Esmerlere Yakışan Saç Renkleri ve Kesimleri

0

Esmerlere yakışan saç renkleri ve kesimleri konusunda bir karar verirken mutlaka farklı renk tonlarını ve kesimleri dikkate almanız gerekiyor. Saçlarınızda renk değişimi yapmak istiyor ama hangi saç rengini tercih etmeniz sizin için en doğrusu olacaktır bilmiyorsanız içeriğimizi okumalısınız. Saç rengini seçerken ten renginize en çok uyum sağlayacak renkler arasından tercihte bulunmalısınız. Ten rengine uygun saç rengi seçilmediği taktirde istediğiniz güzel görüntüyü elde etmek zor olacaktır.

 • Saç renginizin güzel ve uyumlu olması kombinlerinizi tamamlayan en önemli detaylardan bir tanesidir.
 • Esmer tene sahip kadınların saç rengi seçenekleri oldukça fazla ton içermektedir.
 • Neredeyse her saç renginin doğru tonları esmer ve buğday tenli kadınlara yakışabilmektedir.

Esmer bir tene sahipsiniz ve hangi saç renginde karar kılacağınızı bilmiyorsanız içeriğimizden destek alabilirsiniz. Hangi saç tonları size yakışacaktır? Esmer tenin güzelliği hangi renklerle ortaya çıkmaktadır? Bütün sorularınızın cevabı içeriğimizde yer alıyor. Esmerlere yakışan saç renkleri ve kesimleri hakkında bir karar erirken mutlaka kendi saç tipinizi göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Esmerlere Yakışan Saç Renkleri ve Kesimleri
Esmerlere Yakışan Saç Renkleri ve Kesimleri

Esmer tene çok yakışan saç renkleri

Esmer tene uygun saç renklerini bulmak oldukça kolaydır. Neredeyse her saç renginin esmer ve buğday tenlilere yakışan tonları bulunmaktadır. Saç renkleri arasından teninize uygun birbirinden farklı tonları tercih ederek ışıltılı görünüm elde edebilirsiniz. Piyasada bulunan her rengin size uyan bir tonu bulunmaktadır.

 • Küllü kumral saç rengi esmer kadınlarda oldukça ışıltılı ve canlı bir görünüm oluşturmaktadır.
 • Koyu kestane ve koyu çikolata saç renkleri esmer tenli kadınlara en çok yakışan saç renkleri arasındadır.
 • Sarı saçlara sahip olmak isteyen esmer tenli bir kadınsanız küllü sarı saç renklerinden yana tercihte bulunabilirsiniz.

Yaz mevsiminin gelişiyle ten renginiz bronz olduğunda ışıltılı bakır ve karamela saç renklerinden yana tercihte bulunabilirsiniz. Parlak renkteki saçlarınız ve bronz teniniz mükemmel bir uyum içinde olacaktır. Bu aşamada Esmerlere yakışan saç renkleri ve kesimleri söz konusu olduğu zaman genellikle yumuşak geçişe sahip olan tonlar karşımıza çıkar.

Sarı saç rengi esmerlere yakışır mı?

Esmer tenli kadınlara sarı saçların yakışmadığı doğru bilinen yanlışlar arasındadır. Esmer tene sahip kadınlara en çok yakışan koyu tona sahip sarı saç renkleridir. Koyu tene sahip kadınlar sarı saçları ombre yöntemiyle de saçlarına uygulayabilmektedir. Sarı ombreli saçlarla esmer kadınlar oldukça modern ve havalı görünecektir.

 • Esmer teninizde ışıltılı bir görünüme sahip saçlar istiyorsanız balyaj modelli sarı saçlar çok güzel görünecektir.
 • Platin saçları küllü tonlarda seçerek ten renginizin ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Saç diplerinizi ve kaşlarınızın rengini açtırmak istemiyorsanız saçlarınızın uçlarına altın rengi sarı tonlara boyatabilirsiniz. Bu sayede saçlarınız uzasa bile tekrar boyatmak gibi bir derdiniz olmayacaktır.

Esmer tene çok yakışan saç renkleri
Esmer tene çok yakışan saç renkleri

Sarı saç rengini esmer teninizle uyum sağlaması için küllü tonlarda tercih etmenizi tavsiye ederiz. Canlı ve çiğ sarı renkler esmer teninize yakışmayacaktır.  Esmerlere yakışan saç renkleri ve kesimleri hakkında bir karar verirken mutlaka karamel tonlarını değerlendirmenizi öneriyoruz.

