Yarım Örgü Saç Modelleri

0

Yarım örgü saç modelleri uzunca süreden bu yana önemi bir trenddir! Bayanların saçlarına nasıl şekil vermeleri gerektiği önemli bir husus olmuştur. Her gün aynı renk ve saç modellerine sahip olmak demode bir görünüme sahip olmak bayanlar için sıkıcı bir durum haline gelmiştir. Bu aşamada karşımıza örgü modelleri çıkmaktadır.

Eğer sürekli düz saç fön perma maşa ile uygulanan saç modellerinden sıkılmış iseniz yarım örgü saç modellerini deneyemeye ne dersiniz? Yarım örgü saç modelleri hakkında bir karar verecekseniz mutlaka detaylı bir araştırma sürecini yakından takip ediyor olmanız gerekir. Tam da bu noktada Yarım örgü saç modelleri göz alıcı bir görselliğe ev sahipliği yapacaktır.

Günlük yaşantınızda hem rahat hem de şık bir görünüme sahip olabilirsiniz. Dilerseniz de düğün nişan özel gün ve törenlerde de yarım örgü saç modellerini kullanabilirsiniz. Yarım örgü saç modelleri gençten yaşlıya kadar herkesin tercih edebileceği modellerler kategorisinde yer almaktadır.

Yarım Örgü Saç Modelleri
Yarım Örgü Saç Modelleri

Saçın tamamı örülmeden daha tarz bir görünüme ulaşmaya yardımcı olur. Kıvırcık dalgalı düz her çeşit saç modellerinde uygulanması gayet kolaydır. Ayrıcı bütün saç renkleri ile uyum içerisinde olan bu model her yüz tipine de kolaylıkla uyum sağlayarak muhteşem bir görünüme ulaşmanızı sağlar.

 • Açık saçlarda
 • Toplanmış saçlarda
 • Topuz modeli olarak da kullanılabilir.

Yarım Örgü Saç Modelleri Nelerdir?

Beğeni ve tarzınıza göre size uygun olan yarım örgü saç modellerini seçebilirsiniz. İster akşam yemeklerinde isterseniz de yürüyüşe çıktığınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 • Yarım örgü topuz modeli;

Her zaman trend saç modelleri arasında yerini almış olan örgüler topuz ile bir araya geldiğinde zarif bir görünüm sağlıyor. İster büyük topuz ister küçük topuz ile tercih edilebilir.

Özellikle örgü saçlarınızı yarım topuz haline getirmeniz sonrasında alt bölümleri de açıkta bırakmanız harika bir tasarıma imza atmanızı mümkün kılar. Üstelik bu modeli şık bir kıyafet ile desteklerseniz mükemmel bir şıklığı yakalarsınız. Böylece özel günlerinizde ya da arkadaşlarınızla kahvaltılarda ve diğer günlük kullanımlarda harika bir modele sahip olursunuz.

 • Yarım balıksırtı örgüler

En şık modeller arasında olan balıksırtı modellerine eliniz yatkınsa göz alıcı saç modellerine sahip olabilirsiniz. Saçı klasik örgü gibi üç eşit parçaya ayırıp örgü devam ettikçe yanlardan saç tutamlarını eşi bir şekilde alıp eklenerek ilerleyen bir örgü modelidir.

Yarım balıksırtı örgüleri örneklerine topuz yaparak da eklemeler yapabilirsiniz. Bu aşamada alın bölgenizin orta kısmından saçlarınızı ayırabilirsiniz. Sonrasında topuz yaparak daha etkili bir görsellik elde edebilirsiniz.

Yarım Örgü Saç Modelleri Nelerdir?
Yarım Örgü Saç Modelleri Nelerdir?

Sonrasında sabitlemiş olduğunuz yerin etrafında olan saçlarınızı başınızın tepesine doğru topuz şeklinde güzelce toplayın. Saçınızın açıkta kalan kısımlarını dalgalandırarak şekil verin. Bu sayede saçınızın daha havalı olmasını sağlayacaksınız.

Bir farklı model seçeneği olarak saçın tamamını açık bırakın daha sonra başınızın ön kısmından arkaya doğru eşit bir şekilde bir tutam saç alın. Balıksırtı örerek arkaya kadar ilerleyin sonrasında yarıya gelindiğinde örgüyü bitirerek saçın ucunu toka ile bağlayın. Dilerseniz saçın geri kalan kısımlarını dalga ile şekillendirin veya düz fön çekerek şık bir görünüme ulaşın.

