Doğal Saç Renkleri

0

Doğal saç renkleri özgün bir tasarım konusunda iddialı bir konumda yer alır. Doğal bir güzellik konusunda bu tarz saçlar harika bir etkiye sahiptir. Doğal saç renkleri doğada bulunanlardır. Bitki ve hayvanlarda bulunan doğal pigmentlerin oluşturduğu renklerdir. Doğal renkler hemen hemen her saç rengini tarif etmek için kullanılabilir! Ancak her doğal saç rengi herkese yakışmaz. Bazı insanlar saçlarının ten rengiyle uyuşmaması nedeniyle kendilerine yakışan doğal bir renk bulmakta zorlanırlar.

Doğal saçlar için oluşturulmuş renkler arasında kahverengi, sarı, kırmızı ve siyah bulunur. Bunların hepsi hayvanlarda veya bitkilerde doğal olarak bulunabilen saç tonlarıdır. En yaygın doğal kahverengi türleri arasında kestane kahvesi, bakır kahvesi, kırmızı ile kahverengi ve altın kahverengi bulunur. Kırmızı tonlar arasında çilek sarısı, altın sarısı ve kumral bulunur. Sarı tonları arasında soluk sarı ve koyu sarı bulunur. Siyah, hiç kırmızı ton içermeyen çok koyu kahverengidir. Bu renkler her zaman karşılaştığımız saç renkleri arasında yer alıyorlar.

Doğal Saç Renkleri
Doğal Saç Renkleri Nelerdir

Doğal saç renkleri doğada bulunanlardır. Saçınızın gerçek rengi, her saç telinde bulunan melanin miktarına göre belirlenir. Daha fazla melanine sahip kişiler daha koyu ten ve saça sahipken, daha az melanine sahip kişilerin daha açık ten ve saç rengine sahiptir. Bu saç renkleri, güneş ve hatta yiyeceklerde bulunan kimyasallar da dahil olmak üzere çeşitli kaynaklardan gelir. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı doğal saç rengi vardır, bu nedenle hangi rengin size en çok yakıştığına karar vermek zor olabilir.

En Güzel Doğal Saç Renkleri

Doğal saç renkleri, saçınızın görünümünü değiştirmenin en basit ve en kolay yoludur. Çeşitli tonlarda gelirler ve kolayca uygulanabilirler. Bu saç renkleri genellikle saçı renklendirmek için doğrudan saça bir solüsyon uygulanarak yapılır. Bu, solüsyonun seyreltilmesi ve saçınıza kolayca uygulanabilmesi için su ile karıştırılmasıyla yapılır. Bugün piyasada birçok farklı türde doğal saç rengi bulunmaktadır. ancak hepsinin ortak bir noktası vardır. Bu tarz ürünler; saçınıza zarar verebilecek herhangi bir kimyasal madde veya zararlı içerik içermezler.

Evde saçınızı boyamak için doğal saç boyaları kullanmanın birçok faydası vardır. İlk faydası, bu ürünlerin saç derinize zarar verebilecek veya bu maddelere alerjiniz varsa cildinizi tahriş edebilecek kimyasallar veya amonyak içermemesidir. Bir diğer faydası ise kendinize ve çevrenizdekilere zarar verme endişesi duymadan dilediğiniz sıklıkta kullanabilmenizdir.

Bu ürünler aynı zamanda, saç derinizdeki doğal yağları soyacak ve zamanla kurumasına veya kırılgan hale gelmesine neden olabilecek sert kimyasallar içermediğinden emin olarak sağlıklı görünen saçlara da katkıda bulunur. Böyle bir durumda, üzerinde ne tür bir ürün kullanıldığını öğrenmeniz önemlidir. Böylece doğal bir güzelliği yakalamak konusunda harika bir tarıma imza atabilirsiniz.

En Güzel Doğal Saç Renkleri
En Güzel Doğal Saç Renkleri

Sarı Doğal Saç Rengi Elde Etme Nasıl Olur?

Sarı saç, elde edilmesi kolay olduğu için en yaygın doğal saç rengi türlerinden biridir. Açıktan koyu kahverengiye kadar birçok farklı sarışın tonunun yanı sıra çilekli sarışınlar ve platin sarışınlar vardır. Sarışınlar genellikle mavi veya yeşil gözlere sahiptir! Ancak bazılarının gözlerindeki melanin miktarına ve ten rengine bağlı olarak ela veya kahverengi gözleri de vardır. Daha dramatik bir görünüm için, köklerinize özel bir solisyon uygulayarak ve ardından tekrar çıktıktan sonra üstüne parlak noktalar koyarak daha dramatik bir görünüm için sarışın vurgular da eklenebilir.

