ten tonları olanlar, cilt tonlarıyla hoş bir kontrast oluşturacağı ve her sabah aynaya baktıklarında onlara anında bir güven artışı vereceği için, üzerlerinde daha da iyi göründüğünü görebilir.

Koyu Bakır Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?
Koyu Bakır Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Bakır Kahve Saç Rengi Nasıl Uygulanmalıdır?

Burada en önemli unsur saçlarınızın işleme açık olup olmadığıdır. Mevcut saç tonunuz doğal koyu renk mi yoksa işlem görmüş koyu bir renk mi? Kimyasal işlemler sırasında özellikle oksidan oranları dikkate alınarak uygulanmalıdır. Bu adımdan sonra cilt tonumuza uygun olarak seçmiş olduğumuz bakır kahve boyayı işleme hazırlamak ve doğru biçimde uygulamaktır.

Bakır kahve saç rengini önce saçınızı şampuan ve saç kremi ile yıkamalısınız. Bu, boya ile reaksiyona girerek cildinizde veya giysilerinizde lekelere neden olabilecek önceki şampuanlardan veya saç kremlerinden geride hiçbir kalıntı kalmamasını sağlayacaktır. Bakır kahvesi saç çoğu insana yakışan güzel bir renktir. En iyi yanı, koyu renkli saçlarda ve açık renkli saçlarda harika görünmesidir.

Bakır Kahve Saç Rengi Nasıl Uygulanmalıdır?
Bakır Kahve Saç Rengi Nasıl Uygulanmalıdır?

Bakır kahve saç rengi, koyu veya açık saçlı herkesin giyebileceği bir kırmızı tonudur. Size bir bakır tonu vermek için vurgu olarak veya tüm renk olarak kullanılabilecek çok yönlü bir renktir. Bu renk, açık ten tonları ve zeytin ten rengine eşit derecede iyi uyar. Ayrıca ten rengini dengelediği için koyu ten rengine sahip olanlar için de uygundur. Bununla birlikte, çok koyu ten rengine sahipseniz, kırmızımsı bir ton yerine doğal renginizin daha pirinç bir versiyonu gibi görünebilir.

Bakır Kahve Saç Rengini Uygularken Dikkat Edilecekler

Boyama işleminden öce mutlaka saçlarımıza gerekli bakımları yapmamız gereklidir. Bunların başında bitkisel yağlar gelmektedir. İşlemden önce saçlarımızın sağlıklı olması çıkan sonucu yüksek oranda etkilemektedir. Bakır kahve uygulamasından sonra da her boyama işleminde olduğu gibi boya pigmentleri zamanla etkisini yitirecektir.  Burada yapmamız gereken işlem tamamı ile tekrar bir boyama işlemi olmamalıdır.

Bakır Kahve Saç Rengini Uygularken Dikkat Edilecekler
Bakır Kahve Saç Rengini Uygularken Dikkat Edilecekler

Elbette resmin tamamına bakıldığı zaman kaşlarımız yüzümüzün şeklini bizlere vermektedir. En uygun kaş şekillendirmesinden sonra saç tonuna uygun kaş rengi seçilmelidir. Kaş yapısı saç yapısından farklı olduğu için açma işlemi süresi değişkenlik gösterecektir. Ortalama gürlükte bir kaş yapısı için 5-6 dakika arasında oksidan süresi verilmektedir.  Artık bu yeni görüntünüzle tanışabilirsiniz.

Görünümünüze biraz sıcaklık katmak istiyorsanız, bu renk tam size göre. Bakır kahve saç renginin birçok harika tonu vardır ve ten renginize ve göz renginize uygun olanı seçebilirsiniz. Bakır kahvesi saç rengi tüm cilt tonlarına uygundur çünkü tüm cilt tonlarına ve alt tonlarına uyan bir sıcaklığa sahiptir, bu nedenle hangi cilt tonuna sahip olursanız olun, bakır kahverengi saçlar sizin için harika bir seçenek olabilir. Sonuç olarak Bakır kahve saç rengi kimlere yakışır? Dediğimiz zaman hemen her cilt tonuyla iyi çalışan bir renk karşımıza çıkmaktadır.

Bakır Kahve Saç Rengine Uygun Yüzler Neler?

Bakır kahve saç rengi, sıcak esmer tenlere harika bir şekilde uyum sağlar. Bu cilt tonu genellikle altın ve zeytin alt tonlarını içerir. Bakır kahve tonları, cildinizin sıcaklığını ve doğallığını vurgulayarak mükemmel bir uyum oluşturabilir.

Eğer buğday tenliyseniz, bakır kahve saç rengi size canlı ve enerjik bir görünüm kazandırabilir. Bu cilt tonunda hafif alt tonlarla birlikte bakır kahve tonları, yüzünüzü aydınlatabilir ve doğal bir parlaklık katabilir.

Açık tenliyseniz ve sıcak alt tonlara sahipseniz, bakır kahve saç rengi teninizle uyumlu bir seçenek olabilir. Yüzünüzdeki hafif kızıl tonlar, saç renginizle birleşerek doğal bir denge oluşturabilir.  Zeytin tenliyseniz, bakır kahve saç rengi sizi daha canlı ve enerjik gösterebilir. Bu renk, zeytin alt tonlarıyla güzel bir uyum yakalayabilir ve yüzünüzdeki doğal sıcaklığı vurgulayabilir.

Eğer porselen tenliyseniz ve sıcak alt tonlara sahipseniz, bakır kahve saç rengi kontrast yaratmak için harika bir seçenek olabilir. Saç renginiz, cildinizin beyazlığını dengeleyerek ilgi çekici bir görünüm oluşturabilir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.