 • Yarım örgü saç ve ince örgüler

Özellikle yaz mevsiminde sıklıkla tercih edilen bu örgüler hemen hemen herkesin kolaylıkla yapabileceği kategoridedir.

Topuz modeli ile birleştirilmek istenir ise, saçınızı yukarıdan olacak şekilde toplayın alt kısımları açık bırakın güzel bir topuz yaptıktan sonra altta kalan saçları ince ince örün. Uçlarına renkli lastikler bağlayabilir miktarına karar verebilirsiniz. Yarım örgü saç modelleri tam da bu noktada mükemmel bir etkiye sahip olacaktır.

Bir diğer model ise saçınızı at kuyruğu olarak toplayın, toplanan saçın içerisinden başlayarak ince örgülere devam edin ucuna lastik bağlayarak kaç adet örgü yapacağınıza karar verin. Böylece şık bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Yarım Örgü Saç Modelleri Nelerdir?
Yarım Örgü Saç Modelleri

Yarım Örgü Saç Modelleri Yapılışı

Örgü modelleri ile şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. Yukarıda yarım örgü saç modellerinin nasıl yapılacağına dair değindik. Fakat yine de uygulamanız gereken adımları daha iyi bilmek isterseniz sıralamaları inceleyelim. İşte Yarım örgü saç modelleri konusunda karşımıza çıkan tüm aşamalar;

 • Saçlarınıza markasına güvendiğiniz şekillendirici sprey sıkın ve ellerinizle şekil vererek ya da vigo başlığı ile kurutarak doğal görünümlü dalgalar elde edin. Böylece saçınızın açıkta kalan kısımlarının daha havalı hacimli bir görünüme sahip olmasını sağlayacaksınız.
 • Eğer balıksırtı modelini tercih ediyor iseniz başınızın ön kısmından başlayarak örgüye devam edin. Ayrılan saçın yarısına kadar balıksırtı örerek devam edin. Açık kısımları salaş bir şekilde bırakın.
 • Eğer topuz yapmak istiyor iseniz balıksırtı ördüğünüz alanları topuz hizasında yuvarlayarak istediğiniz büyüklük ve küçüklüğe göre topuzunuzu hazırlayın. Altta kalan kısımları sprey yardımı ile tekrardan şekil vererek dalgalandırın.
 • Topuz istemiyor iseniz örgüyü yarıya kadar örüp tamamladıktan sonra altta kalan açık kısımları şekillendirerek hoş bir görünüme ulaşabilirsiniz.

  Yarım Örgü Saç Modelleri Yapılışı
  Yarım Örgü Saç Modelleri Yapılışı

Saçlarınızı ister toplayarak ister açık bırakarak yarım örgüyle yeni modeller deneyebilirsiniz.  Yarım örgü saç modelleri kendine özgü görselliğin yanı sıra günlük yaşamda da konforlu bir kullanım özelliği sayesinde her zaman popüler bir konumda yer almayı başarıyor. Bu durumdan dolayı son zamanlarda sıklıkla tercih ediliyor.

Yarım Örgü Saç Modellerinde İşe Yarar İpuçları

Herhangi bir saç stilinde olduğu gibi, yarım örgü saç modellerini oluşturmaya başlamadan önce saçlarınızı temiz ve iyi bakımlı tutmak önemlidir. Saçlarınızı yıkayıp kuruladıktan sonra hafif bir saç kremi veya şekillendirici ürün kullanarak saçlarınızı hazırlayın.

Örgüyü oluşturmadan önce saçlarınızı iyi bir şekilde taramayı unutmayın. Düğümler veya düzensizlikler örgüyü oluştururken sıkıntılara neden olabilir. Yarım örgü saç modellerinde saçlarınızı ince veya kalın örgüler şeklinde yapabilirsiniz. İnce örgüler daha zarif ve romantik bir görünüm sağlarken kalın örgüler daha çarpıcı ve iddialı bir hava yaratabilir. Yüz tipinizi ve tarzınızı göz önünde bulundurarak hangi tip örgüyü tercih etmek istediğinize karar verebilirsiniz.

Yarım örgü saç modellerini daha da özelleştirmek için saç tokaları, saç bantları veya taçlar gibi aksesuarlar kullanabilirsiniz. Bu aksesuarlar saç stilinizi tamamlayabilir ve daha çarpıcı bir görünüm elde etmenize yardımcı olabilir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.