Doğal saç renkleri en saf ve en canlıdır. Sadece doğal içeriklerle üretilirler ve zararlı kimyasallar veya boyalar içermezler. Bu ürünler, saçlarına ve saç derisine zarar vermeden zengin, güzel bir renk elde etmek isteyenler için üretilmiştir. Bu aşamada günümüz koşullarında geniş bir ürün yelpazesinden rahatlıkla söz edebiliyoruz. Bir de bu tarz saçları tercih edecekseniz, detaylı bir araştırma yaptıktan sonra kendi saç ve yüz şeklinize uygun olanını tercih etmelisiniz.

Sarı Doğal Saç Rengi Elde Etme Nasıl Olur?
Sarı Doğal Saç Rengi Elde Etme Nasıl Olur?

Doğal Saç Renkleri Nasıl Kullanılmalıdır?

Doğal saç renkleri, ne kadar kapatıcılık istediğinize bağlı olarak haftada bir veya iki kez uygulanmalıdır. Ürünü kafanızda kullanmadan önce her zaman test etmelisiniz. Böylece istenmeyen bir yeşil veya mavi tonuyla karşılaşmazsınız! Ürünü küçük bir cilt bölgesinde test ettikten sonra, kafanız gibi daha geniş bir alanda kullanmadan önce herhangi bir tahrişe neden olmadığından emin olun. Rengi uygulamak için sadece suyla karıştırmalısınız.

Doğal saç renkleri, istediğiniz görünüme ulaşmak için günlük rutininizde kullanabileceğiniz bitkilerden, bitkilerden ve minerallerden gelir. Bu ürünlerde sert kimyasallar yoktur ve cildinize veya saçınıza zarar vermeyen organik kaynaklardan üretilirler. En iyi yanı, bu doğal saç renklerinin evde kullanımının kolay olması ve ihtiyacınız olan tek şeyin, görünümünüzü korumak için her gün biraz zaman ayırmanız. Özellikle doğal saç renklerinin harika bir tasarıma sahip olması; bu tasarımın insanları genç göstermesinde de etkili olmasına neden olmaktadır.

Doğal Saç Renkleri Nasıl Kullanılmalıdır?
Doğal Saç Renkleri Nasıl Kullanılmalıdır?

Saçınızın rengini açmak, daha genç görünmenin harika bir yoludur. Ancak aynı zamanda sizi daha yaşlı gösterebilir.  Saçınızı doğal renginden daha koyuya boyadıysanız, daha açık hale getirmeyi düşünün. Birçok insan, koyu renk saçın kendilerini otomatik olarak daha yaşlı gösterdiğini düşünür. Bu mutlaka böyle değildir. Buradaki ipucu, cilt tonunuzu ve göz renginizi tamamlayan bir gölge bulmaktır. Bunun ne olduğunu bilmiyorsanız, tavsiye için bir stiliste görünün. Bir karar vermeden önce farklı aydınlatma koşullarında farklı tonları da deneyebilirsiniz.

Doğal Saç Renklerinde Yeni Nesil Çözümler

Kimyasal içerikli saç boyaları uzun süreli ve yoğun renkler sunabilirken, saç sağlığına olumsuz etkileri nedeniyle tercih edilmeme sebebi olmuştur. Son yıllarda, bitkisel saç boyaları doğal renklerin elde edilmesi için popüler hale geldi. Henna, kına, ceviz kabuğu gibi bitkilerden elde edilen boyalar, saça zarar vermeden doğal ve parlak renkler sunar.

Doğal saç renkleri demek sadece tek bir renk anlamına gelmez. Gölgelendirme ve balyaj gibi tekniklerle saça farklı tonlar ve derinlikler kazandırabilirsiniz. Bu yöntemlerle saçınıza güneşte doğal olarak oluşan renk geçişleri vererek, saçınızı daha canlı ve doğal görünmesini sağlayabilirsiniz.

Organik saç boyaları, kimyasal maddeler içermez ve saçı korurken renklendirme sağlar. Özellikle soğuk preslenmiş yağlar, bitki özleri ve doğal pigmentler içeren bu boyalar, saçı beslerken istenilen renk tonlarını elde etmenizi sağlar.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.