Dövme Yazıları ve Anlamları Erkek

0

Dövme yazıları ve anlamları erkek trendi son zamanların gözde modasıdır! Dövme, tarihin çok eski çağlarından beri var olmuş, gerek çeşitli sembol ve mesajlar vererek gerek de estetik zevkler için insan vücuduna yapılmıştır. Dövme konusunda günümüzün popüler tercihi dövme yazılarıdır. Dövmeler ve dövme motiflerinin anlamları gündeme geldiği zaman erkekler için farklı seçeneklerden rahatlıkla söz edebiliriz.

Genelde en çok kullanılan dövme yazıları Latince ifadelerden oluşmaktadır. Bunun dışında kişiler kendileri için önemli olan insanların isimlerini de yazdırmayı sıklıkla tercih etmektedir. Erkek bireylerin geniş ve kapsamlı figürlerden oluşan dövmeler yerine artık sıklıkla dövme yazılarını tercih ettiğini söylemek yanlış olamayacaktır. Dövme yazıları ve anlamları erkek tasarımlarının kendine özgü trendleri bulunmaktadır. Peki nedir erkekler tarafından kullanılabilecek o dövme yazıları, gelin birlikte inceleyelim.

Dövme Yazıları ve Anlamları Erkek
Dövme Yazıları ve Anlamları Erkek

Erkek Dövme Yazıları ve Anlamları Nelerdir?

Erkekler için yapılabilecek harika dövme yazıları vardır. Eğer bir döve yazısı yaptıracak ama ne yaptıracağınıza karar veremediyseniz veya yeni yeni fikir edinen bir insansanız aşağıda verdiğimiz dövme yazılarını anlamları ile beraber inceleyebilirsiniz.

 • Aut disce aut discede. – Ya öğren, ya terk et anlamına gelmektedir.
 • Contraria contraiis curantur – Zıtlar zıtlara iyi gelir anlamına yorumlanır.
 • Cogito, ergo sum – Düşünüyorum, öyleyse varım demektir.
 • Alea iacta est. – Ok yaydan çıktı anlamına gelmektedir.
 • Cetera quis nescit – Gerisini kim bilmez anlamına gelmektedir.
 • Militat omnis amans. – Her aşık bir savaşçıdır anlamına yorumlanmaktadır.
 • Medice, cura te ipsum. – Doktor, sen önce kendini iyi et anlamına gelir.
 • Dabit deus his quoque finem – Bu da geçer anlamına gelmektedir.
 • Damnant quod non intelligunt – Anlamadıkları şeyleri kınarlar anlamındadır.
 • Dum vivimus vivamus – Hayattayken yaşayalım anlamına gelmektedir.

Sizler ile önce Latince kökenden gelen yazıları paylaştık ama belki de en önemlisini ve en çok kullanılanını henüz paylaşmadık. Tabii ki o da Carpe Diem. Hemen hemen milattan 23 yıl önce Horatius’un yazdığı bir dizede geçen bu kalıp “Anı Yaşa” anlamına gelmektedir. Dövme yazıları ve anlamları erkek tasarımları görsellik konusunda başarılıdır.

Erkek Dövme Yazıları ve Anlamları Nelerdir?
Erkek Dövme Yazıları ve Anlamları Nelerdir?

Şimdide İngilizce örnekler üzerinde erkeklerin yapabileceği dövme yazılarını inceleyelim:

 • Dreams are our escape from reality–Rüyalar gerçeklikten kaçışımızdır olarak yorumlanır.
 • Not all those who wander are lost–Başıboş dolanan herkes kaybolmuş değildir
 • You get what you give–Ne verirsen onu alırsın anlamına gelir.
 • Life is too short to even care at all – Hayat, kafaya takmak için fazla kısa demektir.
 • This too shall pass –Bu da geçecek anlamına gelmektedir.
 • Be the change itself –Değişimin kendisi ol anlamına çevrilir.
 • Without struggle there is no progress –Mücadele etmeden ilerleme olmaz olarak karşımıza çıkar.
Erkek Dövme Yazıları
Erkek Dövme Yazıları

Erkek Dövme Yazıları Nasıl Olmalıdır?

Sizler için erkeklerin yaptırabileceği bazı örnek dövme yazıları verdik fakat dövme yaptırırken en dikkat etmeniz gereken unsur yaptıracağınız dövmenin geniş bir kitleye hitap etmesi veya herkes tarafından beğenilmesi değil, yalnızca sizin tarafınızdan “Evet, bu harika oldu.” denilebilmesidir.

Erkek Dövme Yazıları Nasıl Olmalıdır?
Erkek Dövme Yazıları Nasıl Olmalıdır?

Yaptıracağınız dövmenin yazı içeriği bakımından biraz daya yardımcı olmamız gerekirse bu örnekler dışında size en sevdiğiniz şairlerin en sevdiğiniz şiirlerini düşünmenizi öneririz. Şiirler içerisinde dövme yazısı olmaya inanılmaz uygun kelime grupları ve cümleler vardır. Ayrıca sizin için anısı olan veya manevi değere sahip bir şiiri seçmeniz yaptıracağınız dövmeyi daha da eşsiz kılacaktır.

Dövme yazıları yaptıracaksanız dikkat etmeniz gereken bir diğer noktada yazı uzunluğu ile dövmeyi yaptırmak istediğiniz bölgenin ölçüleri olacak. Adeta bir kağıda yazı yazarken kenarlardan bırakılan boşluklar, girintiler-çıkıntılar gibi detaylar sizin dövmenizi estetik açıdan daha iyi hâle getirecektir. Dövme yazıları ve anlamları erkek tasarımları konusunda artık karar sizin, yaptırmak istediğiniz dövmeyi seçin ve yolculuğa başlayın.

Dövme Yazılarında Renk Seçenekleri

Dövme yazılarının rengi, taşıdığı anlam ve ifadeyi güçlendirebilir. Örneğin, sevgi veya huzur gibi olumlu duyguları ifade etmek için sıcak renkler tercih edilebilirken, üzüntü veya hüzün gibi duyguları ifade etmek için daha soğuk renkler seçilebilir. Dövmenizin taşıdığı mesajı en iyi yansıtan renkleri seçmek, anlamınızı daha etkili bir şekilde iletebilir.

Renk seçiminde kişisel tercihleriniz büyük önem taşır. Hangi renklerin sizi ifade ettiğini ve karakterinizi yansıttığını düşünmek, dövme yazınızın renklerini belirlemede size yardımcı olabilir. Ayrıca, favori renkleriniz veya renklere olan duygusal bağınız da renk seçiminde etkili olabilir.

Dövme yazılarının okunabilirliği, seçilen renklerin kontrastına bağlıdır. Yazılarınızın net ve kolayca okunabilir olması önemlidir. Koyu renkler genellikle daha fazla kontrast sağlar ve yazıların uzaktan bile okunabilmesini kolaylaştırabilir. Yazının rengi ve cildinizin tonu arasında iyi bir denge kurmak, yazınızın görünümünü olumlu yönde etkiler.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.