Uzun Çizme ile Pantolon Nasıl Kombinlenir?

0

Uzun çizme ile pantolon nasıl kombinlenir? Uzun çizmelerin pantolonlarla kombin yapılması gündeme geldiği zaman farklı renk ve koleksiyon tercihlerinden söz edebiliriz. Özellikle uzun çizme kombinleri hakkında karar verirken, kendi tarzınızı da dikkate alıyor olmalısınız!

Pantolon ve çizme renginin uyumlu kombinlere engel olmadığını bilmek önemlidir. Hem siyah hem de beyaz pantolonlar kahverengi çizmelerle kombinlenebilir. Ya da tam tersi de harika bir görsellik ortaya koyacaktır. Bu aşamada uzun çizmelerle pantolon kombinlerine dikkat etmeniz gerekiyor. Peki, Uzun çizme ile pantolon nasıl kombinlenir? İşte önerilerimiz;

  • Lacivert kotlar, koyu renkli çizmeler kullanın
  • Gri pantolonlar da kahverengi çizmeleri kombinleyin!
  • Kahverengi çizmeli siyah pantolon veya tam tersini deneyinUzun çizme ile pantolon nasıl kombinlenir

Pantolon denilince daha şık görünmek isteyenler için en rahat ve uygun olanı pantolonlardır. Piyasada çok fazla pantolon var ama hepsi çizme ile kombinlenemiyor. Bazıları birbirinin rengine ve dokusuna uymadığı için çizme ile kombinlenmeye uygun değildir. Bu aşamada çizmelerle etkili bir uyumu yakalayan pantolonlar tercih etmelisiniz. Ancak bu sayede mükemmel bir uyumu yakalayabilirsiniz.

Uzun Çizme ile Pantolon Kombinleri Nasıl Yapılır?

Uzun çizmelerle pantolonları birleştirmenin birkaç yolu vardır. İşte size özel sunduğumuz harika seçenekler;

  • Açık renkli jean ile çizme giyin
  • Aynı renkte çizme ve pantolon kullanın
  • Pantolonunuzla farklı renkte bir çizme deneyin

    Uzun Çizme ile Pantolon Kombinleri Nasıl Yapılır?
    Uzun Çizme ile Pantolon Kombinleri Nasıl Yapılır?

Çizmelerinizin üzerine jean giymek istiyorsanız o zaman açık renkli jeanler tercih etmelisiniz ki ayağınıza fazla ağır gelmesin. Örneğin koyu renk bir kot pantolon giyiyorsanız, onun üzerine siyah ya da kahverengi botlar giyebilirsiniz. Ancak koyu renkli kot pantolon giymek istiyorsanız, onunla siyah veya kahverengi çizme giymeyi denemelisiniz.

Bu arada çizmenizle farklı renklerde pantolon giymeyi de deneyebilirsiniz. Örneğin, kırmızı bir kot pantolon giymek istiyorsanız, o zaman kırmızı botlar giymeyi deneyin ve tam tersi şekilde siyah veya kahverengi gibi diğer renklerle de denemekte fayda var! Bütün bu bilgiler ışığında çizmelerinizin rengi pantolonunuzun rengiyle uyumlu olmalıdır ki birlikte giyildiklerinde uyumsuz bir kıyafet gibi görünmesinler. Unutmayın; uzun çizme ile pantolon kombinlerinde anahtar kelime ‘’Uyum’’dur.

Uzun Çizme ile Pantolon Kombinleri
Uzun Çizme ile Pantolon Kombinleri

Uzun Çizmeler ve Pantolonları Birleştirmenin Yollar Nelerdir?

Öncelikle uzun bacaklarınız varsa çizmelerinizin yarısı kadar uzunlukta bir pantolon giyebilirsiniz. Kısa bacaklara sahipseniz, botlarınızdan biraz daha kısa olan pantolonları tercih etmelisiniz. Pantolonun uzunluğu çizme topuğuna eşit veya biraz daha kısa olmalıdır.

İkincisi, pantolonlar için koyu renkler ve botlar için daha açık renkler seçmek en iyisidir. Bu tür bir kombin kadınların bacaklarını daha uzun ve daha ince gösterir. Daha genç bir görünüm istiyorsanız, kırmızı veya mor gibi daha parlak renkleri seçmelisiniz.

Uzun çizmeler, kıyafetinize biraz yükseklik ve stil katmak istediğiniz zaman oldukça başarılı sonuçlar ortaya koyar. İyi bir çift çizme, herhangi bir kıyafeti daha ilginç ve eksiksiz gösterebilir. Kot pantolonlar, etekler, elbiseler ve hatta şortlarla giyilebilirler.

Uzun Çizmeler ve Pantolonları Birleştirmenin Yollar Nelerdir?
Uzun Çizmeler ve Pantolonları Birleştirmenin Yollar Nelerdir?

Uzun çizme ile pantolon nasıl kombinlenir? Dikkate alınması gereken ilk şey, pantolonunuzun rengidir. Koyu renkli kot veya pantolonunuz varsa açık renkli botları tercih etmelisiniz. Bu oldukça trend ve şık görünen pantolon ve botlarınız arasında harika bir kontrast oluşturacaktır. Daha resmi bir görünüm için siyah çizmelerle siyah pantolon giymeyi de deneyebilirsiniz.

Koyu renkli pantolon giymek istiyorsanız, daha açık renkli çizmeleri tercih etmelisiniz. Bu, kıyafetinizi çok meşgul veya yersiz göstermeden uyum yaratmanızı kolaylaştıracaktır! Ayrıca, abartılı olmadan daha keskin bir görünüm istiyorsanız, bir rengin farklı tonlarını da eşleştirebilirsiniz! Örneğin, kırmızı pantolonunuz varsa, kırmızı veya bordo botları tercih edebilirsiniz!

Uzun Çizme ile Pantolon Kombinlerinde Dikkat Edilecekler

Uzun çizmelerinizi pantolonla kombinlerken ilk dikkat etmeniz gereken nokta, pantolon kesimidir. Düz kesim veya dar kesim pantolonlar, uzun çizmelerle mükemmel bir uyum sağlar. Pantolonunuzun paçasının çizmenizin içine rahatça sığmasını sağlayarak hem şık hem de düzgün bir görünüm elde edebilirsiniz. Geniş paçalı pantolonlar, çizmelerin içinde kaybolabilir ve istenmeyen bir görüntü oluşturabilir, bu nedenle tercihinizi düz veya dar kesimlerden yana kullanmanız önerilir.

Uzun çizme ve pantolon kombinlerinde renk uyumu, tarzınızı oluşturan temel unsurlardan biridir. Çizmelerinizin rengi ile pantolonunuzun rengini uyumlu bir şekilde seçmeye özen gösterin. Koyu renkli çizmeler genellikle farklı renkteki pantolonlarla iyi bir kontrast oluştururken, tonlar arasında uyum sağlayan kombinler de tercih edilebilir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.