Gözlüklüler İçin Saç Modelleri

0

Gözlüklüler için saç modelleri gündeme geldiği zaman farklı saç tasarımlarından söz edebiliriz. Yeni gözlük takmaya başlayanlar için alışveriş yaparken saç stilinizi düşünmeniz önemlidir. Uzun saçlarınız varsa, yeni gözlüğünüze uyacak yeni bir saç modeli almayı düşünebilirsiniz. Bu arada unutmayın; doğru saç kesimi, kırık uçlardan ve gözlük takmanın getirebileceği diğer sorunlardan kaçınmanıza yardımcı olabilir.

Kısa saçlara sahipseniz en önemli şey saç çizginizi çekecek ya da gözlüklerinizi rahatça takmanızı zorlaştıracak stillerden uzak durmaktır. Kuaförünüz, yüz şekliniz ve gözlükleriniz için doğru stili seçmenize yardımcı olabilir. Bu aşamada gözlük modelinize göre de saç modeli tercih edebilirsiniz. Elbette ki kısa saçlı mı yoksa uzun saçlı mı olduğunuz konusu gözlük modelinize uygun olan bir tasarımı oluşturmanıza doğrudan etki edecektir.

Gözlüklüler İçin Saç Modelleri
Gözlüklüler İçin Saç Modelleri

Harika bir şıklık yakalamaktaki en önemli şey, gözlükleriniz için doğru saç stilini seçmektir. Gözlükleriniz için bir saç modeli seçerken, sadece yüz şeklinize değil, aynı zamanda saçınızın yapısına ve uzunluğuna da dikkat etmelisiniz. Çünkü hepsi hangi saç modelinin size en çok yakışacağını etkiler. Özellikle yeni trend saç modelleri gündeme geldiği zaman karşımıza geniş kapsamlı seçenekler çıktığından tam olarak beklentinizi karşılayan tasarımlardan da söz edebiliriz.

Yeni Gözlüklüler İçin Saç Modelleri

Şayet yeni gözlük takıyorsanız saç tarzınızı oluşturmanız zaman alacaktır. Esasında bu gayet doğaldır. Şayet uzun saçlıysanız sizi daha farklı bir süreç bekler. Uzun saçlar, gözlüğünüzün rengine uygun bir elbise ile zarif bir tarzda giyilebilir. Cam boncuklu küpe, kolye gibi aksesuarları da eklerseniz daha dikkat çekici olacaktır. Saçınızı kestirmiş olsanız bile cam boncuklu kolye, küpe gibi aksesuarlarla görünümünüzü daha şık hale getirmeniz yine de mümkündür.

Unutmamak gerekir ki gözlükler bir stil ifadesidir. Gözlüklüler için saç modelleri de bu kapsamda değerlendirilmek durumundadır.  Gözlük takarsanız, onlarla iyi görünmek ve yüz şeklinize uygun olduğundan emin olmak isteyeceksiniz. Bu arada gözlükler için en iyi saç modelleri, dikkat çekmeyenlerdir. Bu nedenle, oval bir yüzünüz varsa, alnınızı veya gözlerinizi kapatmayan bir saç modeli seçmelisiniz. Öte yandan, yuvarlak bir yüz şekline sahipseniz kahküllerden kaçınmanızda fayda vardır.

Yeni Gözlüklüler İçin Saç Modelleri
Yeni Gözlüklüler İçin Saç Modelleri

İnce çerçevelere sahip bir gözlük takıyorsanız, saçınızı çok kısa kesmeyin! Bu onları olduğundan daha kalın gösterecektir. Saçınızı orta ve uzun boylarda tutun ki insanlar sizi gözlük takarken gördüklerinde çok farklı bir görsellikle karşılaşmasınlar. Gözlük için bir saç kesimi seçerken, yüzünüzü güzel bir şekilde çerçeveleyen ve dikkati çerçeveden uzaklaştıran bir şey seçmelisiniz.

Gözlüklüler için saç modelleri gündeme geldiği zaman incecik katmanlar, kişisel tercihlerinize en uygun olana bağlı olarak kakül veya yandan süpürülmüş kakül ve hatta küt kesimler gibi yüzün etrafında yumuşak kenarları olan diğer tüm stillerin yanı sıra bu konuda yardımcı olacaktır! Bundan dolayı saç modellerine dair dokunuşları her zaman dikkate almanız gerekiyor.

Gözlüklüler İçin Saç Kesiminde Dikkat Edilecekler

Gözlükler yaygın bir aksesuardır! Ancak aynı zamanda bir moda ifadesi de olabilirler. Bununla birlikte daha net görmemizi sağlayan gözlükler günlük hayatımızı da kolaylaştırırlar. Dolayısıyla saç yapımızı gözlüklerle uyumlu bir hale getirmek; harika bir tasarıma imza atmak ve mükemmel bir şıklık yakalamak anlamına gelir. Burada gözlüklüler için saç modelleri hakkında bir karar verirken kendi yüz yapınıza dikkat ediyor olmalısınız.

