Balyajlı Kısa Saç Modelleri

0

Balyajlı kısa saç modelleri kendinize uygun bir renk seçtiğiniz zaman harika bir etkiye sahip olacaktır. Son zamanlarda özellikle mevsim geçişlerinde kadınlar saçlarında değişiklik yapmayı tercih etmektedir. Dipten boyamayı tercih etmeyenler seçimlerini genelde ombre ya da balyajdan yana kullanırlar. Daha dikkat çekici bir görselliğe sahip olmayı isteyenler; farklı renkleri de bir araya getirebilirler.

Burada ten rengiyle uyumlu renk seçeneklerini değerlendirmek önemlidir. Balyaj ombreye nazaran daha doğal geçişli olduğu için sıklıkla tercih edilir. Kısa saçlara ombre uygulaması daha zor olabileceğinden kaynaklı kısa saçlı kadınlar balyaja yönelirler. Köklü renk değişikliği istemeyen sadece ışıltılar isteyenler için uygun seçeneklerdendir.

Balyajlı Kısa Saç Modelleri
Balyajlı Kısa Saç Modelleri

Beyaz, buğday, esmer tenlilerin kolaylıkla düşünmeden seçimde bulunabilecekleri boyama teknikleri arasındadır. Saçların kendi rengi siyah olsa bile uygun tonlarda renk seçildiği taktirde baljay uygulaması yapılabilir. Burada hem renk hem de saçlarınızın kesim özelliklerini dikkate alıyor olmanız gerekmektedir.

Mevsimler arasında saç tonlarınızda değişiklik yaparak mevsimlere kolaylıkla görüntünüzle uyum sağlayabilirsiniz. Yaz günlerinde genellikle sıcak tonlara yer verilirken kış mevsiminde kadınlar daha çok karamel gibi koyu alt tonlu renklere yönelirler. Dip renginizde radikal değişiklikler istemeyenler ise saç uçlarında renklendirme yaparlar. Balyajlı kısa saç modelleri gündeme geldiği zaman tam anlamıyla özgün bir tardan söz edebiliriz.

Balyajlı Kısa Saç Nedir?

Balyajlar saçların doğal rengine dokunmadan uygulanan saç boyama tekniklerinden bir tanesidir. Yalnızca saçların uçlarına uygulandığı için diplerle alakalı herhangi boyama işlemi olmaz. Bu nedenle doğallıktan yana tercihte bulunan kadınların ilk seçimleri arasındadır. Balyajlı saçlarınızın sayesinde saçlarınızda ışıltılı görüntü elde edebilirsiniz. Genelde kadınlar kendi saç tonlarından birkaç ton açığını boyamada tercih ederler.

  • Saçlarında doğal dokunuşlar olmasını isteyen kadınların oldukça sevdiği biçimlerden bir tanesidir.
  • Saçların dibine dokunulmadığı için neredeyse her saç tipi ve ten rengine uygundur.
  • Saçlarınızın uçlarına uygulandığı için tekrar tekrar boyamayla uğraşmanıza gerek kalmamaktadır.

Saçlarınız dipten uçlara doğru renkleri açılarak ilerler. Bu sayede saçlara oldukça doğal ışıltılar kazandırır. Her tipteki saça uygulanabilir olması sayesinde birçok kadın tarafından tercih edilebilir. Kısa saçlarda ve uzun saçlarda oldukça göz alıcı görünmektedir. Saçlarınızı ilk defa boyatmayı planlıyorsanız balyajdan yana tercihte bulunmak isteyebilirsiniz.

Balyajlı Kısa Saç Nedir?
Balyajlı Kısa Saç Nedir?

Sarı Tonlu Balyajlar

Sarı saçlar oldukça etkileyici oldukları için balyajda da sıklıkla tercih edilmektedir. Sarının onlarca farklı tonunu tercihte bulunabilirsiniz. Özellikle küllü tonları balyajda sıklıkla tercih edilmektedir. Doğallıktan yana görüntü vermek isteyen kadınlar sarı tonlarından vazgeçmemelidir. Işıltılı ve gösterişli saçlara sahip olabilirsiniz. Kendi saç renginiz kahve tonlarındaysa sarı balyajlar size oldukça yakışacaktır.

  • Saçlarınızın diplerine işlem yapılmadığı için esmer tenli olsanız dahi sarı rengini tercih edebilirsiniz.
  • Son yıllarda küllü tonlardaki sarılar oldukça popüler seçenekler arasındadır.
  • Saçlarınız çok kısa olsa bile doğru renk geçişleri uygulandığı taktirde sarı saçlara sahip olabilirsiniz.
  • Dilerseniz koyu karamel tonlarını da değerlendirebilirsiniz.

