Küllü Kumral Saç Renkleri Kataloğu

0

Küllü kumral saç renkleri kataloğu son zamanların moda trendi olarak karşımıza çıkıyor. Zira küllü kumral saç renkleri son zamanlarda oldukça modadır! Küllü kumral saç renginin numarası 7,1 ile 7,11 saç boyası olmakla birlikte bu renk tonuna dair farklı saç tonlarının da karşımıza çıktığını rahatlıkla ifade edebiliriz. Bu aşamada Küllü kumral saç renkleri kataloğu hakkında doğru bilgilere sahip oluyor olmak tam da istediğiniz özelliklere sahip bir şekilde saç tasarımına imza atmanızı sağlar.

Küllü kahve, soğuk cilt tonlarına sahip olanlar için harika bir renktir. O kadar yoğun olmadığı için koyu kahverengiye mükemmel bir alternatif. Bu renk herhangi bir saç uzunluğunda kullanılabilir, ancak daha uzun saçlarınız varsa, boyut eklemek için bazı vurgular veya düşük ışıklar eklemeyi düşünebilirsiniz. Dolayısıyla tam olarak kendinize özgü bir saç rengini oluşturmayı istiyorsanız hem vurgulara dikkat etmeli hem de saç renginin size uygun olmasını önemsemelisiniz.

Küllü Kumral Saç Renkleri Kataloğu
Küllü Kumral Saç Renkleri Kataloğu

Küllü Kumral Saç Renkleri Kataloğu Nasıldır?

Küllü kahve saç rengi, gri bir ipucu olan orta kahverengidir. Çikolata kahvesi kadar koyu değil ama sarışın kadar açık da değil. Bu renk, soğuk cilt tonları ve açık renkli gözleri olan kişilerde harika görünüyor. Küllü kahve saç renkleri çok yönlüdür ve hem erkekler hem de kadınlar tarafından giyilebilir. Doğal olarak koyu saçlara sahipseniz, bu renk çok sert veya belirgin olmadan saçınıza parlaklık katacaktır. Küllü kumral saç renkleri kataloğu konusunu dikkate almanız, beraberinde önemli kazanımları getirecektir.

Sarı veya gri saçlarınız varsa, doğal renginizle keskin bir kontrast oluşturmadan gri saçları kapatmak için küllü kahve kullanabilirsiniz. Küllü kahve saç renkleri, uzun yıllardır popüler bir seçim olmuştur. En çok yönlü renklerden biridir ve küllü kahve hemen hemen herkesin giyebileceği bir renktir. Küllü kahve saç rengi, doğal saç rengine sarı tonları eklenerek elde edilebilir. Bu, saçınıza sıcak tonlar ekleyerek elde edildiği anlamına gelir. Burada isabetli bir karar vermek harika bir şıklığa imza atmak anlamına da gelir.

Küllü Kumral Saç Renkleri Kataloğu Nasıldır?
Küllü Kumral Saç Renkleri Kataloğu Nasıldır?

Küllü Kumral Saç Renkleri İçi Boya Önerileri

Adından da anlaşılacağı gibi, bu renk kumraldan daha açık, açık sarı tonlarından daha koyudur. Küllü kahverengi saçlar, karamel sarısından biraz daha koyu ve maun kırmızısından daha hafiftir. Küllü kahverengi saç renkleri, doğal güzelliklerini artırdıkları ve onları yaşlarından daha genç gösterdikleri için açık ten tonları ve koyu gözleri olan kadınlara çok yakışır. Küllü kumral saç renkleri kataloğu gündeme geldiği zaman aşağıda sıraladığımız boya önerileri karşımıza çıkar;

  • Herbatint – 7N Blonde Kumral Saç Boyası
  • Palette – Doğal Renkler Kumral 7-0 Saç Boyası
  • Koleston – Tüp Boya 8-0 Açık Kumral Saç Boyası
  • Herbatint – 7C Blond Cendre Açık Küllü Saç Boyası
  • Schwarzkopf – Colour Specialist Küllü Açık Kumral Saç Boyası 81
  • Loreal Paris Excellence – Cool Creme Ekstra Küllü Açık Kahve Saç Boyası 5 -11

Küllü kahve saç rengi, en güvenli tonlardan biri olarak kabul edilir. Çünkü onunla gitmeyi seçtiğiniz herhangi bir cilt tonu, göz rengi ve stil ile iyi çalışır. Burada önemli olan tek şey, saçınızı şekillendirmek için her gün ne kadar zaman harcadığınız ve saçınızın bu özel rengini korurken ne kadar bakım yapmaya istekli olduğunuzdur!

Küllü Kumral Saç Renkleri İçi Boya Önerileri
Küllü Kumral Saç Renkleri İçi Boya Önerileri

Küllü Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Küllü kahve, doğal veya boyalı olabilen havalı bir kahverengi saç rengidir. Daha açık vurgulara sahip, yumuşak, sıcak kahverengi bir tabana sahiptir. Renk tonu genellikle “kül sarısı” veya “kül kahvesi” olarak tanımlanır. Bu saç rengi özellikle esmer tenli olanlara yakışır. Ayrıca beyaz tenli ancak daha düz saç tipine sahip olanlarda da küllü kahve saç rengi harika bir etkiye sahiptir. Üstelik bu saç tonu hem günlük kullanıma hem de özel gün ve gecelere müsait olan bir saç tonudur.

Orta ila açık tenlerde en iyi sonucu veren az bakım gerektiren bir gölge arıyorsanız, o zaman küllü kahverengi sizin için doğru renktir! Eğer daha koyu bir ten yapısına sahipseniz böyle durumlarda küllü kahve saç renginizi daha koyu tutabilirsiniz. Bu aşamada mutlaka karar verirken mantıklı bir tercihte bulunmak için marka tercihini de dikkate alıyor olmalısınız. Ancak bu sayede tam olarak beklediğiniz etkiyi ortaya koyma kabiliyetine sahip olan bir saç tasarımına imza atma şansına sahip olursunuz.

Kül Kahve Saç Nasıl Elde Edilir?
Kül Kahve Saç Nasıl Elde Edilir?

Kül Kahve Saç Nasıl Elde Edilir?

Küllü kahve saç rengi, buklelerinizi ağartıcı ile açıp kül tonlu saç boyasıyla tonlayarak elde edilebilir. Küllü kahve saç rengi açık tenle iyi gider ama daha koyu ten tonlarında da harika görünür. Küllü kahverengi saç oluşturmanın en iyi yolu, her seferinde tutarlı sonuçlar veren kalıcı boyalar kullanmaktır.

YouTube video

Bu boyalar arasında yarı kalıcı saç boyaları hemen her zaman tercih ediliyor. Yine Garnier Nutrisse Ultra Color Besleyici Renk Kremi gibi ürünler de küllü saç renginin elde edilmesinde kritik bir etkiye sahiptir. Böylece yazımızın tamamında Küllü kumral saç renkleri kataloğu konusuna ayırdık. Siz de fotoğraf galerimizden bu saç rengine dair farklı tonları dikkatli bir şekilde inceleyebilirsiniz.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.