Okula Giderken Yapılabilecek Saç Modelleri

0

Okula giderken yapılabilecek saç modelleri pratik olmak durumundadır! Saçlarımız temiz ve bakımlı olduğunda daha hoş görünürüz. Bunun içinde birtakım ürünlerden yardım alırız. Çeşitli yağlar kullanır, saçlarımızı düzenli yıkar ve tararız. Doğru bir saç modeli yapabilmek için saç tipimizi bilmemiz gerekir. Saç tipimize göre doğru ürünleri kullanırsak saçlarımız daha bakımlı görünür. Kuru bir saç yapısına sahip olabilirsiniz ya da yağlı bir saç yapısına sahip olabilirsiniz. Normal bir saç tipiniz varsa biraz daha şanslı sayılırsınız. Okula giderken yapılabilecek saç modelleri gündeme geldiği zaman aşağıdaki seçenekler karşımıza çıkmaktadır;

  • En basit şekilde tek örgü yapabiliriz.
  • Bağlama tokası ile sıkı bir at kuyruğu yapabiliriz.
  • Sadece yandan tek bir örgü örüp ucundan bağlayabiliriz.
  • Saçımızı her iki taraftan arkada birleştirip hoş bir fiyonk toka takabiliriz.
  • Saçımızı at kuyruğu yapıp bağladığımız kısma biraz maşa uygulayabiliriz.
  • Taç şeklinde baştan sonra saçımızı örebiliriz.
  • Saçı ikiye ayırıp her iki tarafı ters örgü şeklinde aşağıya doğru örebiliriz.

Okula giderken yapılabilecek saç modelleri arasında bir tercihte bulunurken; mutlaka pratik olduğu kadar, konforlu bir kullanım özelliğine sahip olmasına da dikkat etmek gerekmektedir. Yine Okula giderken yapılabilecek saç modelleri, derli toplu tasarımlarla da desteklenmek durumundadır.

Okula Giderken Yapılabilecek Saç Modelleri Nelerdir?

Okula giderken yapılabilecek saç modelleri hiç de kısıtlı değildir. Ancak zamanımız az olduğunda zorlayıcı olabilir. 5 dakikada bile şipşak hemen yapabileceğiniz modeller mevcuttur. Mutlaka elinizde birkaç bağlama tokası, tel toka ve kıstırmalı tokalardan bulundurmanız gerekir. Saçınız temiz ve yeni yıkanmış ise 2-3 dakika içerisinde düzleştirip salınmış bir şekilde kullanabilirsiniz. Ya da sadece aralara ufak tutamlar şeklinde maşa uygulayabilirsiniz.

Okula giderken yapılabilecek saç modelleri
Okula giderken yapılabilecek saç modelleri

Şimdilerde herkeste gördüğümüz wag maşa da kullanıp saçlarınızın doğal bir şekilde dalgalı görünmesini sağlayabilirsiniz. Eskiden kıvırcık yapmak isterken doğal bir görüntü elde edemiyorduk. Ancak şimdi daha doğal duran hafif dalgalı saçlar modadır. Bu sebeple maşanızı mm daha kalın şekilde tercih etmeniz yararınıza olacaktır.

Okula giderken yapılabilecek saç modelleri farklı saç tasarımlarına göre şekillenmektedir. Saçınız seyrekse de verebileceğimiz tavsiyeler mevcuttur. Seyrek bir saça at kuyruğu yaparken üstten ve alttan ayrı bağlamanız ve daha sonra birleştirmeniz saçınızı daha gür ve uzun gösterecektir.

Okula Giderken Yapılabilecek Kolay Saç Modelleri Kısa Saçlar İçin

Okula giderken yapılabilecek kolay saç modelleri mevcuttur. Ancak saçınız kolay yağlanan bir saçsa modeller konusunda biraz daha dikkatli davranmalısınız. Yağlı bir saçı salınmış bir şekilde bırakmak doğru olmayabilir. Yağlı bir saçı gizlemek için bir saç köpüğüne ihtiyacınız vardır. Ön taraftaki saç diplerinize biraz köpük sıkıp sıkıca fön fırçası ile tarayıp ufak bir topuz yapabilirsiniz. Okula giderken yapılabilecek saç modelleri kolayca yapılabilen ve gün içerisinde konforlu kullanım olanağına sahip olan saç tasarımlarıdır.

Okula Giderken Pratik Olarak Yapılabilecek Saç Modelleri Nelerdir?
Okula Giderken Pratik Olarak Yapılabilecek Saç Modelleri Hangileridir

Okula giderken yapılabilecek saç modelleri aksesuarlarla desteklendiklerinde harika bir görselliğe sahip olmaktadır. Tek tokalarla sabitleyebilirsiniz. Yada yağlı saç tipine sahip kişiler özellikle kışın okula giderken her gün duş alamayacağı için kuru şampuan tercih edebilir.

