Kahkül Modelleri 2023

0

Kahkül modelleri, farklı tasarımlarla dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor! Çok farklı uygulamaları olan kahkül konusunda hemen her yüze uygun modeller yaratılmıştır. Bu kahkül modellerine kısaca göz atalım.

  • Mikro Kahkül; kaşlardan yaklaşık bir santim yukarda kısa bir modeldir.
  • Perde Kahkül gözlere kadar uzanır ve ortadan ayrılır.
  • Üçgen Kahkül; üçgen kesimi ile alnı dar kişilere uygundur.
  • Düz ve Geniş Kahkül; uzun, sert ve kalındır, bu yüzden bakım gerektirebilir.
  • Kıvırcık Kahkül; kıvırcık saçlı kişilere uygundur, 1980’lerden beri kullanılmaktadır.
  • Pixie Kahkül; Andrey Hepburn ile yaygınlaşmış maskülen bir modeldir.
  • Volümlü Kahkül; 90’ların modelidir.
  • Perçem Kahkül; alnı kapatmak için güzel bir modeldir.
  • Asimetrik Kahkül; iddialı kadınlar için idealdir.
  • Dalgalı Kahkül; Kalın saçlar için modern kesimdir.

Eğer yüzünüze uygun kahkül seçimi yaparsanız, oldukça iyi sonuç verecektir. Bunun için konu hakkında bilgili bir kuaförden ilk kesimde yardım isteyebileceğiniz gibi kendiniz de araştırma yapabilirsiniz. Kakül modelleri tam da bu noktada size özel fırsatları ortaya koymak konusunda etkili çözümleri sizlerle buluşturuyor!

Aslı Enver Kahkül
Aslı Enver Kahkül

Aslı Enver Kahkül

Aslı Enver halkımız tarafından kahkülü ile tanınmış ve sevilmiş bir oyuncumuzdur. Hatta kahkülü bir kez daha kadınların gündemine getirmiştir diyebiliriz. Sanatçı gündelik yaşamda da, çekimlerde de rahatlıkla kahkül kullanmaktadır. Dağınık topuz uygulaması ile kahkülü çok hoş bir etki yaratmaktadır.

Aynı zamanda saçları serbest bırakılmış veya form verilmiş hali ile de kahkülü tam bir uyum halinde görünmektedir. Kısacası yaşamın her alanında rahatlıkla kullanmaktadır. Dönem dönem oldukça kısa kahkülleri ile Aslı Enver’i televizyonlarda görmeye devam edecek gibiyiz. Yanlarda, yanak çevrelerinde uzun bıraktığı saçları ile gerçekten hem sevimli hem de aynı zamanda çekici olmayı başarmaktadır.

Farklı renk tonları saçları ile de kullanmakta ve yakıştırmaktadır. Bazı dönemler saçlarını yandan ayırarak kahkülünü gizleyerek uzatmayı da başarmaktadır. Dalgalı saçlarda çok güzel görünen bu kesim birçok kadın tarafından denenmek istenmektedir. Ancak birçok kişi yakışmaması ihtimalinden korkarak deneyememektedir.

Eğer sizin de yüzünüz yuvarlak değilse denemenizde fayda olacaktır. Aynı zamanda kahkülün yaşı oldukça küçük gösterebilen bir kesim olduğunu unutmamak gereklidir. Sonuç olarak Kakül modelleri çok uzun zamandan bu yana trend olarak kalmaya devam ediyor. Siz de sizin için oluşturduğumuz Kakül modelleri fotoğraf galerimizden yeni modelleri inceleyebilirsiniz.

Aynı zamanda sadece kahküle şekil verip sonrasında saça sadece el ile form vererek saçınızı oldukça hoş bir şekil verebilirsiniz. Bu çalışan ya da kısa zamanda hazırlanması gereken kadınlar için büyük bir rahatlık olacaktır.

