Platin Saç Renkleri Nelerdir, 2023 Trendleri!

0

Platin saç renkleri son yılların gözdesi konumda yer alıyorlar. En çok vakit geçirmekten hoşlandığımız yerler kuaförlerdir. Kuaföre gitmek orada vakit geçirmek ve orada tarzımızı az bile olsa değiştirerek çıkmak bize iyi gelir. Kadınlar özellikle iyi bir kuaför keşfettiğinde o kuaförü bırakmayı hiç istemezler. Çünkü örneğin boyanan saçlarını başka kuaförün o renkte tutturamayacağını düşünürler. Bu yüzden bir bağlılık oluşur. Bazı saç renklerini tutturmak zordur.

Kuaförler bile bazen tereddüt yaşarlar rengin tutup tutmayacağı konusuyla ilgilidir. Platin saç rengi de bu saç örneklerinden biridir. Bir saçı platin yapmak demek saçın renk veren pigmentlerini aslında yok etmek demektir. Bir saça da ne kadar çok açma işlemi uygularsak bir o kadar pigmentleriyle oynamış olur. Platin sarı renk ise oldukça soğuk sarı bir renk olduğundan doğru bir açma işlemi gerektirir.

Platin Saç Renkleri Nelerdir, 2023 Trendleri!
Platin Saç Renkleri Nelerdir, 2023 Trendleri!

Saçta yıpranma olmaması için saçın sağlamlığı kontrol edilir. Saç uygunsa açma işlemi uygulanır. Ve açmanın tam olması için bekleme süresi de mühimdir. Ne çok beklenmeli ne de az beklenmelidir. Platin saç renkleri gündeme geldiği zaman karşımıza geniş bir tasarım yelpazesi de çıkıyor. Bu durumun doğal sonucu olarak son zamanlarda Platin saç renkleri konusunun sıklıkla gündeme geldiğini ifade edebiliriz.

Platin Saç Rengi Röfle

Saç boyama şekilleri birbirinden farklıdır. Bildiğimiz bazı boya şekilleri var. En aşina olduğumuz boya modellerine ombre, röfle, balyaj örnek verilebilir. Ancak şimdilerde brushlight, freshlight gibi ışıltı veren uygulamalarda yapılmaktadır. Hatta sık dişli bir tarak ile taranarak bile boya işlemini uygulayan kuaförler bulunmaktadır. Platin saç renkleri; harika bir renk yelpazesine sahip olduğundan; platin saç rengi röfle modelleri de ilgi çekici olmaktadır.

Platin Saç Rengi Röfle
Platin Saç Rengi Röfle

Ombre saçın yarısından başlanarak uygulanırken röfle saçın dibinden itibaren boya işlemi olarak yapılır. Röfleye göre ombre daha doğal duruyormuş gibi görünse de röfle de saçınızda daha hoş durabilir. Platin sarısı röfle ise saçın bazen tutamlarına krepe yapılarak dipten uca boyanmasıdır. Platin sarısı rengi zor bir renk gibi düşünülebilir.

Platin Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Platin saç renkleri sizi havalı gösterecek ve dikkat çekecek bir saç rengidir. Platin saç rengi sadece şu kişilere yakışır diyemeyiz. Çok açık tenli kişilere platin saç rengi yakışmayacak gibi düşünülebilir. Aslında birkaç makyaj tüyosu ile çok yakışacak bir platin saç rengi boyatılabilir.

Açık tenli kişilere yakışmayacağını düşünebilirsiniz diye söylemem sebebimiz teni açık biri soğuk sarı gibi bir saç rengi boyattığında yüzü soluk durabilir. Ancak platin sarı saç rengimizin yani canlı renkte kıyafetler ve hoş bir makyaj ile tamamladığımız da çok güzel durur. Peki platin saç rengi esmerlere yakışır mı? Pek tabi esmerlerde açık ya da koyu olan tenine göre uygun bir platin sarı saç yaptırabilir.

Platin Saç Rengi

Platin saç rengi çok açık bir sarı renk olması sebebiyle saçın rengi alması da biraz zordur. Ancak güzel yapıldığında iyi bir görünüş sağlar. Ancak bu renkte saça yapılan bakım çok önemlidir. Boya saçı kurutur. Platin sarı saç da kuruma ve yıpranma yapacağından saçımıza düzenli bakım yapmalıyız. Saça iyi gelen bazı yağlar vardır. Örneğin argan yağı saça çok iyi gelmektedir.

Dipten uca saçı besleyerek saça gerekli nemi ve yağı kazandırır. Saça oldukça iyi gelen bir diğer yağ ise keratin yağıdır. Keratin yağıda saçın her bir katmanının onarılmasını kırıkların önlenmesini ve kopmaların azalmasını sağlar. Platin sarı saç rengini elde edebilmek için oldukça kimyasal bir boya sürecinden geçilerek oluştuğu için bu tarz ürünlerle bakımı yapılmalıdır. Platin saç rengi, göz alıcı bir renk olarak dikkat çekici bir etkiye sahiptir.

Platin Saç Rengi Kimlere Yakışır?
Platin Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Ayrıca saç çok fazla şampuanla yıkanmamalıdır. Saç boyaları zaten saçı kurutur. Üstüne birde her gün saçı şampuanlayarak yıkarsak saç hep kuru kalacaktır. Saçın oluşan kendi yağına da ihtiyacı vardır.  Açık kahverengi saça platin sarı rengi çok yakışacaktır. Platin saç renkleri söz konusu olduğu zaman sarı ile platin renk karışımı da sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.