Kuru şampuanı saçınıza sıktıktan sonra birkaç dakika bekleyip güzelce tarayınız. Sonra öncen iki küçük örgü yapıp arkada toplayarak birleştirebilirsiniz. Ya da saçlarınızın bazı tutamlara maşa kullanarak dalgalı bir görünüm verebilirsiniz. Daha sonra saçı tarayarak hafif dağınık dalgalı bir görünüm elde edersiniz. Bu sayede saçınızın yağlı olduğu çok belli olmayabilir.

Okula Giderken Saç Modelleri

Kuru bir saç tipine sahipseniz eğer saçınızı her zaman önce nemlendirmelisiniz. Çünkü kuru bir saça bir saç modeli yapılırken kabarma ve elektriklenme gözlemlenir. Buda saçın hem bir şekle girmesini zorlaştırır hem de modeli iyi bir şekilde göstermez. Bir saç yağı ya da saç spreyi ile nemlendirebilirsiniz. Elinizde hiçbiri mevcut değilse hafif suyla nemlendirme yapıp saçınızı yapmaya öyle başlamalısınız.

Okula Giderken Yapılabilecek Kolay Saç Modelleri Kısa Saçlar İçin
Okula Giderken Yapılabilecek Kolay Saç Modelleri Kısa Saçlar İçin

Okula giderken sınav günlerinizde özellikle daha rahat modeller tercih edebilirsiniz. Saçınızı sıkıca at kuyruğu bağlayıp kalan kısmı aşağı kadar örebilirsiniz. Veya saçınızı ortadan ikiye ayırıp, her iki tarafı bağlama tokası ile bağlayıp 2 adet minik topuz yapıp tel toka ile tutturabilirsiniz. Saçınızın ön tarafını örüp arkadan tek bir mini topuz da yapabilirsiniz. Okula giderken rahatlığımız kadar havalı görünmeye de ihtiyaç duyarız. Bu sebeple bazı günler sık maşa yapıp incili güzel bir tokayla iki taraftan tutturabilirsiniz.

Okula Giderken Pratik Olarak Yapılabilecek Saç Modelleri Nelerdir?

Okula giderken yapılabilecek saç modelleri güne başlamak için en çok dikkat edilen bir konudur. Burada karşımıza örgüler ve topuz modelleri çıkmaktadır. Örgüler okul için en kolay saç modellerinden biridir. Çünkü oluşturulması sadece birkaç dakika sürer ve gün boyu harika görünürler. Örgülü saçlar, okul için basit ama yine de sevimli bir şey isteyen çocuklar için de kolaydır.

Okula Giderken Pratik Olarak Yapılabilecek Saç Modelleri Nelerdir?
Okula Giderken Pratik Olarak Yapılabilecek Saç Modelleri Nelerdir?

Topuzlar; kadınlar için en popüler saç modelleri arasındadır. Çünkü aynı zamanda çok sevimli ve sofistike görünürler. Bu yüzden kadınlar topuz saç modellerini çok sever. Saçınızı yıpratmak istiyorsanız topuzlar; kesinlikle sizin için bir seçenektir! Yapması çok kolaydır ve buklelerinizi yüzünüzden uzak tutarlar. Bu da tam olarak konforlu bir kullanım olanağını sizlerle buluşturur!

Okula Giderken Yapılabilecek En Pratik Saç Modelleri

Dağınık topuz, hem şık hem de rahat bir görünüm sunar. Saçınızı yukarıya doğru toplayıp hafifçe düzensizce sabitleyerek bu stilin keyfini çıkarabilirsiniz. Birkaç saç tokası veya tokayla topuzu sabitleyebilir, isteğe bağlı olarak ön tarafta bazı saç tutamlarını çıkarabilirsiniz.

Klasik düşük at kuyruğu, her zaman şık ve basit bir tercihtir. Saçlarınızı ense bölgesinde toplayıp lastik bantla sabitleyerek bu görünümü elde edebilirsiniz. Saç lastiğini saç tutamlarınızla gizleyerek daha profesyonel bir dokunuş ekleyebilirsiniz.

Eğer örgülerle haşır neşirseniz, örülmüş taç örgü harika bir seçenektir. Saçınızın ön kısmını iki ayrı tutama ayırın. Her bir tutamı örerek ilerleyin ve ardından örgüleri başınızın etrafına yerleştirerek taç gibi sabitleyin.

Bu hızlı ve şık stil için sadece bir tane büyük, dekoratif bir saç tokası veya tokayla yetinmeniz yeterli. Saçlarınızı istediğiniz tarafta ayırın ve tokayı saçın diğer tarafına yakın bir konumda kullanarak saçınızı süsleyin.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.