Orta Boy Saç Modelleri Erkek

0

Orta boy saç modelleri erkek seçenekleri farklı formlardan oluşuyor! Orta boy saç modellerinin boyutu omuz hizasındadır. Toplanmasıyla uzun bir at kuyruğu elde edilmese de saçın topuz yapılmasına olanak sağlamaktadır. Bu modellerin katlı gelmesinin yanı sıra kesilen perçemler ile de saça hareket katılmaktadır.

Orta boy saç modellerinin arasında en çok tercih edilen aslan yelesi ve düz kesimdir. Düz kesim kâkül ve perçemlerle kullanılabilir. Düz kesimde kullanılan çoğu saç rengi sarı tonlarıdır. Bu modelde sarı saç kendini daha iyi göstermektedir. Orta boy saç modelleri erkek trenleri konusunda bir karar verirken detaylı bir araştırma sürecini yakından takip etmelisiniz.

Orta Boy Saç Modelleri Erkek
Orta Boy Saç Modelleri Erkek

Aslan yelesi ise ön tutamların arkaya göre daha kısa tercih edilmesi şeklinde kullanılan bir saç kesimidir.  Ön ve kısa olan tutamlarda daha açık kahverengi tonları kullanır. Arkadaki uzun tutamlarda ise renk koyulaşarak koyu kahverengiye bürünür. Böylece tam da size özel olan harika seçeneklerden söz edebiliriz.

Orta boy saç modellerinden tercih edilen bir diğer model ise saçın tamamen katlı kesilmesidir. Bu şekilde kesilen saçlarda uçlara atılan ışıltılı boyalar ile saç modelinin belli edilmesi amaçlanır. Tam da bu noktada orta boy saç modellerini tercih ederken kendi saç stilinizi de dikkate almak durumundasınız.

Orta Boy Saç Modelleri ve Yapılışları Nasıldır?

Orta boy saç modellerinin yapılışı öncelikle hangi saç modelinin yapılacağına karar verme ile başlar. Düz saç kesimleri makine ile de yapılabilmektedir. Katlı ve araya doğru uzayacak olan saç kesimlerinde ise katlar çene hizasından başlar. Orta boy saç modelleri erkek versiyonu için daha çok kısa saçlı kesimlerden söz edebiliyoruz.

Orta Boy Saç Modelleri ve Yapılışları Nasıldır?
Orta Boy Saç Modelleri ve Yapılışları Nasıldır?

Çene hizasından başlayarak kesilen perçemler kat kat uzatılarak kesilmeye devam edilir. Sonrasında her iki tarafında eşit olup olmadığını anlamak için saç ortadan ikiye bölünür. Omuzlara alınan saçlara diğer taraftaki aynı kat eşlik edecek şekilde tutulur. Buradaki amaç her iki tarafta da aynı katın aynı uzunlukta olması ve böylece saçın eşit dağılmasıdır.

Saçın her iki tarafa da eşit dağılmasının ardından katlı kesilen saç için uçlara inceltme işlemi yapılır. Bu işlem saçın ucundaki kırıklardan arındırılmasını ve daha sağlıklı gözükmesini sağlar. Aynı işlemin düz kesimlere de yapıldığını görebiliriz. Buradaki amaç ise saçın uçlara yoğunlaşarak kabarık bir görünüme sahip olmasını engellemektir.

Orta Boy Saç Modelleri ve Yapılışları Nasıldır?
Orta Boy Saç Modelleri ve Yapılışları

Orta Boy Saç Modellerinde Dikkat Edilecekler

Orta boy saç modellerinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus hangi yüz şekline hangi saç kesim modelinin ve uzunluğunun tercih edileceğidir. Yuvarlak yüz hatlarına sahip bir insanda orta boy saç modeli keserken, kesimin omuzların üstünde kalması sakıncalıdır. Bunun nedeni kişiyi olduğundan daha kilolu göstermesidir.

Yüz hatları zayıf olan insanların çok keskin katlarla orta boy saç kestirmemesi gerekir. Böylece saçı olduğundan daha kabarık gözükecek ve yüzü saçlarının arasında daha belirsiz gözükecektir. Orta boy saç modelleri erkek tasarımları günlük kullanıma müsait olmak durumundadır.

Orta Boy Saç Modellerinde Dikkat Edilecekler
Orta Boy Saç Modellerinde Dikkat Edilecekler

Orta boy saç modeli kestirirken eğer yüz hatlarımız daha içe doğru ise düz bir kesim ile orta boy saç modeli kullanabiliriz. Bir diğer seçenek ise daha dolgun yanaklara sahipsek kısa perçemlerle başlayan katlı bir saç modeli tercih etmeliyiz. Bu şekilde yüzümüz olduğundan daha ince gözükecektir.

Orta boy saç modeli, ara bir kesim olduğu için düz bir renk yerine daha geçişli bir model kullanmamız daha doğru olacaktır. Siz de Orta boy saç modelleri erkek trendiyle ilgili oluşturduğumuz fotoğraf galerisini inceleyerek kendi tarzınız için yeni fikirler edinebilirsiniz.

Orta Boy Saç Modelleri Erkek Tasarımları Nasıldır?

Doğal görünümlü dalgalar veya hafif kıvrımlar, orta boy saçlar için harika bir seçenek olabilir. Bu tarz, hem rahat hem de çekici bir görünüm yaratmanıza yardımcı olur. Saçlarınıza deniz tuzu spreyi uygulayarak veya hafif bir şekillendirici ile hafif dalgalı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Klasik ve şık bir görünüm arıyorsanız, saçlarınızı geriye tarayarak düzgün bir şekilde sabitleyebilirsiniz. Bu tarz özellikle resmi etkinliklerde veya iş ortamlarında iyi çalışabilir. Biraz saç jeli veya pomad kullanarak istediğiniz düzeni elde edebilirsiniz.

Bu tarz, üst kısmı daha uzun bırakarak ve yanları kısaltarak yaratılır. Üst kısmı istediğiniz gibi şekillendirebilir ve tarayabilirsiniz, bu da size çok yönlü bir görünüm sunar. Kısa yanlar, keskin bir kontrast yaratarak tarzınızı öne çıkarır.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.