Esmer ve buğday ten için karamel tonları

İçeriğinde ışıltılar barındıran karamel rengi saçlar esmer kadınlara oldukça çok yakışmaktadır. Kış mevsiminin soğuk havalarına yönelik karamel renkli saçlarınızla sıcak bir hava oluşturabilirsiniz. Saçlarında gösterişli ve göz alıcı bir görüntü oluşturmak isteyen esmer kadınların tercihleri arasında karamel saçlar yer almaktadır.

 • Altın karamel saç rengi esmerlere yönelik en doğru karamel saç rengi tonudur.
 • Karamel rengi saçlarınızı yaz kış demeden her mevsim rahatlıkla kullanabilirsiniz.
 • Altın ışıltılara sahip karamel rengi saçlarınızla esmer teninizin güzelliğini ön plana çıkarabilirsiniz.

Karamel renkli saçlarınızı her mevsim kullanabilme şansına sahipsiniz. Yaz mevsiminde bronz esmer teninizin ışıltısı ile karamel renkli saçlarınız muhteşem uyum sergileyecektir. Kış mevsiminde ise soğuk havalara karşı sıcak görünümlü karamel saçlarınız harika görünecektir.

Sarı saç rengi esmerlere yakışır mı?
Sarı saç rengi esmerlere yakışır mı?

Karamel renginin esmer tene uyum sağlayan tonlarını tercih ederek çarpıcı ve modaya uygun saçlara sahip olabilirsiniz. Esmerlere yakışan saç renkleri ve kesimleri hakkında bir karar verecekseniz size özel bir konsepti oluşturmak için saç tipinize uygun bir modeli tercih ediyor olmanız kritik bir öneme sahiptir!

Esmerlere yakışan saç kesimleri

Esmer tene sahipseniz ve yüz hatlarınız yuvarlaksa sizin için en doğru saç kesimi modeli katlı küt saçlar tercih edebilirsiniz. Küt kesime sahip karamel tonlarındaki saçlarınızla mükemmel uyum sergileyecektir. Küt kesime sahip saçlarınız ve esmer teninizle son moda trendlerinden bir tanesini uygulayabilirsiniz.

 • Katlı saç kesim modelleri esmer tenli kadınlara yakışan en güzel saç modellerinden bir tanesidir.
 • Saç kesiminizi minimum düzeyde bırakarak uzun saçlarınız ile esmer teninizi ön plana çıkarabilirsiniz.
 • Kâküllü saç kesim modelleri esmer ve buğday tene sahip kadınlara çok yakışan saç Kesimimodellerindendir.
 • Esmer tenli kadınlar bütün saç kesimi modellerini kendilerine yakıştırdıkları sürece rahatlıkla kullanabilmektedir.

  Esmerlere yakışan saç kesimleri
  Esmerlere yakışan saç kesimleri

Saçlarınız gür ve koyu renge sahipse saçlarınızı uzun bırakarak son derece çarpıcı ve havalı görünebilirsiniz. Dilerseniz esmer teninizle kısa küt kesilmiş saçlarınızla son zamanların en popüler görüntülerinden bir tanesini elde edebilirsiniz. Esmer ten renginiz sayesinde her türlü saç kesimini ve rengini kendinize ve zevkinize uyarlayabilirsiniz. Esmerlere yakışan saç renkleri ve kesimleri hakkında merak ettiklerinize bu yazımızda yer verdik!

Esmerlere Yakışan Saç Renkleri İçin İpuçları

Esmer tenli kadınlar, saç renklerini seçerken bazı ipuçlarını göz önünde bulundurabilirler:

Kızıl ve Bakır Tonları: Esmer tenli kişiler için kızıl ve bakır tonları genellikle harika bir seçenektir. Bu tonlar, cilt tonunu ısıtarak canlılık kazandırır.

Sıcak Altın Tonları: Altın tonları, esmer cilt tonuyla uyumlu olarak doğal bir parlaklık sunabilir.

Doğal Tonlar: Esmer tenli kişiler için doğal tonlar, her zaman hoş bir seçenektir. Kestane, çikolata veya bal köpüğü gibi tonlar, doğal güzellikleri ön plana çıkarabilir.

Dikkatli Olunması Gerekenler: Çok açık renklerden kaçınmak, esmer tenli kişiler için genellikle daha iyi bir seçenektir. Aşırı kontrast, bazen ciltle uyumsuz bir görünüm yaratabilir.

Saç rengi seçerken, kendi tarzınızı ve kişiliğinizi yansıtacak renkleri tercih etmeyi unutmayın. Her zaman saç stilisti veya uzmanından öneri almak da iyi bir fikir olabilir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.