Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Kısa Saç Modelleri

0

Uzun yüzlü kadınlar için kısa saç modelleri popüler kesimlerden oluşuyor.  Harika bir şıklık yakalamayı isteyenler açısından uzun yüzlü kadınlar saç modelleri her zaman favori konumda yer alıyor. Uzun yüzlü bayanlar için kısa saç modelleri, özgün bir tarzı yansıtmak durumundadır. Uzun bir yüzünüz varsa, dezavantajlı durumdasınız çünkü yüzünüzü olduğundan daha uzun gösteriyor. Yüzünüzü daha kısa gösterecek bir saç modeli arıyorsanız bu sorun olabilir. Ancak, yüzünüzü daha ince ve daha çekici göstermeye yardımcı olabilecek bazı kısa saç modelleri vardır.

2023 Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Kısa Saç Modelleri
2023 Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Kısa Saç Modelleri Nelerdir

Uzun yüzlü kadınlar için kısa saç modellerinin en iyi yanı, herhangi bir duruma veya kıyafet kuralına uyacak şekilde şekillendirilebilmeleridir. Onları işe ya da bir akşam dışarı çıkarken giyebilirsin ve her zaman harika görünürler. Ayrıca bakımı kolaydır ve sizin açınızdan çok az çaba gerektirir. Daha önce hiç kısa saç stili denemediyseniz, kişiliğinize ve yaşam tarzınıza uygun olanı almayı düşünmelisiniz. Aşağıda sıraladığımız kesimler her zaman Uzun yüzlü kadınlar için kısa saç modelleri konusunda ön plana çıkar;

  • Dalgalı
  • Long bob
  • Katlı saçlar
  • kaküllü Pixie kesimini
Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Kısa Saç Modelleri
Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Kısa Saç Modelleri

2023 Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Kısa Saç Modelleri

Her gün giymek kolay ve basit bir şey istiyorsanız, kısa saç modelleri mükemmeldir. Diğerlerinin yanı sıra yuvarlak, oval, kare ve kalp şeklindeki yüzler de dahil olmak üzere her türlü yüz şekline uyacak birçok farklı kısa saç modeli vardır. Uzun yüzlü kadınlar için kısa saç modelleri tam da bu noktada mükemmel seçeneklerden oluşuyor!

Yuvarlak veya oval yüzlü kadınlara kısa saç modelleri önerilmez. Çünkü bu şekiller genellikle geniş bir alına sahiptir. Kısa saç kesimi daha geniş görünmesini sağlar. Bir istisna, herhangi bir yüz şekline uygun kısa bob saç kesimidir. Ayrıca oval yüzlü kadınlar küt kesimlerden ve keskin kakül açılarından kaçınmalıdır. Uzun yüzlü kadınlar için kısa saç modelleri yumuşak ve feminen olmalıdır.

Örneğin, oval bir yüzünüz varsa ve en geniş noktasını gizlemek istiyorsanız, alnınıza düşen kakülleri kullanabilir ve daha dar bir alın yanılsaması yaratabilirsiniz. Yüz şekliniz yuvarlaksa, yüzünüzü olduğundan daha da yuvarlak gösterecekleri için ağır kaküllerden kaçınmalısınız. Bunun yerine, bir tarafı ağır göstermeden saçınıza hacim kazandıracak yandan süpürülmüş kâkülleri tercih etmeniz gerekiyor.

2023 Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Kısa Saç Modelleri
2023 Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Kısa Saç Modelleri

Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Kısa Saç Modellerinin Özellikleri

Uzun yüzlü kadınlar için kısa saç modelleri, uzun yüzlü kadınlara en çok yakışan saç modelidir. Sizi daha şaşırtıcı ve güzel gösterebilirler. Uzun yüzlü kadınlar için pixie kesim, bob kesim, kısa dalgalı saç modeli, kısa kıvırcık saç modeli vb. dahil olmak üzere seçebileceğiniz çok sayıda kısa saç modeli vardır.

YouTube video

Pixie kesimi

Pixie kesimi, bakımı ve şekil vermesi çok kolay olduğu için genç kızlar arasında oldukça popüler bir saç kesimidir. Saç stilinizi gündüzden geceye değiştirmek için farklı saç ürünleri kullanabilirsiniz. Ek olarak, peri kesimi çoğu yüz şekli için de çok uygundur. Çünkü yüz hatlarınızı tamamen gizlemez, sadece saçınızın uzunluğunu değiştirir. Kare bir yüz şekline sahipseniz bu saç kesimi sizin için en doğru seçim olabilir çünkü elmacık kemiklerinizi vurgulamaya yardımcı olur ve yüzünüzün fazla yuvarlak ya da fazla kare görünmesini engeller.

2023 Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Kısa Saç Modelleri
2023 Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Kısa Saç Modelleri

Bob kesimi

Ünlüler arasında popüler olan bir diğer model ise bob kesimdir. Bu, çok fazla çaba veya zaman gerektirmeyen ancak yine de çoğu kadında güzel görünen başka bir kolay saç kesimi! Ortadan ayırma veya yandan süpürme kakülleri gibi pek çok farklı şekilde şekillendirebilirsiniz.

Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Kısa Saç Modellerinde Öneriler

Uzun yüz şekline sahipseniz, saç modeli seçimi yüz hatlarını dengelemek ve en iyi özelliklerinizi ön plana çıkarmak için oldukça önemlidir. Hem kısa saç modelleri hem de uzun saç modelleri konusunda bazı önerilere göz atabilirsiniz. Çene hizasında veya biraz daha uzun bob kesim saç modelleri, yüz hatlarını yumuşatmaya yardımcı olabilir.

Katmanlı bir bob, hacmi artırırken yüz hatlarını dengeleyebilir. Ön tarafta daha uzun, arka tarafta daha kısa olan asimetrik kesimler, yüzü çerçeveleyerek daha geniş görünmesini engelleyebilir. Hafif dalgalı veya plaj dalgaları ile şekillendirilmiş kısa saçlar, yüz hatlarına yumuşaklık ve hareket katarak dengeleyebilir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.