Kahküllü Ünlüler

Birçok ünlü kahkül kullanmaktadır ya da sanat yaşamlarının bir bölümünde mutlaka kahkül kesimli saçları ile sahnelerde var olmuşlardır. Bunlardan biri de Kim Kardashian’dır. Siyak gürKahkülleri ile bir idoldür.

Elizabeth Olsen’in güzel yeşil gözlerinin üzerini de bal rengi kahkülleri süslemektedir. Maissie Williams dalgalı saçlarının ortasında orta kısalıkta bir kahkül ile epey şirindir.

Aslı Enver Kahkül
Aslı Enver Kahkül

Ciara çok uzaklara bakışlarının üstünde uzun bir kahkül kullanmaktadır. Bu da onu daha çekici ve tarz görünmesine sebep olmaktadır. Bu aşamada kahkül modelleri her zaman yeni nesil çözümleri ortay koyma kabiliyetine sahiptir!

Emma Roberts sarı saçlarının üzerinde cüretkâr ve cesur bir kısa kahkül ile kimliğini bütünleştirmeyi başarmıştır. Bu görünümü ile başkalarından çok farklı olduğunu vurgulamaktadır.

Emma Watson ise daha kısa, daha çocuksu ve karışık kırpık bir kahkül ile gönülleri fethetmektedir. Çocuksu ve çekiciliği aynı kareye sığdırabilmek çok kolay bir şey değildir. Kahküllü ünlüler kendi tarzlarınız başarılı bir şekilde yansıtmaktadır.

Evde Kahkül Kesimi

Kendi saçınıza evde kahkül kesmeyi siz de başarabilirsiniz. Yeterki bazı püf noktalarına dikkat edin. Çıkan sonuca siz de şaşıracaksınız.

Bazı ünlülerde kahkül kesimlerini kendileri yapmaktadır. İsterseniz kahkülünüz uzadıysa bunu kendiniz kısaltmayı da başarabilirsiniz.

Bunun için kuru ve temiz bir saç ile işe başlamanız önerilmektedir. Saçınızı tarayın ve istediğiniz formu vererek işe başlayın.

Saçınızdan kesmek istediğiniz bölümü ayırın. Eğer alnınız çok fazla dar ise saçınızı ortadan ayırın. Saç çizgisinde tepeye doğru dört parmak gidin. Yüze doğru iki taraftan bir üçgen oluşturarak ayırın.

Ayırdığınız saç kümesinin ilk olarak ortadan küçük bir parçasını kesin. Saçı gevşek olarak işaret parmağı ile orta parmağınız arasına alın.

Çok gergin ve çekerek tutarsanız istediğinizden kısa bir kahkül keseceksiniz. O yüzden sıkı tutun ama çekmeyin.

Saçı öne ya da arkaya doğru tutmayın. Alnınızdan dik olarak iki parmak arasında uzaklaştırın. Küçük ve keskin bir makas ile kesin. Tırnak makası idealdir.

Küçük küçük tutamları aynı şekilde kesmeyi sürdürün. Sonrasında gerekli düzeltmeleri yapabilirsiniz.

Bir de şuna dikkat etmelisiniz. Ortadan kahkül için ayırdığınız saç öbeği en çok kaşların bittiği yere kadar olabilir. Fazlasını kesmemelisiniz.

Oldukça güzel bir kahkülünüz olacaktır. Ancak yine de eğer geniş alınlı bir insan değilseniz bir kuaföre kahkül modeli seçimi için gitmeniz önerilir.

Evde Kahkül Kesimi
Evde Kahkül Kesimi

Kahküllü At Kuyruğu Modelleri

Özellikle kahküllü atkuyruğu modelleri çok genç hanımların kullanmaktan keyif aldıkları bir modeldir. Hayatın her alanında var olmak isteyen kadınlar rahat yaşamak istemektedirler. Uzun saçlarından ayrılmadan ama toplayarak pratik olmayı seçmektedirler.

