Bol Paça Pantolon Kombinleri

0

Bol paça pantolon kombinleri her zaman talep gören tasarımlar arasında yer alıyor! Rahatlığı ve şıklığı nedeniyle günümüzde de pek çok kişinin ilk tercihi olan bol paça pantolonların geçmişi geriye gitmektedir. 1920’li yıllara kadar uzanan zengin tarihiyle bu pantolon modelinin yeri büyüktür. Zira o yıllarda kadınlar için daha çok elbiseler ve etek kombinleri öne çıkıyordu. Coco Chanel, Dietrich ve Hepburn gibi radikal isimler o dönemde eleştirilseler bile bol paça tutkularından vazgeçmemişlerdir.

Mevsimsiz olarak kullanılabilmesi nedeniyle bu pantolonlar özellikle konfor arayanların gözdesidir. Dolaplarda olması gereken bir paça olarak karşımıza çıkmaktadır. Paça kesiminin yanı sıra kullanılan kumaş çeşidi de kendini göstermektedir. Vücut yapısına uygun ürünlerin tercih edilmesi şıklığı yakalamada en önemli koşuldur.

Bol Paça Pantolon Kombinleri
Bol Paça Pantolon Kombinleri

Konforu seven hanımların tercihi olan bol paça pantolonlarda daha çok spor stilin tercih edildiğini söylemek mümkündür. Salaş üst ve alt birleştirerek bohem stilini de en iyi haliyle yansıtabilirsiniz. Hafif geniş tişörtler bu noktada kombin yapmayı kolaylaştıracak parçalar arasındadır. Ancak bol ve salaş bir kombin yaparken basık bir görüntü elde etmemeye çalışmak yerinde olacaktır. Bol paça pantolon kombinleri tercihlerinde farklı renklerin uyumuna dikkat etmek gerekiyor.

Bol Paça Pantolon Kombinleri Nelerdir?

Yazın ya da kışın kullanımı mümkün olan bu pantolonlar için yapılacak kombinlerde göz önüne alınması gereken bazı noktalar vardır. Bunları şöyle sıralamak mümkündür:

  • Pantolonun yüksel ya da düşük bel oluşu
  • Kombin yapacak kişinin boy özellikleri
  • Spor mu klasik şıklık mı tercih edildiği
  • Hangi ortamda kombinin giyileceği
  • Yaşanılan mevsimin özellikleri

    Bol Paça Pantolon Kombinleri Nelerdir?
    Bol Paça Pantolon Kombinleri Nelerdir?

Yüksek bel bol pantolonları kombinlerken vücudu saran tişört ya da buluz tercihleri yapılabilir. Kullanılan bir kemerle bel kısmını vurgulamak da mümkündür. Böylece bel bölgesi ince gösterilebilir. Kışın bol pantolonlar tercih edilecekse kazaklarla çok iyi uyum gösterdiğini söylemek mümkündür. Burada da kazağın vücudu sarması güzel bir etki bırakacaktır. Bol paça pantolon kombinlerine dair bir karar verirken renk ve tarz uyumuna dikkat etmek gerekiyor.

İş yeri şıklığı isteyen kişilerin kendi stillerini yaratma noktasında bol paçalardan yardım aldığı bilinmektedir. Doğru buluz ya da gömleklerle yapılan kombin dikkat çekici ve uygun olacaktır. Kombini yaparken kişinin boyu uzunsa düz bir ayakkabı tercih edebilir. Ancak kısa boyluların topuklu ayakkabılarla birleştirmesi daha uygundur. Bol paça pantolon kombinleri konusunda bir karar verirken; mutlaka detaylı bir araştırma sürecini yakından takip ediyor olmanız gerekiyor.

Bol Paça Pantolon Kombinleri
Bol Paça Pantolon Kombinleri

Bol Paça Pantolon Kombin Yaparken Dikkat Edilecekler

Vücut yapısına uygun pantolon ve üst giyimin yanı sıra kombinin doğru olması da gerekmektedir. Kullanılan renklerin uyum göstermesi alınacak riskleri minimuma indirecektir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da bu ürünün boyu kesiyor oluşudur. Düşük bel bol paçaların bazı insanları kısa gösterme ihtimali bulunmaktadır. Uzun insanların ya da uzun görünmekle ilgili bir derdi olmayan kişilerin tercih etmesi gerekir. Bol paça pantolon kombinlerine yönelik bir karar verirken mutlaka kendi beden yapınızı da dikkate alıyor olmanız gerekir.

Bol Paça Pantolon Kombin Yaparken Dikkat Edilecekler
Bol Paça Pantolon Kombin Yaparken Dikkat Edilecekler

Bol paça kombin yapmak isteyenlerin dikkat edecekleri bir diğer konu da geniş basenlerdir. Yüksek ya da düşük bel fark etmeksizin bu tarz pantolonlar basen kısmından bollaşacağı için dikkat çekilmesi istenmeyen kısımların vurgulanmasına neden olunabilir. Ayrıca üst ve alt kıyafetleri birleştirirken bir uyum yakalama dikkat edilmelidir. Spor ya da klasik şıklığa karar verdikten sonra seçim yapılmalıdır. Bol paça pantolon kombinleri farklı kıyafetlerle uyumlu bir şıklığı yakalamanızı sağlayacaktır.

Bol Paça Pantolon Kombinlerinde Öne Çıkan Trendler

Tek renkli kombinler her zaman şıklığı temsil eder. Farklı tonlarda bol paça bir pantolonu, aynı renkte bir üstle tamamlayarak minimal ve sofistike bir görünüm elde edebilirsiniz. Bol paça pantolonların yüksek bel kesimleriyle uyumlu crop üstler, belinizi vurgular ve kombininizi dengeleyebilir. Bu tarz kombinler genç ve enerjik bir hava yaratır.

Geniş kesimli ceketler veya blazerlar, bol paça pantolonlarla mükemmel bir kontrast oluşturabilir. Hem rahat hem de şık bir tarz elde etmek için deneyebilirsiniz. Bol paça pantolonlarını klasik beyaz gömleklerle birleştirmek her zaman şık bir seçenektir. Hem günlük hem de daha resmi etkinlikler için uygun bir tercihtir.

Bol paça pantolonlar, bohem ve retro tarzıyla da mükemmel bir uyum sergiler. Desenli veya çiçek desenli bluzlar, büyük güneş gözlükleri ve retro aksesuarlarla kombinleyerek dikkat çekici bir görünüm yaratabilirsiniz.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.