Küllü Sarı ve Platin Karışımı

Küllü sarı ve platin sarısı birbirine çok yakışır. İki renk birleştiğinde küllü bir platin sarı olur. Hatta saçınızı direk platin sarıya boyatsanız dahi saçınız önce küllü bir sarı rengini alacaktır. Daha sonra yıkandıkça gerçek platin sarı rengini alır. Kadınlar platin sarı rengini tercih ederken küllü bir renk olmasını istediklerini de söyleyebilirler. Platin saç renkleri arasından küllü sarı karışımları her zaman sıyrılmaktadır.

Saçınızı platin sarıya boyattıktan bir süre sonra renginde farklılıklar gözlemleyebilirsiniz. Bu esnada mor şampuan kullanarak yeni boyatmış gibi küllü bir platin sarı rengine tekrar kavuşabilirsiniz.  Özellikle kahve alt tonlu saçların üzerine yapıldığında küllü ve platin karışımı saç rengi daha doğal bir görüntü vermektedir. Küllü sarı ve platin karşımı oldukça işlevsel bir tasarım olarak dikkat çekici bir etkiye sahiptir!

Platin Sarısı Ombre

Eğer saçınız açık kahve tonlarındaysa platin sarısı ombre yaptırmak saçınıza çok yakışacaktır. Ombre sonrası yapılan cilalama işlemi saçınızın koyudan platin sarısına geçişini düzenler. Geçişler iyi olmazsa boya izi kalır ve kötü bir görüntü oluşur. Saçınıza platin sarı ombre yaptırdıktan sonra cilalama işlemi yapılır sonra saçınız yıkanır.

Platin Saç Rengi
Platin Saç Rengi

Saçınız yıkandıktan sonra koyudan platin sarıya giden saç renginizin gidişini daha net görebilirsiniz. Kurutma işleminden sonra saçınız tamamen platin sarıyı gösteren bir ombre olmuş olacak. Saçınız iyi bir şekilde açıldıysa tarz bir görünüm elde edebilirsiniz. Bir diğer konuda platin sarısında bazı kadınlar dipten gelen rengi beğenirken bazı kadınlar ise dipten gelen rengi itici bulur.

Önemli olan saçın güzel, bakımlı ve renginin uyumlu görünmesidir. Eğer dipten gelen rengi beğenmiyorsanız düzeni olarak kuaföre gidip rengini yeniletmelisiniz. Sütlü kahve saç rengine platin sarı ombre çok yakışır.

2023 Platin Saç Renkleri Nelerdir?

Platin saç renginin birçok tonu vardır. Tonlar çok açık sarıdan neredeyse beyaz sarıya kadar değişir. Platin saç tonları, soğuk ten rengine, açık ten rengine ve yeşil gözlere sahip kişiler için harikadır. Platin sarısı saçınızın daha doğal görünmesini istiyorsanız, o zaman tüm boyamalardan ziyade açık tonlara gidin. Öne çıkanlar, derinlik yanılsaması verecek ve saç stilinize boyut katacaktır.

Piyasada o kadar çok saç rengi var ki doğru olanı seçmek zor olabilir. Emin olmak için, cilt tonunuza uymayan bir renk tonu seçmemek için, her gölgenin arkasında ne olduğunu ve insanlar tarafından neden tercih edildiğini anlamak önemlidir. 2023 platin saç renkleri gündeme geldiği zaman karşımıza pek çok farklı renk seçeneği çıkmaktadır.

Platin saç tonları, sarının açık, parlak tonlarıdır. Platin tonları, doğal saç renginin ağartılması veya aydınlatılmasıyla elde edilebilir. Bu işlem, istenen sonucu elde etmek için birden fazla ağartıcı ve toner gerektirir. Platin tonları, parlak ve ipeksi görünmelerini sağlayan nötr alt tonlara sahip oldukları için soğuk tonlar olarak kabul edilir.

Platin Sarı Saç Rengi İçin Uyumlu Alt Tonlar

Platin sarı saç rengiyle pastel tonlar mükemmel bir uyum sağlar. Lavanta, pembe veya mavi gibi soft renkler, saçınıza hoş bir kontrast oluştururken genel görünümünüzü de tamamlar. Bu tonları saçınızın bazı bölümlerine vurgu olarak eklemek veya saç uçlarında kullanmak güzel bir seçenek olabilir.

Platin sarı saçlarınızı gümüş veya gri tonlarıyla birleştirmek, sofistike ve modern bir görünüm elde etmenizi sağlar. Bu alt tonlar, saçınıza derinlik katarak daha zengin bir görünüm oluşturabilir. Özellikle saçınıza hafif gümüş vurgular eklemek, dikkat çekici bir sonuç doğurabilir.

Mavi ve yeşil alt tonlar, platin sarı saç renginizle harika bir denge sağlayabilir. Özellikle deniz mavisi veya turkuaz gibi tonlar, saçınıza enerji ve canlılık katarak dikkat çekici bir tarz oluşturmanıza yardımcı olabilir. Eğer daha sıcak ve dramatik bir görünüm istiyorsanız, platin sarı saç renginizle kızıl veya bakır tonları kullanabilirsiniz. Bu kontrastlı kombinasyon, cesur bir ifade yaratırken saçınıza derinlik katar.

Eğer doğal ve yumuşak bir görünüm elde etmek istiyorsanız, platin sarı saç renginizle açık kahve veya bej tonlarını düşünebilirsiniz. Bu tonlar, saçınıza sıcaklık ve yumuşaklık katarak hoş bir denge sağlar.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.