İlginizi Çekebilir; Kahküllü Ünlüler Kimlerdir?

Atkuyruğu ile kullanılacak kahkülde saçlar toplanacağı için yüz kenarlarında serbest kalacak uzun bölümlere ihtiyaç duyulabilir. Ancak çok iddialı siyah bir saçta küt ve hacimli kısa bir kahkül, sıkı bir atkuyruğu ve ön plana çıkarılmış dudaklar ile çekici görünmemek elde mi?

Sıkı bir atkuyruğu dışında doğal dağınık bir atkuyruğu ile de kahkül güzel olacaktır. İstenirse kahkül ve arkadan özel örgü teknikleri örülmüş bir saç da çok şık bir seçenektir.

Kahküllü Saç Modelleri Kimlere Yakışır?

Hemen her yüze uyan bir kahkül modeli vardır. Seçilen model uygun ise kahküllü saç hemen herkese yakışabilir diyebiliriz. Eğer kare bir yüze sahipseniz, bohem bir kesim size yakışabilir. Yüz çevresine yumuşak kesimli bir kahkül kesimi uygulanabilir.

Dar alınlı ve oval yüzlü kadınlar için, süper kısa kahküller en uygun modeldir. Pin up kesimli kahküller tam size göre kesimlerdir. Geniş alınlı ve oval yüzlü iseniz, o zaman ortadan ikiye ayrılabilen bir kahkül seçmelisiniz. Geniş alnınıza bu çok yakışacaktır.

Eğer yüzünüz kalp biçiminde ise ve elmacık kemikleriniz de çıkık ise hemen her tür kahkül kestirme lüksünüz olacaktır. Kahkül sanki sizin için tasarlanmıştır diyebiliriz. Yuvarlak bir yüz biçimine sahip kadınlar küt ve kalın bir kesim seçmelidirler. Küt kesim yüzünüzün yuvarlaklığını kesecektir. Size de çok yakışacaktır.

Kahküllü At Kuyruğu Modelleri
Kahküllü At Kuyruğu Modelleri

Seçimi yaparken kısacası en önemli faktör yüz biçiminizdir. Tabi saç kaliteniz de önem taşımaktadır. Küt ve kalın bir kahkül yüzünüze uyuyorsa gür saç gerekmektedir. Az hacimli bir saçınız varsa, küt ve kalın bir kahkül zayıf kalabilir.

Edindiğiniz bilgiler ışığında oldukça iyi sonuçlar alabilirsiniz. Bunun için vakit ayırıp kendi yüz biçiminizi detaylı olarak inceleyiniz. Ondan sonra karar verip uygulamaya geçebilirsiniz. Çokça cesaret ve bilgi ile başlayan, bir o kadar da başarılı olacaktır. Bu konuda emin olabilirsiniz.

Kahkül Modellerinde Dikkat Edilecekler

Kahkül kesimi seçerken en önemli faktörlerden biri yüz şeklinizi göz önünde bulundurmaktır. Her yüz şekli farklı kahkül stillerine uygun olabilir. Örneğin, oval yüz hatlarına sahipseniz neredeyse her türlü kahkül kesimi size yakışabilirken, kare yüz hatlarına sahipseniz daha yumuşak ve katmanlı kahkül modelleri tercih edebilirsiniz.

Kahkül kesimi seçerken saç tipiniz de büyük önem taşır. İnce telli saçlara sahipseniz aşırı kalın ve yoğun kahküllerden kaçınmalısınız çünkü bu saç tipini daha ince gösterebilir. Kalın telli saçlara sahipseniz daha hacimli ve dengeli kahkül modellerini tercih edebilirsiniz.

Kahkül modelleri genellikle düzenli bakım gerektirir. Kahküllerinizi doğru uzunlukta tutmak ve istediğiniz şekli korumak için sık sık traş etmeniz gerekebilir. Bu nedenle, günlük saç rutininizi bu bakımı yapabilecek şekilde düzenlemek önemlidir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.