İlginizi Çekebilir; Genç Gösteren Saç Renkleri

Saçınızı toplamak, gözlük çerçevelerinizi saklamanın en iyi yollarından biridir. Ancak aynı zamanda göz alıcı gözlüklerinizi sergilemenize de olanak tanır. Cazibenizi ve stilinizi sergilemek istiyorsanız, o zaman kesinlikle saçlarınızı toplamalısınız. Daha rahat bir görünüm için saçınızı bir veya iki kafa bandıyla toplamayı da deneyebilirsiniz. Bir de saçlarınızı daha düz bir şekilde kestirecek olursanız, gözlükle birlikte harika bir uyumu da yakalarsınız.

Gözlüklüler İçin Saç Kesiminde Dikkat Edilecekler
Gözlüklüler İçin Saç Kesiminde Dikkat Edilecekler

Saçınızı ne kadar kısa veya uzun kestiğinize bağlı olarak gözlüğünüzü büyütebilir veya küçültebilirsiniz. Küçük çerçevelere sahipseniz saçlarınızı kısa kesmek onları daha da öne çıkarırken, büyük çerçevelere sahipseniz uzun katlar halinde kesmek saçlarınızı yüzünüze ve dekoltenize doğru yok eder. Bu aşamada saç modelinize karar verirken mutlaka gözlük çerçevelerinizi de dikkate almanız gerekir. Ancak bu sayede tam olarak beklentinizi karşılayacak bir tasarıma imza atabilirsiniz.

Gözlüklerle Uyumlu Saç Modelleri Hangisidir?

Gözlük tercihlerinde öncelikle yuvarlak bir yüz şekline sahipseniz kısa saç modellerinden kaçınmalısınız. Çünkü bunlar yüzünüzü daha yuvarlak ve uzun göstereceklerdir. Uzun saç yuvarlak yüzlü insanlara daha çok yakışıyor. Ancak yüzünüz oval bir şekle sahipse kısa saç modelleri tam size göre ve yüzünüzün orantılarını iyileştirmeye yardımcı olacaktır.

Gözlüklerle Uyumlu Saç Modelleri Hangisidir?
Gözlüklerle Uyumlu Saç Modelleri Hangisidir?

Oval bir yüze sahipseniz ve gözlük takmak istiyorsanız, atkuyruğu gibi açık saç kesimlerinden kaçının, çünkü bunlar kafanızı olduğundan daha geniş gösterecektir. Bu tür saç kesimi için, dikkati alın bölgenizden uzaklaştırmaya yardımcı olacak topuzlar veya örgüler giymenizi öneririz. Bu aşamada işinize çok yarayacağını umduğumuz gözlüklüler için saç modelleri aşağıdaki gibidir;

  • Kaküllü dalgalı saçlar
  • Orta uzunlukta saç modeli
  • Kahküllü kıvırcık saç modeli
  • Uzun kıvırcık saç modelleri
  • Perçemli uzun düz saç modeli

Oval şekilli bir yüzünüz varsa kakül veya yan saçak takmanızı öneririz. çünkü bunlar yüzünüzün uzunluğunu dengelemeye yardımcı olur ve bu bölgede bir simetri yanılsaması yaratır. Sade bir saç kesimi ile gitmek isteyip de gün içinde gözlüğünü çıkarmak istemeyenler için de orta uzunluktaki saç modelleri ideal bir etkiye sahiptir.

Gözlüklüler İçin Saç Modellerinde Pratik Öneriler

Yüksek bir at kuyruğu, gözlük çerçevenizin güzel bir şekilde görünmesini sağlar. Saçlarınızı yüksek bir at kuyruğu yaparak yüzünüzü açığa çıkarabilir ve gözlüklerinizin ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bu model, hem profesyonel hem de günlük kullanım için mükemmel bir seçenektir.

Düşük bir topuz, gözlüklerinizin ön plana çıkmasına yardımcı olur. Yüzünüzü çerçevenin içine alarak, yüz hatlarınızı vurgular ve stilinizi tamamlar. Bu model özellikle iş toplantıları veya özel etkinlikler için idealdir. Orta boy saçlara sahipseniz, örgüler harika bir tercih olabilir. Yan örgüler veya balıksırtı örgüler gibi farklı örgü stilleri, hem şık hem de rahat bir görünüm sunar. Gözlük çerçevenizle uyum sağlamak için örgülerinizi yanlara alabilirsiniz.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.