Özellikle kısa saçlarda kahverengi- sarı uyumu oldukça göz alıcı gözükecektir. Saçlarınızın dipten koyuluğu uçlara doğru birkaç ton kırılarak sarılaşacaktır. Halihazırda saçlarınızın tonu kahverengi değilse kahverengiye boyatarak balyaj işlemini yaptırabilirsiniz. Saçlarınızı dalgalı şekillendirerek kullanabilirsiniz. İri dalgalara sahip kısa saçlarınızın hacimli görünecektir. Balyajlı kısa saç modelleri konusunda bir karar verecekseniz, öncesinde farklı modelleri de değerlendirmenizde fayda vardır.

Sarı Tonlu Balyajlar
Sarı Tonlu Balyajlar

Renkli Balyajlar

Son zamanlarda rengarenk tonlara sahip balyajlar oldukça dikkat çekmektedir. Kısa saçlarda çok şık görünmeleri sayesinde özellikle kısa saçları kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Renkli ruhlarını ortaya koymak isteyenler mavi, yeşil, pembe gibi tonlarda boyatabilirler. Saçlarınızın tamamının renkli olmasını istemiyorsanız renkli balyaja şans verebilirsiniz.

  • En sık tercih edilen tonlar; mavi, yeşil, pembe, mor renkleridir.
  • Saçlarınızın tamamına uygulanmadığı için dip boyasıyla uğraşmak zorunda kalmazsınız.
  • Birden fazla renk kombinasyonlarına yer vererek çarpıcı, göz alıcı saçlara sahip olabilirsiniz.

Saçlarınızda canlı renklere yer vererek iddialı ve göz alıcı görünebilirsiniz. Giyim tarzınıza da uygunsa asi sokak stilini başarıyla yansıtabilirsiniz. Kırmızı tonlarına yer vererek gösterişli saçlara sahip olabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan şeyler profesyonel kuaför ve favori renginiz. Balyajlı kısa saç modelleri söz konusu olduğu zaman tam anlamıyla göz alıcı seçeneklerden söz ettiğimiz için bu tarz saçlar hep favori konumda yer alırlar.

Renkli Balyajlar
Renkli Balyajlar

Balyajlar En Çok Hangi Saç Kesimine Yakışıyor?

Balyajlar hiç şüphesiz kısa saçlarda oldukça göz alıcı görünmektedir. Orta veya uzun boylu saçlarınızdan sıkıldıysanız artık kestirmeyi planlıyorsanız bob modelli kesimi seçebilirsiniz. Saçlarınız ince telliyse bok kesimi ile hacimli görünecektir. Üzerine uygulatacağınız bal köpüğü rengi ile doğal ışıltıya sahip saçlara sahip olabilirsiniz.

YouTube video

Katlar sayesinde gür duran saçlarınız olacaktır. Bob kesime en uygun tonlardan bir tanesi de karameldir. Kendi saç renginiz koyu tonlardaysa karamele şans vermenizi tavsiye ederiz. Ten renginiz esmerse bu renk size çok yakışacaktır. Balyajlı kısa saç modelleri her zaman özgün bir tasarım oluşturmak konusunda başarılı olan modeller olarak her zaman popüler bir konumda yer almaktadır.

Asimetrik kesimlerde platine yakın sarı tonlar, renkli tonlar oldukça sık tercih edilmektedir. Saçlarınızdaki asimetri sayesinde hacimli ve gür görüntü elde edebilirsiniz. Saçlarınız kısa ama kesimi düzse doğal renk geçişlerinden vazgeçmemelisiniz. Kendi tonunuzdan birkaç ton açık tercih ettiğiniz taktirde yaz güneşinden açılmış gibi duran saçlar elde edebilirsiniz.

Balyajlı Kısa Saç Modelleri Nasıl Olmalıdır?

Saç stilleri, görünümümüzü önemli ölçüde etkileyen unsurlardan biridir. Son yıllarda balyajlı kısa saç modelleri, hem modern hem de şık bir seçenek olarak popülerlik kazanmıştır. Kısa saç modelleri seçerken, yüz şeklinizi göz önünde bulundurmalısınız. Balyajlı saçlar, yüzünüzü daha belirgin hale getirebilir. Yuvarlak yüzlü birine daha uzun tutamların ön plana çıktığı bir balyaj uygulaması yapmak iyi bir tercih olabilir.

Balyaj, saçın farklı renk tonlarıyla boyanması demektir. Kısa saçlarda balyaj uygulaması yaparken, saçın hareketini ve derinliğini vurgulamak için kontrast renkler tercih edebilirsiniz. Doğal ve yumuşak geçişler, saçın daha dolgun görünmesini sağlayabilir. Saçın sağlıklı olması, başarılı bir balyaj uygulamasının temelidir. Özellikle kısa saçlarda renk değişiklikleri daha belirgin görüneceği için, saçın iyi bir bakım alması önemlidir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.